X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hiperstymulacja!
Odpowiedz

Hiperstymulacja!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ètoile Koleżanka
    Postów: 69 16

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam,

    Dwa dni przed punkcją estradiol 5905.00 pg/ml
    20 pęcharzyków

    Transfer mam odwołany, jeśli oczywiście będzie jakiś zarodek.

    Boję się, że dostanę hiperki po punkcji.

    Jaki miałyście wynik estradiolu przed punkcją?

    Co mogę zrobić teraz?
    Pomóżcie proszę

    36l.
    1 IVF nieudane Artvimed
    2 IVF start 07.01.2021 ❄️8A
    FET 10dpt beta16, 14 dpt beta7💔
    3 IVF ..
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 2 lutego 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Przed pierwszą punkcja e2 na poziomie 10tys, czułam się jak balon, transfer się odbył niestety nie udany. Obecnie przed punkcja e2 8tys pobrano 15 oocytow z czego 5 się nadawało do zapłodnienia. Jestem też po świeżym transferze, czuję się dużo lepiej niż poprzednio, piję minimum 3l wody dziennie w tym napoje izotoniczne, oraz dieta wysokobiałkowa. Jajniki mam ogromne bo po śr. 7cm ale czuję się na prawdę ok, myślę że to zasługa dużej ilości przyjmowanych płynów :)

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hiperstymulację i co za tym idzie, kriotransfer w kolejnym cyklu. Była to bardzo dobra decyzja, bo po hiperstymulacji ciężko byłoby mi znieść świeży transfer. Najgorszy był pierwszy i trzeci dzień po punkcji. Myślałam, że odlecę, ale o bólu szybko się zapomina🙂 Również stosowałam dietę wysokobiałkową i piłam duże ilości wody i myślę, że m.in. dzięki temu nie było u mnie żadnych powikłań. Do następnego cyklu doszłam do siebie i w styczniu na spokojnie miałam wykonywany kriotransfer 5dniowej blastocysty🙂 aktualnie moja beta wynosi 270 i czekam na usg🙏

  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 2 lutego 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy 30 kumulusach, miałam estradiol 7 tys.
    Transfer odroczony.

    Tak jak dziewczyny piszą, dieta wysoko białkowa i dużo płynów.
    Ja dostałam dostinex, na to.

    Ogromny brzuch i ból brzucha przez 4 dni, nie było za fajnie, ale minęło.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy można zapobiec hiperce? Czy dieta wysokobiałkowa i duże ilości wody podczas stymulacji mogą przyczynić się do tego że tej hiperstymulacji nie będzie?

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej ta dieta nie ma znaczenia podczas stymulacji (oczywiście im wiekszą wagę przykładamy do zdrowego odżywiania i picia wody tym lepiej, zawsze)
    Do hiperstymulacji dochodzi z innych powodów, mniej zależnych typowo od nas. Mi lekarz tłumaczył, że kobiety młodsze (lub te z wysokim AMH) mają większe prawdopodobieństwo hiperstymulacji. Ważne też jest jaki lek dostaniesz na końcowym etapie. U mnie pod koniec stymulacji było już wiadomo, że będzie hiperstymulacja i nie dostałam ovitrelle tylko Decapeptyl Daily (ovitrelle potęguje hiper). Ale nie ma się czego bać jeśli dojdzie do hiperstymulacji. Nie zawsze kończy się ona powikłaniami opisywanymi w internecie, szpitalem itp. Po prostu transfer jest wtedy na pewno odroczony, ale to tylko na plus🙂

    Hope28, Jusia 82, Roko lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wytłumaczenie 👍 właśnie kiedyś się nad tym zastanawiałam. U mnie AmH nie jest jakieś szalone i wiek.w sumie też to może obędzie się bez hiperki 🤔

    jane789 lubi tę wiadomość

  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiperka jest z powodu wysokiego estradiol i wielu pęcherzyków, a ciąża, Bhcg i lub Ovitrelle ją tak jak by nasilają, wywołują.

    Dlatego transfery są odraczane, beta spada po zastrzyku, przychodzi miesiączka i wszystko powoli wraca do normy.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Ètoile Koleżanka
    Postów: 69 16

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi!
    Trzymam za Was kciuki!

    Skoro Ovitrelle to potęguję to nie rozumiem dlaczego mam go podanego przy takim wysokim estradiolu.

    Zawsze coś, nie mam już siły na to wszystko.

    36l.
    1 IVF nieudane Artvimed
    2 IVF start 07.01.2021 ❄️8A
    FET 10dpt beta16, 14 dpt beta7💔
    3 IVF ..
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 2 lutego 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ètoile wrote:
    Dziewczyny dziękuję bardzo za odpowiedzi!
    Trzymam za Was kciuki!

    Skoro Ovitrelle to potęguję to nie rozumiem dlaczego mam go podanego przy takim wysokim estradiolu.

    Zawsze coś, nie mam już siły na to wszystko.


    Spokojnie. Tylko spokój nas uratuje🤗 zaufaj swojemu lekarzowi. Wynik estradiolu swoją drogą, ale ważne jest też to co lekarz aktualnie widzi na usg. Widocznie nie ma powodów aby wstrzymać się z ovitrelle? Ja miałam uwidocznionych łącznie 28 pęcherzyków i dostałam Decapeptyl. Wszystko zależy od lekarza, ale pamiętaj: jak coś Cię meczy to nie wahaj się i pytaj lekarza, niech rozwieje Twoje wątpliwości.

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 4 lipca 2023, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy ktoś doradzi coś w temacie przestymulowamia?

    To moja pierwsza stymulacja do iui. Brałam Gonal f 75 od 3 do 9 dc, w 10 dniu usg około 20 pęcherzyków 14-16 mm. Iui odwołana, zakaz współżycia. Nie dostałam żadnych leków, czy wszystko wróci do normy ? Jak sobie pomóc w tym czasie, czy w ogóle można coś zrobić? Martwi mnie strasznie ta sytuacja 🥺

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • malamarta234 Autorytet
    Postów: 320 707

    Wysłany: 4 lipca 2023, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Cześć czy ktoś doradzi coś w temacie przestymulowamia?

    To moja pierwsza stymulacja do iui. Brałam Gonal f 75 od 3 do 9 dc, w 10 dniu usg około 20 pęcherzyków 14-16 mm. Iui odwołana, zakaz współżycia. Nie dostałam żadnych leków, czy wszystko wróci do normy ? Jak sobie pomóc w tym czasie, czy w ogóle można coś zrobić? Martwi mnie strasznie ta sytuacja 🥺

    Dzizas a jaki jest powód takiej ostrej stymulacji do IUI? Nie odpowiadałaś na leki typu lametta?

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 4 lipca 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamarta234 wrote:
    Dzizas a jaki jest powód takiej ostrej stymulacji do IUI? Nie odpowiadałaś na leki typu lametta?

    Nigdy nie miałam żadnej stymulacji, to była pierwsza.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • malamarta234 Autorytet
    Postów: 320 707

    Wysłany: 4 lipca 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Nigdy nie miałam żadnej stymulacji, to była pierwsza.

    Ty się nie leczysz w Polsce, nie? Po prostu jestem zaskoczona, ze ktoś na pierwszy rzut dał Ci Gonal do stymulacji. W Polsce nie jest to absolutnie lek „pierwszego rzutu”. Jeśli tak mocno odpowiedziałaś na ten lek to jestem pewna, że wystarczył by w Twoim przypadku jakiś lek z tych pierwszego wyboru- lametta czy inny aromek. W Polsce przy takich mocnych podejrzeniach hiperstymulacji lekarze często przepisują dostinex na złagodzenie objawów. Generalnie nie dostałaś po stymulacji zastrzyku z HCG (podaje się go na pęknięcie pęcherzyków), a jest to czynnik niezbędny do wystąpienie hiperstymulcji- pojawienie się tego hormonu- dlatego tez dostałaś absolutny zakaz współżycia, żeby HCG się nie pojawiło z ewentualnej ciąży. Z resztą w takiej sytuacji genralnie nie ma co igrać z losem;) nie wiem tylko jak się ma sprawa z pękaniem takiej ilości pęcherzyków w trakcie owulacji- jak to załatwi organizm. Ale jestem przekonana, że lekarze wiedzą co robią, wiec w Twoim przypadku chyba nie widział potrzeby zapisywania dodatkowych leków. Nie masz możliwość kontaktu z lekarzem
    I rozwiania Twoich wątpliwości? To zawsze chyba jest najlepsze rozwiązanie:)

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 5 lipca 2023, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malamarta234 wrote:
    Ty się nie leczysz w Polsce, nie? Po prostu jestem zaskoczona, ze ktoś na pierwszy rzut dał Ci Gonal do stymulacji. W Polsce nie jest to absolutnie lek „pierwszego rzutu”. Jeśli tak mocno odpowiedziałaś na ten lek to jestem pewna, że wystarczył by w Twoim przypadku jakiś lek z tych pierwszego wyboru- lametta czy inny aromek. W Polsce przy takich mocnych podejrzeniach hiperstymulacji lekarze często przepisują dostinex na złagodzenie objawów. Generalnie nie dostałaś po stymulacji zastrzyku z HCG (podaje się go na pęknięcie pęcherzyków), a jest to czynnik niezbędny do wystąpienie hiperstymulcji- pojawienie się tego hormonu- dlatego tez dostałaś absolutny zakaz współżycia, żeby HCG się nie pojawiło z ewentualnej ciąży. Z resztą w takiej sytuacji genralnie nie ma co igrać z losem;) nie wiem tylko jak się ma sprawa z pękaniem takiej ilości pęcherzyków w trakcie owulacji- jak to załatwi organizm. Ale jestem przekonana, że lekarze wiedzą co robią, wiec w Twoim przypadku chyba nie widział potrzeby zapisywania dodatkowych leków. Nie masz możliwość kontaktu z lekarzem
    I rozwiania Twoich wątpliwości? To zawsze chyba jest najlepsze rozwiązanie:)

    Leczę się w NL. Tak rozumiem zakaz współżycia w tej sytuacji, nawet sama bym się bała podejmowac takiego ryzyka. Ogólnie wczoraj do mnie dzwonił lekarz, pow że mam dużo pic wody, kontrolować oddawanie moczu, wagę, obserwować się i nie wykonywać ciężkich ćwiczeń/prac, jeśli będę się źle czuć mam dzwonić jeśli będzie ok czekać na okres. Więc to tyle z zaleceń. Myślisz że te wszystkie pecherzyki zaczną pękać ? Czy jest szansa że sie wchłoną ? Ogólnie na lekach do stymulacji sie nie znam, nigdy nie miałam wiec uznalam ze lekarz wie co robi, jestem na grupie z dziewczynami z nl które tez tu się leczą i większość z nich miała właśnie gonal do stymulacji, wiec chyba jest to taki standardowy lek u nich. Ogólnie czytałam że nie wpływa on na grubość endometrium, a u mnie jest problem ze wzrostem, może dlatego lekarz go wybrał, nie mam pojęcia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2023, 05:52

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • malamarta234 Autorytet
    Postów: 320 707

    Wysłany: 5 lipca 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Leczę się w NL. Tak rozumiem zakaz współżycia w tej sytuacji, nawet sama bym się bała podejmowac takiego ryzyka. Ogólnie wczoraj do mnie dzwonił lekarz, pow że mam dużo pic wody, kontrolować oddawanie moczu, wagę, obserwować się i nie wykonywać ciężkich ćwiczeń/prac, jeśli będę się źle czuć mam dzwonić jeśli będzie ok czekać na okres. Więc to tyle z zaleceń. Myślisz że te wszystkie pecherzyki zaczną pękać ? Czy jest szansa że sie wchłoną ? Ogólnie na lekach do stymulacji sie nie znam, nigdy nie miałam wiec uznalam ze lekarz wie co robi, jestem na grupie z dziewczynami z nl które tez tu się leczą i większość z nich miała właśnie gonal do stymulacji, wiec chyba jest to taki standardowy lek u nich. Ogólnie czytałam że nie wpływa on na grubość endometrium, a u mnie jest problem ze wzrostem, może dlatego lekarz go wybrał, nie mam pojęcia.

    No właśnie co kraj to obyczaj z tymi lekami, więc nie ma co kwestionować wyborów lekarza, ale odpowiedziałaś kosmicznie na tę stymulację, wiec na przyszłość będzie wiadomo, że to za mocny lek dla Ciebie:)
    Nie mam właśnie pojęcia co z tymi pęcherzykami… dobrze, że masz kontakt z lekarzem i jesteś pod obserwacją. Uważaj na siebie, stosuj się do zaleceń i wszystko będzie dobrze!😊😊😊

    jo_ana lubi tę wiadomość

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2152 1184

    Wysłany: 5 lipca 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Leczę się w NL. Tak rozumiem zakaz współżycia w tej sytuacji, nawet sama bym się bała podejmowac takiego ryzyka. Ogólnie wczoraj do mnie dzwonił lekarz, pow że mam dużo pic wody, kontrolować oddawanie moczu, wagę, obserwować się i nie wykonywać ciężkich ćwiczeń/prac, jeśli będę się źle czuć mam dzwonić jeśli będzie ok czekać na okres. Więc to tyle z zaleceń. Myślisz że te wszystkie pecherzyki zaczną pękać ? Czy jest szansa że sie wchłoną ? Ogólnie na lekach do stymulacji sie nie znam, nigdy nie miałam wiec uznalam ze lekarz wie co robi, jestem na grupie z dziewczynami z nl które tez tu się leczą i większość z nich miała właśnie gonal do stymulacji, wiec chyba jest to taki standardowy lek u nich. Ogólnie czytałam że nie wpływa on na grubość endometrium, a u mnie jest problem ze wzrostem, może dlatego lekarz go wybrał, nie mam pojęcia.

    Ja o ile dobrze pamiętam to ten lek miałam jak przygotowywałam się do procedury in vitro... Do IUI zazwyczaj dziewczyny dostawały tabletki, aby tylko trochę się stymulować i mieć 2-3 dodatkowe pęcherzyki... Także koniecznie się pilnuj, dużo wody, białka i odpoczynku.

    jo_ana lubi tę wiadomość

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ