X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hiperstymulacja jajników
Odpowiedz

Hiperstymulacja jajników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, stwierdzono u mnie hiperstymulację jajników, estradiol 3900, w prawym jajniku ponad 10 pęcherzyków a w lewym 20 :/ większość dominujące ok. 20-26mm, jajniki po ok. 10cm, woda w podbrzuszu i myślę, że w otrzewnej też się zbierać, brzuch mam duzy, troszkę mam mdłości. Jestem po stymulacji gonalem w dawkach 5*50j- 1*150j-5*100j oraz pregnyl, starania naturalne. Pani dr zaleciła obserwację, żeby nie zmarnować tego cyklu. Jakie są wasze doświadczenia związane z hiperstymulacją? Jak łagodzić objawy? Przepisane zostało mi clexane. Czy to prawda, że przy hiperstymulacji częściej zachodzi się w ciążę?
    Będę wdzięczna za każdą radę :)

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, ja na Twoim miejscu bym się nie cieszyła z hiperstymulacji bo to bardzo ciężki stan. Pij dużo wody, jedz dużo białka. Jak brzuch się będzie powiększał to jedź od razu do szpitala. Jeśli masz już wodę to raczej transferu nie będzie, a jak lekarz będzie chciał robić to nie powinnaś się godzić, bo w przypadku ciąży objawy się powiększają.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia napisala ze to starania naturalne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2017, 11:09

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Karo-Linka Ekspertka
    Postów: 182 176

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to faktycznie starania naturalne to broń Boże żebyście teraz współżyli przy hiperstymulacji. Ewentualne zajście w ciąże będzie poważnie zagrażać Twojemu życiu.

    czynnik męski, starania od 08/2013, od 02/2016 NOVUM
    09/16 antyki, 05.10.2016 start protokół długi ICSI, 19.10-1 ds
    2.11 punkcja, transfer odroczony
    14.01 CRIO :)
    dd2ac3d742.png

  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Madzia, ja na Twoim miejscu bym się nie cieszyła z hiperstymulacji bo to bardzo ciężki stan. Pij dużo wody, jedz dużo białka. Jak brzuch się będzie powiększał to jedź od razu do szpitala. Jeśli masz już wodę to raczej transferu nie będzie, a jak lekarz będzie chciał robić to nie powinnaś się godzić, bo w przypadku ciąży objawy się powiększają.

    Nie cieszę się z hiperstymulacji :/ raczej się martwię i właśnie nie wiem co robić w tej sytuacji, ponieważ istnieje ryzyko ciąży bardzo mnogiej.. Starania są naturalne. W sobotę podano mi pregnyl i do wtorku się staraliśmy a w środę dowiedziałam się o hiperstymulacji.

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek na monitoringu miałam jeden dominujący na prawym i z 6 małych na lewym. Do środy pojawiło ich się tak dużo. W lewym nie dało się ich policzyć i Pani dr powiedziała, że jest ich ponad 20, w prawym było ponad 10 i zauważyła jedno ciałko żółte, czyli coś pękło ale też nie była w stanie powiedzieć ile.

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak lekarz przeprowadził tą stymulację, że urosło Ci 30 pęcherzyków do starań naturalnych? I jeszcze podał na to pregnyl!

    Dużo białka i bardzo dużo wody. Bez kroplówek się pewnie nie obędzie. Oby Cie nie musieli brać do szpitala. Trzymaj się!

    lipa lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Jak lekarz przeprowadził tą stymulację, że urosło Ci 30 pęcherzyków do starań naturalnych? I jeszcze podał na to pregnyl!

    Dużo białka i bardzo dużo wody. Bez kroplówek się pewnie nie obędzie. Oby Cie nie musieli brać do szpitala. Trzymaj się!

    Skrajna nie odpowiedzialności lekarki która mi tyle gonalu przepisała :/ teraz zmieniłam klinikę ale tam Pan dr podał mi pregnyl myślę, że wtedy nie spodziewał się hiperstymulacji, wyszło to na USG kontrolnym czy pęcherzyk pękł. Modlę się, żeby nie skończyło się to szpitalem :/

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matkoo!! jak dużo tych pęcherzyków. raz miałam stan po hiperstymulacji, z czego urósł mi jeden za to gigantyczny pęcherzyk 8cm. brałam na to czopki które miały szybciej zminimalizować tę torbiel. lekarz zakazał mi ćwiczeń, biegania i wysiłku bo mogło to grozić skręceniem torbieli w rezultacie usunięciem przydatków. na szczęście udało mi się ją wyleczyć i po miesiącu nie było śladu.
    teraz znów jestem na clo i mam 3 pęcherzyki. jeszcze nie wiem co z nimi bo wczoraj byłam na pierwszym monicie dopiero.

    myślę, że jak masz dużo małych to też może to zagrażać Twojemu zdrowiu. lepiej idź do bardziej kompetentnego doktora.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    o matkoo!! jak dużo tych pęcherzyków. raz miałam stan po hiperstymulacji, z czego urósł mi jeden za to gigantyczny pęcherzyk 8cm. brałam na to czopki które miały szybciej zminimalizować tę torbiel. lekarz zakazał mi ćwiczeń, biegania i wysiłku bo mogło to grozić skręceniem torbieli w rezultacie usunięciem przydatków. na szczęście udało mi się ją wyleczyć i po miesiącu nie było śladu.
    teraz znów jestem na clo i mam 3 pęcherzyki. jeszcze nie wiem co z nimi bo wczoraj byłam na pierwszym monicie dopiero.

    myślę, że jak masz dużo małych to też może to zagrażać Twojemu zdrowiu. lepiej idź do bardziej kompetentnego doktora.

    Większość tych pęcherzyków miało w środę ok 20-25mm jeden na prawym miał ponad 30mm na szczęście tak dużych jak Twój nie mam ale za to ilościowo sporo :/

    10.02 mam zrobić bete.

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:54

    lipa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Musisz pić dużo płynów, przynajmniej 2.5 l (lekarka mi kazała nawet pić same izotoniki zamiast wody, takie jak isostar, czy powerade). Do tego dieta wysokobiałkowa (nawet 1.5 g białka na kilogram masy ciała). No i mam nadzieję, że zlecają Ci badania krwi :> Najważniejszymi parametrami, które się sprawdza są leukocyty, hematokryt, białko całkowite, albuminy, sód, potas, chlorki, APTT oraz INR. Mierz obwód w pasie i waż się codziennie. Jak ja zaczęłam się źle czuć to lekarka podała mi kroplówkę z NaCl, żeby uzupełnić elektrolity no i musiałam też dostać albuminy, żeby uzupełnić białko. No i koniecznie bierz ten Clexane. Ja przechodziłam hiperkę dwa tygodnie temu to jestem na bieżąco :D

    Nie zlecono mi żadnych dodatkowych badań :/ jak u Ciebie wyglądała hiperstymulacja? Udało Ci się zajść w ciążę? Jakie objawy są niepokojące? W jakim przypadku trafia się do szpitala?

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiperstymulacja jest bardzo niebezpieczna. pod wpływem powiększania się aż tylu pęcherzyków powiększa się też jajnik, może się uszkodzić przez to, bądź zawartość takich torbieli może wylać się do otrzewnej i może powstać zakażenie.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadmiar płynów może też dostać się do płuc więc jeśli będziesz miała problemy z oddychaniem to czym prędzej do szpitala.

    Antonna miała odroczony transfer ze względu na hiperkę. Lepiej nie zachodzić wtedy w ciążę bo hcg jeszcze nasila te objawy

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    hiperstymulacja jest bardzo niebezpieczna. pod wpływem powiększania się aż tylu pęcherzyków powiększa się też jajnik, może się uszkodzić przez to, bądź zawartość takich torbieli może wylać się do otrzewnej i może powstać zakażenie.

    Dr powiedziała, że bardzo wysoki mam ten estradiol, nie wiem tak na prawdę czy jajniki ponad 10cm to już jest bardzo kiepsko. W sumie bardzo mało wiem o moim obecnym stanie :/ czy woda za macicą oznacza wylanie się torbieli czy po prostu jest to woda która powstała przy powiększeniu się jajników?

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:55

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia myślę, że pęknięcie torbieli NA PEWNO byś poczuła. lekarz stwierdził, że można to porównać do rozlanego wyrostka.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:55

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Tak jak pisze Mala miałam odroczony transfer. Trochę mi było żal, ale od dnia kiedy miał być transfer i tak czułam się coraz gorzej, więc wolę nie myśleć jak by to się potoczyło z transferem. U mnie hiperka objawiała się rosnącym brzuchem (z 67 cm do 81 cm w najgorszym dniu), wzrostem wagi (z 52 kg do 55.5 kg) no i czułam się ociężale, czasem miałam problemy z oddychaniem no i bolały mnie plecy i miałam problemy z chodzeniem - nie mogłam w ogóle chodzić wyprostowana. Jednego dnia doszedł silny ból brzucha i tego dnia pojechałam na pierwsze kroplówki do kliniki. Od tego czasu już nie bolało ale jeszcze wciąż rosłam. Na szczęście udało się to zahamować. Nie wiem w jakim momencie powinno się trafić do szpitala. Mnie leczyli w klinice za moje prywatne pieniądze, bo nie chciałam iść do szpitala, no a ponieważ źle się czułam i bałam się, że stanie się coś nieodwracalnego, typu właśnie pękniecie jajnika, to jakieś kroki chciałam podjąć.

    A ile miałaś pęcherzyków? Jaki estradiol? Jakie jajniki? Miałaś też płyn za macicą? Ja się nie mierzyłam ani ważyłam.

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 3 lutego 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:55

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ