X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia operacyjna vs diagnostyczna
Odpowiedz

Histeroskopia operacyjna vs diagnostyczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SzyprowaSowka Autorytet
    Postów: 279 258

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Jesteśmy z mężem ledwo po 31 ...za sobą 4 ivf. Ani razu nie byłam w ciąży. Transferów było 3. Zwykle z procedur mamy 0/1/2 zarodki b.slabe , b.niskich klas. Nie miałam nigdy histeroskopi. Jajowody drożne, amh wysokie. Jest podejrzenie endometriozy głębokonaciekającej.

    Tu rodzi się moje pytanie, czy lepiej na start zrobić histeroskopie diagnostyczna czy z miejsca operacyjna pod narkoza. Na USG widoczne są nacieki ...o niczym więcej nikt mi nigdy nie mówił. Nie robiłam badania komórek NK ani receptorów progesteronowych ani estrogenowych. Chce z mostu przy badaniu pobrać wycinki do badani histopat. Ile wyszła was histeroskopia z tymi różnymi dodatkami? Czy po niej udało się Wam zajść w ciążę po ivf i niepowodzeniach w implantacji? Będę wdzięczna za wasze spostrzeżenia i podzielenie się swoimi historiami w tym temacie.

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie Kolezanki, chętnie przycupnę na wątku też rozważam histero

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm u mnie rozpoczęliśmy rozmowę o in vitro od tego iż muszę zrobić laparoskopie.

    Hmm.

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba zależy od przypadku i lekarza. Mój wyszedł z założenia, że podstawą jest sprawdzenie jak to wszystko wygląda w środku i zlecił połączoną histeroskopie

    SzyprowaSowka, natalia_nyk lubią tę wiadomość

  • SzyprowaSowka Autorytet
    Postów: 279 258

    Wysłany: 2 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hmm u mnie rozpoczęliśmy rozmowę o in vitro od tego iż muszę zrobić laparoskopie.

    Hmm.

    No widzisz u Ciebie lekarz zlecił to b.szybko,a znowu u mnie nikt tego nie zlecił,a wydaliśmy już mnóstwo kasy na 4 procedury :o i stoimy w miejscu ...

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzyprowaSowka wrote:
    No widzisz u Ciebie lekarz zlecił to b.szybko,a znowu u mnie nikt tego nie zlecił,a wydaliśmy już mnóstwo kasy na 4 procedury :o i stoimy w miejscu ...

    Każdy lekarz ma inne zasady, z rozmowy wyszło iż trzeba to zrobić żeby mieć pewność iż nic innego nie będzie "blokować" lekarz chce mieć pewność że jest /będzie wszystko okej i będzie mogli spokojnie zacząć działać :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzyprowaSowka wrote:
    Czesc. Jesteśmy z mężem ledwo po 31 ...za sobą 4 ivf. Ani razu nie byłam w ciąży. Transferów było 3. Zwykle z procedur mamy 0/1/2 zarodki b.slabe , b.niskich klas. Nie miałam nigdy histeroskopi. Jajowody drożne, amh wysokie. Jest podejrzenie endometriozy głębokonaciekającej.

    Tu rodzi się moje pytanie, czy lepiej na start zrobić histeroskopie diagnostyczna czy z miejsca operacyjna pod narkoza. Na USG widoczne są nacieki ...o niczym więcej nikt mi nigdy nie mówił. Nie robiłam badania komórek NK ani receptorów progesteronowych ani estrogenowych. Chce z mostu przy badaniu pobrać wycinki do badani histopat. Ile wyszła was histeroskopia z tymi różnymi dodatkami? Czy po niej udało się Wam zajść w ciążę po ivf i niepowodzeniach w implantacji? Będę wdzięczna za wasze spostrzeżenia i podzielenie się swoimi historiami w tym temacie.
    To dziwne, gdzie się leczysz? Ja chciałam ivf, ale lekarz właśnie uparł się że najpierw musi zajrzec do środka co tam jest, a dopiero później będziemy myśleć o ivf

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzyprowaSowka wrote:
    Czesc. Jesteśmy z mężem ledwo po 31 ...za sobą 4 ivf. Ani razu nie byłam w ciąży. Transferów było 3. Zwykle z procedur mamy 0/1/2 zarodki b.slabe , b.niskich klas. Nie miałam nigdy histeroskopi. Jajowody drożne, amh wysokie. Jest podejrzenie endometriozy głębokonaciekającej.

    Tu rodzi się moje pytanie, czy lepiej na start zrobić histeroskopie diagnostyczna czy z miejsca operacyjna pod narkoza. Na USG widoczne są nacieki ...o niczym więcej nikt mi nigdy nie mówił. Nie robiłam badania komórek NK ani receptorów progesteronowych ani estrogenowych. Chce z mostu przy badaniu pobrać wycinki do badani histopat. Ile wyszła was histeroskopia z tymi różnymi dodatkami? Czy po niej udało się Wam zajść w ciążę po ivf i niepowodzeniach w implantacji? Będę wdzięczna za wasze spostrzeżenia i podzielenie się swoimi historiami w tym temacie.
    Wydaje mi się,że histero to dość podstawowe badanie, ale widocznie Twój lekarz nie widział nic niepokojącego? Ja poza pierwsza, ktora miałam w narkozie by usunąć polipy i przy okazji sprawdzić drożność, miałam potem diagnostyczne ze znieczuleniem. Ostatnio też taką miałam mieć, właściwie dla kontroli. W końcu mnie uśpili i wyszło coś czego nikt nie podejrzewał - ogniska adenomiozy :-/ bez narkozy myślę, że nie dało by się tego skutecznie usunąć. Jeśli masz widoczne nacieki, to może warto pod narkozą, by lekarz mógł od razu ew. ogniska usunąć? Hist pat to koniecznie 👍🙂

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może postaraj się o skierowanie i zrób to na NFZ?

    W Invicie przynajmniej tej w Gdańsku, robią na fundusz.

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 3 stycznia 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam skierowanie dnia 30. 12 na laparoskopie idę 1.02

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • SzyprowaSowka Autorytet
    Postów: 279 258

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po tej histeroskopi operacyjnej m zna na 2gi dzień do pracy? Mnie się nie opłaca na NFZ ,bo to się ima z czekaniem,a dwa z dezaktualizacja moich badan,a ich koszt to juzcz 1300 zl , te cytologie, wymazy

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja czekam tylko do następnego cyklu podczas zapisywania się miała akurat @ więc po prostu od razu na następny cykl w 8dc, więc czekania nie ma oczywiście mówię o laparoskopii

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    No ja czekam tylko do następnego cyklu podczas zapisywania się miała akurat @ więc po prostu od razu na następny cykl w 8dc, więc czekania nie ma oczywiście mówię o laparoskopii
    Teraz przez covid są pustki, mi się udało w kilka dni umówić, potem zamiast 5 pacjentek, byłyśmy 2. Ale dobrze mieć upatrzonego lekarza 🙂

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Teraz przez covid są pustki, mi się udało w kilka dni umówić, potem zamiast 5 pacjentek, byłyśmy 2. Ale dobrze mieć upatrzonego lekarza 🙂

    Dokładnie, jeśli masz swojego lekarza to jesteś w domu 😉

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzyprowaSowka wrote:
    A po tej histeroskopi operacyjnej m zna na 2gi dzień do pracy? Mnie się nie opłaca na NFZ ,bo to się ima z czekaniem,a dwa z dezaktualizacja moich badan,a ich koszt to juzcz 1300 zl , te cytologie, wymazy

    Ja dla świętego spokoju miałam 2 dni wolnego... Nie można dźwigać itd. Co do badań to mi lekarz przed samym zabiegiem kazał zrobić podstawowe badania krwi morfologie, grupę krwi, mocz i crp. Teraz przy koronie dochodzi chyba jeszcze test na covid. Tyle, że mój lekarz hsg i histeroskopie traktuje jako badania wyjściowe przy diagnostyce

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie plus chociaż.. :) ja mam zrobić morfologia, grupę krwi, krzepliwosc. O teście na covida nic nie mówił, ale ja też jestem ozdrowieńcem :) więc nie wiem. Co do lekarza to moja lekarka nie wykonuje tego ale wszystkich wysyła na te badanie do jednego lekarza więc ufam ze będzie dobrze 🍀🍀

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 4 stycznia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Jakie plus chociaż.. :) ja mam zrobić morfologia, grupę krwi, krzepliwosc. O teście na covida nic nie mówił, ale ja też jestem ozdrowieńcem :) więc nie wiem. Co do lekarza to moja lekarka nie wykonuje tego ale wszystkich wysyła na te badanie do jednego lekarza więc ufam ze będzie dobrze 🍀🍀
    To skoro wysyła do konkretnego, to super, w tej samej sytuacji byłam 🙂 przed szpitalem robiłam wymaz i juz nie mogłam chodzić do pracy i nigdzie się plątać. Będzie dobrze ✊🙂

    Domma lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ