X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Holandia - IUI i in vitro
Odpowiedz

Holandia - IUI i in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 17 maja 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Chciałam zapytać czy są tu jakieś dziewczyny mieszkające w Holandii i mające problemy z płodnością? Chciałabym, żebyśmy dzieliły się swoimi doświadczenia oraz wiedzą na temat możliwości walki z niepłodnością w Holandii. Ja walczę z niepłodnością idiopatyczną od czerwca 2015 roku. Przeszłam już pięć prób IUI i w czasie piątej udało się. Natomiast moja historia jest bez happy endu. Nie będę tutaj opisywać szczegółów, ale jeśli któraś z was chciałaby poznać moją historię to wszystko jest w pamiętniku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 23:06

    Paprotka lubi tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mieszkające w Holandii łączmy się!

    Paprotka lubi tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 26 maja 2018, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :). Ja przez dwa lata byłam w Holandii i się leczyłam. Kilka miesięcy zajęło mi przekonanie ich, że jak nie mam okresu to potrzebuję skierowania do ginekologa. Jak już się tam dostałam to co prawda dostałam skierowanie do kliniki niepłodności, ale zmarnowałam kolejne dwa miesiące na czekanie. Zrobili potrzebne badania więc tutaj nie mam zastrzeżeń, przepisali clomid. Przepisali go na pół roku w tej samej dawce, ale monitoring był tylko w pierwszym cyklu, żadnych wizyt u lekarza, nic nie dali na pęknięcie. W drugim cyklu już nawet okresu nie dostałam. Akurat byłam w trakcie przeprowadzki do Polski, poszłam prywatnie do specjalisty, połowa cyklu, a z komórek największa miała 10mm, dorzucił mi letrozole i ovitrelle. W ciążę zaszłam jeszcze w tym samym cyklu. Po zrezygnowaniu z ubezpieczenia podliczyli nam za własne ryzyko 400 euro, akurat jako prezent bożonarodzeniowy :). W Holandii zanim się za coś wezmą to Cię wydoją mimo, że płacisz 120 euro ubezpieczenia co miesiąc.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Xkali przeczytałam Twòj pamiętnik. Dużo sił i wytrwałości Ci życzę.
    Walka o dzieciątko to czasem ciężka droga niestety.
    Dobrze że masz wsparcie w mężu.
    Też mieszkam w Nl. Mam syna z ivf. Teraz staramy się o rodzeństwo dla niego.
    Powodzenia!

  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 26 lipca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    Hej !
    Xkali przeczytałam Twòj pamiętnik. Dużo sił i wytrwałości Ci życzę.
    Walka o dzieciątko to czasem ciężka droga niestety.
    Dobrze że masz wsparcie w mężu.
    Też mieszkam w Nl. Mam syna z ivf. Teraz staramy się o rodzeństwo dla niego.
    Powodzenia!

    Dziękuję beates za odpowiedź. Fajnie wiedzieć, że są tutaj inne dziewczyny z NL, króre zmagają się z niepłodnością. Jeśli chciałabyś się ze mną podzielić, w którym szpitalu robiłaś ivf i jak doświadczenia to byłabym wdzięczna.

    Paprotka lubi tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 26 lipca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glass wrote:
    Hej :). Ja przez dwa lata byłam w Holandii i się leczyłam. Kilka miesięcy zajęło mi przekonanie ich, że jak nie mam okresu to potrzebuję skierowania do ginekologa. Jak już się tam dostałam to co prawda dostałam skierowanie do kliniki niepłodności, ale zmarnowałam kolejne dwa miesiące na czekanie. Zrobili potrzebne badania więc tutaj nie mam zastrzeżeń, przepisali clomid. Przepisali go na pół roku w tej samej dawce, ale monitoring był tylko w pierwszym cyklu, żadnych wizyt u lekarza, nic nie dali na pęknięcie. W drugim cyklu już nawet okresu nie dostałam. Akurat byłam w trakcie przeprowadzki do Polski, poszłam prywatnie do specjalisty, połowa cyklu, a z komórek największa miała 10mm, dorzucił mi letrozole i ovitrelle. W ciążę zaszłam jeszcze w tym samym cyklu. Po zrezygnowaniu z ubezpieczenia podliczyli nam za własne ryzyko 400 euro, akurat jako prezent bożonarodzeniowy :). W Holandii zanim się za coś wezmą to Cię wydoją mimo, że płacisz 120 euro ubezpieczenia co miesiąc.

    Glass przykro mi, że Twoje doświadczenia z holenderską sluzba zdrowia byly negatywne. To pewnie zależy na kogo trafisz jak wszędzie. To prawda, że raz do roku trzeba zapłacić eigen risico, ale z drugiej strony w Polsce za walkę z niepłodnością zapłacisz dużo więcej. Tutaj 6 prób iui oraz 3 ivf są za „darmo”.

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • Karolina1993 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 25 maja 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy są tu dziewczyny które robiły badania w holandi a leczenie rozpoczęły w Polsce? Poszukuje labolatorium gdzie zrobię badanie nasienia, MAR prywatnie bez lekarza pierwszego kontaktu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ