X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hyperhomocysteinemia
Odpowiedz

Hyperhomocysteinemia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu może jakaś posiadaczka tego schorzenia?

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 16 kwietnia 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to za schorzenie jeśli można wiedzieć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwyższony poziom homocysteiny w osoczu krwi (hiperhomocysteinemię) uznano za niezależny czynnik ryzyka rozwoju: chorób sercowo-naczyniowych (zakrzepicy żylnej, niedokrwienia mięśnia sercowego oraz udaru mózgu), chorób neurodegeneracyjnych (m.in. choroby Alzheimera oraz Parkinsona), wad rozwojowych płodu spowodowanych uszkodzeniem cewy nerwowej, zagrożenia poronieniem oraz nowotworów (szczególnie raka jelita grubego). Szacuje się, że co dziesiąty mieszkaniec Europy ma zbyt wysokie stężenie homocysteiny w osoczu krwi, co wiąże się przede wszystkim ze zwiększonym ryzykiem występowania chorób układu krążenia, takich jak zawał mięśnia sercowego czy udar niedokrwienny mózgu. U kobiet ciężarnych hiperhomocysteinemia dodatkowo stanowi czynnik ryzyka powstawania nadciśnienia oraz wad cewy nerwowej u płodu. Podwyższony poziom homocysteiny występuje u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, niedoczynnością tarczycy, różnymi typami nowotworów, niedokrwistością złośliwą, schorzeniami wątroby, ale również u osób wykazujących niedobory żywieniowe, szczególnie kwasu foliowego. Ocenia się, że obniżenie stężenia homocysteiny w osoczu krwi o 25%, może spowodować spadek ryzyka choroby niedokrwiennej serca o 11%, udaru mózgu o 19% oraz znacznie obniżyć częstość występowania wad rozwojowych płodu. Do chwili obecnej nie ma jednoznacznych ustaleń co do metody leczenia hiperhomocysteinemii. Uważa się, że kluczem do obniżenia stężenia homocysteiny w osoczu krwi będzie suplementacja witaminami B6, B12 oraz kwasem foliowym. Specjaliści od żywienia prowadzą obecnie kampanię na rzecz wprowadzenia w Polsce suplementacji mąki kwasem foliowym. Celem niniejszego artykułu jest ukazanie roli hiperhomocysteinemii w etiologii wielu groźnych chorób cywilizacyjnych.

    SŁOWA KLUCZOWE: homocysteina, hiperhomocysteinemia, kwas foliowy, choroby sercowo-naczyniowe.

  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 17 kwietnia 2013, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polarmiś już wszystko wyjaśniła...ale jak na razie widzę nie ma posiadaczek tego schorzenia.Czyżbym była jedyna?

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dołączam się...

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoka homocysteina jest głowie powiązana z mutacjami MTHFR, jest cały wątek o tym. Główna sprawa to supmlementacja b6, b12, kwas foliowy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara
    Jaki poziom masz Homocysteiny jeśli można wiedzieć ?? W moim przypadku jeszcze do tego etapu nie doszłam ale również mam podwyższoną

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2016, 21:27

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, mam skierowanie na badanie, ale nie mogę się zebrać żeby w końcu pójść i zrobić. Mam mutację genu MTHFR a1298c, na wyniku było napisane, że mam hiperhomocysteinemie. Lekarka powiedziała, że mutacja jest łagodna, nie mam co się przejmować, łykam na razie tylko Actin Folin 800mg. Reszta witamin w normalnej formie.

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie wiem, mam skierowanie na badanie, ale nie mogę się zebrać żeby w końcu pójść i zrobić. Mam mutację genu MTHFR a1298c, na wyniku było napisane, że mam hiperhomocysteinemie. Lekarka powiedziała, że mutacja jest łagodna, nie mam co się przejmować, łykam na razie tylko Actin Folin 800mg. Reszta witamin w normalnej formie.

    Kochana ja mam MTHRF C677T i u mnie na wynikach przy tej mutacji nie było nic o poziomie Homocysteiny bo z tego co się orientuje to jest to zupełnie inne badanie jak dostałam wynik mutacji to gin kazał mi zrobić homocysteine wynik
    Mój gin twierdzi że moja jest tą słabszą formą to skoro wszystkie takie słabe to gdzie te silniejsze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2016, 14:30

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już na wyniku było napisane, że jest lekka hiperhomocysteinemia. Może w piątek podjadę ją zbadać w końcu :) Lekarka nie kazała na razie łykać więcej kwasu foliowego, dopiero przed in vitro 5mg. Tę mutację, którą mam ja, podobno ma bardzo, bardzo wiele kobiet, ale zwyczajnie jej nie bada. Wydaje mi się, że połączenie mojej i Twojej mutacji to już coś poważniejszego. W wątku Mutacje MTHFR dziewczyny więcej o tym piszą.

    Zamówiłam też b12 metylo 1000 mg.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamowilam b12 metylo 5000 a kwas foliowy 800 zobaczymy po miesiącu mam zrobić badania i będziemy je porównywać ... W temacie co dziewczyny wiszą więcej to podczytywalam je trochę juz

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ