X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro diety,suplementy
Odpowiedz

In vitro diety,suplementy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 8 listopada 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Wiem ze jest tu dużo tematów o in vitro I dlatego ciężko znaleźć to co mnie interesuje
    Napiszcie co jeść przed in vitro?
    Co najlepiej suplementowac?
    Ja biorę Prena Care start,koenzym Q10,wit D
    Chce zrobić wszystko żeby się udało
    To będzie pierwsza próba a mam 37lat i musi się udac

  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 8 listopada 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa 85 wrote:
    Hej dziewczyny
    Wiem ze jest tu dużo tematów o in vitro I dlatego ciężko znaleźć to co mnie interesuje
    Napiszcie co jeść przed in vitro?
    Co najlepiej suplementowac?
    Ja biorę Prena Care start,koenzym Q10,wit D
    Chce zrobić wszystko żeby się udało
    To będzie pierwsza próba a mam 37lat i musi się udac

    Najlepiej brać suplementy pół roku wcześniej bo 3 miesiące to jest totalne minimum. U mnie bardziej sprawdziły się witaminy w formie leków niż te wszystkie pregna start itp. Ja jeszcze piłam mioinozytol ten z firmy polski lek, resveratrol, kwasy omega. Najważniejsza jest zdrowa dieta :) trzymam kciuki za pierwsza próbę :) i polecam iść bardziej w kierunku diagnostyki przed, żeby się nie rozczarować i żałować wydanej kasy i straconej szansy.

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • ABK Autorytet
    Postów: 5051 4030

    Wysłany: 9 listopada 2022, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa 85 wrote:
    Hej dziewczyny
    Wiem ze jest tu dużo tematów o in vitro I dlatego ciężko znaleźć to co mnie interesuje
    Napiszcie co jeść przed in vitro?
    Co najlepiej suplementowac?
    Ja biorę Prena Care start,koenzym Q10,wit D
    Chce zrobić wszystko żeby się udało
    To będzie pierwsza próba a mam 37lat i musi się udac

    Ja biore pregna start, cynk selen, koenzyn q10, wit d, olej z wiesiolka, tran (jak sobie przypomne) resverator kwas foliowy zmetylizowany, i complex b max tez zmetylizowany, i monokoncentrat z ananasa plus sam ananas surowy, orzechy brazilijskie, migdaly, morele suszone (włączyłam teraz). Tyle ze ja sie nie nastawiam ze musi sie udac, no bo boje sie porażki

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    age.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4694 4362

    Wysłany: 11 listopada 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa 85 wrote:
    Hej dziewczyny
    Wiem ze jest tu dużo tematów o in vitro I dlatego ciężko znaleźć to co mnie interesuje
    Napiszcie co jeść przed in vitro?
    Co najlepiej suplementowac?
    Ja biorę Prena Care start,koenzym Q10,wit D
    Chce zrobić wszystko żeby się udało
    To będzie pierwsza próba a mam 37lat i musi się udac

    Jeżeli chodzi o samą procedurę (czyli stymulację) co najmniej 3 miesiące przed - q10, witaminę D3 2000 oraz inozytol. Tani inozytol (bez dodatków) możesz zamówić w sklepie Bulk (wygoogluj), paczka proszku wystarczającego na około 2 miesiące około 20 zł.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 11 listopada 2022, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela3 wrote:
    Najlepiej brać suplementy pół roku wcześniej bo 3 miesiące to jest totalne minimum. U mnie bardziej sprawdziły się witaminy w formie leków niż te wszystkie pregna start itp. Ja jeszcze piłam mioinozytol ten z firmy polski lek, resveratrol, kwasy omega. Najważniejsza jest zdrowa dieta :) trzymam kciuki za pierwsza próbę :) i polecam iść bardziej w kierunku diagnostyki przed, żeby się nie rozczarować i żałować wydanej kasy i straconej szansy.

    Tak biore już kilka miesięcy.
    Teraz na ostatniej wizycie dowiedziałam się,że już początkiem grudnia będę brała zastrzyki qiec in vitro szybciej niż myslalam

  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 11 listopada 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Jeżeli chodzi o samą procedurę (czyli stymulację) co najmniej 3 miesiące przed - q10, witaminę D3 2000 oraz inozytol. Tani inozytol (bez dodatków) możesz zamówić w sklepie Bulk (wygoogluj), paczka proszku wystarczającego na około 2 miesiące około 20 zł.
    W tym Prena care z tego co wiem już jest mio inozytol,ale poszukam :)

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 16 listopada 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biorę Pueria uno zestaw witamin,dhea 3x25ng,koenzym q10,3x1,kwas lipinowy 600ng,witamina d3, wynik taki jestem po 3 transferach wcześniej amh przed 1 transferem miałam 1,56 A teraz mimo 3 stymulacji 1,6...dodatkowo pije zioła sroki

    Lierin2 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ