X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro i nacięcie osłonki zarodka - Assisted Hatching
Odpowiedz

In vitro i nacięcie osłonki zarodka - Assisted Hatching

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • inka83 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niskie AMH , niskie parametry nasienia, ale szanse zawsze są , wiec zdecydowaliśmy się na invitro.... Protokół długi, 4 oocyty, jedna blastka 4AA, niestety nie udało się i niski bHCG rozwiał nasze duże nadzieję. W dodatkowych procedurach zaznaczyliśmy AH do decyzji ebriologa, która nie zdecydowała się na to... Teraz czytam, ze u kobiet powyżej 38 roku życia jest to wskazanie, czy myślicie że to miało wpływ na nasze niepowodzenie ?

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3698 6729

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka83 wrote:
    Niskie AMH , niskie parametry nasienia, ale szanse zawsze są , wiec zdecydowaliśmy się na invitro.... Protokół długi, 4 oocyty, jedna blastka 4AA, niestety nie udało się i niski bHCG rozwiał nasze duże nadzieję. W dodatkowych procedurach zaznaczyliśmy AH do decyzji ebriologa, która nie zdecydowała się na to... Teraz czytam, ze u kobiet powyżej 38 roku życia jest to wskazanie, czy myślicie że to miało wpływ na nasze niepowodzenie ?

    Wskazaniem do AH nie jest wiek a grubość osłonki więc niestety trudno powiedzieć czy to mialo wpływ czy nie 😔

    Elka198321 lubi tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1817 2466

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka83 wrote:
    Niskie AMH , niskie parametry nasienia, ale szanse zawsze są , wiec zdecydowaliśmy się na invitro.... Protokół długi, 4 oocyty, jedna blastka 4AA, niestety nie udało się i niski bHCG rozwiał nasze duże nadzieję. W dodatkowych procedurach zaznaczyliśmy AH do decyzji ebriologa, która nie zdecydowała się na to... Teraz czytam, ze u kobiet powyżej 38 roku życia jest to wskazanie, czy myślicie że to miało wpływ na nasze niepowodzenie ?
    Mi lekarz mówił że nacięcie ah pomaga szybciej wyjść zarodkowi z otoczki co za tym idzie szybciej się ma możliwość implantacji...My przy udanym transferze mieliście nacięcie ah i embrioglue ...zarodek 3bb obecnie 17 tydzień ciąży...;-)

    mo, Mokosza lubią tę wiadomość

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3698 6729

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Mi lekarz mówił że nacięcie ah pomaga szybciej wyjść zarodkowi z otoczki co za tym idzie szybciej się ma możliwość implantacji...My przy udanym transferze mieliście nacięcie ah i embrioglue ...zarodek 3bb obecnie 17 tydzień ciąży...;-)
    Ale przy cienkiej otoczce lub zarodku ekspandującym może uszkodzić zarodek więc to nie zawsze dobra procedura. Trzeba dopasować do konkretnego przypadku.

    KateM, Matleena89 lubią tę wiadomość

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 692 1562

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 3 transfery każdy z embroglue w tylko jednym doszło do ciąży właśnie w tym z AH niestety ciąża poroniona był to drugi transfer przy kolejnym chciałam też ah ale embriolog nie naciął zarodki nie badane ale przy kolejnym chciałabym mieć z ah mam ponad 38lat nie wiem czy to akurat wtedy pomogło ale jakoś lepiej bym się czuła z nacięciem

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1817 2466

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Ale przy cienkiej otoczce lub zarodku ekspandującym może uszkodzić zarodek więc to nie zawsze dobra procedura. Trzeba dopasować do konkretnego przypadku.
    Jeśli blastocysta jest wylęgającą i to co piszesz nierobią nacięcia ah..tak jest bynajmniej w tej co byłam...

    Kluska lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ