X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Kraków -jaką klinikę wybrać?
Odpowiedz

In vitro Kraków -jaką klinikę wybrać?

Oceń ten wątek:
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 14 stycznia 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich obserwacji - najmniej pozytywnych opinii ma Parents. Dużo pozytywnych Macierzyństwo. Gyncetrum uchodzi za w miarę tanie i od siebie - robią dobrej jakości zarodki i dużo nawet u starszych kobiet.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Dotti Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 19 sierpnia 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam bardzo klinikę Macierzyństwo. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie,udało się za 1 razem :-)
    Polecam dr Rejs.






    wiek 33 lata, oficjalna przyczyna - jeden jajowód niedrożny.

    05.2021 Laparoskopia i Histeroskopia Profamilia
    05.2023 In vitro pierwsze podejście Macierzyństwo Kraków
    8.07.2023 11 tydzień ❤️
  • an86 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również będę zawsze i wszystkim polecała macierzyństwo i dr Rajsa!

    u mnie niskie AMH
    2x IVF za pierwszym razem transfer dwóch zarodków w 3 dobie i beta ani nie drgnęła, za drugim razem transfer 1 zarodka w 3 dobie i beta też 0
    III IVF w innej klinice, transfer w 5 dobie i nic :( + 2 mrożaki ❄️❄️
    Pierwszy transfer mrożonego zarodka i beta 66, teraz nasze maleństwo jest już z nami <3
  • malibu Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy macie moze do polecenia klinikę w Krakowie pod kątem ciężkiego czynnika męskiego? U nas 1 procedura (icsi) nieudana, nie uzyskano żadnej blastki. Myśleliśmy o Gyncentrum albo Parens bo z tego co widzę te dwie kliniki oferują MACS, a fragmentacja u męża też słaba.. Czy któreś laboratorium ma lepsze opinie?

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3175 6212

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malibu wrote:
    Cześć, czy macie moze do polecenia klinikę w Krakowie pod kątem ciężkiego czynnika męskiego? U nas 1 procedura (icsi) nieudana, nie uzyskano żadnej blastki. Myśleliśmy o Gyncentrum albo Parens bo z tego co widzę te dwie kliniki oferują MACS, a fragmentacja u męża też słaba.. Czy któreś laboratorium ma lepsze opinie?
    O Parens mało dobrych opinii słyszałam, ja byłam na jednej wizycie i się nie zdecydowałam. Z drugiej strony znajomi mają synka dzięki tej klinice więc to nie jest tak że to zła klinika ale duży przemiał.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • an86 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malibu wrote:
    Cześć, czy macie moze do polecenia klinikę w Krakowie pod kątem ciężkiego czynnika męskiego? U nas 1 procedura (icsi) nieudana, nie uzyskano żadnej blastki. Myśleliśmy o Gyncentrum albo Parens bo z tego co widzę te dwie kliniki oferują MACS, a fragmentacja u męża też słaba.. Czy któreś laboratorium ma lepsze opinie?

    Dobre laboratorium to osoby które tam pracują. Najlepiej patrzeć na ilość embriologów którzy mają certyfikat Eshre bo to swiadczy o ich umiejętnościach. Kiedyś tego szukałam właśnie na stronie Eshre, była taka mapka, postaram się ją później znaleźć i tutaj wrzucić ;) mam dziecko dzięki klinice macierzyństwo, więc nie ma innej możliwości niż polecać właśnie ich!

    u mnie niskie AMH
    2x IVF za pierwszym razem transfer dwóch zarodków w 3 dobie i beta ani nie drgnęła, za drugim razem transfer 1 zarodka w 3 dobie i beta też 0
    III IVF w innej klinice, transfer w 5 dobie i nic :( + 2 mrożaki ❄️❄️
    Pierwszy transfer mrożonego zarodka i beta 66, teraz nasze maleństwo jest już z nami <3
  • malibu Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam. Wiadomo, że każdy będzie polecał klinikę w której mu się udało bo w końcu liczy się efekt. 🙂 Chyba też trochę zbyt optymistycznie podeszliśmy do IVF z uwagi na nasz wiek i brak problemów po mojej stronie, a to jednak może być dłuższe leczenie.. Gratulacje dla was 🙂

  • Julowa Autorytet
    Postów: 876 1072

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malibu wrote:
    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam. Wiadomo, że każdy będzie polecał klinikę w której mu się udało bo w końcu liczy się efekt. 🙂 Chyba też trochę zbyt optymistycznie podeszliśmy do IVF z uwagi na nasz wiek i brak problemów po mojej stronie, a to jednak może być dłuższe leczenie.. Gratulacje dla was 🙂
    My przed pierwszym podejściem też mieliśmy nastawienie że łatwo pójdzie bo wiemy gdzie problem ‐ tragiczne parametry nasienia.
    Jednak z każdą procedurą i każdym rokiem wychodziły coraz to fajniejsze kwiatki i to u mnie , gdzie zakładaliśmy wlasnie że jest wszystko ok.
    Tu nieda się nic założyć. Niby już jest ok a kolejna kłoda spada pod nogi.

    My się leczymy w Artvimed, ale nie jesteśmy chyba najlepsza reklama 😉 skoro już tyle lat i tylko jedna ciąża i to zatrzymana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2023, 16:38

    09.2018 - Artvimed start
    10.2018 - I IVF krótki protokół - 0 zarodkow
    12.2018 - II IVF długi protokół - 1 zarodek 6 dni 333 ❄️
    03.2019 - niedoczynność, hashimoto
    04.07.2019 transfer ❄️ 8dpt beta <1.2 😞
    08.2019 start III ivf długi protokół- pobranych 17- 13 zaplodnionych - 2 zarodki 322
    28.10 - transfer 2❄️
    8dpt - 3.3
    10dpt - 1.5 😭😭😭
    04.2020 jajowody drożne
    10-12.2020 3x AID 😢
    06.2021 Histeroskopia-ok
    Kariotyp - ok
    NK - CD56+ : 120/DPW, CD138+ : 3 w materiale
    KIR - brak 7 genów
    11.2021 IV IVF długi protokół - pobranych 10 - 9 zapłodnionych - 1 zarodek 333
    14.11.2022 transfer ❄️ accofil, encorton
    8dpt - beta 0
    12.12.2022 transfer ❄️
    7dpt beta 45.1 / 9dpt beta 150.7 / 11dpt beta 369 / 15dpt beta 2058 / 22dpt beta 12969 - zatrzymana 13t+2d 💔
    Trombofilia, zespół antyfosfolipidowy, celiakia - wykluczone.
    07.2023 histeroskopia CD138 26dpw, leczymy
    09.2023 CD138 11dpw
    12.2023 🤔
  • malibu Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julowa wrote:
    My przed pierwszym podejściem też mieliśmy nastawienie że łatwo pójdzie bo wiemy gdzie problem ‐ tragiczne parametry nasienia.
    Jednak z każdą procedurą i każdym rokiem wychodziły coraz to fajniejsze kwiatki i to u mnie , gdzie zakładaliśmy wlasnie że jest wszystko ok.
    Tu nieda się nic założyć. Niby już jest ok a kolejna kłoda spada pod nogi.

    My się leczymy w Artvimed, ale nie jesteśmy chyba najlepsza reklama 😉 skoro już tyle lat i tylko jedna ciąża i to zatrzymana.

    Julowa, jasne, nie można niczego zakładać, chodziło mi bardziej o takie podstawowe kwestie jak hormony, AMH w normie, no i już w trakcie pozyskanie dobrej ilości komórek 🙂

    My kończymy przygodę właśnie z Artvimedem. Nie uważam że to zła klinika ale przy kolejnej procedurze chcielibyśmy zmiany przy selekcji plemników (jeśli będzie możliwe) a właśnie tych dodatków typu IMSI, MACS tam nie ma.
    Trzymam kciuki żeby wszystkie kłody u Ciebie zostały usunięte 🙂

    Julowa lubi tę wiadomość

  • an86 Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://enmcp.eshre.eu/pages/enmcp-certified-em.php

    To jest ten link do sprawdzenia certyfikatów, można szukać po państwie lub po nazwisku. Tylko może być problem z otwarciem na telefonie..

    malibu lubi tę wiadomość

    u mnie niskie AMH
    2x IVF za pierwszym razem transfer dwóch zarodków w 3 dobie i beta ani nie drgnęła, za drugim razem transfer 1 zarodka w 3 dobie i beta też 0
    III IVF w innej klinice, transfer w 5 dobie i nic :( + 2 mrożaki ❄️❄️
    Pierwszy transfer mrożonego zarodka i beta 66, teraz nasze maleństwo jest już z nami <3
  • Nela3 Autorytet
    Postów: 731 829

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ktoś zaczyna przygodę z In Vitro i nie chce ruszać się poza Kraków to ja polecam dr Maduzie z Parensa.
    Jest miły konkretny, wie dokładnie jakie badania zlecić.
    U mnie przed 1 procedurą miałam zbadane wszystko, przystępowaliśmy do procedury w pełni przygotowani z pełną obstawą leków. Po zbadaniu cukrów immuno, kariotypów i innej całej podstawowej diagnostyki bez której uważam że jest bez sensu przystępować a potem pluć sobie w brodę.

    Natomiast przy słabych komórkach czy nasieniu nie polecam Parensa bo uważam że lab mają słaby plus embriolodzy którzy nie proponują nic od siebie, nie są przygotowani do rozmowy, podczas połączenia dopiero otwierają kartę i patrzą co tam jest. Do 2 procedury nie chcieli w ogóle nic zmienić a nawet odjedli mi jedną procedurę i sama ja się uparłam i musiałam wydzwaniać o zymot i dodanie tego co było wcześniej (sprawdziłam sobie na kartce z poprzedniej procedury). Uważam że gdyby zymot był zastosowany przy pierwszej procedurze na pewno mielibyśmy więcej zarodków wtedy.

    Generalnie jeśli macie problemy z nasieniem to tylko Novum albo Eurofetril. Zobacz w stopce jaka jest różnica mimo że w Novum byłam 2 lata starsza niż przy 1 procedurze w Parens.

    Czy duża różnica w kasie? Jakieś 4-5 tysiecy pewnie na procedurze, ale jak się nie uda w Krakowie to kasa w błoto. Poza tym trzeba dokładnie analizować cenniki. Mrożenie w novum jest za free płacisz później tylko za rozmrożenie słomki. W Parens płacisz za każdą zamrożoną słomkę i to było tak grubo ponad tysiąc złotych za jedną słomkę z tego co pamiętam więc może też wyjść 7-8 koła za samo zamrożenie i tą kasę trzeba wyłożyć od razu.

    Co do macierzyństwa to każdy chwali to gdzie się udało. Znam parę przypadków że były tam gorsze wyniki niż w Parens czy Artvimed, bo każdy jest inny i każdy ma inny problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2023, 10:25

    malibu lubi tę wiadomość

    👩‍🦰kir AA, hashimoto, 56kg
    AMH 2023 3,2
    drożność ✅
    🧔🏻Morfo 3%, ilość 235mln/ml, żywe 73%, ruchliwość 33%, HBA 56% IgG ok, DFI 11,6% ok (norma <12), HDS 22% (norma <15%) test HOS 50% norma (>58%)
    Kariotypy mamy ok✅
    Allo mlr 40%✅
    Starania od 5 lat.
    🧪3IUI 😔
    💉1IVF 10.2021 Parens PICSI IMSI 13 komórek 10 dojrzałych>8 zapłodniło się prawidłowo>2 blastki 5AB 5CC
    ➡️ ET 5AB 5CC beta 9dpt <0,1😔 (metypred, accofil, embryoglue)
    💉2IVF 10.2022 Parens PICSI IMSI ZyMot 13 komórek 8 dojrzałych>6 zapłodniło się prawidłowo >1❄️5BC
    Hiperstymulacja
    02.2023 histeroskopia - stan zapalny endometrium ❌ usunięcie mini przegrody macicy 🤯
    04.2023 Teravid 2x2, metronidazol
    ➡️ 07.2023 transfer odwołany, zarodek zdegenerował
    Zmiana kliniki => NOVUM WAWA
    3IVF💉08.2023 IMSI, ZYMOT => 6 komórek>6 dojrzałych=>6❄️😍
    ➡️ 10.2023 FET M.1 cykl sztuczny beta 7dpt 39 10dpt 156
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 644 665

    Wysłany: 21 grudnia 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela3 wrote:
    Jeśli ktoś zaczyna przygodę z In Vitro i nie chce ruszać się poza Kraków to ja polecam dr Maduzie z Parensa.
    Jest miły konkretny, wie dokładnie jakie badania zlecić.
    U mnie przed 1 procedurą miałam zbadane wszystko, przystępowaliśmy do procedury w pełni przygotowani z pełną obstawą leków. Po zbadaniu cukrów immuno, kariotypów i innej całej podstawowej diagnostyki bez której uważam że jest bez sensu przystępować a potem pluć sobie w brodę.

    Natomiast przy słabych komórkach czy nasieniu nie polecam Parensa bo uważam że lab mają słaby plus embriolodzy którzy nie proponują nic od siebie, nie są przygotowani do rozmowy, podczas połączenia dopiero otwierają kartę i patrzą co tam jest. Do 2 procedury nie chcieli w ogóle nic zmienić a nawet odjedli mi jedną procedurę i sama ja się uparłam i musiałam wydzwaniać o zymot i dodanie tego co było wcześniej (sprawdziłam sobie na kartce z poprzedniej procedury). Uważam że gdyby zymot był zastosowany przy pierwszej procedurze na pewno mielibyśmy więcej zarodków wtedy.

    Generalnie jeśli macie problemy z nasieniem to tylko Novum albo Eurofetril. Zobacz w stopce jaka jest różnica mimo że w Novum byłam 2 lata starsza niż przy 1 procedurze w Parens.

    Czy duża różnica w kasie? Jakieś 4-5 tysiecy pewnie na procedurze, ale jak się nie uda w Krakowie to kasa w błoto. Poza tym trzeba dokładnie analizować cenniki. Mrożenie w novum jest za free płacisz później tylko za rozmrożenie słomki. W Parens płacisz za każdą zamrożoną słomkę i to było tak grubo ponad tysiąc złotych za jedną słomkę z tego co pamiętam więc może też wyjść 7-8 koła za samo zamrożenie i tą kasę trzeba wyłożyć od razu.

    Co do macierzyństwa to każdy chwali to gdzie się udało. Znam parę przypadków że były tam gorsze wyniki niż w Parens czy Artvimed, bo każdy jest inny i każdy ma inny problem.
    Kochana, zgadzam się, mogę się podpisać pod calą wypowiedzią 🥰 a że przeszłam przez 3 wspomniane kliniki to chyba coś tam o nich wiem 🫣
    W Parens byłam u szefa, specyficzny, ale ma być skuteczny, nie skupiałam się zbyt nad tym jaki "jest", jednak nie mogę narzekać, dla nas był bardzo miły i kulturalny. Jeśli chodzi i te klinikę to super organizacja, miły personel medyczny (panie w rejestracji to już zależy jak się trafi) i są otwarci zawsze - często byłam w sobotę, niedzielę, święta... Ceny jak na KrK w też w miarę ok. Jeśli chodzi o przebadanie to mogę powiedzieć, że historia nasza trwała tam ok 2 lata i przebadana byłam chyba we wszystkich kierunkach (bez immuno, ale na tamtym etapie to nie miało znaczenia). Więc mogę powiedzieć, że dr dobrze przygotował nas przed. Samo ivf, mogło być lepiej, myślę, że nie zawalił dr, ale labo. Potwierdzam, że mogli być lepiej przygotowani do rozmów.
    Macierzyństwo było drugie, zmiana ze względu na to, że tak jak u Nela kiepski pomysł na drugie podejście czyli właściwie żaden. Wybór Macierzynstwa dlatego, że znam kogoś komu się udało a i grupy na fb mega chwalą. Efekt koszmarny, stymulacja poszła gorzej niż w Parens, embriolog właściwie miał być i może nawet był lepszy zgodnie z opiniami, ale co mógł zrobić jak nie miał na czym pracować.
    Ostatnim wyborem był EF który wygrywa, dostali wszystkie badania, przeanalizowali, wyciągnęli wnioski i z zera zarodków z 2 ivf u 2 różnych lekarzy, w 2 różnych klinikach oni w ciągu 2msc zrobili 3❄️❄️❄️
    Finansowo, na świeżo, uważam, że jest porównywalnie w EF nawet bez refundacji leków i z dojazdem (tu oczywiście zależy ile km mamy, ale wizyt nie jest dużo).
    Się rozpisalam, a właściwie nie potrzebnie wszystko to samo co wyżej napisała Nela ❤️

    malibu, Nela3 lubią tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • malibu Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje wam bardzo dziewczyny 🙂 chcieliśmy podchodzić jak najszybciej do kolejnej procedury, ale chyba damy sobie więcej czasu na przemyślenie decyzji i konsultacje w klinikach.
    @Kasiu, czy mogłabym mieć kilka pytań? Dodałam Cię do przyjaciółek. Dzięki 😘

    KasiaBe lubi tę wiadomość

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 644 665

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malibu wrote:
    Dziękuje wam bardzo dziewczyny 🙂 chcieliśmy podchodzić jak najszybciej do kolejnej procedury, ale chyba damy sobie więcej czasu na przemyślenie decyzji i konsultacje w klinikach.
    @Kasiu, czy mogłabym mieć kilka pytań? Dodałam Cię do przyjaciółek. Dzięki 😘
    Jasne, zaakceptowane 🙃

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ