X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Kraków -jaką klinikę wybrać?
Odpowiedz

In vitro Kraków -jaką klinikę wybrać?

Oceń ten wątek:
  • Anny1122 Koleżanka
    Postów: 48 103

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilu ludzi tyle opinii. Dr Pabian np zrobił na mnie złe wrażenie ponieważ zanim spojrzał na wyniki badań zapytał ile mamy lat (wówczas 35 i 36) i od razu, że in vitro bo "kto potem wychowa te dzieci". Z tym, że wyniki naszych badań były tragiczne więc i tak skończyło się na in vitro. Czyli wiecie - miał rację ale sposób w jaki nam to zakomunikował akurat był fatalny.

    Leczyliśmy się w Macierzyństwie u dr Wyroby - bardzo dobry lekarz, racjonalny, nie zleca tysiąca niepotrzebnych badań. Zapomnijcie o immunologi, wlewach intralipidu itd. Jest dla pacjenta, można do niego dzwonić itd. Nie czaruje, leczy wg standardów. Ale samo leczenie jest trudne, człowiek cierpi wobec niepowodzeń a tu wizyty 3 minuty (jak się chodzi na kontrolne usg to faktycznie tyle to trwa i tyle potrzeba), na korytarzu czarno od pacjentek...

    Dr J z Parents - spotkałam zarówno osoby nim zachwycone jak i zniechęcone.

    Trudno powiedzieć co komu podpasuje - taka prawda.

    Z perspektywy czasu - 3 punkcje, 4 transfery zakończone zdrowo urodzonymi dziećmi - tak, poszłabym znowu do Wyroby. Acha - położne w Macierzyństwie - wspaniałe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 17:49

    Sylwia Sylwia, AgaJaga lubią tę wiadomość

    Rocznik 1982.
    Starania od 2016 r.
    Słabe nasienie.

    1 i 2 ICSI, 3 transfery w sumie 5 maluchów
    3 ICSI pierwszy transfer w lutym 2019 r. - 14dpt beta 1330; 17dpt 3380; 18 dpt dwa pęcherzyki w macicy na USG. Co dalej? 20dpt 7598
    22 dpt 14983

    2nn3kw7iahlcy9lm.png
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    W opisie widzę, że miałaś transfer zarodka 3.1.1... ja miałam 3.3.3 i msm czarne myśli że jest za kiepski żeby mogło się udać. I najgorsze to czekanie. Kiedy planujesz testować?

    Pola, ja przy 333 testowałam w 7dpt. I wyszedł już wiarygodny 2 cyfrowy 😉

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Pola, ja przy 333 testowałam w 7dpt. I wyszedł już wiarygodny 2 cyfrowy 😉
    Dajesz nadzieję Kochana 😘 miałam być twarda i testować 11 dpt ale powoli się łamie i pójdę wcześniej. Tym bardziej, że dzisiaj na wkładce jakieś różowe zabarwienie się pokazało 🤔

    sucharek85 lubi tę wiadomość

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    Dajesz nadzieję Kochana 😘 miałam być twarda i testować 11 dpt ale powoli się łamie i pójdę wcześniej. Tym bardziej, że dzisiaj na wkładce jakieś różowe zabarwienie się pokazało 🤔
    Może implantacja? ;)

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • AgaJaga Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anny1122 wrote:
    Ilu ludzi tyle opinii. Dr Pabian np zrobił na mnie złe wrażenie ponieważ zanim spojrzał na wyniki badań zapytał ile mamy lat (wówczas 35 i 36) i od razu, że in vitro bo "kto potem wychowa te dzieci". Z tym, że wyniki naszych badań były tragiczne więc i tak skończyło się na in vitro. Czyli wiecie - miał rację ale sposób w jaki nam to zakomunikował akurat był fatalny.

    Leczyliśmy się w Macierzyństwie u dr Wyroby - bardzo dobry lekarz, racjonalny, nie zleca tysiąca niepotrzebnych badań. Zapomnijcie o immunologi, wlewach intralipidu itd. Jest dla pacjenta, można do niego dzwonić itd. Nie czaruje, leczy wg standardów. Ale samo leczenie jest trudne, człowiek cierpi wobec niepowodzeń a tu wizyty 3 minuty (jak się chodzi na kontrolne usg to faktycznie tyle to trwa i tyle potrzeba), na korytarzu czarno od pacjentek...

    Dr J z Parents - spotkałam zarówno osoby nim zachwycone jak i zniechęcone.

    Trudno powiedzieć co komu podpasuje - taka prawda.

    Z perspektywy czasu - 3 punkcje, 4 transfery zakończone zdrowo urodzonymi dziećmi - tak, poszłabym znowu do Wyroby. Acha - położne w Macierzyństwie - wspaniałe.

    Dokładnie masz rację... Dlatego umówiliśmy się na pierwszą wizytę jednak do parens do dr J. Zobaczymy co nam powie, jak nam nie spasuje to idziemy gdzie indziej... Cieszę się, że jestem tutaj z Wami na forum! Nie czuję się już taka w tym osamotniona, a Wy jesteście ogromną skarbnicą wiedzy ❤️

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:
    Może implantacja? ;)
    Bardziej obstawiałabym podrażnienie przez luteine chociaż wolałabym, żebyś to Ty miała rację ☺
    A Ty jak się czujesz?

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    Bardziej obstawiałabym podrażnienie przez luteine chociaż wolałabym, żebyś to Ty miała rację ☺
    A Ty jak się czujesz?
    Cały czas coś ciągnie mnie z prawej strony :( i do tego takie delikatne bóle jak przed @, musiałam wziąć nospe, także nie wróże nic dobrego :( ale bete i tak planuje w piątek, no chyba, że jakimś cudem wytrwam do poniedziałku :D
    Trzymam za Ciebie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 19:39

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek.
    Dawno nikt tu nie pisał ale może któraś z Was przeszła już invitro w Krakowie i zechce polecieć lekarza?
    Skłaniamy się bardziej do Macierzyństwa w Krakowie.
    Może dr Mirocki, może Wyroba?

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Odświeżam wątek.
    Dawno nikt tu nie pisał ale może któraś z Was przeszła już invitro w Krakowie i zechce polecieć lekarza?
    Skłaniamy się bardziej do Macierzyństwa w Krakowie.
    Może dr Mirocki, może Wyroba?
    Wypowiadałam się tutaj na początku przed 3ivf w artvimedzie. 3ivf też się nie udało, skończyło się szpitalem i hiperka... Papier podpisałam na własną rękę ,trudno, to była dla mnie szansa wziąć wtedy 3dniowy zarodek. Z tej 3 procedury mamy zarodek b.skabe 4.3.3 z 6 doby. Teraz leczę się w macierzyństwie u dr Wyroby. Wyciszam endometrioze , co będzie zobaczymy. Też podczas 3ivf nie mieliśmy badań spoza kanonu nie licząc kariotypow. Żałuję,że na 3ivf nie poszłam w inne miejsce ... Ogólnie miało być szybko, mąż miał plemniki słabe,bo słabe ale miał, młodzi ,ja 27 on 28 ... Teraz już ja 30,on31. 30 tysięcy jak nic poszło w świat, dr już na koniec powiedział,że chce żebyśmy skonsultowali się w innej klinice,bo on nie obstawia powodzenia 4ivf. Opieka i samo płacenie za wizyty b.okej ,terminy luźne ...no ale niestety póki co efektu nie mamy .

    AgaJaga, Lucy2323 lubią tę wiadomość

  • mada80 Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaJaga wrote:
    Cześć, stajemy z mężem przed wyborem kliniki in vitro w Krakowie. Chodziliśmy do dr Pabiana. Ten polecił nam dr Janeczko i klinikę Parents, ale mam mieszane uczucia. Czy możecie mi coś doradzić? Pogubiłam się tutaj na forum i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.


    Macierzystwo, doktor Przybycień-polecam

    Jestemza, AgaJaga lubią tę wiadomość

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr.Przybycien Macierzyństwo,działa cuda;)

    AgaJaga lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Dr.Przybycien Macierzyństwo,działa cuda;)
    skąd takie info?

  • AgaJaga Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Dr.Przybycien Macierzyństwo,działa cuda;)
    Dziękuje dziewczyny! Ja również polecam dr Przybycienia. Dzięki niemu jestem w ciąży ❤️ to cudowny człowiek! Mistrz!

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Dawno nikt tu nie pisał (mam nadzieję, że dlatego, że jesteście zajete swoimi bobasami;).
    Pokrótce mija historia: Ja 35.5, mąż 36. Brak ciąż i poronień. Staramy się prawie rok.
    Ja:
    - drożność Hycosy ok,
    - badania hormonalne ok ( tj. Estradiol, progesteron, FSH, LH,TSH, CMV, toksoplazmoza, chlamydia, mykoplasma, ureoplasma, Herpes, cytologia, , wykaz z pochwy, biocenoza)
    - rok.temu prolaktyna w normie, teraz 38 norma do 26.5 (wynik sprzed kilku dni)
    Mój lekarz rozkłada ręce i odsyła mnie do kliniki niepłodności.
    Mąż: podstawowe badania nasienia bardzo dobre,
    Jesteśmy z Rzeszowa. Mamy tu Parents ale czytam o nim głównie negatywne komentarze. Konsultowałam się u 6 lub 7 lekarzy. W wiekszosci każą się starać i jeszcze poczekać. Ale czuje, że coś jest nie tak. Miałam monitoring przez 5 miesięcy i wiem, że miałam owulację. Celowalismy w te dni które trzeba. Cykle mam regularne.
    Uderzymy do Krakowa lub Tarnowa do polecanego przez Was dr. Przybiecienia.
    Mam kilka pytań:

    Jak długo czekalyscie na wizytę u dr?

    Jakie badania zlecił Wam na pierwszej wizycie?
    (Ja oczywiście prolaktyne powtórzę ale chciałabym mieć jak najwięcej badań już na pierwszej wizycie)

    Jak nazywają się te rozszerzone badania nasienia. Często dziewczyny tu piszą że podstawowe wyszły ok A później przy dokładniejszych wyszły jakieś nieprawidłowości. Powiedzcie konkretnie, tak żeby moje chłopię wiedziało co zrobić i powiedzieć jak pojdzie😜

  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 747 754

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Cześć dziewczyny
    Dawno nikt tu nie pisał (mam nadzieję, że dlatego, że jesteście zajete swoimi bobasami;).
    Pokrótce mija historia: Ja 35.5, mąż 36. Brak ciąż i poronień. Staramy się prawie rok.
    Ja:
    - drożność Hycosy ok,
    - badania hormonalne ok ( tj. Estradiol, progesteron, FSH, LH,TSH, CMV, toksoplazmoza, chlamydia, mykoplasma, ureoplasma, Herpes, cytologia, , wykaz z pochwy, biocenoza)
    - rok.temu prolaktyna w normie, teraz 38 norma do 26.5 (wynik sprzed kilku dni)
    Mój lekarz rozkłada ręce i odsyła mnie do kliniki niepłodności.
    Mąż: podstawowe badania nasienia bardzo dobre,
    Jesteśmy z Rzeszowa. Mamy tu Parents ale czytam o nim głównie negatywne komentarze. Konsultowałam się u 6 lub 7 lekarzy. W wiekszosci każą się starać i jeszcze poczekać. Ale czuje, że coś jest nie tak. Miałam monitoring przez 5 miesięcy i wiem, że miałam owulację. Celowalismy w te dni które trzeba. Cykle mam regularne.
    Uderzymy do Krakowa lub Tarnowa do polecanego przez Was dr. Przybiecienia.
    Mam kilka pytań:

    Jak długo czekalyscie na wizytę u dr?

    Jakie badania zlecił Wam na pierwszej wizycie?
    (Ja oczywiście prolaktyne powtórzę ale chciałabym mieć jak najwięcej badań już na pierwszej wizycie)

    Jak nazywają się te rozszerzone badania nasienia. Często dziewczyny tu piszą że podstawowe wyszły ok A później przy dokładniejszych wyszły jakieś nieprawidłowości. Powiedzcie konkretnie, tak żeby moje chłopię wiedziało co zrobić i powiedzieć jak pojdzie😜
    Ja na pierwszą wizytę w doktora w Tarnowie próbowałam się zapisać przez około pół roku i było to dość ciężkie... jak już udało mi się zapisać to na wizytę czekałam coś ponad miesiąc 🙂
    Doktor zalecił mężowi zrobić ponowne badania ogólne nasienia (mial sprzed pol roku badanie ogólne oraz test HBA i fragmentacja DNA plemników).
    Mi zlecił mega dużo badań mimo, że część robiłam już wcześniej, z tego co pamiętam to: Igg i Igm toxoplazmoza; CMV; różyczka, anty TPO, anty TG, HIV, AMH, krzywa cukrowa i insulinowa, prolaktyna, p/p plemnika; łożysku; jajnika, TSH, FT4, FSH, SHBG, progresteron, D-dimery, markery nowotworowe, ANA. Ale radzę Ci poczekać z tymi badaniami bo to doktor zleca w konkretnych dniach cyklu a być może części z nich Tobie nie zleci.
    Dodatkowo ja i mąż mieliśmy skierowania na badania genetyczne i immunologiczne do Krk: Allo MLR, KIRY, HLA-C , IGF2, Cross Match, Kariotypy. Część z tych badań robiliśmy oboje a części tylko jedno z nas. Tych badań również nie rob wcześniej ale możesz się zorientować jak z terminami i ewentualnie już umówić, my czekaliśmy około 1.5m-ca na termin w Gyncentrum.

    06.03.2023 👶❤
  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba. Dziękuję za odpowiedź. A kojarzysz może które z badań musiało być wykonane w konkretnym dniu cyklu? Z tego co do tej pory robiłam to prolaktyna (2-5dc) i progesteron (ok. 6 dzień po owulacji) ...Czyli te hormonalne bardziej. Jestem już zapisana do doktora. Na pierwszą wizytę będę czekać 2.5 mc czyli chyba nie ma tragedii. Później podobno nie na problemu z kontynuowania leczenia i terminami. Badania genetyczne to pewnie bez względu na dzień cyklu?. Masz rację już teraz zarezerwuje sobie termin.
    Napisz prosze jak wyglada pierwsze badanie. Normalne ginekologiczne i wywiad? Zalezy mi żeby ktos poswiecil mi czas i pochylil sie nad Naszym przypadkiem. Jestem poirytowana radami typu: nie sterować sie, jechac na wakacje, odpuścić starania. Mam stresująca pracę i to raczej się nie zmieni bo lubię to co robię. Do zawrotnego tempa się przyzwyczaiłam. Nasze odlozenie w czasie macierzyństwa było zaplanowane I poki co tego nie żałuję ale chciałabym trafić na profesjonalistę a nie lekarzy którzy diagnozują mnie na podstawie swoich domniemań...

  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 747 754

    Wysłany: 3 stycznia 2023, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Dziuba. Dziękuję za odpowiedź. A kojarzysz może które z badań musiało być wykonane w konkretnym dniu cyklu? Z tego co do tej pory robiłam to prolaktyna (2-5dc) i progesteron (ok. 6 dzień po owulacji) ...Czyli te hormonalne bardziej. Jestem już zapisana do doktora. Na pierwszą wizytę będę czekać 2.5 mc czyli chyba nie ma tragedii. Później podobno nie na problemu z kontynuowania leczenia i terminami. Badania genetyczne to pewnie bez względu na dzień cyklu?. Masz rację już teraz zarezerwuje sobie termin.
    Napisz prosze jak wyglada pierwsze badanie. Normalne ginekologiczne i wywiad? Zalezy mi żeby ktos poswiecil mi czas i pochylil sie nad Naszym przypadkiem. Jestem poirytowana radami typu: nie sterować sie, jechac na wakacje, odpuścić starania. Mam stresująca pracę i to raczej się nie zmieni bo lubię to co robię. Do zawrotnego tempa się przyzwyczaiłam. Nasze odlozenie w czasie macierzyństwa było zaplanowane I poki co tego nie żałuję ale chciałabym trafić na profesjonalistę a nie lekarzy którzy diagnozują mnie na podstawie swoich domniemań...

    Znalazłam właśnie kopie pierwszego skierowania na badania od doktora gdzie jest napisane: 2-3dc. Napewno nie dotyczyło to wszystkich badań ale juz nie pamiętam, które bezwzględnie musiały być zrobione w te dni, a ja będą w diagnostyce robiła wszystkie badania za jednym zamachem. Jedynie w innym terminie robiłam krzywe ale tu dzien cyklu nie ma znaczenia. Jeżeli chodzi o badania immunologiczne i genetyczne tez dzień cyklu bez znaczenia, ważne jest jedynie by być zdrowym.
    U nas pierwsza wizyta trwała około godziny 🙂 Byłam razem z mężem co uważam, że jest podstawą w takiej wizycie 🙂 Na początku doktor zapoznał się z wynikami które już mieliśmy, przeprowadził z nami rozmowę a później wykonał mi badanie ginekologiczne, USG piersi, tarczycy, brzucha i wystawił skierowanie ma kolejne badania. Wstępnie na podstawie naszych wynikow, które już mieliśmy zaproponował nam dwie drogi do przemyślenia: invitro lub jeszcze kilka miesięcy naturalnych staran pod jego okiem. Ale my idąc do doktora byliśmy zdecydowanie na In Vitro i przy tym pozostaliśmy. Byliśmy zmęczenie naturalnymi staraniami przez dwa lata, obserwacja owulacji u innego ginekologa, która była jak w zegarku a do tego pogarszające się wyniki nasienia męża oraz dość gwałtowny spadek mojego AMH na przestrzeni tych dwóch lat mimo wieku poniżej 30lat🙂 nie chcieliśmy tracić więcej czasu i nerwów 🙂

    06.03.2023 👶❤
  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziuba za wyczerpujące informacje. Napawasz optymizmem pisząc, że wizyta jest długa, dokładna i może uczestniczyć w niej mąż (co dla mnie również jest oczywiste i jasne jak Słońce 😉). Zalezy mi żeby zlecil wszystko co trzeba, przeanalizował wyniki i przedstawil konkretny plan. Najbardziej w tej całej sytuacji stresuje mnie chyba nie to, że może okazać się,że nie będziemy mogli mieć dzieci a brak konkretnego zaaopiekowania się Naszym przypadkiem. Mam na myśli brak pomysłu lekarzy, pewnie w dużej mierze brak ich wiedzy lub odwagi by podejmować decyzje. Sporym szokiem był dla mnie brak tak dobrego speca od niepłodności (z taką liczbą pozytywnych opinii) jak doktor P w tak dużym mieście jakim jest Rzeszów. Ciągłe informacje typu starać się, czekać itp wywołują jednak frustrację. Planuje wykonać sporo podstawowych badań przed pierwszą wizytą bo mam je w pakiecie medycznym z pracy. Dzięki temu lekarz będzie miał jakiś wstępny obraz Naszej sytuacji.
    Dziuba A czy Ty poznałaś wogole przyczynę niepowodzeń przez te 2 lata? Masz konkretną diagnozę?

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 618 512

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, troszkę nie w temacie ;)
    U kogo prowadzicie w Krakowie ciążę?

    Krakowska lubi tę wiadomość

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 747 754

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Dzięki Dziuba za wyczerpujące informacje. Napawasz optymizmem pisząc, że wizyta jest długa, dokładna i może uczestniczyć w niej mąż (co dla mnie również jest oczywiste i jasne jak Słońce 😉). Zalezy mi żeby zlecil wszystko co trzeba, przeanalizował wyniki i przedstawil konkretny plan. Najbardziej w tej całej sytuacji stresuje mnie chyba nie to, że może okazać się,że nie będziemy mogli mieć dzieci a brak konkretnego zaaopiekowania się Naszym przypadkiem. Mam na myśli brak pomysłu lekarzy, pewnie w dużej mierze brak ich wiedzy lub odwagi by podejmować decyzje. Sporym szokiem był dla mnie brak tak dobrego speca od niepłodności (z taką liczbą pozytywnych opinii) jak doktor P w tak dużym mieście jakim jest Rzeszów. Ciągłe informacje typu starać się, czekać itp wywołują jednak frustrację. Planuje wykonać sporo podstawowych badań przed pierwszą wizytą bo mam je w pakiecie medycznym z pracy. Dzięki temu lekarz będzie miał jakiś wstępny obraz Naszej sytuacji.
    Dziuba A czy Ty poznałaś wogole przyczynę niepowodzeń przez te 2 lata? Masz konkretną diagnozę?

    Ojj też słyszeliśmy od wcześniejszych lekarzy "starać się, wasze wyniki są ok", "jesteście młodzi, po 30stce jak nie wyjdzie to będziemy myśleć co dalej", "brac cudowne suplementy", "nie z takimi wynikami nasienia można zrobić dziecko" itp. 🙈 brak efektów tego co mogliśmy zrobić nas co miesiąc dobijała. A u doktora dostaliśmy lista nowych badań i jakieś konkretne pomysły do naszego wyboru co możemy z tym zrobić 🙂 możliwość działania dala nam dużo nowej, pozytywnej energii 🙂
    Jednoznacznej przyczyny nie znaleźliśmy bo teoretycznie z jednym niedrożny jajowodem czy z obniżonymi parametrami nasienia można zjeść w ciaze ale u nas to nigdy się nie stało... Doktor zdiagnozował dodatkowo brak kilku kirow odpowiadających za implantacje zarodka, brak ochrony zarodka, oraz mutacje METHER C677T i A1298C i wdrożył odpowiednie leki 🙂 wiem, że takie mutacje czy braki w kirach mogą mieć kobiety które zachodzą w ciaze na pstryknięcie palca ale u nas najwidoczniej trzeba było to wspomoc inaczej 🙂

    06.03.2023 👶❤
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ