X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO - PAŹDZIERNIK'19
Odpowiedz

IN VITRO - PAŹDZIERNIK'19

Oceń ten wątek:
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 6 października 2019, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sierściucha wrote:
    To ja brałam mniej niz Ty ;)
    Tylko ubichnol, dha, selen
    Przed stymulacja 3miesiace nie brałam sterydów.

    Przed stymulacją byłam 6tyg na diecie Dąbrowskiej, a poźniej ketogeniczniej i na tej ketogenicznej miałam stymulacje.
    U mnie dieta mogła pomoc bo jak sie teraz okazało mam problem z cukrem i biorę siofor - ale to dopiero od 2ch miesiecy, a stymulacje miałam 11.2018.
    Przy problemach z cukrem nie powinno się robić postu Dąbrowskiej. Też nie wiedziałam, że mam IO i robiłam post, czułam się wspaniałe, ale niestety nie pomogło mi to w zajściu w upragnioną ciąże

    0901d7c722.png
  • Niusja Autorytet
    Postów: 632 313

    Wysłany: 6 października 2019, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Tak naprawdę to nic nie mówi na ten temat. Jak pochodziłam do crio w lipcu to 6dc endo miało już 12 mm. Włączyłam proga i crio miałam w 10 dc. Przed transferem zrobili mi jeszcze kontrolne usg i było 12,5mm. Transfer udany, niestety nie na długo. Ale to już inna sprawa. W zwykłym cyklu zdarzało się że miałam 18-19mm w fazie lutealnej. Początkowo podejrzewał endometriozę, tylko że ja nie mam żadnych objawów. Miałam diagnostyczne histero wyszedł przewlekły stan zapalny. Dostałam doxycyclinum na 10 dni. A Twój lekarz co mówi o przerastającym endo?

    No właśnie też nie za dużo. Żartował sobie, że niejedna zabiłaby za takie endometrium i w sumie to obdarowałabym dwie kobiety taką śluzówką. A tak serio to podobno lepiej w ta stronę niż za cienkie. We wtorek mam iść znowu na podgląd. Wspominał coś o wprowadzeniu mnie w stan menopauzy, żeby wyciszyć organizm, a potem spróbować na naruralnym cyklu.

    Ja 34 lata, M 37 lat (starania od 2016)
    Salve Medica Łódź 2017
    HSG (drożne) XI 2017
    Nasienie super
    Nieregularne i długie cykle + io + nadciśnienie
    29.03.2018 punkcja (2x4AA i 1x3AB)
    03.04.2018 transfer - 8 tydzień (*)
    15.10.2018 ct - 7 tydzień (*)
    03.02.2020 ct - <0,2
    Immunologia: KIR BX i brak 3.
    MTHFR 1298A-C hetero, PAI-1 4G homo, NK 12%
    Histerioskopia 2020
  • Petunia88 Autorytet
    Postów: 341 429

    Wysłany: 6 października 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariina wrote:
    Zobaczcie sobie profil Obudź w sobie życie na fb. Albo na www invimedu. Polecam te warsztaty. Fantastyczna atmosfera i ludzie przede wszystkim.

    Czy miałyście rumień albo coś nietypowego po cetrotide ?

    Ja miałam taki jakby ślad po ukaszaniu, czy wlasnienrumiennale to do 30 min od podania, później znikało. I z każdym kolejnym podaniem leku byl mniejszy lub w ogole🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2019, 06:47

    inkaa lubi tę wiadomość

    Moje kalendarium🙂
    25 lutego 2019: diagnoza- slabe nasienie, oligospermia ciezka
    16 kwietnia: 1 wizyta w Bocianie.
    19 kwietnia: 2 wizyta,powtorne badanie nasienia- troche lepiej, ale wciaz kiepsko.

    I procedura:
    4 maja: stymulacja start
    10 maja: wizyta kontrolna
    13 maja: punkcja😍 12 komorek, 2 blastocysty
    18 maja:transfer naszego dzieciaczka ❤
    27 maja: beta ujemna.
    15 lipca: transer jedynego mrozaka 1BB
    26 lipca: 12dpt beta 0

    II procedura:
    23 września: zaczynamy stymulacje do II procedury
    3 października: punkcja 18 komorek, 6 blastocyst🥰
    8 października: transfer blastki 4AA
    15 października: 7dpt beta 56.8
    21 października: 13dpt beta 1156🥰

    o9zrdqk.png


    7zb1l7e.png

    ❄❄❄❄❄ na zimowisku
  • Sierściucha Autorytet
    Postów: 821 885

    Wysłany: 6 października 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Przy problemach z cukrem nie powinno się robić postu Dąbrowskiej. Też nie wiedziałam, że mam IO i robiłam post, czułam się wspaniałe, ale niestety nie pomogło mi to w zajściu w upragnioną ciąże

    Mam hiperglikemie reaktymna
    IO prawie nie, bo homa 2,1

    0ba2188e07.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponownie moje pytanie: kiedy w ciagu dnia stosujecie encorton i jak on sie ma do metforminy?

    Mam tez jeszcze jedno: dzis 10 dzien stymulacji,czy to normalne ze boli mnie brzuch? Moj bol owulacyjny to wlasnie takie zaciskanie petli na brzuchu i czuje to od wczoraj tylko mocniej. Wiem ze jajka sa bezpieczne ale czy bolal Was brzuch pod koniec stymulacji?

  • Petunia88 Autorytet
    Postów: 341 429

    Wysłany: 6 października 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Ponownie moje pytanie: kiedy w ciagu dnia stosujecie encorton i jak on sie ma do metforminy?

    Mam tez jeszcze jedno: dzis 10 dzien stymulacji,czy to normalne ze boli mnie brzuch? Moj bol owulacyjny to wlasnie takie zaciskanie petli na brzuchu i czuje to od wczoraj tylko mocniej. Wiem ze jajka sa bezpieczne ale czy bolal Was brzuch pod koniec stymulacji?

    Moja stymulacja trwała 8 dni, 10 już mialam punkcje i ja juz czulam jajniki, mialam juz wysoki poziom estradiol-okolo 3000 jednostek. Po punkcji tez czulam jajniki, ale z dnia na dzień czulam, ze maja sie lepiej. To ze bola jest normalne, masz dużo jajeczek, jajniki powiekszyly sie, więc nie przejmuj sie🙂

    Amilka lubi tę wiadomość

    Moje kalendarium🙂
    25 lutego 2019: diagnoza- slabe nasienie, oligospermia ciezka
    16 kwietnia: 1 wizyta w Bocianie.
    19 kwietnia: 2 wizyta,powtorne badanie nasienia- troche lepiej, ale wciaz kiepsko.

    I procedura:
    4 maja: stymulacja start
    10 maja: wizyta kontrolna
    13 maja: punkcja😍 12 komorek, 2 blastocysty
    18 maja:transfer naszego dzieciaczka ❤
    27 maja: beta ujemna.
    15 lipca: transer jedynego mrozaka 1BB
    26 lipca: 12dpt beta 0

    II procedura:
    23 września: zaczynamy stymulacje do II procedury
    3 października: punkcja 18 komorek, 6 blastocyst🥰
    8 października: transfer blastki 4AA
    15 października: 7dpt beta 56.8
    21 października: 13dpt beta 1156🥰

    o9zrdqk.png


    7zb1l7e.png

    ❄❄❄❄❄ na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam malo jajeczek a bola jakby nie wiadomo ile tam bylo 😂 skoro to normalne to dzieki:) mam nadzieje ze na jutrzejszej wizycie bedzie decyzja o punkcji,to w koncu 11 dzien stymulacji -,-

  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 6 października 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cz y któraś z Was mierzyła temp w ciąży???
    Z 37.07 spadła mi na 36.89, to chyba niedobrze :(?
    Jestem przerażona 😰

  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 6 października 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    Cz y któraś z Was mierzyła temp w ciąży???
    Z 37.07 spadła mi na 36.89, to chyba niedobrze :(?
    Jestem przerażona 😰
    Jesteśmy obstawione taką góra lekow, że nie ma sensu mierzyć. Luteina zaburza temperaturę. W ogóle się nie patrz na te wyniki, termometr do kosza :)

    MEGI 123, Makt lubią tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 54 32

    Wysłany: 6 października 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam pytanie... Po 4 latach walki, dopiero po 1 procedurze wykryłam u siebie silną niedomoge lutealną. Mój organizm nie tylko nie produkuje progesteronu, ale też go nie wchłania z luteiny/duphastonu i innych.
    Dopiero zastrzyki Prolutexu zaczęły przynosić skutek w postaci odpowiednich wynikow badań.

    Czy któraś z Was spotkała się z takim przypadkiem i mimo wszystko udało się uzyskać ciążę naturalnie ?

    Dodam, że klinika nie sprawdziła poziomu progesteronu przed 1 i 2 transferem dopuszczając na 2 transfer przy wyniku progesteronu 4!!!!! (zrobiłam go sama z siebie, ale zarodek był już rozmrozony).
    Mam wrażenie, że to błąd lekarski, który chętnie bym gdzieś zgłosiła...pytanue czy warto?

    Kasia
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 6 października 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    Cz y któraś z Was mierzyła temp w ciąży???
    Z 37.07 spadła mi na 36.89, to chyba niedobrze :(?
    Jestem przerażona 😰



    W ciazy temperatura potrafi bardzo skakac.

    MEGI 123 lubi tę wiadomość

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 6 października 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amilka wrote:
    Ponownie moje pytanie: kiedy w ciagu dnia stosujecie encorton i jak on sie ma do metforminy?

    Mam tez jeszcze jedno: dzis 10 dzien stymulacji,czy to normalne ze boli mnie brzuch? Moj bol owulacyjny to wlasnie takie zaciskanie petli na brzuchu i czuje to od wczoraj tylko mocniej. Wiem ze jajka sa bezpieczne ale czy bolal Was brzuch pod koniec stymulacji?


    Amilka, nie denerwuj sie, 10 dnia to zawsze mialam bole, nieraz nie moglam spac nawet na boku! Nieraz mialam sporo jajek, a nieraz nie. Wiec do przodu! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2019, 11:32

    Amilka lubi tę wiadomość

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 6 października 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy przed transferem powinno sie badac progesteron?? Mi nigdy klinika teho nie zlecala. Jak to jest z tym??

  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 54 32

    Wysłany: 6 października 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Dziewczyny, a czy przed transferem powinno sie badac progesteron?? Mi nigdy klinika teho nie zlecala. Jak to jest z tym??


    Powinno!!! Progesteron przygotowuje organizm na przyjęcie zarodka. Dzień, dwa przed transferem powinien być już wysoki. Jeżeli jest niski klinika powinna odroczyć transfer. Niestety duża część lekarzy to bagatelizuje bo jak twierdzą ''dają leki na to aby był wysoki'' jednak jak widać na moim przykładzie nie każdy organizm reaguje prawidłowo na leki.

    Mila79 lubi tę wiadomość

    Kasia
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 6 października 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaD wrote:
    Powinno!!! Progesteron przygotowuje organizm na przyjęcie zarodka. Dzień, dwa przed transferem powinien być już wysoki. Jeżeli jest niski klinika powinna odroczyć transfer. Niestety duża część lekarzy to bagatelizuje bo jak twierdzą ''dają leki na to aby był wysoki'' jednak jak widać na moim przykładzie nie każdy organizm reaguje prawidłowo na leki.


    Kasia, dziekuje za odpowiedz! A jak jutro bylby transfer, jezeli ktorykolwiek zarodek by przetrwal, to rano zrobic?? Wyniki beda do 13.30? Czy powinnam dzis? Ale dzis to chyba wszystko pozamykane?

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 6 października 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Dziewczyny, a czy przed transferem powinno sie badac progesteron?? Mi nigdy klinika teho nie zlecala. Jak to jest z tym??
    Widzę, że co klinika to inne podejście. U mnie standardowo zaczynają podawać proga ( ja brałam prolutex i crinone) od dnia owulacji do dnia transferu. W moim przypadku nie musiałam już nic sprawdzać.

    Mila79 lubi tę wiadomość

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 54 32

    Wysłany: 6 października 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Widzę, że co klinika to inne podejście. U mnie standardowo zaczynają podawać proga ( ja brałam prolutex i crinone) od dnia owulacji do dnia transferu. W moim przypadku nie musiałam już nic sprawdzać.

    Ja również brałam, ale okazało się że organizm nie reagował na luteine lutinus i duphaston. Wynik 4 mówi sam za siebie... Dopiero po dołączenie zastrzyku prolutexu organizm zaczął go wchłaniac. Dlatego trzeba sprawdzać jego poziom. Nie jestem jedynym przypadkiem kiedy klinika powinna odroczyc transfer. Wiele klinik robi wynik dzień wcześniej albo rano przed rozmrozeniem zarodków i nie decyduje się na ich podanie

    Kasia
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 6 października 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Widzę, że co klinika to inne podejście. U mnie standardowo zaczynają podawać proga ( ja brałam prolutex i crinone) od dnia owulacji do dnia transferu. W moim przypadku nie musiałam już nic sprawdzać.

    Arcola, czyli jak bierze sie po owulacji progesteron w postaci lekow lub crinone, to rozumiem, ze wtedy juz nie trzeba sprawdzac, bo poziom bedzie wystarczajacy? Czy i tak i tak nalezaloby?

  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 54 32

    Wysłany: 6 października 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Kasia, dziekuje za odpowiedz! A jak jutro bylby transfer, jezeli ktorykolwiek zarodek by przetrwal, to rano zrobic?? Wyniki beda do 13.30? Czy powinnam dzis? Ale dzis to chyba wszystko pozamykane?


    Nie wiem jak jest i Ciebie w klinice. U mnie wynik jest po godzinie (Bocian). Warto zrobić rano i w przypadku kiedy wynik jest poniżej 10 dać znać klinice.

    Mila79 lubi tę wiadomość

    Kasia
  • KasiaD Koleżanka
    Postów: 54 32

    Wysłany: 6 października 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Arcola, czyli jak bierze sie po owulacji progesteron w postaci lekow lub crinone, to rozumiem, ze wtedy juz nie trzeba sprawdzac, bo poziom bedzie wystarczajacy? Czy i tak i tak nalezaloby?


    Kochana tak jak napisałam, zawsze należy to sprawdzić!!!!!!! Brałam 10 lutein, 3 lutinusy i 3 duphastony i organizm nie zareagował na żaden z leków.

    Mila79, Pia88 lubią tę wiadomość

    Kasia
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ