X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję bety akilegna :). Pierwsze ciąże w tym roku ;). Słuchajcie, mam problem z okresem po punkcji, mianowicie jest on bardzo skapy inie wiem, czy w ogóle mogę mówić o okresie. W niedzielę dostałam krwawienia i tak podkrwawialam cały dzień, więc zaliczyłam ten dzień jako 1dc i w 2dc już wzięłam estrofem. Do tej pory są tylko plamienia. Ech i co tu zrobić, lek już biorę. Mialyscie tak po tych hormonach wszystkich?

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki szansa na blizniacza jest to fakt... ale zagniezdzenie obu to jedno a nie zawsze tak zostaje... ja mialam podane 2 czterodniowe byly poczatkowo blizniaki byky dwa serduszka ale jeden maluch byl mniejszy no i ostatecznie zostal jeden a drugi sie wchlonal i zostal po nim pusty pecherzyk ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Miki szansa na blizniacza jest to fakt... ale zagniezdzenie obu to jedno a nie zawsze tak zostaje... ja mialam podane 2 czterodniowe byly poczatkowo blizniaki byky dwa serduszka ale jeden maluch byl mniejszy no i ostatecznie zostal jeden a drugi sie wchlonal i zostal po nim pusty pecherzyk ;)
    Wiem właśnie, że tak się zdarza, ale szkoda że nie idzie tego przewidzieć. No nic muszę dojść z myślami do ładu ;) Pozdrawiam <3

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki moge tylko poradzic zebys za duzo nie myslala a kierowala sie intuicja i tym co serce podpowiada ;) chociaz wiem ze ciezko...
    Trzymam kciuki i kibicuje;*

    Erl lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Miki moge tylko poradzic zebys za duzo nie myslala a kierowala sie intuicja i tym co serce podpowiada ;) chociaz wiem ze ciezko...
    Trzymam kciuki i kibicuje;*
    Dziękuję :) mam nadzieję że to będzie dobra decyzja i tak jak piszesz muszę kierować się intuicja i serduchem <3
    Moc &&& dla ciebie za zdrową wymarzoną ciążę :)

  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Gratuluję bety akilegna :). Pierwsze ciąże w tym roku ;). Słuchajcie, mam problem z okresem po punkcji, mianowicie jest on bardzo skapy inie wiem, czy w ogóle mogę mówić o okresie. W niedzielę dostałam krwawienia i tak podkrwawialam cały dzień, więc zaliczyłam ten dzień jako 1dc i w 2dc już wzięłam estrofem. Do tej pory są tylko plamienia. Ech i co tu zrobić, lek już biorę. Mialyscie tak po tych hormonach wszystkich?
    Malwas, ja mam bardzo obfite miesiączki w pierwszych 3 dniach (z 6-7) i często bolesną tak że jedynie Ketonal wycisza mi ból do zera, po punkcji miałam zdecydowanie bardziej skąpa miesiączkę, krótsza (choć plamienie do 5-6 dnia ale też mniej niż zazwyczaj) i bez bólu. Nie wiem czy to przydatna dla Ciebie informacja, może skonsultuj dla pewności z lekarzem?
    Mocno trzymam kciuki za ten Twój cykl :) &&&

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi23 a co to jest ten cały intalipid i w jakim celu się go stosuje?

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erl wrote:
    Malwas, ja mam bardzo obfite miesiączki w pierwszych 3 dniach (z 6-7) i często bolesną tak że jedynie Ketonal wycisza mi ból do zera, po punkcji miałam zdecydowanie bardziej skąpa miesiączkę, krótsza (choć plamienie do 5-6 dnia ale też mniej niż zazwyczaj) i bez bólu. Nie wiem czy to przydatna dla Ciebie informacja, może skonsultuj dla pewności z lekarzem?
    Mocno trzymam kciuki za ten Twój cykl :) &&&
    Bardzo przydatna, dziękuję. Również mam zazwyczaj bardzo obfite miesiączki i jadę na przeciwbólowych :). Teraz jest jakoś inaczej. Mam tylko nadzieję, że macica się porządnie oczyści przed momentem kulminacyjnym :). A Ty jak się dzisiaj czujesz? Odpoczywasz ;)?

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    MiKi23 a co to jest ten cały intalipid i w jakim celu się go stosuje?
    To lek podawany w kroplówce, taka emulsja tłuszczowa. Teraz będę go miała drugi raz. Ostatnio miałam go przy scratchingu przed cyklem stymulowanym do IVF. Ma on pomóc zagnieździć się zarodkowi w macicy i zwiększyć szanse ciąży, związany jest też z immunologią, ale się nie zagłębiałam zbytnio w temat ;)

  • Shilcia Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Mam wyniki i nie wierzę w to co czytam :O

    Beta 24.6
    Progesteron 30.30

    Uszczypnijcie mnie :D

    Jejku, aż się popłakałam ze wzruszenia! Z całego serca gratuluję i trzymam kciuki! Cudowna wiadomość! :)

    U mnie beta w poniedziałek...

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

  • Shilcia Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy po transferze i tej całej petardzie leków czułyście zmiany w nastroju? Mnie wszystko dookoła wkurza, a najbardziej to mąż... Nie mam ochoty na żadne czułości... Do tego brzuch mam nadal wzdęty, lekarz "pocieszył" że nawet 2 tyg. mogę taki mieć, ale hiperki u mnie nie ma. Coraz trudniej mi robić zastrzyki, jakby skóra się zrobiła grubsza i ciężko ją przebić i boli, co też mnie denerwuje... Nie wiem co się ze mną dzieje, wczoraj miałam takie myśli że chcę już to mieć za sobą, nie ważne jaki wynik... A przecież po transferku to powinnam być oazą spokoju :(

  • KarenMillen Autorytet
    Postów: 662 725

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Mam wyniki i nie wierzę w to co czytam :O

    Beta 24.6
    Progesteron 30.30

    Uszczypnijcie mnie :D
    Szczypię Cię!:) Gratulacje! Oby u mnie było podobnie. Miałaś jeden czy dwa zarodki podane?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 12:15

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

    3cxdo4w.png
    <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilcia wrote:
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy po transferze i tej całej petardzie leków czułyście zmiany w nastroju? Mnie wszystko dookoła wkurza, a najbardziej to mąż... Nie mam ochoty na żadne czułości... Do tego brzuch mam nadal wzdęty, lekarz "pocieszył" że nawet 2 tyg. mogę taki mieć, ale hiperki u mnie nie ma. Coraz trudniej mi robić zastrzyki, jakby skóra się zrobiła grubsza i ciężko ją przebić i boli, co też mnie denerwuje... Nie wiem co się ze mną dzieje, wczoraj miałam takie myśli że chcę już to mieć za sobą, nie ważne jaki wynik... A przecież po transferku to powinnam być oazą spokoju :(

    Ja tak miałam przed pierwszą i drugą punkcją, że byłam poirytowana i wkurzały mnie pierdoły, po żyłam w stresie czy uda się coś wyhodować a po transferze był juz spokoj.... teraz podchodzę trzeci raz i mocno wkurzona jestem i łatwo wyprowadzić mnie z równowagi... nie lubię siebie w takim wydaniu bo doskonale zdaje sobie sprawę, że nie łatwe jest obcowanie ze mną... w sobotę dowiem się czy coś wogóle urosło....

    cierpliwości...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi23 wrote:
    To lek podawany w kroplówce, taka emulsja tłuszczowa. Teraz będę go miała drugi raz. Ostatnio miałam go przy scratchingu przed cyklem stymulowanym do IVF. Ma on pomóc zagnieździć się zarodkowi w macicy i zwiększyć szanse ciąży, związany jest też z immunologią, ale się nie zagłębiałam zbytnio w temat ;)


    Mi nawet nikt nie wspominał o możliwości takiej kroplówki ani o tym, że ona wogóle istnieje....

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilcia wrote:
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy po transferze i tej całej petardzie leków czułyście zmiany w nastroju? Mnie wszystko dookoła wkurza, a najbardziej to mąż... Nie mam ochoty na żadne czułości... Do tego brzuch mam nadal wzdęty, lekarz "pocieszył" że nawet 2 tyg. mogę taki mieć, ale hiperki u mnie nie ma. Coraz trudniej mi robić zastrzyki, jakby skóra się zrobiła grubsza i ciężko ją przebić i boli, co też mnie denerwuje... Nie wiem co się ze mną dzieje, wczoraj miałam takie myśli że chcę już to mieć za sobą, nie ważne jaki wynik... A przecież po transferku to powinnam być oazą spokoju :(


    Mam tak cały czas, zwalam na progesteron. Mąż wie, że lepiej mnie nie denerwować ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarenMillen wrote:
    Szczypię Cię!:) Gratulacje! Oby u mnie było podobnie. Miałaś jeden czy dwa zarodki podane?


    Miałam podane 2. Blastke i morule :)

    KarenMillen, Erl lubią tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilcia wrote:
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy po transferze i tej całej petardzie leków czułyście zmiany w nastroju? Mnie wszystko dookoła wkurza, a najbardziej to mąż... Nie mam ochoty na żadne czułości... Do tego brzuch mam nadal wzdęty, lekarz "pocieszył" że nawet 2 tyg. mogę taki mieć, ale hiperki u mnie nie ma. Coraz trudniej mi robić zastrzyki, jakby skóra się zrobiła grubsza i ciężko ją przebić i boli, co też mnie denerwuje... Nie wiem co się ze mną dzieje, wczoraj miałam takie myśli że chcę już to mieć za sobą, nie ważne jaki wynik... A przecież po transferku to powinnam być oazą spokoju :(

    Shilcia, ja po punkcji miałam tranfer odroczony i przestałam brać hormony, ale to co się ze mną działo, gdy zbliżała się miesiączka, to był jakiś koszmar - dzień przed małpą i pierwszego dnia miałam tak silne huśtawki nastrojów, jak nigdy wcześniej przez całe długie życie. Wszystko przez to jak wpływają na nasze ciało te leki, a i sama procedura jest dość mocno emocjonalna.. Wszystko w normie zatem u Ciebie ;) Przyzwyczajaj się, bo w ciąży takie emocje mogą nawiedzać Cię częściej :D
    w poniedziałek już testujesz? Miałaś podane 5-dniowe Zarodki? Ja też miałam przedwczoraj transfer, ale 3-dniowych Maluchów, więc z testem będę czekać przynajmniej do środy...

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu się ostatnio dużo dzieje :) aż nie nadążam czytać :p byłam dziś na usg (6 dc) i endo ma już niecałe 9mm :) od dziś dwie dawki estrofemu dopochwowo (ale się zdziwiłam:p), w piątek usg i jak odpowiednio zareaguje na większa dawkę, to chyba już dostane proga. Wychodziłoby, ze crio już za tydzien w środę. Jeśli endo nie urośnie zgodnie z przewidywaniami doktorka, to kolejny piątek. Nie myślałam, ze tak szybko potoczy się sytuacja :p

    Erl, Malwas lubią tę wiadomość

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shilcia wrote:
    Powiedzcie mi dziewczyny, czy po transferze i tej całej petardzie leków czułyście zmiany w nastroju? Mnie wszystko dookoła wkurza, a najbardziej to mąż... Nie mam ochoty na żadne czułości... Do tego brzuch mam nadal wzdęty, lekarz "pocieszył" że nawet 2 tyg. mogę taki mieć, ale hiperki u mnie nie ma. Coraz trudniej mi robić zastrzyki, jakby skóra się zrobiła grubsza i ciężko ją przebić i boli, co też mnie denerwuje... Nie wiem co się ze mną dzieje, wczoraj miałam takie myśli że chcę już to mieć za sobą, nie ważne jaki wynik... A przecież po transferku to powinnam być oazą spokoju :(
    Mnie do teraz czasem cos potrafi w 10 swkund wyprowadzic z rownowagi co jest pierdola ;)
    A po samym transferze to 3 dni po ryczalam mezowi do sluchawki ze mam w domu 4 ziemniaki a chcialam zupe ogorkowa... takze wahanie nastroju level hard ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    Ale tu się ostatnio dużo dzieje :) aż nie nadążam czytać :p byłam dziś na usg (6 dc) i endo ma już niecałe 9mm :) od dziś dwie dawki estrofemu dopochwowo (ale się zdziwiłam:p), w piątek usg i jak odpowiednio zareaguje na większa dawkę, to chyba już dostane proga. Wychodziłoby, ze crio już za tydzien w środę. Jeśli endo nie urośnie zgodnie z przewidywaniami doktorka, to kolejny piątek. Nie myślałam, ze tak szybko potoczy się sytuacja :p
    Kuczka super ze tak sprawnie idzie! Trzymam kciuki zeby pieknie uroslo do kolejnej kontroli!

    Kuczka lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 661 662 663 664 665 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ