X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro upatologicznie
Odpowiedz

In vitro upatologicznie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    W lipcu wybieram się na pierwszą wizytę konsultacji. Możecie mi tak mnie więcej wyjaśnić jak wygląda proces in vitro. Wiem jest mnóstwo informacji w necie. Ale ja bym tak chciałam usłyszeć to tak po ludzku. Czy jak się nie uda pierwsza próba to każda kolezna jest również w granicach 15 tys.
    Dzięki za informację.

    ewelcia45
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw będziecie musieli zrobić różne badania - zależy od Waszej sytuacji i tego, co już robiliście. Minimum to hormony u kobiety i analiza nasienia u mężczyzny.

    Jeśli zostaniecie zakwalifikowani do in vitro (czasem lekarze zalecają inne procedury, np. inseminację), to w zależności od lekarza i Twoich wyników idziecie protokołem długim lub krótkim. Długi to najpierw 3 tyg antykoncepcji na wyciszenie jajników i później stymulacja, krótki to od razu stymulacja. Stymulacja = zastrzyki z hormonami. Trwa ona ok. 8-11 dni.

    Po stymulacji bierzesz zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków i 36 godzin później jest pickup, czyli pobranie jajeczek - to jest zabieg w szpitalu w klinice pod krótkim znieczuleniem ogólnym. Na ten dzień trzeba wziąć zwolnienie/urlop w pracy, bo po wybudzeniu człowiek jest trochę trzepnięty :-) W tym samym dniu mężczyzna oddaje nasienie i po pobraniu komórek laboratorium je zapładnia.

    Laboratorium hoduje zarodki przez 3 lub 5 dni (znowu: zależy od kliniki).

    W zależności od Twojej sytuacji, możesz mieć transfer świeży kilka dni po punkcji lub odroczony - wtedy powstałe zarodki są mrożone i rozmrażane tuż przed transferem. Na dzień transferu też dobrze jest wziąć wolne.

    Zazwyczaj przed transferem dostaje się dodatkowe leki, np. estrogen i progesteron i je się bierze do któregoś tyg. ciąży lub do negatywnego wyniku bety.

    Betę badasz ok. 9-14 dnia po transferze.

    P.S. Co to znaczy "upatologicznie"? :-)

    Natalia DRP lubi tę wiadomość

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie. Upatologicznie dla mnie znaczy wytłumaczenie prostymi słowami bez medycznych słów opisów.
    Dziękuję Ci bardzo. Już ma trochę rozjasnione

    ewelcia45
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Dzięki wielkie. Upatologicznie dla mnie znaczy wytłumaczenie prostymi słowami bez medycznych słów opisów.
    Dziękuję Ci bardzo. Już ma trochę rozjasnione
    Aaa... w sensie łopatologicznie? :-)

    byle_do_jutra lubi tę wiadomość

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie.

    elfi lubi tę wiadomość

    ewelcia45
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elfi wrote:
    Najpierw będziecie musieli zrobić różne badania - zależy od Waszej sytuacji i tego, co już robiliście. Minimum to hormony u kobiety i analiza nasienia u mężczyzny.

    Jeśli zostaniecie zakwalifikowani do in vitro (czasem lekarze zalecają inne procedury, np. inseminację), to w zależności od lekarza i Twoich wyników idziecie protokołem długim lub krótkim. Długi to najpierw 3 tyg antykoncepcji na wyciszenie jajników i później stymulacja, krótki to od razu stymulacja. Stymulacja = zastrzyki z hormonami. Trwa ona ok. 8-11 dni.

    Po stymulacji bierzesz zastrzyk na pęknięcie pęcherzyków i 36 godzin później jest pickup, czyli pobranie jajeczek - to jest zabieg w szpitalu w klinice pod krótkim znieczuleniem ogólnym. Na ten dzień trzeba wziąć zwolnienie/urlop w pracy, bo po wybudzeniu człowiek jest trochę trzepnięty :-) W tym samym dniu mężczyzna oddaje nasienie i po pobraniu komórek laboratorium je zapładnia.

    Laboratorium hoduje zarodki przez 3 lub 5 dni (znowu: zależy od kliniki).

    W zależności od Twojej sytuacji, możesz mieć transfer świeży kilka dni po punkcji lub odroczony - wtedy powstałe zarodki są mrożone i rozmrażane tuż przed transferem. Na dzień transferu też dobrze jest wziąć wolne.

    Zazwyczaj przed transferem dostaje się dodatkowe leki, np. estrogen i progesteron i je się bierze do któregoś tyg. ciąży lub do negatywnego wyniku bety.

    Betę badasz ok. 9-14 dnia po transferze.

    P.S. Co to znaczy "upatologicznie"? :-)
    Dziękuje również są odpowiedz, a czy ktoś może powiedzieć jak to wyglada pod katem cyklu? Jeśli dzisiaj mam 1 dc i za tydzień mam wizytę wstępna, to potem w następnym cyklu robię badania i dopiero w trzecim podchodzę do procedury? Pozdrawiam ;)

  • sialalaKoniczynaDwa Autorytet
    Postów: 1345 888

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Procedure sie zaczyna w 2,3 dc
    Wczesniej trzeba skompletowac badania..jakie to zalezy od kliniki. Ja musiałam zrobic AMH, TSH, ft4, estradiol , fsh, prolaktyne w 2,3 dc przed procedurą, wirusy, grupa krwi jeśli nie masz, biocenoce pochwy i wymaz na chlamydie.
    Facet: grupa krwi, wirusy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 20:58

    2007 - syn.
    Starania 10lat o rodzeństwo.
    2018-nieudane hsg, histeroskopia( usunięcie 2 polipow z szyjki, lyzeczkowanie, zrosty w macicy - część uwolniono)
    Laparoskopia diagnostyczna - obustronna niedroznosc jajowodów.
    2019.05 - start IVF krótki protokół.
    17.05 punkcja: z 6 zaplodnionych sa 2 blastki 4aa i 4bb ❄❄
    FET- może kiedyś się doczekam..
    Cienkie endometrium
    Mutacje Pai-1 i Mthfr
    14.08.2019 - SIS- cała macica w zrostach, zrosniety prawy róg.
    Pojemność macicy bez zrostow 0.3ml..
    5.11.2019 - histeroskopia operacyjna - usuniete zrosty, udalo sie otworzyć macice.
    20.11 c.d.leczenia - balonowanie macicy
    26.01 NATURALNY CUD...9tc[*]

    02.05.2022 beta hcg 3164
    04.05.2022 beta hcg 6466
    05.05.2022 beta hcg 8698
    13.05.2022 beta hcg 19949
    19.02.2022 beta hcg 37821, prog.26,50
    06.06.2022 serduszko nie bije [*]
    Aniołek 10tc
    20.06 poronienie zatrzymane, zabieg.

    Koniec przygody ze staraniami
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ