X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2024 2853

    Wysłany: 24 maja 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babzi wrote:
    Można ocenić rezerwę z tych wyników? Wyniki mieszczą śię w przedziale! To jest drugi dzień cyklu

    Rezerwę jajnikową określa hormon antymullerowski czyli tzw. AMH.
    To inne badanie (robi się je z krwi, dzień cyklu nie ma znaczenia).
    Fajnie, że reszta w normie 👍

    Babzi lubi tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2024 2853

    Wysłany: 24 maja 2022, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Gratulacje! Tak, ten moment jest jednym z najpiękniejszych i wzruszających:) potem pierwsze ruchy. 🥰🥰🥰 zdrówka dla Was, niech się dobrze dzidzia rozwija 😁

    Dziękuję Ci bardzo 😍
    Życzę każdej tu obecnej tego samego. Warto walczyć ❤️

    Babzi lubi tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Hope2022 Koleżanka
    Postów: 48 58

    Wysłany: 24 maja 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity_Nea wrote:
    JesteśMy po wizycie.
    Wszystko super! Serduszko bije. Widzieliśmy i słyszeliśmy ❤️
    Strasznie wzruszający moment 😍
    Doktor bardzo zadowolony.
    Mogę wziąć pierwszy głębszy oddech...

    Gratulacje 🎉
    Bardzo się cieszę, to wspaniała wiadomość 🥰🥰🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2022, 22:30

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    AMH 0,61
    Niedrożny jajowód lewy, brak strzępków jajowodu w prawym.
    Endometrioza III/IV stopnia
    Maj 2022 pierwsze podejście do IVF
    3 zarodki 5AA 4AB 3AA ❄️❄️❄️
    Transfer odroczony
    Operacja 2 lipca EvaClinic - histeroskopia z usunięciem mięśniaka
    13.09.2022 FET 5AA - nieudany 😥
    2.11.2022 usunięcie obydwu jajowodów i miesniaków macicy
    2.12.2022 II FET 3AA - nieudany 😓
    30.12.2022 III FET 4AB - nieudany 😓
    25.01.23 histeroskopia UCZKIN
    Marzec 2023 II procedura IVF - 2 zarodki
    3.2023 świeży transfer - nieudany 🥺
    III procedura - 1 zarodek
    AMH 0,39
    08.2023, 09.2023, 11.2023 histeroskopie - prof.Ludwin
    Immunologia - zbyt wysoka ilość limfocytów, zakrzepica
    12.01.2024 V FET
  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, potrzebuję jakiegoś dobrego słowa, być może pokierowania w którąś stronę…

    Mam 32 lata, a moje nieszczęsne AMH to 0,08, pozostałych problemów brak, lub są niezdiagnozowane, mąż OK. Czy in vitro w takiej sytuacji na własnych komórkach ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Dodam, że trzy lata temu AMH wynosiło u mnie 0,14 i urodziłam z ciąży naturalnej synka. Wiec pomimo fatalnego wyniku, coś tam udało się wycisnąć z tej rezerwy. No ale byłam troszkę młodsza. Co tu dalej robić? Myślimy o KD w Czechach, ale ciagle tez zastanawiam się czy nie wpompować w siebie teraz przez jakies pół roku supli i spróbować na własnych komórkach w Angeliusie. Mętlik w głowie, wiele wątpliwości, a czas ucieka. Doradźcie coś…

    Milady92 lubi tę wiadomość

  • Angie1980 Koleżanka
    Postów: 43 10

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobitki podchodzę do drugiej stymulacji, rok temu AMH 0.40, 5 komórek jedna zapłodniona nie udało sie😔. Teraz po laparo i dwóch histeroskopiach AMH 0.35 przez 8 tygodni estrofem +biosteron dhea +androtop testosteron na podrasowane komórek. Mam pytanie czy brała któraś z Was testosteron bo szczerze naczytalam się i trochę się boję wsmarowywania 2x1.
    Pozdrawiam Was serdecznie i powodzenia w staraniach🤗

  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1844 1772

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1980 wrote:
    Cześć kobitki podchodzę do drugiej stymulacji, rok temu AMH 0.40, 5 komórek jedna zapłodniona nie udało sie😔. Teraz po laparo i dwóch histeroskopiach AMH 0.35 przez 8 tygodni estrofem +biosteron dhea +androtop testosteron na podrasowane komórek. Mam pytanie czy brała któraś z Was testosteron bo szczerze naczytalam się i trochę się boję wsmarowywania 2x1.
    Pozdrawiam Was serdecznie i powodzenia w staraniach🤗
    Powodzenia zatem. Ja brałam tylko hormon wzrostu na poprawę. Czasem pomaga czasem nie. A gdzie się leczysz ze przepisują coś wogole na poprawę komórek? Bo zazwyczaj mówią ze nie da się poprawić i trzeba po prostu próbować 🤷‍♀️

    Angie1980 lubi tę wiadomość

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam testosteron 2 razy dziennie spoko nic mi nie było prócz wypadających włosów garściami

    Angie1980 lubi tę wiadomość

  • Angie1980 Koleżanka
    Postów: 43 10

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Powodzenia zatem. Ja brałam tylko hormon wzrostu na poprawę. Czasem pomaga czasem nie. A gdzie się leczysz ze przepisują coś wogole na poprawę komórek? Bo zazwyczaj mówią ze nie da się poprawić i trzeba po prostu próbować 🤷‍♀️
    W Płocku, na Usg widać jajeczka więc próbuje jeszcze na swoich komórkach

  • Angie1980 Koleżanka
    Postów: 43 10

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggggg wrote:
    Ja brałam testosteron 2 razy dziennie spoko nic mi nie było prócz wypadających włosów garściami
    To ja już w ogóle zostane bez czupryny🙈 długo się nacieralas? Ja mam w ramiona aplikować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam wmh 0.11 po 8 msc supli 0.70
    Aktualnie 3 miesiąc ciąży

    Angie1980, Hope2022, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie jakoś z 3 miesiące się nacieralam

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 27 maja 2022, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Witajcie dziewczyny, potrzebuję jakiegoś dobrego słowa, być może pokierowania w którąś stronę…

    Mam 32 lata, a moje nieszczęsne AMH to 0,08, pozostałych problemów brak, lub są niezdiagnozowane, mąż OK. Czy in vitro w takiej sytuacji na własnych komórkach ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Dodam, że trzy lata temu AMH wynosiło u mnie 0,14 i urodziłam z ciąży naturalnej synka. Wiec pomimo fatalnego wyniku, coś tam udało się wycisnąć z tej rezerwy. No ale byłam troszkę młodsza. Co tu dalej robić? Myślimy o KD w Czechach, ale ciagle tez zastanawiam się czy nie wpompować w siebie teraz przez jakies pół roku supli i spróbować na własnych komórkach w Angeliusie. Mętlik w głowie, wiele wątpliwości, a czas ucieka. Doradźcie coś…

    Meerici a jak Twoje pozostałe wyniki ? Dla pocieszenia powiem Ci, że moje AMH wynosi 0,01 a do tego miałam jeszcze baaaardzo wysokie FSH - 90. Jedyne co słyszałam od każdego lekarza to albo KD albo zakończenie leczenia. Na pewnej wizycie lekarz widząc moje wyniki badań nawet nnie nie zbadał. Byłam tym faktem bardzo załamana, i bardzo dużo przepłakałam, ale mam męża który bardzo mnie wspiera i udało mi się trafić na lekarza, który niczego mi nie obiecuje ale ma jakiś plan i przede wszystkim nie działa według banalnych schematów jak większość lekarzy. Mój lekarz interesuje się przypadkami kobiet z niskim AMH. We współpracy z japonskim lekarzem jako opracował autorską metodę IVA, ktora jest szansą dla kobiet z niskim AMH. Trudno w to wszystko uwierzyć, ale obecnie moje FSH wynosi 3.71! Jestem także po mezoterapii jajników i po raz pierwszy w życiu na USG zobaczyłam dorodny pęcherzyk! Mój lekarz odpowiada mi też bardzo przede wszystkim jako człowiek. Pierwszy raz od pewnego czasu czuję spokój i nadal mam nadzieję, że wszystko się ułoży! :)

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 27 maja 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Meerici a jak Twoje pozostałe wyniki ? Dla pocieszenia powiem Ci, że moje AMH wynosi 0,01 a do tego miałam jeszcze baaaardzo wysokie FSH - 90. Jedyne co słyszałam od każdego lekarza to albo KD albo zakończenie leczenia. Na pewnej wizycie lekarz widząc moje wyniki badań nawet nnie nie zbadał. Byłam tym faktem bardzo załamana, i bardzo dużo przepłakałam, ale mam męża który bardzo mnie wspiera i udało mi się trafić na lekarza, który niczego mi nie obiecuje ale ma jakiś plan i przede wszystkim nie działa według banalnych schematów jak większość lekarzy. Mój lekarz interesuje się przypadkami kobiet z niskim AMH. We współpracy z japonskim lekarzem jako opracował autorską metodę IVA, ktora jest szansą dla kobiet z niskim AMH. Trudno w to wszystko uwierzyć, ale obecnie moje FSH wynosi 3.71! Jestem także po mezoterapii jajników i po raz pierwszy w życiu na USG zobaczyłam dorodny pęcherzyk! Mój lekarz odpowiada mi też bardzo przede wszystkim jako człowiek. Pierwszy raz od pewnego czasu czuję spokój i nadal mam nadzieję, że wszystko się ułoży! :)
    Moje FSH to niecałe 15. TSH w normie, prolaktyna w normie, cały czas miesiączkuję regularnie, cykle są co 24 dni, wczesna owulacja (kilka razy w ciągu ostatniego 2,5 roku potwierdzona na usg, pomimo karmienia piersią) faza lutealna dobrej długości. Poczytałam trochę o metodzie IVA, o której piszesz, ale biorąc pod uwagę chociażby moje FSH to chyba nie kwalifikowalibyśmy się. Czy się mylę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2022, 22:36

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 27 maja 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Moje FSH to niecałe 15. TSH w normie, prolaktyna w normie, cały czas miesiączkuję regularnie, cykle są co 24 dni, wczesna owulacja (kilka razy w ciągu ostatniego 2,5 roku potwierdzona na usg, pomimo karmienia piersią) faza lutealna dobrej długości. Poczytałam trochę o metodzie IVA, o której piszesz, ale biorąc pod uwagę chociażby moje FSH to chyba nie kwalifikowalibyśmy się. Czy się mylę?

    Kochana ja początkowo zostałam skierowana na mezoterapie żeby w ogóle zobaczyć czy moje jajniki zareagują w jakikolwiek sposób i jrsli tak to wtedy lekarz mnie zakwalifikuje do metody IVA. Na szczęście zareagowały bo tak jak pisałam urósł mi ładny pęcherzyk, dostałam zastrzyk na pęknięcie oraz szanse na zajście w ciążę w naturalny sposób czy się udało tego jeszcze nie wiem. Na ostatniej wizycie lekarz przedstawił mi jakiś nowy program do którego mogę się zakwalifikować bo dostał informację od lekarza z Włoch i mój lekarz zamierza wziąć udział w tym grancie. Z daleka jesteś? Nie wiem czy zakwalifikowałabyś się do IVA, ale myślę że każdy przypadek jest inny i może warto spróbować pojechać na konsultację. Ja mam skończone 30 lat i póki co nie mam dzieci. Nie potrafię się pogodzić z myślą o KD. Miałam w planach sprawdzic Czechy, a nawet Stany w poszukiwaniu rozwiązania ale trafiłam na lekarza w którym widzę ogromny potencjał, ogromną wiedzę i zaangażowanie. Na prawdę pierwszy raz jestem tak dobrej myśli :)

  • Sylwia8782 Ekspertka
    Postów: 137 92

    Wysłany: 28 maja 2022, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Witajcie dziewczyny, potrzebuję jakiegoś dobrego słowa, być może pokierowania w którąś stronę…

    Mam 32 lata, a moje nieszczęsne AMH to 0,08, pozostałych problemów brak, lub są niezdiagnozowane, mąż OK. Czy in vitro w takiej sytuacji na własnych komórkach ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Dodam, że trzy lata temu AMH wynosiło u mnie 0,14 i urodziłam z ciąży naturalnej synka. Wiec pomimo fatalnego wyniku, coś tam udało się wycisnąć z tej rezerwy. No ale byłam troszkę młodsza. Co tu dalej robić? Myślimy o KD w Czechach, ale ciagle tez zastanawiam się czy nie wpompować w siebie teraz przez jakies pół roku supli i spróbować na własnych komórkach w Angeliusie. Mętlik w głowie, wiele wątpliwości, a czas ucieka. Doradźcie coś…

    Ja mam 0.13 i namawiał nas na KD ze wzgledu na wiekszone szanse ale zgodzil sie na in vitro na moich..daje nam 0.5-1% szans ale zawsze to jakas szansa ..mam nadzieje ze uda sie wychodowac jak najwiecej..nam nie kazal niczym pompowac żadnych supli mam czekac do kolejnej miesiaczki i startujemy..u mnie w kazdym cyklu sa jajeczka tzn z reguly 1 ale ewidentnie sa slabej jakosci bo nic z tego nie wychodzi nigdy ostarnio bylo ich nawet kilka ale zaden nie byl dominujacy...wiec licze ze przy stymulacji uda sie cos wycisnac wiecej i ze beda "dorodniejsze i lepsze"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 14:02

    Amh 0.13 😔
    Hashimoto
    prognoza in vito - 0.5% szans

    Stymulacja-> menopur 75 i oveanlop 300 ( 12 dni)
    Punkcja -> 2 pęcherzyki
    1 doba - 1 komorka zapłodniona
    3 doba- 2 zapłodnione -> zarodek wysokiej i sredniej klasy
    5 doba - jednak dwa zarodki wysokiej klasy

    -> transfer 5AB / mrożony 4AA
    7dpt - beta 38.3
    9dpt- beta 99
    11dpt - beta 265
    7,5 tyg - jest <3
    13 tydz - Nifty ok ..dziewczynka <3
    19 tydz- 300 gram dziewuszki
    38.5 tyg -poród

    Nasza córeczka jest juz z nami <3
    Mały 0.5 % cud
  • Gutek Przyjaciółka
    Postów: 155 21

    Wysłany: 28 maja 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meerici wrote:
    Witajcie dziewczyny, potrzebuję jakiegoś dobrego słowa, być może pokierowania w którąś stronę…

    Mam 32 lata, a moje nieszczęsne AMH to 0,08, pozostałych problemów brak, lub są niezdiagnozowane, mąż OK. Czy in vitro w takiej sytuacji na własnych komórkach ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Dodam, że trzy lata temu AMH wynosiło u mnie 0,14 i urodziłam z ciąży naturalnej synka. Wiec pomimo fatalnego wyniku, coś tam udało się wycisnąć z tej rezerwy. No ale byłam troszkę młodsza. Co tu dalej robić? Myślimy o KD w Czechach, ale ciagle tez zastanawiam się czy nie wpompować w siebie teraz przez jakies pół roku supli i spróbować na własnych komórkach w Angeliusie. Mętlik w głowie, wiele wątpliwości, a czas ucieka. Doradźcie coś…

    ja bym probowala na wlasnych w Czechach, ja w ANgeliusie na niskim AMH osiagnelam tylko 1 przerwana stymulacje, 2 stymulacje z 2 pustymi pecherzykami ale na koniec w 3 stymulacji (faza lutealna) 3 komorki z czego udal sie 1 zarodek. Przy okazji mialam torbiel i przestoje gdy okres nie przychodzil i czasowo lacznie to zajelo z 5 mcy, teraz jade do czech sprobowac zdobyc jeszcze jeden zarodek. Zaluje ze nie pojechalam od razu do czech, wydaje mi sie ze Angelius nie radzi sobie z niskim AMH

  • Gutek Przyjaciółka
    Postów: 155 21

    Wysłany: 28 maja 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomoze ktoras z interpetacja?

    4 dc:
    FSH dziwnie nisko 4,91 (norma 35-125)- wczesniaj mialam 14-20
    Estradiol 139 pg/ml (norma 125-165).

    3 czerwca jade do Czech i chyba gdybym zaczela stymulacje teraz to bylaby wielka dupa z uwagi na estradiol?

    cos mi swita ze estradiol powienien byc nisko na poczatku. Chyba to zle wrozy taki wynik ?

  • MamaMila Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 28 maja 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Wczoraj miałam swój drugi transfer (pierwszy się nie udał) mrożonego zarodka, po badaniu PGT, endometrium było 10mm i od wczoraj się martwię, bo już rano przed transferem byłaby mnie piersi tak jak to zazwyczaj przed miesiączką. Czy któraś z Was, która jest już po transferze tez tak miała?

  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 29 maja 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Kochana ja początkowo zostałam skierowana na mezoterapie żeby w ogóle zobaczyć czy moje jajniki zareagują w jakikolwiek sposób i jrsli tak to wtedy lekarz mnie zakwalifikuje do metody IVA. Na szczęście zareagowały bo tak jak pisałam urósł mi ładny pęcherzyk, dostałam zastrzyk na pęknięcie oraz szanse na zajście w ciążę w naturalny sposób czy się udało tego jeszcze nie wiem. Na ostatniej wizycie lekarz przedstawił mi jakiś nowy program do którego mogę się zakwalifikować bo dostał informację od lekarza z Włoch i mój lekarz zamierza wziąć udział w tym grancie. Z daleka jesteś? Nie wiem czy zakwalifikowałabyś się do IVA, ale myślę że każdy przypadek jest inny i może warto spróbować pojechać na konsultację. Ja mam skończone 30 lat i póki co nie mam dzieci. Nie potrafię się pogodzić z myślą o KD. Miałam w planach sprawdzic Czechy, a nawet Stany w poszukiwaniu rozwiązania ale trafiłam na lekarza w którym widzę ogromny potencjał, ogromną wiedzę i zaangażowanie. Na prawdę pierwszy raz jestem tak dobrej myśli :)
    Przesłuchałam webinar z doktorem Wyrobą i widzę, że IVA to nie program dla mnie, przynajmniej nie na tym etapie.
    Ja doskonale rozumiem co czujesz, te same emocje towarzyszyły mi, gdy po raz pierwszy otrzymałam mój wynik. To był cios, bo zawsze widziałam się w roli mamy gromadki dzieciaków, a tu nagle taka diagnoza. Ale w tym amoku nie trwałam długo, bo po czterech miesiącach byłam już w ciąży. Dobrze, że jesteś dobrej myśli. Twój wiek też tu jest na plus, w końcu i u Ciebie coś zaskoczy ;)

  • meerici Autorytet
    Postów: 438 408

    Wysłany: 29 maja 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia8782 wrote:
    Ja mam 0.13 i namawiał nas na KD ze wzgledu na wiekszone szanse ale zgodzil sie na in vitro na moich..daje nam 0.5-1% szans ale zawsze to jakas szansa ..mam nadzieje ze uda sie wychodowac jak najwiecej..nam nie kazal niczym pompowac żadnych supli mam czekac do kolejnej miesiaczki i startujemy..u mnie w kazdym cyklu sa jajeczka tzn z reguly 1 ale ewidentnie sa slabej jakosci bo nic z tego nie wychodzi nigdy ostarnio bylo ich nawet kilka ale zaden nie byl dominujacy...wiec licze ze przy stymulacji uda sie cos wycisnac wiecej i ze beda "dorodniejsze i lepsze"
    Sylwia, a Ty w jakiej klinice jesteś, jeśli można wiedziec ;)
    Moje 1,5 % szans właśnie mi tu przeszkadza i woła do zabawy ;) A też słyszałam, że przy takim AMH (wtedy 0,14) to tylko KD. Ja teraz zastanawiam się czy jeszcze walczyć o swoje komórki czy spróbować z KD, bo niestety środki są ograniczone i chcę podjąć racjonalną decyzję. Walka o drugie dziecko jest już trochę inna, nie chcę robić tego kosztem pierworodnego...
    A co do supli - mi też nigdy żaden lekarz niczego nie proponował, bo oni w to nie wierzą. Dla mnie to zawsze jakaś szansa, więc dlaczego nie skorzystać. Przed pierwszą ciążą też brałam dużo różnych cudów, nie jadłam mięsa, glutenu, odstawiłam całkowicie kawę i alkohol (chociaż po odebraniu wyników AMH butla wina poszła w ruch, nie powiem ) - może to wszystko w jakiś sposób pomogło tej jednej komóreczce.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

‹‹ 2331 2332 2333 2334 2335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ