X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 26 lutego 2023, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Obiecałam napisać po wynikach jak będzie z amh po antykoncepcji. Jestem po zakończonym 10 lat temu leczeniu onko, mam 32 lata w tym roku. Z poprzednim partnerem 4 lata bez zabezpieczeń- jedna cb (palacz, wyniki raz lepsze raz gorsze). Aktualnie nowy związek od 2 lat. Narazie kilka cykli za nami.
    10.2020 - AMH 1,12 (29 lat)
    10.2021 - AMH 0,97 - start tabletki anty. (30 lat)
    08.2022 - stop tabletki anty
    02.2023 - AMH 1,07 (31,5 lat).
    Na przełomie 20/21 oraz teraz od około 4 msc nieregularnie suplememtuje się wit d, q10, dhea, i inne wit. Pozostałe hormony w normie, FSH narazie nisko (poniżej 6 ostatnio). Progesteron w II fazie wyniki w przedziale 15-23. TSH poniżej 2. Prolaktyna poniżej 15, Cykle regularne, II faza 14 dni. Owulacje odczuwalne co miesiąc - potwierdzone raz monitoringiem. Testy owu dodatnie co cykl.
    Obawiałam się wyniku po półtora roku ale narazie odetchnęłam. Myślicie że jeśli nasienie będzie ok to próbować naturalnie poki co ?
    Pytanie do doświadczonych staraczek - czy jeśli doszło do cb mogę zakladac że mam drożne jajowody? Od czasu cb miałam jedną lekką infekcje intymną, którą pd razu zaleczylam zanim dala ostre objawy,nic poza tym.
    Hej, ale ładnie Ci się amh trzyma ;) a to leczenie onko to była chemia tez? Naturalnie bym próbowała kilka cykli- ale właśnie z jakąś delikatna stymu, żeby owu była lepszej jakości. Co do badania drożności - uważam, że powinno się je zrobić, bo wtedy człowiek wie na czym stoi, i czy w ogóle warto te kilka miesięcy próbować naturalsa. Cb była to można domniemywa że drożny chociaż jeden, ale to już parę lat minęło.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 27 lutego 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Hej, ale ładnie Ci się amh trzyma ;) a to leczenie onko to była chemia tez? Naturalnie bym próbowała kilka cykli- ale właśnie z jakąś delikatna stymu, żeby owu była lepszej jakości. Co do badania drożności - uważam, że powinno się je zrobić, bo wtedy człowiek wie na czym stoi, i czy w ogóle warto te kilka miesięcy próbować naturalsa. Cb była to można domniemywa że drożny chociaż jeden, ale to już parę lat minęło.

    Tak chemia i radioterapia.

  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 27 lutego 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Tak chemia i radioterapia.
    Nie wiem jaka ta chemia była, ale czytałam, że ona może zniszczyć/ osłabić komórki i ich potencjal rozwojowy. Najlepiej porozmawiaj o tym z lekarzem, żeby nie tracić czasu, może jednak lepiej zerknąć na zewnątrz jak te komórki się zachowują (przy ivf) bez miesięcy prób naturalnych.

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2064 2900

    Wysłany: 27 lutego 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka- badanie drożności koniecznie. To po prostu trzeba wiedzieć, a nie się domyślać.
    Ogólnie zgadzam się z monester. Pogadaj z lekarzem i ustalcie wspólnie front.
    Przy drożnych jajowodach możesz dać sobie parę miesięcy prób, ale myślę że nie ma co za długo czekać.
    No i jeszcze badanie nasienia.
    Powodzenia 👍

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • megi93 Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 27 lutego 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)
    Mam pytanie, być może to błahostka - czy duża ilość śmiechu w okresie kilku dni po transferze (ze względu na skurcz tłoczni brzusznej wtedy) może mieć jakiś negatywny wpływ na zagnieżdżenie zarodka?
    Tak samo zastanawiam się czy jak mąż mnie dotyka po brzuszku (troskliwie ale ma ciężka rękę 😂) czy może mieć jakiś negatywny wpływ?
    Dzieki za odpowiedz :D

    starania od 6.2020

    macica jednorożna

    test mar igg 83%
    70.2 mln plemników
    2% morfologia, 97% uszkodzone główki

    IMSI 02.2023
    transfer 23.02.2023 4AA 🍀
    29.03 jest ❤️

    ❄️ 4 AB
  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 27 lutego 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi93 wrote:
    Hej wszystkim :)
    Mam pytanie, być może to błahostka - czy duża ilość śmiechu w okresie kilku dni po transferze (ze względu na skurcz tłoczni brzusznej wtedy) może mieć jakiś negatywny wpływ na zagnieżdżenie zarodka?
    Tak samo zastanawiam się czy jak mąż mnie dotyka po brzuszku (troskliwie ale ma ciężka rękę 😂) czy może mieć jakiś negatywny wpływ?
    Dzieki za odpowiedz :D
    Hej, nie ma żadnego wpływu. Jedyne z czym się spotkałam to niezalecany jakiś ogromny wysiłek fizyczny tuż po oraz orgazmy tuż po transferze, bo wywołują skurcze macicy. Poza tym żyjcie normalnie i cieszcie się sobą 😀

    megi93, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • megi93 Koleżanka
    Postów: 47 58

    Wysłany: 27 lutego 2023, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :)

    monester lubi tę wiadomość

    starania od 6.2020

    macica jednorożna

    test mar igg 83%
    70.2 mln plemników
    2% morfologia, 97% uszkodzone główki

    IMSI 02.2023
    transfer 23.02.2023 4AA 🍀
    29.03 jest ❤️

    ❄️ 4 AB
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 1 marca 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jak to jest ze staraniami typu ivf kiedy kobieta wchodzi powoli w menopauzę? Czy są jakieś realne szanse na swoich komórkach, na KD? Macie jakieś doświadczenia? Czy można hormonami przywrócić jeszcze miesiączkę jeżeli poprzednia była 40 dni wcześniej? Jak to funkcjonuje?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 1 marca 2023, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Hej Dziewczyny, jak to jest ze staraniami typu ivf kiedy kobieta wchodzi powoli w menopauzę? Czy są jakieś realne szanse na swoich komórkach, na KD? Macie jakieś doświadczenia? Czy można hormonami przywrócić jeszcze miesiączkę jeżeli poprzednia była 40 dni wcześniej? Jak to funkcjonuje?
    Zalezy z jakiego powodu jest menopauza, np przedwczesne wygasanie funkcji jajnikowych. Okres menopauzy ( nie mylic z perimenopause - okres przedmenopauzalny) zaczyna sie w momencie kiedy nie ma okresu od roku. Wazne tez jest AMH i poziom FSH. Mozna prubowac mezoterapie jajnikow lub IVA.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 1 marca 2023, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlo wrote:
    Zalezy z jakiego powodu jest menopauza, np przedwczesne wygasanie funkcji jajnikowych. Okres menopauzy ( nie mylic z perimenopause - okres przedmenopauzalny) zaczyna sie w momencie kiedy nie ma okresu od roku. Wazne tez jest AMH i poziom FSH. Mozna prubowac mezoterapie jajnikow lub IVA.

    Dziękuję Ci bardzo. Miesiączki nie mam pierwszy raz w życiu od ok 40 dni, wydaje mi się że wcześniej miałam takie uderzenia gorąca ale mogło to też być spowodowane stresem, zmęczeniem. Amh mam niskie 0,9-0,1 zależy kiedy badam i jakie suplementy przyjmuje. Ok ale rozumiem że to nie jest jeszcze menopauza i mam jeszcze chwilę aby próbować. A czy mezoterapia jajników faktycznie działa? Rozmawiałam z lekarzem chyba rok temu i mówił mi że to strata czasu.. Naprawdę tak jest?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 2 marca 2023, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziękuję Ci bardzo. Miesiączki nie mam pierwszy raz w życiu od ok 40 dni, wydaje mi się że wcześniej miałam takie uderzenia gorąca ale mogło to też być spowodowane stresem, zmęczeniem. Amh mam niskie 0,9-0,1 zależy kiedy badam i jakie suplementy przyjmuje. Ok ale rozumiem że to nie jest jeszcze menopauza i mam jeszcze chwilę aby próbować. A czy mezoterapia jajników faktycznie działa? Rozmawiałam z lekarzem chyba rok temu i mówił mi że to strata czasu.. Naprawdę tak jest?
    Też wysokość fsh wpływa na to czy możemy mówić o początkach meno, ja miałam przypadek wśród znajomych, że okres zaczął zanikać, więc gin zapisał hormony, i wtedy z kolei zaczął przychodzić znajomej co 2 tygodnie, az w końcu raz nie przyszedł ... Co się okazało ciąża 😀

    happilyeverafter, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 2 marca 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Też wysokość fsh wpływa na to czy możemy mówić o początkach meno, ja miałam przypadek wśród znajomych, że okres zaczął zanikać, więc gin zapisał hormony, i wtedy z kolei zaczął przychodzić znajomej co 2 tygodnie, az w końcu raz nie przyszedł ... Co się okazało ciąża 😀

    O wow 🥰 Cudowna historia ❤️ Moje fsh nie jest jakieś super bo chyba ok 13 ale no to też nie jakoś mega dużo na menopauzę ale kto to raczy wiedzieć. Dla mnie najważniejsze że jest jeszcze szansa! Przywrocilas mi nadzieję ❤️

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 2 marca 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    O wow 🥰 Cudowna historia ❤️ Moje fsh nie jest jakieś super bo chyba ok 13 ale no to też nie jakoś mega dużo na menopauzę ale kto to raczy wiedzieć. Dla mnie najważniejsze że jest jeszcze szansa! Przywrocilas mi nadzieję ❤️
    Tak i przede wszystkim samo to, że przy okresie właściwie co 14 dni jajeczko było dojrzałe i potem wszystko zagrało to też niesamowite. Wiek 37 lat miała wówczas.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 2 marca 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziękuję Ci bardzo. Miesiączki nie mam pierwszy raz w życiu od ok 40 dni, wydaje mi się że wcześniej miałam takie uderzenia gorąca ale mogło to też być spowodowane stresem, zmęczeniem. Amh mam niskie 0,9-0,1 zależy kiedy badam i jakie suplementy przyjmuje. Ok ale rozumiem że to nie jest jeszcze menopauza i mam jeszcze chwilę aby próbować. A czy mezoterapia jajników faktycznie działa? Rozmawiałam z lekarzem chyba rok temu i mówił mi że to strata czasu.. Naprawdę tak jest?
    Ja tez raz nie mialam okresu przez ok 50 dni, dostalam leki na wywolanie i wszystko wrocilo do normy. Moje AMH to 0.1. Zbadaj sobie FSH to bedziesz wiedziec czy wchodzisz w okres menopauzalny. Aczkolwiek FSH waha sue w kazdym cyklu, ja raz mialam 74 a za 2 misiace 8. Najlepiej zrobic wszystkie hormony i pecherzyki antralne. Jesli chodzi o mezoterapie to sa rozne opinie, sa lekarzy co twierdza ze to strata czasu a niektorym pomogla, przyjmuje sie ze pomaga 10 % pacjentek, co moze wydawac sie malo ale pomaga 10 na stu pacjentom czyli juz cos.
    Szanse na ciaze sa ( nievwiem czy pytasz o naturalsa czy invitro), ale odpowiedz jedna :nie trac za duzo czasu.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 2 marca 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlo wrote:
    Ja tez raz nie mialam okresu przez ok 50 dni, dostalam leki na wywolanie i wszystko wrocilo do normy. Moje AMH to 0.1. Zbadaj sobie FSH to bedziesz wiedziec czy wchodzisz w okres menopauzalny. Aczkolwiek FSH waha sue w kazdym cyklu, ja raz mialam 74 a za 2 misiace 8. Najlepiej zrobic wszystkie hormony i pecherzyki antralne. Jesli chodzi o mezoterapie to sa rozne opinie, sa lekarzy co twierdza ze to strata czasu a niektorym pomogla, przyjmuje sie ze pomaga 10 % pacjentek, co moze wydawac sie malo ale pomaga 10 na stu pacjentom czyli juz cos.
    Szanse na ciaze sa ( nievwiem czy pytasz o naturalsa czy invitro), ale odpowiedz jedna :nie trac za duzo czasu.
    Marlo a Ty w trakcie procedury ? Kurde nie sądziłam że mogą być aż takie wahania FSH- a wtedy LH masz na jakim poziomie? Ty robiłaś Mezo ?

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 2 marca 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Marlo a Ty w trakcie procedury ? Kurde nie sądziłam że mogą być aż takie wahania FSH- a wtedy LH masz na jakim poziomie? Ty robiłaś Mezo ?
    Ja w trakcie procedury, w pn 1 podglad. Ja mialam ogromne wahania FSH , Lh tez poszybowalo
    Jak spadlo FSH to Lh tez w normie, moj przypadek to typowe wygaszanie fukcji jajnikowych. Ja robilam mezo ale nie badalam AMH po zabiegu wiec trudno stwierdzic czy mi w zasadzie pomoglo, nie podchodzilam do in vitro przed mezo wiec ciezko stwierdzic roznice w stymulacji i ilosci jajek.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 2 marca 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlo wrote:
    Ja w trakcie procedury, w pn 1 podglad. Ja mialam ogromne wahania FSH , Lh tez poszybowalo
    Jak spadlo FSH to Lh tez w normie, moj przypadek to typowe wygaszanie fukcji jajnikowych. Ja robilam mezo ale nie badalam AMH po zabiegu wiec trudno stwierdzic czy mi w zasadzie pomoglo, nie podchodzilam do in vitro przed mezo wiec ciezko stwierdzic roznice w stymulacji i ilosci jajek.
    Ojejku na wiosnę się tu tyle będzie działo 🤩

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2064 2900

    Wysłany: 2 marca 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Hej Dziewczyny, jak to jest ze staraniami typu ivf kiedy kobieta wchodzi powoli w menopauzę? Czy są jakieś realne szanse na swoich komórkach, na KD? Macie jakieś doświadczenia? Czy można hormonami przywrócić jeszcze miesiączkę jeżeli poprzednia była 40 dni wcześniej? Jak to funkcjonuje?

    Zgadzam się z monester.
    Jeszcze dodam, że jeśli KD, to cytując lekarza: "Może Pani zajść nawet po 50tce. Póki jest macica można działać"
    (Wiadomo, że to już by była duża przepaść wiekowa, ale chodziło o to, że w przypadku KD czy AZ funkcje jajników przejmują leki, więc mogło by ich w ogóle nie być.
    Przy własnych komórkach muszą być przynajmniej do wyprodukowania tej jedynej komóreczki😉)

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 2 marca 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście skarbnicą wiedzy i ogromnym wsparciem, dajecie nadzieję, dziękuję Wam bardzo ❤️😘

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3871 3585

    Wysłany: 2 marca 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity , opowiadaj jak wyglądają te pierwsze tygodnie macierzyństwa 🤩 trudne chwile z karmieniem już minęły, Emilka przybiera dobrze ? Jak się czułaś po CC?

    preg.png
‹‹ 2422 2423 2424 2425 2426 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ