X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)
    To może to drugie co piszesz. Muszę się dowiedzieć, chociaż mam nadzieje, ze nie będzie to konieczne.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Olka A gdzie się męczysz? Ja też jestem z okolic Poznania i w styczniu zmieniłam Polną na Medart i mam nowe nadzieje;)
    Ja też w Medarcie :D

    Zastanawiałam się nad Polną, ale jak poczytałam o tym jak to wygląda to odpuściłam, bo nie miałabym możliwości wychodzenia z pracy tyle razy. A w Medart nie ma żadnego problemu żeby umówić się na wieczór, jedynie sama inseminacja była przed południem.

    Alu_87 lubi tę wiadomość

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tvisha czyli na ivf też są za słabe parametry teraz? Trzymam kciuki aby mąż wytrwał w badaniu supli i poprawieniu się :) Daj znać kiedyś jak sytuacja u Was


    Alexandra tulę :(
    Rozmawiałaś z lekarzem, że chcielibyście IUI na naturalnym cyklu?

    Kochananie rozmawiałam, postawię go przed faktem:) sama jestem ciekawa jak będą rosły pęcherzyki na naturalnym. Poza tym mam leką nadzieje, że taka dawka leków z poprzedniego cyklu jakoś przełoży się pozytywne na ten cykl:)
    wizytę umówiłam sobie na 14 dc u lekarza, więc podziele się newsami:)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Ja też w Medarcie :D

    Zastanawiałam się nad Polną, ale jak poczytałam o tym jak to wygląda to odpuściłam, bo nie miałabym możliwości wychodzenia z pracy tyle razy. A w Medart nie ma żadnego problemu żeby umówić się na wieczór, jedynie sama inseminacja była przed południem.

    Jak u mnie i teraz sie nie uda tfu tfu to chyba dołączę do Was :) czytalam bardzo dobre opinie o Medarcie bo ciągłe wycieczki do Wroclawia mnie juz nie bawią.
    A z lekarzami z Polnej mialam juz stycznosc i tez dziekuje. Jeden robil mi 1 IUI a jak bylam u kolejnego na konsultacji to pytalam o IUI AID to powiedzial ze nie zrobi bo mozemy miec swoje dzieci z IVF tylko ze nie wiem czy mowie po chińsku ze mnie nie stac a on swoje... Takze ja akurat Polnej nie polecam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła faktycznie mowia 2-5 dni, moj mial badanie i 1 iui po 2.5 doby od ostatniego (np w pon wieczorem seksy i w czwartek do poludnia "pobor"). Tym razem iui sie nam przesunelo i wyszlo mu 3.5 doby,ilosc byla mniejsza ale byly w lepszym stanie. Ja uwazam ze te 2/3 dni jest ok, mam wrazenie ze potem sa "zmeczone"

    Miła27 lubi tę wiadomość

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Roza jak tak iui?:) wszystko ok?:) dobry czas, dobry material?:)
    Wczoraj po IUI plamilam jak zwykle i bolalo mnie podbrzusze, dzisiaj juz okej. Nasienie zawszr rewelacja, ale czas sredni, bo 12d.c owu bedzie albo dzis albo jutro. I Tak jestem troche wystraszona bo biore heviran na to zimno i mam obawy, ze pewnie przez to bedzie lipa. To moja 3 IUI, ale pierwsza na stymulowanym cyklu i pierwsza przy dobrej homocysteinie.

    mila2019 lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Mam bardzo podobnie. Genetyczne robilam, gdy wyszla mi homocysteina podwyzszona. Mthfr i czynniki krzepliwosci. Immunologicznych nie...

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)
    Jest jeszcze możliwość "2 w 1": histerolaparoskopia

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Ja robiłam kariotyp i na mukowizdydoze

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie wiecie czy laparoskopia może być na NFZ? Jak patrzę na te ceny 3500-4000 to masakra jakaś!

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 wrote:
    Ja robiłam kariotyp i na mukowizdydoze
    Mi Dr mowil, ze kariotyp to wtedy, gdy juz mialoby byc in vitro. Tyle razy mowilam,ze wole zrobic wszystkie mozliwe badania..

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    A nie wiecie czy laparoskopia może być na NFZ? Jak patrzę na te ceny 3500-4000 to masakra jakaś!
    Ja robilam normalnie na NFZ ze skierowaniem z kliniki. 4dni w szpitalu bylam

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Matylciss88 Koleżanka
    Postów: 54 28

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia87 wrote:
    Cieszę się że trafiłem na wasze forum. Teraz też i moje. Nie mam z kim tak to pogadać bo nikt nie jest w wstanie wyobrazić sobie to co czuje teraz. Dla innych kobiet którym się udało to tak prosta sprawa że idziesz do łóżka raz dwa i już ciąża. Rozmawiałam że znajoma i ona jak to mówi dwójka dzieci po pierwszym razie oczywiście. I nasza wspólna koleżanka 3 lata się starała o dziecko pierwsze. Jak się i tym dowiedziałam to łzy stanęły mi w oczach jak wiele musiała wycierpiec. Ja po dwóch latach mam już dość. A znajoma ta co ma dzieci w ogóle nie zrozumiała że to nie jest tylko liczba 3, tylko kilkadziesiąt miesięcy walki.
    Dla mnie też forum jest miejscem w którym mogę się poradzić,powyżalać.Cieszymy się gdy któraś wkoncu zakończy tą walkę powodzeniem i wspieramy się gdy się nie uda.Nie mam żadnej koleżanki która miałaby taki problem,oprócz Was :-)
    Dziekuje że jesteście :-*

    mila2019, CYTRYNKA_2016, Anusia87 lubią tę wiadomość

  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badalam jeszcze homocysteiny-dzięki za podpowiedź.poczytam o tym.

  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8Róża8 wrote:
    Mi Dr mowil, ze kariotyp to wtedy, gdy juz mialoby byc in vitro. Tyle razy mowilam,ze wole zrobic wszystkie mozliwe badania..
    A u mnie do procedury iui to obowiązkowe badanie i na mukowiscydoze też

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylciss88 wrote:
    Dla mnie też forum jest miejscem w którym mogę się poradzić,powyżalać.Cieszymy się gdy któraś wkoncu zakończy tą walkę powodzeniem i wspieramy się gdy się nie uda.Nie mam żadnej koleżanki która miałaby taki problem,oprócz Was :-)
    Dziekuje że jesteście :-*

    Ja tu jestem tak naprawde od 3 lat i dopiero teraz sie uaktywnilam..
    Nie mamy kompletnie wsparcia z M.,ktos to nie ma takiego problemu to w zyciu nie zrozumie.

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czym polega kariotyp?

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8Róża8 wrote:
    Na czym polega kariotyp?
    To badania prawidłowej budowy chromosomów ich DNA typowa genetyka

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ