X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)
    To może to drugie co piszesz. Muszę się dowiedzieć, chociaż mam nadzieje, ze nie będzie to konieczne.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Olka A gdzie się męczysz? Ja też jestem z okolic Poznania i w styczniu zmieniłam Polną na Medart i mam nowe nadzieje;)
    Ja też w Medarcie :D

    Zastanawiałam się nad Polną, ale jak poczytałam o tym jak to wygląda to odpuściłam, bo nie miałabym możliwości wychodzenia z pracy tyle razy. A w Medart nie ma żadnego problemu żeby umówić się na wieczór, jedynie sama inseminacja była przed południem.

    Alu_87 lubi tę wiadomość

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tvisha czyli na ivf też są za słabe parametry teraz? Trzymam kciuki aby mąż wytrwał w badaniu supli i poprawieniu się :) Daj znać kiedyś jak sytuacja u Was


    Alexandra tulę :(
    Rozmawiałaś z lekarzem, że chcielibyście IUI na naturalnym cyklu?

    Kochananie rozmawiałam, postawię go przed faktem:) sama jestem ciekawa jak będą rosły pęcherzyki na naturalnym. Poza tym mam leką nadzieje, że taka dawka leków z poprzedniego cyklu jakoś przełoży się pozytywne na ten cykl:)
    wizytę umówiłam sobie na 14 dc u lekarza, więc podziele się newsami:)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka_sz wrote:
    Ja też w Medarcie :D

    Zastanawiałam się nad Polną, ale jak poczytałam o tym jak to wygląda to odpuściłam, bo nie miałabym możliwości wychodzenia z pracy tyle razy. A w Medart nie ma żadnego problemu żeby umówić się na wieczór, jedynie sama inseminacja była przed południem.

    Jak u mnie i teraz sie nie uda tfu tfu to chyba dołączę do Was :) czytalam bardzo dobre opinie o Medarcie bo ciągłe wycieczki do Wroclawia mnie juz nie bawią.
    A z lekarzami z Polnej mialam juz stycznosc i tez dziekuje. Jeden robil mi 1 IUI a jak bylam u kolejnego na konsultacji to pytalam o IUI AID to powiedzial ze nie zrobi bo mozemy miec swoje dzieci z IVF tylko ze nie wiem czy mowie po chińsku ze mnie nie stac a on swoje... Takze ja akurat Polnej nie polecam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła faktycznie mowia 2-5 dni, moj mial badanie i 1 iui po 2.5 doby od ostatniego (np w pon wieczorem seksy i w czwartek do poludnia "pobor"). Tym razem iui sie nam przesunelo i wyszlo mu 3.5 doby,ilosc byla mniejsza ale byly w lepszym stanie. Ja uwazam ze te 2/3 dni jest ok, mam wrazenie ze potem sa "zmeczone"

    Miła27 lubi tę wiadomość

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Roza jak tak iui?:) wszystko ok?:) dobry czas, dobry material?:)
    Wczoraj po IUI plamilam jak zwykle i bolalo mnie podbrzusze, dzisiaj juz okej. Nasienie zawszr rewelacja, ale czas sredni, bo 12d.c owu bedzie albo dzis albo jutro. I Tak jestem troche wystraszona bo biore heviran na to zimno i mam obawy, ze pewnie przez to bedzie lipa. To moja 3 IUI, ale pierwsza na stymulowanym cyklu i pierwsza przy dobrej homocysteinie.

    mila2019 lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Mam bardzo podobnie. Genetyczne robilam, gdy wyszla mi homocysteina podwyzszona. Mthfr i czynniki krzepliwosci. Immunologicznych nie...

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • olka_sz Ekspertka
    Postów: 203 304

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo87 wrote:
    Meggie laparoskopie to zabieg podczas którego się ogląda od wewnątrz jajniki, macice (jest też histeroskopia - to już badanie macicy od środka)
    Jest jeszcze możliwość "2 w 1": histerolaparoskopia

    36l. PCOS, IO, hiperprolaktynemia
    15.02.2019 - 1 IUI - ciąża biochemiczna
    20.03.2019 - 2 IUI udana 😊
    7u220dw47mpcpzfo.png
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Ja robiłam kariotyp i na mukowizdydoze

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie wiecie czy laparoskopia może być na NFZ? Jak patrzę na te ceny 3500-4000 to masakra jakaś!

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 wrote:
    Ja robiłam kariotyp i na mukowizdydoze
    Mi Dr mowil, ze kariotyp to wtedy, gdy juz mialoby byc in vitro. Tyle razy mowilam,ze wole zrobic wszystkie mozliwe badania..

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    A nie wiecie czy laparoskopia może być na NFZ? Jak patrzę na te ceny 3500-4000 to masakra jakaś!
    Ja robilam normalnie na NFZ ze skierowaniem z kliniki. 4dni w szpitalu bylam

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Matylciss88 Koleżanka
    Postów: 54 28

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia87 wrote:
    Cieszę się że trafiłem na wasze forum. Teraz też i moje. Nie mam z kim tak to pogadać bo nikt nie jest w wstanie wyobrazić sobie to co czuje teraz. Dla innych kobiet którym się udało to tak prosta sprawa że idziesz do łóżka raz dwa i już ciąża. Rozmawiałam że znajoma i ona jak to mówi dwójka dzieci po pierwszym razie oczywiście. I nasza wspólna koleżanka 3 lata się starała o dziecko pierwsze. Jak się i tym dowiedziałam to łzy stanęły mi w oczach jak wiele musiała wycierpiec. Ja po dwóch latach mam już dość. A znajoma ta co ma dzieci w ogóle nie zrozumiała że to nie jest tylko liczba 3, tylko kilkadziesiąt miesięcy walki.
    Dla mnie też forum jest miejscem w którym mogę się poradzić,powyżalać.Cieszymy się gdy któraś wkoncu zakończy tą walkę powodzeniem i wspieramy się gdy się nie uda.Nie mam żadnej koleżanki która miałaby taki problem,oprócz Was :-)
    Dziekuje że jesteście :-*

    mila2019, CYTRYNKA_2016, Anusia87 lubią tę wiadomość

  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badalam jeszcze homocysteiny-dzięki za podpowiedź.poczytam o tym.

  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8Róża8 wrote:
    Mi Dr mowil, ze kariotyp to wtedy, gdy juz mialoby byc in vitro. Tyle razy mowilam,ze wole zrobic wszystkie mozliwe badania..
    A u mnie do procedury iui to obowiązkowe badanie i na mukowiscydoze też

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylciss88 wrote:
    Dla mnie też forum jest miejscem w którym mogę się poradzić,powyżalać.Cieszymy się gdy któraś wkoncu zakończy tą walkę powodzeniem i wspieramy się gdy się nie uda.Nie mam żadnej koleżanki która miałaby taki problem,oprócz Was :-)
    Dziekuje że jesteście :-*

    Ja tu jestem tak naprawde od 3 lat i dopiero teraz sie uaktywnilam..
    Nie mamy kompletnie wsparcia z M.,ktos to nie ma takiego problemu to w zyciu nie zrozumie.

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czym polega kariotyp?

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 17 lutego 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8Róża8 wrote:
    Na czym polega kariotyp?
    To badania prawidłowej budowy chromosomów ich DNA typowa genetyka

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ