X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 14 lutego 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a moja przyjaciolka z ktora sie dzis widzialam, ona tez miala to badanie kiedys i powiedziala ze jej na USG nic nie bylo widac. Histeroskopie zrobila bo tak wymagala jej klinika przed pierwsza In Vitro (ona IUI nie miala bo korzystala z dawstwa jajek). I na histeroskopii okazalo sie ze miala kilka trzy polipy. A na USG nic nie bylo widac. Bardzo mozliwe ze to zalezy od umiejscowienia. Jak juz pisalam ja mialam bardzo dokladne IUI w monitoringu przed IUI pierwsza, na najlepszym sprzecie, i byl widoczny tylko jeden z moich dwoch polipow i widoczny byl jako duzo mniejszy niz jest w rzeczywistosci.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 14 lutego 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lubiearbuza20 wrote:
    To trzymam kciuki żeby wszystko się udało. Pierwsza IUI?

    Dziękuję i oczywiście wzajemnie :)
    To moje drugie podejście, pierwsza miałam w grudniu :)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • Zielonka Debiutantka
    Postów: 9 8

    Wysłany: 14 lutego 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chętnie dołączę do wątku bo wszystko wskazuje na to, że my z mężem nie doczekamy się potomka beż pomocy medycznej. Ostatnio na wizycie dowiedziałam się, że statystycznie szansa po iui na ciąże to 10% i to i tak więcej niż my mamy. No więc zaczęłam się kręcić po forum i dołączam. :)

    Dani, ania8306 lubią tę wiadomość

    c58f8a7796178048bbca9f0b4f8ae96b.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dzeiwczeta! jajniki przestaly mnie bolec dzisiaj,wczoraj jeszcze bolaly (w czwartek mialam ovitrel rano)
    ide jutro na usg zobaczyc jak jajka wygladaja po rzekowmej owulacji:)

    ania8306 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 14 lutego 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Zielonka :)


    Olencja trzymam kciuki za jutrzejsze usg ;)

    olencja lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem właśnie po hsg w tym miesiącu i powiem szczerze że minęło już 1,5 tygodnia a ja mam ciagniecie w pachwinach pod pachami i górną część piersi do tego jajniki pobolewaja co jakiś czas i nie wiem czym to jest spowodowane. Jajowody były drożne nie biorę żadnych leków na sttmulacje a bez wątpię bym miała owulacje. Hsg w 11 dc jak dobrze pamiętam a dzisiaj jest 23 dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, kilka stron wcześniej mówiłaś o moich biochemkach. Moim zdaniem też nie ma sensu IUI, ale dr się upierał że w wytycznych, które są teraz do IVF jest konieczna nieskuteczność inseminacji. Tak więc, aby podejść do komercyjnego IVF musiałam przejść min. 2 IUI, ponieważ nie ma u mnie stwierdzonej przyczyny utraty ciąż, Byłam już przebadana pod każdym kątem - genetyka też. Jedyny kłopot, to mutacja MTHFR i wysoka homocysteina. Nic innego u mnie nie było, mąż zdrowy.

    Dr kazał po 10 dniach zrobić BhCG ale ja nie poszłam bo raz ze nic nie czuję, dwa że test wyszedł negatywny, a trzy to jestem chora. Prawdopodobnie grypa. Skoro test wyszedł minus to odstawilam luteinę, bo jej zażywanie jest dla mnie groźne stąd to szybkie tempo. Luteina powoduje u mnie zwiększone ryzyko zakrzepów, dlatego gin chce jak najmniej ingerencji tego typu leków. Jutro idę do internisty z moim choróbskiem, więc może i skoczę dla spokoju na tą betę tylko po to abym mogła wziąć antybiotyk. Nie mogę oddychać. Własnie napisałam maila do pracy, że jutro nie przystąpię.

    Trzymam kciuki za USG i pozostałe IUI :) U mnie można zaznaczyć -

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy są jakieś objawy tych polipów?? Ja mam całkowicie bezbolesne cykle zarówno w okolicach owulacji jak i w czasie miesiączki, krwawię normalnie, nie mam plamień, na usg zawsze było wszystko ok....więc chyba mała szansa bym miała polipy??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam trzy małe polipy. Na USG - robionym regularnie co roku żaden z lekarzy nie zauważył. Dopiero dzień przed okresem jednemu z lekarzy wydawało się, że coś widzi i to mógł być polip, a mogła być nawarstwiona śluzówka przed złuszczeniem. I okazało się, że polip.

    Jeżeli chodzi o objawy, to ja miałam bardzo bolesne pierwsze dwa dni (cały dzień na ibupromach max) i okres trwał 7 dni (3 pierwsze obfite).

    Teraz boli tylko 1 dzień i da się wytrzymać bez przeciwbólowych. Okres skrócił się do 6 dni, z tym że trzy ostatnie dni to praktycznie tylko plamienie - wkładka higieniczna starcza.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani ja już miałam dwa razy usuwane polipy. Mam nadzieję, że to jest u ciebie przeszkodą i po histeroskopii uda się wam zaciążyć :)
    Co do objawów polipów - ja nie miałam żadnych...

    Będę (jak wszystko pójdzie zgodnie z planem) pod koniec lutego przystępować do pierwszej IUI i coś mnie zastanawia... Piszecie o obowiązkowych badaniach - jakich? Ja nie mam żadnych zleconych...
    Cały czas chodzi mi w myślach ten nikły procent na ciążę po IUI, a ja pokładam takie ogromne nadzieje... Boję się rozczarowania. A tak w ogóle 17 to moja szczęśliwa liczba - chciałabym w 2017 roku urodzić. To jest mój plan działania :)

    Trzymam kciuki za was!

    Dani lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa spojrzałam na twój wykres - jeszcze nic nie wiadomo :) Życzę zdrowia :*

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nic sie nie dzieje. Czekam na przyszly poniedzialek i bete:)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa- jak przyjdzie @ to zaznacze:) poki co trzymam kciuki i zycze zdrowka:)


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa wrote:
    Olencja, kilka stron wcześniej mówiłaś o moich biochemkach. Moim zdaniem też nie ma sensu IUI, ale dr się upierał że w wytycznych, które są teraz do IVF jest konieczna nieskuteczność inseminacji. Tak więc, aby podejść do komercyjnego IVF musiałam przejść min. 2 IUI, ponieważ nie ma u mnie stwierdzonej przyczyny utraty ciąż, Byłam już przebadana pod każdym kątem - genetyka też. Jedyny kłopot, to mutacja MTHFR i wysoka homocysteina. Nic innego u mnie nie było, mąż zdrowy.

    Dr kazał po 10 dniach zrobić BhCG ale ja nie poszłam bo raz ze nic nie czuję, dwa że test wyszedł negatywny, a trzy to jestem chora. Prawdopodobnie grypa. Skoro test wyszedł minus to odstawilam luteinę, bo jej zażywanie jest dla mnie groźne stąd to szybkie tempo. Luteina powoduje u mnie zwiększone ryzyko zakrzepów, dlatego gin chce jak najmniej ingerencji tego typu leków. Jutro idę do internisty z moim choróbskiem, więc może i skoczę dla spokoju na tą betę tylko po to abym mogła wziąć antybiotyk. Nie mogę oddychać. Własnie napisałam maila do pracy, że jutro nie przystąpię.

    Trzymam kciuki za USG i pozostałe IUI :) U mnie można zaznaczyć -

    A jesteś juz po 2iui? To teraz juz ivf?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani pocieszeniem jest to ze bardzo czesto po histeroskopii sie udaje :-)
    Co do objawów ja mialam gruba sluzowke na poczatku cyklu mimo iz nie bylo pecherzyka dominujacego, bolesne i obfite @ ze skrzepami plus plamienia srodcykliczne

    Dani lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 14 lutego 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam bolesnych miesiaczek, kiedys mialam ale od czasu jak biore suplementy witaminowe i rozne ziola to mi bole zupelnie minely. Nie mialam nigdy zadnych plamien srodcyklicznych ani pod koniec cyklu. Moje polipy sa wiec bez-objawowe tak mi sie wydaje. No i na USG robionych u ginekologa nigdy nic nie bylo widac. Dopiero na USG przed IUI, gdzie babka wszystko dokladnie sprawdzala i moze miala lepszy sprzet ona wypatrzyla. Ale tylko jednego, a sa dwa.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jajuz po usg, peklo raczej to co mialo pecnac, jest duzo plynu w zatoce
    szkoda tylko ze nie seksilismy w sobote ani w niedziele, skonczylismy na piatku...bo sie moj luby obrazil ze on nie ma ochoty i juz,zmeczooony jest... takze teges,nie wiem czy cos z piatku zadziala

    co wazne,dostalam recepte na stymulacje kolejnego cyklu i kolejna iui, mam dojsc do 6 a potem albo finito albo ivf


    u5cvp2.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukam za Was dziewczyny, niech jajka rosną i pękają na czas! :-) też mam dziś wizytę, co jak zawsze stresuje.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochane chore płuca i zapalenie oskrzeli. Zwolnienie lekarskie do 22.02 i nakaz leżenia :(
    Dostałam dość silne leki, ale test wyszedł negatywnie. Jeśli jutro nic to skoczę na betę, aby mieć pewność ale wiem, że nic z tego. Jakoś przeczuwam.
    Jak się wykaraskam z tego dziadostwa to idę kompletować papiery do IVF :)

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o nieee ales sie pochorowala:( ja mialam nadzieje ze to typowe przeziebienie ciazowo-objawowe:)
    ale nie ma co sie zastanawiac, lecz to dziadostwo i dzialaj dalej:))


    u5cvp2.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ