X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 14 lutego 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a moja przyjaciolka z ktora sie dzis widzialam, ona tez miala to badanie kiedys i powiedziala ze jej na USG nic nie bylo widac. Histeroskopie zrobila bo tak wymagala jej klinika przed pierwsza In Vitro (ona IUI nie miala bo korzystala z dawstwa jajek). I na histeroskopii okazalo sie ze miala kilka trzy polipy. A na USG nic nie bylo widac. Bardzo mozliwe ze to zalezy od umiejscowienia. Jak juz pisalam ja mialam bardzo dokladne IUI w monitoringu przed IUI pierwsza, na najlepszym sprzecie, i byl widoczny tylko jeden z moich dwoch polipow i widoczny byl jako duzo mniejszy niz jest w rzeczywistosci.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 14 lutego 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lubiearbuza20 wrote:
    To trzymam kciuki żeby wszystko się udało. Pierwsza IUI?

    Dziękuję i oczywiście wzajemnie :)
    To moje drugie podejście, pierwsza miałam w grudniu :)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • Zielonka Debiutantka
    Postów: 9 8

    Wysłany: 14 lutego 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chętnie dołączę do wątku bo wszystko wskazuje na to, że my z mężem nie doczekamy się potomka beż pomocy medycznej. Ostatnio na wizycie dowiedziałam się, że statystycznie szansa po iui na ciąże to 10% i to i tak więcej niż my mamy. No więc zaczęłam się kręcić po forum i dołączam. :)

    Dani, ania8306 lubią tę wiadomość

    c58f8a7796178048bbca9f0b4f8ae96b.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dzeiwczeta! jajniki przestaly mnie bolec dzisiaj,wczoraj jeszcze bolaly (w czwartek mialam ovitrel rano)
    ide jutro na usg zobaczyc jak jajka wygladaja po rzekowmej owulacji:)

    ania8306 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 14 lutego 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Zielonka :)


    Olencja trzymam kciuki za jutrzejsze usg ;)

    olencja lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem właśnie po hsg w tym miesiącu i powiem szczerze że minęło już 1,5 tygodnia a ja mam ciagniecie w pachwinach pod pachami i górną część piersi do tego jajniki pobolewaja co jakiś czas i nie wiem czym to jest spowodowane. Jajowody były drożne nie biorę żadnych leków na sttmulacje a bez wątpię bym miała owulacje. Hsg w 11 dc jak dobrze pamiętam a dzisiaj jest 23 dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, kilka stron wcześniej mówiłaś o moich biochemkach. Moim zdaniem też nie ma sensu IUI, ale dr się upierał że w wytycznych, które są teraz do IVF jest konieczna nieskuteczność inseminacji. Tak więc, aby podejść do komercyjnego IVF musiałam przejść min. 2 IUI, ponieważ nie ma u mnie stwierdzonej przyczyny utraty ciąż, Byłam już przebadana pod każdym kątem - genetyka też. Jedyny kłopot, to mutacja MTHFR i wysoka homocysteina. Nic innego u mnie nie było, mąż zdrowy.

    Dr kazał po 10 dniach zrobić BhCG ale ja nie poszłam bo raz ze nic nie czuję, dwa że test wyszedł negatywny, a trzy to jestem chora. Prawdopodobnie grypa. Skoro test wyszedł minus to odstawilam luteinę, bo jej zażywanie jest dla mnie groźne stąd to szybkie tempo. Luteina powoduje u mnie zwiększone ryzyko zakrzepów, dlatego gin chce jak najmniej ingerencji tego typu leków. Jutro idę do internisty z moim choróbskiem, więc może i skoczę dla spokoju na tą betę tylko po to abym mogła wziąć antybiotyk. Nie mogę oddychać. Własnie napisałam maila do pracy, że jutro nie przystąpię.

    Trzymam kciuki za USG i pozostałe IUI :) U mnie można zaznaczyć -

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 14 lutego 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy są jakieś objawy tych polipów?? Ja mam całkowicie bezbolesne cykle zarówno w okolicach owulacji jak i w czasie miesiączki, krwawię normalnie, nie mam plamień, na usg zawsze było wszystko ok....więc chyba mała szansa bym miała polipy??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam trzy małe polipy. Na USG - robionym regularnie co roku żaden z lekarzy nie zauważył. Dopiero dzień przed okresem jednemu z lekarzy wydawało się, że coś widzi i to mógł być polip, a mogła być nawarstwiona śluzówka przed złuszczeniem. I okazało się, że polip.

    Jeżeli chodzi o objawy, to ja miałam bardzo bolesne pierwsze dwa dni (cały dzień na ibupromach max) i okres trwał 7 dni (3 pierwsze obfite).

    Teraz boli tylko 1 dzień i da się wytrzymać bez przeciwbólowych. Okres skrócił się do 6 dni, z tym że trzy ostatnie dni to praktycznie tylko plamienie - wkładka higieniczna starcza.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani ja już miałam dwa razy usuwane polipy. Mam nadzieję, że to jest u ciebie przeszkodą i po histeroskopii uda się wam zaciążyć :)
    Co do objawów polipów - ja nie miałam żadnych...

    Będę (jak wszystko pójdzie zgodnie z planem) pod koniec lutego przystępować do pierwszej IUI i coś mnie zastanawia... Piszecie o obowiązkowych badaniach - jakich? Ja nie mam żadnych zleconych...
    Cały czas chodzi mi w myślach ten nikły procent na ciążę po IUI, a ja pokładam takie ogromne nadzieje... Boję się rozczarowania. A tak w ogóle 17 to moja szczęśliwa liczba - chciałabym w 2017 roku urodzić. To jest mój plan działania :)

    Trzymam kciuki za was!

    Dani lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa spojrzałam na twój wykres - jeszcze nic nie wiadomo :) Życzę zdrowia :*

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 14 lutego 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nic sie nie dzieje. Czekam na przyszly poniedzialek i bete:)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa- jak przyjdzie @ to zaznacze:) poki co trzymam kciuki i zycze zdrowka:)


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunqa wrote:
    Olencja, kilka stron wcześniej mówiłaś o moich biochemkach. Moim zdaniem też nie ma sensu IUI, ale dr się upierał że w wytycznych, które są teraz do IVF jest konieczna nieskuteczność inseminacji. Tak więc, aby podejść do komercyjnego IVF musiałam przejść min. 2 IUI, ponieważ nie ma u mnie stwierdzonej przyczyny utraty ciąż, Byłam już przebadana pod każdym kątem - genetyka też. Jedyny kłopot, to mutacja MTHFR i wysoka homocysteina. Nic innego u mnie nie było, mąż zdrowy.

    Dr kazał po 10 dniach zrobić BhCG ale ja nie poszłam bo raz ze nic nie czuję, dwa że test wyszedł negatywny, a trzy to jestem chora. Prawdopodobnie grypa. Skoro test wyszedł minus to odstawilam luteinę, bo jej zażywanie jest dla mnie groźne stąd to szybkie tempo. Luteina powoduje u mnie zwiększone ryzyko zakrzepów, dlatego gin chce jak najmniej ingerencji tego typu leków. Jutro idę do internisty z moim choróbskiem, więc może i skoczę dla spokoju na tą betę tylko po to abym mogła wziąć antybiotyk. Nie mogę oddychać. Własnie napisałam maila do pracy, że jutro nie przystąpię.

    Trzymam kciuki za USG i pozostałe IUI :) U mnie można zaznaczyć -

    A jesteś juz po 2iui? To teraz juz ivf?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 lutego 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani pocieszeniem jest to ze bardzo czesto po histeroskopii sie udaje :-)
    Co do objawów ja mialam gruba sluzowke na poczatku cyklu mimo iz nie bylo pecherzyka dominujacego, bolesne i obfite @ ze skrzepami plus plamienia srodcykliczne

    Dani lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 14 lutego 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam bolesnych miesiaczek, kiedys mialam ale od czasu jak biore suplementy witaminowe i rozne ziola to mi bole zupelnie minely. Nie mialam nigdy zadnych plamien srodcyklicznych ani pod koniec cyklu. Moje polipy sa wiec bez-objawowe tak mi sie wydaje. No i na USG robionych u ginekologa nigdy nic nie bylo widac. Dopiero na USG przed IUI, gdzie babka wszystko dokladnie sprawdzala i moze miala lepszy sprzet ona wypatrzyla. Ale tylko jednego, a sa dwa.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jajuz po usg, peklo raczej to co mialo pecnac, jest duzo plynu w zatoce
    szkoda tylko ze nie seksilismy w sobote ani w niedziele, skonczylismy na piatku...bo sie moj luby obrazil ze on nie ma ochoty i juz,zmeczooony jest... takze teges,nie wiem czy cos z piatku zadziala

    co wazne,dostalam recepte na stymulacje kolejnego cyklu i kolejna iui, mam dojsc do 6 a potem albo finito albo ivf


    u5cvp2.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciukam za Was dziewczyny, niech jajka rosną i pękają na czas! :-) też mam dziś wizytę, co jak zawsze stresuje.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochane chore płuca i zapalenie oskrzeli. Zwolnienie lekarskie do 22.02 i nakaz leżenia :(
    Dostałam dość silne leki, ale test wyszedł negatywnie. Jeśli jutro nic to skoczę na betę, aby mieć pewność ale wiem, że nic z tego. Jakoś przeczuwam.
    Jak się wykaraskam z tego dziadostwa to idę kompletować papiery do IVF :)

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 lutego 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o nieee ales sie pochorowala:( ja mialam nadzieje ze to typowe przeziebienie ciazowo-objawowe:)
    ale nie ma co sie zastanawiac, lecz to dziadostwo i dzialaj dalej:))


    u5cvp2.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ