X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika trzymam kciuki:) jestem pod opieka w klinice w ostravie z poklecenia mojego polskiego lekarza... teraz mam strasznie mieszane uczucia i zastanawiam sie czy nie sa nastawieni na kase...

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mialam jedno IUI lekarz mowil ze oni tak robia jedna probe a pozniej hsg...
    U mnie na pierwszej wizycie wspominal o HSG ale po USG stwierdzila ze ladne jajeczka i nastepnego dnia mialam juz inseminacje...cieszylam sie ze tak wszytko szybko poszlo...po tylu klatach staran w koncu cos sie ruszylo...jak widac co nagle to po diable...teraz sama nie wiem...

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, dokladam swoje kciuki!

    Dziewczyny, jeśli dobrze zrozumiałam całą tę procedurę z hsg z kontrastem, to udrażnia się po prostu wstrzykując kontrast pod większym ciśnieniem. Już normalne wstrzykiwanie może coś udrożnić, natomiast z drugiej strony są przypadki, w których robienie tego nawet pod dużym ciśnieniem (co zresztą boli jak ch..ra) nie będzie w stanie udrożnić jajowodów
    dlatego Kaśka bądź dobrej myśli!
    u mnie hsg pokazało, że jajowody sa drożne, ale prawy jest bardzo długi, a jajnik położony jest niestypowo dośc wysoko; decyzja zapadła, że jeśli owulacja będzie z prawego jajnika to IUI nie robimy, I tak się zmobilizowałam, że juz trzy razy pod rząd była z lewego :-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka dziękuję za kciuki, przydadzą się :)
    Nie mogę Ci nic doradzić, ale może inne dziewczyny też wypowiedzą się w temacie i to pomoże podjąć Ci decyzję...
    Ja wiem, że nie jest łatwo trafić na odpowiedniego lekarza, sama trochę czasu zmarnowałam na szukanie.
    Prawda jest też taka że w leczeniu niepłodności w gre wchodzą duże pieniądze i niestety można się naciąć ;/

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje dziewczyny...ja sie teraz zastanawiam czy wydawac tyle kasy na badanie i miec z glowy...czy pojsc na nfz w nastepnym cyklu (bo w tym juz nie zdaze bo jestem w 9dc)

    chcialabym juz ale przeraza mnie ta kwota...

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina dziękuję za kciuki :)

    Dobrze zrozumiałaś- czasem uda się udrożnić ale nie zawsze niestety.

    A Ty kiedy Gallina teraz podchodzisz do kolejnej IUI? Masz określoną ilość podejśc i plan na później?
    Bo ja z tych co lubią mieć plan więc zawsze myślę kilka cykli do przodu :)
    Tylko ciężko podjąć mi decyzję ile IUI a kiedy ivF...

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 marca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, miałam w ostatni piątek;
    jeszcze nie wiem, udało mi się umówic u lekarza na koniec tego cyklu, tuz po zaplanowanym teście ciążowym i wtedy lekarz zaproponuje dalsze leczenie;
    ja najpierw musiałam zmienic lekarza udając sie na emigrację, bardzo tego żałowałam, bo ufałam mu bezgranicznie; teraz tutaj juz raz zmieniłam lekarza, a z nowego jestem w miarę zadowolona.

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 7 marca 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Olencja - gratulacje mieszkania, uważam, że taki metraż wcale mały nie jest :) moja siostra w zeszłym roku kupiła mieszkanie 46 m2 :). To teraz czeka Was szał urządzania się zakupów itp. itd. Może trochę łatwiej będzie w staraniach jak myśli będą zajęte czymś innym :)
    Lunka z jednej strony przykro mi, wierzyłam, że ten cykl będzie u Ciebie szczęśliwy, taki ładny wykres miałaś, z drugiej strony IVF jest to jakiś kolejny krok, chyba większe nadzieję, trzymam kciuki aby szybko Wam się udało :)
    Opium - mam nadzieje, że wszystko dobrze dzisiaj poszło. Trzymam kciuki za zielony finał tego cyklu :)
    Gallina także trzymam kciuki za Ciebie :)
    Ja dzisiaj poszłam na betę, rano zrobiłam test i w sumie już nie wiem co na nim widziałam, czy tylko jedną kreskę, czy był jakiś mego delikatny cień cienia, nie wiem :) a jak tak spoglądałam to w końcu wszystko mi się zaczęło rozmazywać przed oczami. Ok 21 pewnie dopiero poznam wartość bety.

    Opium, olencja, KasicaLisica lubią tę wiadomość

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 7 marca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JOlcia kciuki za bete :)

    Jolcia1985 lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj obysmy sie nie pozabijali w konteksie niezgodnosci wymagan co do koloru plytek w lazience:D
    my kupilismy takie zeby w razie czego bbylo i dla dziecka,a jak go nie bedzie to trudno:/ bede miala skladzik

    mowisz, cien cienia?:D super by bylo, jakas dobra wrozba!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2016, 13:04

    Jolcia1985 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 marca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie w klinice, zwykle owulacje miałam 13 lub 14 dnia cyklu, dziś 13 dzień a pęcherzyk miał tylko 12mm, zrobiłam lh i estradiol i w sumie nie było wiadomo czy jestem po czy przed owulacja, zrobiłam progesteron i wszystko było jasne, nie było jeszcze owulacji więc w klinice będę dopiero w czwartek po południu i zobaczymy jak to bedzie

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 7 marca 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja ja parę lat temu wprowadziłam się do męża, który miał "gotowe mieszkanie", większość urządzona jak za czasów prl-u, a mąż niezbyt chętny na zmiany. Jedynie łazienka i toaleta jako tako były zrobione, ale i tak nie mój styl, a płytki w toalecie są po prostu brzydkie, natomiast łazienka - zero praktyczności dla kobiety. W zeszłym roku udało nam się zrobić kuchnie i pokój gościnny (o dziwo zgodził się na moje pomysły i np. kuchnie mamy w 3 kolorach, zielony, fioletowy i szary :) ), zrobiliśmy też lekkie zmiany w sypialni. Jest jeszcze jeden pokój, teraz składzik :), który ruszymy dopiero jak będę w ciąży. W każdym razie mam już pomysł na ten pokój :). No i niestety dla mojego męża ale wtedy również łazienkę będzie trzeba trochę zmodernizować, dostosować do obecności dziecka w domu. Jak ja bym chciała żeby to już było w tym roku :). A ten cień cienia - chyba go jednak nie było, poważnie nie jestem pewna czy coś widziałam. Niech mnie dzisiaj gin przebada dowcipnie, może co nieco pani doktor zobaczy. Mam nadzieję tylko, że nie mam jakiejś torbielki bo ostatnio tak trochę dziwnie brzuch mnie pobolewał, a wczoraj jak się położyłam spać to aż mnie skręciło od macicy.


    Mkl - trzymam kciuki aby wszystko ładnie urosło :) a jakie mialaś dzisiaj endometrium? U siebie w klinice masz od razu wyniki badań czy jak to wygląda?

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 7 marca 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia, zaciskam kciuki nawet na stopach :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 marca 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia niestety nie wiem jakie endometrium, tak w klinice mam wyniki zawsze do godziny czasu

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 7 marca 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia mam przeczucie że jednak ten cień był:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia,to moze wreszcie skladzik sie przyda:D daj znac jak tam beta!!


    u5cvp2.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 7 marca 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje kochane za dobre słowa, nie miałam siły nic pisać wcześniej!
    na szczęście u gina na usg wszystko pięknie wygląda, ale powiedział że inseminacja kolejna będzie jak będę mieć wyniki badań od genetyka i dostałam jeszcze skierowanie na allo-mlr i ana2, więc może na kwiecień się załapie!
    póki co odmóżdżam się trochę, na forum bywam rzadko, głównie jak mam chwile w pracy wolną, ale cały czas Wam kibicuje!
    Olencja własne mieszkanko super sprawa:) niech Wam się tam super mieszka i oby szybciutko trzeba było pokoik dla dziecka urządzać;) Lunk powodzenia z ivf, uda sie! i Wam wszystkim dziewczyny jak najszybciej zdrowych ciąż:*

    Kaśka28, olencja, Vaina lubią tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie marze,ze moze nasze blizniaki czekaja az bede miala gdzie je trzymac:D


    u5cvp2.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 marca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, jasne że tak, to jest wpisane w naszą prymitywną naturę: najpierw uwij, potem złóż jaja, wysiedź i wreszcie ogarniaj jakoś to towarzystwo...! ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2016, 19:51

    olencja, Stelka_mis lubią tę wiadomość

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 7 marca 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, a czy któraś z Was ma może zdiagnozowane pco?

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ