X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam histeroskopie i sonohisterografie i drożność przy okazji nie usypiali mnie :)

    jatoszka, EA lubią tę wiadomość

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie gin powiedziała że miałabym histeroskopie bez usypiania, ale w innym szpitalu (w którym mialam operacje) usypiają. Nie wiem czemu tak :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie robili to w ramach chirurgii jednego dnia znieczulały mi szyjkę i podawali leki przeciwbólowe po wszystkim siedziałam tam pół h i poszłam do domu mnie vbolalo dlatego mi szyjkę znieczulono ogólnie nieprzyjemne badanie ale da się zniesc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 12:02

    EA lubi tę wiadomość

  • Arii Ekspertka
    Postów: 158 70

    Wysłany: 10 maja 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess ja mam podobnie, dlatego zmieniłam lekarza na takiego, który te badania zleca.

    8p3o0dw4xslohyuh.png
  • Arii Ekspertka
    Postów: 158 70

    Wysłany: 10 maja 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polawola oby tylko wina była lekarza, że nie zauważył. Mocno trzymam kciuki;)

    8p3o0dw4xslohyuh.png
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, a ja sie chciałam pochwalić, że wczoraj byłam na monitoringu. Pęcherzyki pękły. Teraz tylko czekanko. Oby nie było powtórki z rozrywki, tylko pozytywna niespodzianka :)

    Co do mojej endometriozy, gin pocieszył mnie że mam szanse zajść. Żeby sie nie stresować. Że tak na prawde przy edno to loteria. Jedne zachodzą z ogromną endometriozą, a drugie z małą endo nie. Więc wniosek jest taki, że trzeba próbować, do skutku.

    Posprawdzał mnie w środku, i budowe macicy mam ok, i też mam sie nie martwić i nie robić już żadnych zabiegów typu laparo czy histero. Bo przy endometriozie to może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

    Ogólnie nie nastawiam sie w tym cyklu ani pozytywnie, ani negatywnie, co ma być to będzie. Nie chce znów rozczarowania, za to pozytywną niespodzianką nie wzgardze ;)

    Więc teraz zapadam w letarg i czekam ;)

    Janess, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj mnie jakoś olśniło. Czasem piszecie, że podczas stymulacji robicie badania krwi. Sprawdzacie chyba estradiol?
    Czy ja dobrze rozumiem, że jego poziom musi być odpowiedni do produkcji pęcherzyka odpowiedniej jakości? I jeśli poziom będzie za niski to mimo owulacji raczej marne szanse na zapłodnienie?

    Jak zaczynałam całą "historię choroby" to owu miałam w 14dc i pęcherzyki były po 24mm. Teraz do IUI, w każdym przypadku owu była 11dc i pęcherzyki osiągały tylko 21mm. Zastanawiam się czy aby na pewno zajęli się mną odpowiednio w tej klinice...

    Nie badałam żadnych hormonów w trakcie stymulacji ani po IUI.

    Ja Janes nie robiłam badań podczas stymulacji więc Ci nie pomoge niestety :/ Estradiol robiłam zaraz na samym początku gdy zaczełam chodzic do kliniki, jeszcze przed stymulacją. Później już nic. Tylko IUI i beta, IUI i beta. I tak w kółko. :/

  • Arii Ekspertka
    Postów: 158 70

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Ci powiem Janess, że to od lekarza zależy. Chodzę do Invikty i jeden zleca, a drugi nie zleca.

    8p3o0dw4xslohyuh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze dziewczyny ja to jestem zakręcona.... cholerka miałam brać clo 3-7 dc. ubzdurało mi się że do 10. i tak wziełam dłużej o 2 dni te tabsy. jajniki aż buzują. myślicie że skróci mi się bardzo cykl? zwykle owulacje mam tak ok 18-20 dc. dopiero w piątek idę na monitoring. Jest możliwe żebym miała owulację dzisiaj w 9 dc? to mój pierwszy cykl na clo i jestem zielona. Bardzo Wam się skróciła pierwsza faza cyklu??

  • alaw87 Ekspertka
    Postów: 249 125

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam clo od 2do 5 dc po 0.5 tab i ovu miałam 14 dc

    III IUI nie udane
    I et 😢
    II et 😢
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    kurcze dziewczyny ja to jestem zakręcona.... cholerka miałam brać clo 3-7 dc. ubzdurało mi się że do 10. i tak wziełam dłużej o 2 dni te tabsy. jajniki aż buzują. myślicie że skróci mi się bardzo cykl? zwykle owulacje mam tak ok 18-20 dc. dopiero w piątek idę na monitoring. Jest możliwe żebym miała owulację dzisiaj w 9 dc? to mój pierwszy cykl na clo i jestem zielona. Bardzo Wam się skróciła pierwsza faza cyklu??

    Ups...Nie wiem czy nie powinnaś zapytać swojej gin, być może będziesz musiała iść na wcześniejszy monitoring, czy nie wyhodowałaś tam albo gigantów, albo za dużej ilości pęcherzyków. Czego Ci oczywiście nie życze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cholera :( ja to zawsze coś spiernicze... kupie testy wulacyjne dzisiaj i machne wieczorem. nie dostane się wcześniej do gina. wpiątek będzie 11 dc myslicie że za późno na monitoring w tym przypadku???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alaw87 wrote:
    Ja brałam clo od 2do 5 dc po 0.5 tab i ovu miałam 14 dc
    a jak długie masz cykle bez brania clo?

  • alaw87 Ekspertka
    Postów: 249 125

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak miałam ovu to ok 30 dni
    U mnie jest problem z pękaniem jeszcze brałam ovitrelle na pekniecie a później Ddupek to cykle miałam 32-33

    III IUI nie udane
    I et 😢
    II et 😢
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    cholera :( ja to zawsze coś spiernicze... kupie testy wulacyjne dzisiaj i machne wieczorem. nie dostane się wcześniej do gina. wpiątek będzie 11 dc myslicie że za późno na monitoring w tym przypadku???

    Nie chciałam Cie nastraszyć.. Nigdy mi sie to nie zdażyło więc nie wiem jakie mogą być konsekwencje brania leku dwa dni dłużej. Ale skoro chcesz podejść do IUI to ważne jest żeby nie bylo zbyt dużo pęcherzyków bo gin moze odmówić zrobienia IUI.
    Może idź do innego gin, tylko na sam monitoring. Wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz i czy powinnaś sie martwić czy nie.
    Skoro to Twój dopiero 9 dc a masz owulacje między 18-20dc (ja mam owulacje 10dc- 11dc), to może w piątek wystarczy pójść. Sama już nie wiem co Ci doradzić...

  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny nadal jestem w szpitalu i dalej sobie tu zostane. Mam diagnozę- ciąża pozamaciczna :( czy któraś z Was to spotkało?

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 10 maja 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polawola wrote:
    Hej dziewczyny nadal jestem w szpitalu i dalej sobie tu zostane. Mam diagnozę- ciąża pozamaciczna :( czy któraś z Was to spotkało?

    O kurcze..:( Pola, tak mi przykro :(

    Polawola lubi tę wiadomość

  • sunset06 Autorytet
    Postów: 345 220

    Wysłany: 10 maja 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Podczytuję was nieco;)

    Polawola ja jestem po cp w sierpniu zeszłego roku. Dobrze że trafiłaś do szpitala bo różnie to bywa...przykro mi strasznie. Trzymaj się mocno.

    Chciałam się podpytać czy badałyście temp. po IUI? ja miałam IUI w sobotę a temp. tak niska że aż strach...

    06.05.17 - IUI Gameta, 16.06.17 - okruszek z serduszkiem:)
    bl9cbd3mc2mh06nf.png[/url]
  • sunset06 Autorytet
    Postów: 345 220

    Wysłany: 10 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    kurcze dziewczyny ja to jestem zakręcona.... cholerka miałam brać clo 3-7 dc. ubzdurało mi się że do 10. i tak wziełam dłużej o 2 dni te tabsy. jajniki aż buzują. myślicie że skróci mi się bardzo cykl? zwykle owulacje mam tak ok 18-20 dc. dopiero w piątek idę na monitoring. Jest możliwe żebym miała owulację dzisiaj w 9 dc? to mój pierwszy cykl na clo i jestem zielona. Bardzo Wam się skróciła pierwsza faza cyklu??

    Hejka to różnie bywa. Ja brałam CLO 5-7 dzień po 0.5 i OVU miałam w 11dc...normalnie bez stymulacji mam w 14-15

    06.05.17 - IUI Gameta, 16.06.17 - okruszek z serduszkiem:)
    bl9cbd3mc2mh06nf.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kobietki za odpowiedzi. Dam znać w piątek ci i jak. Może przyda się taka informacja dla innych gap :)
    Pola przykro mi. :(

‹‹ 691 692 693 694 695 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ