X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja przy dodatnim teście MAR
Odpowiedz

Inseminacja przy dodatnim teście MAR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim usmiech.gif
    Przytoczę Wam w skrócie moją historię.
    Ja 25 lat, mąż 28. Ponad półtora roku starań o dzidziusia. W lutym tego roku zrobiliśmy pierwsze badania nasienia. Wyszły fatalnie. Większość pozycji była poniżej nirmy. Najgorsze, że morfologia tylko 1%. Załamka. Wizyta u urologa, który przepisał l-karnityne i Android plus. 3 miesiące mąż brał, później coraz częściej zapominal, aż przestał. Powoli wpadłam w depresje, przestawało mi zależeć NA WSZYSTKIM. Najgorzej bywało jak dostawalam @ i już jakiś tydzień przed nim. Bez kija nie podchodzić. Wszystko się odbijalo na naszym małżeństwie ... w październiku powiedziałam dość. Że nie chce, ma we mnie nie kończyć. Nie chciałam przeżywać znów tego rozczarowania. Mąż pytał czemu już nie chce, że to przez niego pewnie, że nie może mi dać upragnionego dziecka. Od listopada zmieniam dietę, więcej owoców, alkohol ogroniczony do minimum (przedtem lubilismy sobie wypic jakies piwko). Postanowiliśmy znów zrobić badania nasienia i inne potrzebne, żeby wiedzieć na czym stoimy. Przypadkiem? Natrafilam na reklamę GYNCENTRUM. Dwa badania w cenie jednego. Ok umówiliśmy się, mąż zrobił rozszerz one badanie nasienia, ja miałam gratis AMH.
    Dziś mieliśmy konsultację w tej samej klinice. Wyniki męża bardzo się poprawiły!
    Wszystko ponad norme! Morfologia 4%! Straszna radość. ALE ... wyszedł dodatni test MAR. 75%. Czyli 75% tych plemników *****iwych o prawidłowej morfologii ma przylaczona granulke* . Jest to związane z immunilogia. Zlepiaja sie ze soba i nie sa w stanie zaplodnic. Moze byc tez tak ze moj śluz sam je zabija ... Pani doktor powiedziała, że ciąża naturalna jest możliwa, ale bardzo utrudniona, więc może być tak, ze naturalnie sie nie uda. Zaproponowała inseminacje. Szanse są trochę większe, niż bez tego, ale wiadomo, nie daje nam pewności. Jestem w kropce. Do inseminacji musze porobić szereg badań. Razem z droznoscia jajowodow to koszt 1200 zl. Do tego sama inseminacja 750 zl.
    Czy ktoś miał podobną sytuację? Jakieś rady, pocieszenie? :(

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drożność jajowodów możesz zrobić bezpłatnie w szpitalu. Większość z nas tak robiła. Wystarczy skierowanie od lekarza. Trzeba tylko zorientować się, gdzie nie ma kolejek. Ja zapisałam się w 3 dniu cyklu, a badanie zrobiono mi w 11 dniu.

    Co do badań przed inseminacją, część można dostać, gdy się honorowo oddaje krew. Ja akurat nie mogłam, ale mąż od kilku lat jest dawcą, zadzwonił i bez najmniejszego problemu zrobiono mu badania. Nie wszystkie, ale u nas wyszła oszczędność prawie 300 zł.

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja drożność miałam przy laparo zrobioną na nfz. Może stary lekarz by Cię skierował?
    Mój też ma Test MAR dodatni, ale 25%. Łyka 2x1 profertil i polfilin prolongatum. W cyklu gdzie już będziemy mogli się starać (menopauzę mam) to ma brać steryd medrol pół tabletki po śniadaniu od 3-12dc.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara bardzo dziękuję za odpowiedź :) jutro wybiorę się do mojego gina i zapytam się go czy można któreś z tych badań na nfz. Drożność to 500 zl w tej klinice, więc połowa kwoty inseminacji.

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatynkowato, mój ma azbyć 75%. Mówiła nam też w klinice o strydach, jednak stwierdziła, że mało kiedy pomagają.

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy, że wystawi skierowanie na HSG. Z nim udajesz się do szpitala. Tylko pamiętaj, że każdy szpital chce jakieś badania. Ja np. musiałam zrobić czystość i CRP.

  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za badania, które musiałas wykonać?

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie strasz, że nie pomagają. Może u nas poziom nie jest jakiś potężny to dał sterydy. U nas morfologia 10%...

    Czara widzę, że miałaś dodatnie ANA, ja tez mam, miałaś jakieś leczenie z tego tytułu?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed hsg: czystość i crp.

    Na ANA2 nic nie dostałam, chociaż wysoko dodatnie są (1:1000). Immunolog zleciła mi jednak badanie limfocytów NK i na to biorę steryd. Słyszałam, że niektóre dziewczyny łykają sterydy już przy samym dodatnim ANA.

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za duży Interferon gamma, czynnik martwicy nowotworu i interkeukina 10, limfocyty cd56, przeciwciała przeciwjądrowe i przeciwciała beta.
    To badania z września, w styczniu te co wyszły mi źle mam powtórzyć, zobaczymy czy się coś poprawiło.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatynkowato, może źle to ujelam :) nam powiedziała, żeby raczej w to nie iść. Może dlatego że MAR jest az 75%

    szatynkowato lubi tę wiadomość

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ