X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Insemincja czy od razu Invitro?
Odpowiedz

Insemincja czy od razu Invitro?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 1 lipca 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakie są wasze opinie o pominięciu IUI i od razu podejściu do zabiegu invitro? Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem w klinice, dopiero kończę przygodę z moim ginem i czekam na wizytę, czy w klinice nie będą robić problemów i namawiać do inseminacji? Nasza sytuacja jest o tyle dziwna, że wszystkie wyniki mamy dobre, jedynie morfologia nasienia minimalnie poniżej normy, a mimo to już 3 lata starań i jedna strata [*].

    Skorpionka91 lubi tę wiadomość

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 2 lipca 2021, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W gruncie rzeczy inseminacja i in vitro mają inne zastosowania i wskazania, ale kliniki często upierają się na rozpoczęcie od tej pierwszej.

    Tu jest ciekawy artykuł:
    https://www.chcemybycrodzicami.pl/inseminacja-a-in-vitro/

    U mnie wyglądało to tak: w pewnym momencie lekarz powiedział mi, że mogę zrobić albo jedno albo drugie. Mam przemyśleć i wrócić. Wróciłam po 2 miesiącach, zdecydowana na IV od razu (ale z refundacją, bo się łapałam, więc czemu nie?). I okazało się, że do refundacji to trzeba najpierw zrobić koniecznie procedurę niższego rzędu (inseminację).
    Także miałam, nieprzekonana do powodzenia ja, lekarz, ani torbiel która koegzystowała.

    Dusia94 lubi tę wiadomość

  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 2 lipca 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niby zdrowa niepłodność idiopatyczna . Maz bezplodny... sprobowalismy 3iui . Ale pluje sobie w brode - czas zmarnowałam i to kilka lat. Chcialam wierzyc ze przy dawcy uda sie inseminacja. Ale niestety- zaluje ze po 1 iui nie podeszlam do ivf .Spróbować mozesz zawsze to jedno podejscie a pptem zdecydujecie co dalej.

    Dusia94, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 2 lipca 2021, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia,
    Mówi się, że do 3 iui ma sens, ale to zależy od Was, waszego zdrowia i nastawienia.
    Czy miałaś droznosc jajowodów robioną?
    Histeroskopie diagnostyczna też warto zrobić.
    Tak jak mówisz, obniżone lekko parametry nasienia a ciąży brak, może wystarczy iui, a może przyczyna jest gdzieś głębiej.

    Dusia94, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 2 lipca 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kundzia07 wrote:
    Dusia,
    Mówi się, że do 3 iui ma sens, ale to zależy od Was, waszego zdrowia i nastawienia.
    Czy miałaś droznosc jajowodów robioną?
    Histeroskopie diagnostyczna też warto zrobić.
    Tak jak mówisz, obniżone lekko parametry nasienia a ciąży brak, może wystarczy iui, a może przyczyna jest gdzieś głębiej.

    Nie miałam robionej drożności, byłam umówiona prywatnie na kolejną serię badań m.in. drożność ale akurat dowiedziałam się że jestem w ciąży... Później ginekolog stwierdził że skoro zaszłam nie ma sensu się badać i trxeba dalej się starać... Dlatego właśnie postanowiłam zmienić lekarza, nie wspominając o tym jak ciężko było doprosić się jakichkolwiek badań. Liczę że w prywatniej klinice, skoro za wszystko płacę poziom będzie wyższy.
    Czyli najlepiej zacząć przygodę w klinice od tych dwóch badań? Jeśli będę w tej samej klinice się badać, a później podchodzić do zabiegu to cały proces invitro przebiegnie szybciej?

  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 2 lipca 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    W gruncie rzeczy inseminacja i in vitro mają inne zastosowania i wskazania, ale kliniki często upierają się na rozpoczęcie od tej pierwszej.

    Tu jest ciekawy artykuł:
    https://www.chcemybycrodzicami.pl/inseminacja-a-in-vitro/

    U mnie wyglądało to tak: w pewnym momencie lekarz powiedział mi, że mogę zrobić albo jedno albo drugie. Mam przemyśleć i wrócić. Wróciłam po 2 miesiącach, zdecydowana na IV od razu (ale z refundacją, bo się łapałam, więc czemu nie?). I okazało się, że do refundacji to trzeba najpierw zrobić koniecznie procedurę niższego rzędu (inseminację).
    Także miałam, nieprzekonana do powodzenia ja, lekarz, ani torbiel która koegzystowała.

    Dzięki za artykuł :) I rozumiem że inseminacja się nie powiodła w Twoim przypadku? Biorę pod uwagę że koszty niestety będą wysokie, ale wolałabym właśnie uniknąć kolejnego stresu związanego z niepowodzeniem zabiegu.

  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 2 lipca 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojanadzieja wrote:
    Ja niby zdrowa niepłodność idiopatyczna . Maz bezplodny... sprobowalismy 3iui . Ale pluje sobie w brode - czas zmarnowałam i to kilka lat. Chcialam wierzyc ze przy dawcy uda sie inseminacja. Ale niestety- zaluje ze po 1 iui nie podeszlam do ivf .Spróbować mozesz zawsze to jedno podejscie a pptem zdecydujecie co dalej.

    Widzę że jednak w końcu się udało, i to najważniejsze, serdecznie Ci gratuluję :) Ja już sobie pluje w brodę że trzy lata zmarnowałam, i nie wiele robiłam w tym kierunku, po kilku miesiącach powinnam przestać liczyć na cud i szukać specjalistycznej pomocy medycznej...

  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 2 lipca 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia94 wrote:
    Nie miałam robionej drożności, byłam umówiona prywatnie na kolejną serię badań m.in. drożność ale akurat dowiedziałam się że jestem w ciąży... Później ginekolog stwierdził że skoro zaszłam nie ma sensu się badać i trxeba dalej się starać... Dlatego właśnie postanowiłam zmienić lekarza, nie wspominając o tym jak ciężko było doprosić się jakichkolwiek badań. Liczę że w prywatniej klinice, skoro za wszystko płacę poziom będzie wyższy.
    Czyli najlepiej zacząć przygodę w klinice od tych dwóch badań? Jeśli będę w tej samej klinice się badać, a później podchodzić do zabiegu to cały proces invitro przebiegnie szybciej?
    Ciężko mi powiedzieć czy szybciej, bo ja droznosc robiłam na NFZ, jeszcze przed kliniką. (a skierowała mnie boją poprzednia doktor, która pracuje w szpitalu, i bardzo szybko miałam termin).
    Histero. Robiłam i w klinice (NFZ) i w szpitalu też na NFZ, i też szybko miałam terminy.

    Ale na pewno warto zasugerować te badania w klinice, nie ważne jaką obierzesz ścieżkę, warto zrobić.

    Dusia94 lubi tę wiadomość

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 2 lipca 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia94 wrote:
    Dziewczyny, jakie są wasze opinie o pominięciu IUI i od razu podejściu do zabiegu invitro? Nie rozmawiałam jeszcze z lekarzem w klinice, dopiero kończę przygodę z moim ginem i czekam na wizytę, czy w klinice nie będą robić problemów i namawiać do inseminacji? Nasza sytuacja jest o tyle dziwna, że wszystkie wyniki mamy dobre, jedynie morfologia nasienia minimalnie poniżej normy, a mimo to już 3 lata starań i jedna strata [*].

    Bez sensu. Skuteczność inseminiacji to maksymalnie 15 %, a zwykle mniej.
    A badania immunologiczne robiłaś?

    Dusia94 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 2 lipca 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Bez sensu. Skuteczność inseminiacji to maksymalnie 15 %, a zwykle mniej.
    A badania immunologiczne robiłaś?

    Robiłam AOA I ASA, warto szukać dalej w immunologi?

  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 2 lipca 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia94 wrote:
    Widzę że jednak w końcu się udało, i to najważniejsze, serdecznie Ci gratuluję :) Ja już sobie pluje w brodę że trzy lata zmarnowałam, i nie wiele robiłam w tym kierunku, po kilku miesiącach powinnam przestać liczyć na cud i szukać specjalistycznej pomocy medycznej...


    Tak DZIEKUJE, ale inseminacja mi nie pomogla . Dopiero in vitro... trzeba tez pamiętać ze inseminacja ma niska skuteczność aby nie zdolowac sie i nie popaść w depresje bo nie wyszlo . Jak sie to nie uda to nie koniec walki . Trzeba podnieść sie i isc dalej.
    Tak prawda ja slub wzielam 2012r a kilka lat czekalismy na stabilizację finansowa bo nie mialam refundacji . Wiec jak widac killa lat zajelo nam aby isc do kliniki... niby wtedy mialam 31 lat ale przynajmniej nie wzieliamy kredytu na leczenie - tylko z oszczędności placilismy. Kilka lat nam zajeło aby nasze marzenie spelnilo sie, ale udalo sie i to najwazniejsze.Trzeba jednak zadać pytanie na co sie zgodzicie ... ile dajecie szansy iui- i kiedy pojsc o krok dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2021, 17:45

    Dusia94 lubi tę wiadomość

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 2 lipca 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dusia94 wrote:
    I rozumiem że inseminacja się nie powiodła w Twoim przypadku?
    Nie, nie powiodła się. Dopiero lata później mam pierwszą wysoką betę i chwilowego intruza w brzuchu.

    Generalnie dobrze jest zacząć od diagnostyki.
    - Drożność jajowodów warto zrobić, bo może np. masz lekko sklejony tylko jeden jajowód i od razu Ci pomoże zwiększając szanse dwukrotnie. (Ciąża, o której pisałaś - mogła być z drugiego jajowodu. Mi się udało zajść w ciążę naturalnie przed drożnością (chociaż szybko ją straciłam), a płyn przenikał pod ciśneniem, czyli trochę sklejone miałam).
    - Histeroskopię to żałuję, że nie zrobiłam wcześniej - prosiłam o skierowanie lekarza już kilka lat temu, ale powiedział mi, że to za wcześnie na tak inwazyjną diagnostykę. Gdyby mi powiedział, że najpierw trzeba mieć 4 nieudane transfery, to bym je wyprztykała w pół roku. Albo zrobiła prywatnie. A tak, zajęło mi to znacznie dłużej, zmieniłam lekarza i klinikę i obecnie jestem po. Jak będziesz miała robioną, to dobrze się zakręcić nad badaniem CD138 i NK (trzeba pogrzebać na forum) - przy badaniu pobiorą Ci wycinek tkanki i zbadają od razu markery zapalenia endometrium.
    - zrobić sobie test na przeciwciała przeciwplemnikowe. Jeśli wyjdzie, że są obecne - to może oznaczać, że masz "wrogi śluz" czyli już inseminacja poprawi Ci wiele.

  • Kardamonka Autorytet
    Postów: 820 287

    Wysłany: 2 lipca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem jeśli nie miałaś nawet Hsg to jeszxze długa droga przed tobą zanim podejmiesz decyzję.

    Zrób badania poszerzone i wtedy zobaczycie co bardziej wskazane.

    Tez myślałam w styczniu jak poszłam pierwszy raz do kliniki że w marcu będę już w ciąży.

    Tymczasem do tej pory robimy jakieś dodatkowe badania analizujemy sytuację.

    W lipcu podchodzić mamy do pierwszej IUI. Chcę spróbować, bo zawsze jest jakaś szansa.

    Mam wysoki AMH więc pół roku mogę jeszcze zaryzykować. Jak 3 razy się nie uda wówczas działamy z IVF

    MyŚliwa, Dusia94 lubią tę wiadomość

    Ona:
    36 lat
    Hormony, drożność, owulacje, cukry - ok
    AMH styczeń 2021 - 6,15
    Mutacje: mtfhr, PAI, vleiden
    Leki: bromek/dostinex , acard, eurhyrox
    Suple: b9, B6, b12, d3, inozytol, koenzym q10, omega 3

    On:
    41 lat
    Morfologia 0%-3%, Hba - ok, SCD - 18%
    Suple: fertilman, l-kartynina, Wit. C, Wit d3

    Starania:
    Od marca 2020, 3 x IUI
    1 IVF - długi - start 04.10 INVICTA
    27.10 punkcja - > 2 blastki 5.1.1 i 5.2.2 prawidłowe po PGTA
    1FET + AH + UMA test: 23.12 - poronienie w 6 tc
    ERA,subpopulacje, cytokiny - ok
    2 FET V. 2022 - bhcg<0

    2 IVF - > start IX
    ET 04.10 - clexane, acard, accofil,
    Beta: 6dpt - 11,4; 8 dpt - 35, 10dpt - 84, 15dpt - 595 (popołudniu, usg pęcherzy 2. 2 mm) , 20 dpt - 4920
    29.10 - usg 🙏🙏🙏

    2 mrozaki
  • Bubu Koleżanka
    Postów: 36 39

    Wysłany: 14 listopada 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytuj / Edytuj / Zgłoś
    Hej,
    Ja tu po raz pierwszy. Od 4 lat staramy się z meżem o dziecko Ja mam 34 lata on 37. U mnie wszystkie badania wporządku oprócz niskiego AMH 0.96 ( jeszcze dwa lata temu mialam 1.5). Szykuję się do pierwszej inseminacji. Dzis zażyłam pierwsza Lamette. Badania wszystkie w normie mąż slabe plemniki. Zastanawiam się czy ta inseminacja ma sens przy takim AMH? Lekarz kazal sie szykować na in vitro. Kraków dr.Chrostowski.

    Jakies rady? Czy mozna poprawić jakość nasienia co brać?
    Ja zazywam witaminy, kwas foliowy, tran z DHA i wit D 2000j.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 15 listopada 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu wrote:
    Zastanawiam się czy ta inseminacja ma sens przy takim AMH?
    Jakies rady? Czy mozna poprawić jakość nasienia co brać?
    Ja zazywam witaminy, kwas foliowy, tran z DHA i wit D 2000j.

    Nasienie można poprawić podobnymi produktami jak komórki jajowe :-). Przede wszystkim, warto zakręcić się za koenzymem Q10 (i dla żeńskiej i dla męskiej strony).
    Dla męskiej strony: koenzym Q10, wit. D, wit. E, wit. A (z nią trzeba bardzo uważać, żeby nie przedawkować!), L-karnityna i selen też trochę mogą pomóc. Zawsze, gdyby męża ktoś pytał po co bierze takie suplementy, to może powiedzieć, że na poprawę działania wątroby - świetna wymówka :-).

    Dla obu stron: więcej dobrych kwasów tłuszczowych. Można dostarczać w suplementach, a można po prostu wzbogacić dietę - od czasu do czasu awokado, kromkę chleba z oliwą (smakową), mniej tłuszczy zwierzęcych, więcej roślinnych, częściej jeść różnego rodzaju orzechy itd.

    W kwestii inseminacji... To jest tak, że przy niskim AMH raczej zaleca się stosowanie metod bardziej wydajnych (czyli właśnie IV - in vitro - zamiast IUI - inseminacji). Z drugiej strony, jak przeczytasz wyżej - spotkałam się z wymaganiem przynajmniej jednej inseminacji do późniejszej refundacji. Myślę, że jedna próba inseminacji ma jeszcze sens, więcej - zupełnie nie.
    Oczywiście mówię tutaj tylko o sensie medycznym, jeśli z innych powodów (religijnych, moralnych, materialnych itp.) nie chcecie iść w IV to zupełnie nie ma tematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2021, 12:33

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 19 listopada 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli problem jest tylko z nasieniem i nie ma z tym aż takiej tragedii to IUI jest idealna, bo preparatyka podkręca jakość nasienia i eliminuje złe plemniki.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Kate31 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 listopada 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    To moje pierwsze pytanie tutaj. Staramy się już 3 lata, moja gin na ostatniej wizycie, gdy zapytałam o badanie drożności powiedziała mi, że to inwazyjne badanie, może spowodować poważny stan zapalny i że nie ma potrzeby go robić, jeśli amh na najbliższych badaniach wyjdzie gorzej niż ostatnio. Poprzednio 1.45. Zasugerowała też, że powinnam myśleć o in vitro i wtedy badanie drożności nie jest potrzebne. Czy ma rację? Czy nie powinnam od tego badania zacząć?

    Skorpionka91 lubi tę wiadomość

  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 22 listopada 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate31 wrote:
    Cześć.
    To moje pierwsze pytanie tutaj. Staramy się już 3 lata, moja gin na ostatniej wizycie, gdy zapytałam o badanie drożności powiedziała mi, że to inwazyjne badanie, może spowodować poważny stan zapalny i że nie ma potrzeby go robić, jeśli amh na najbliższych badaniach wyjdzie gorzej niż ostatnio. Poprzednio 1.45. Zasugerowała też, że powinnam myśleć o in vitro i wtedy badanie drożności nie jest potrzebne. Czy ma rację? Czy nie powinnam od tego badania zacząć?
    No nie wiem, to nie jest aż tak inwazyjne badanie, robi się je nawet bez znieczulenia, trwa z 15 min, a może dużo powiedzieć, a nawet udrożnić delikatnie jajowody dzięki ciśnieniu. Zostałam od razu skierowana na to badanie, gdy próby ze stymulacją nie wychodziły. I oczywiście badanie partnera. A jeśli miałaś częste infekcje i zapalenia układu rozrodczego to tym bardziej, bo zapalenia powodują zrosty.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 22 listopada 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to lekarz zanim zapisze parę na inseminację powinien zlecić badanie drożności. Bo to takie zaczynanie od du** strony, brać się za takie zabiegi, a nie zbadać np. nasienia partnera albo drożności.

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Kate31 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 22 listopada 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. Chyba pora znów zmienić lekarza...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ