X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Interpretacja wyników prolaktyny po MTC
Odpowiedz

Interpretacja wyników prolaktyny po MTC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • RudaNiewiadoma Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Robilam badania na prolaktyny.
    Pierwsze pobranie: 247,40 MlU/l (norma 102-496)
    Po godzinie po wzięciu MTC: 7595mlU/l
    Po dwóch godzinach: 5236 mlU/l
    Co może Oznaczać taki wynik?
    Pozdrawiam i z gory dziękuję.

    RudaNiewiadoma
  • ZOSIA1988 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 31 maja 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co ja wiem od lekarza mojego to wyglada to tak ze jak wzrasta po MTC to dobrze to znak ze reguje na bodzce zewnetrzne a nie ze jest wysoka sama z siebie, co do tego ile razy wzrasta to endokrynolog sie nie zaglebial w to za to zlecil badanie makroprolaktyny to badanie jednorazowe ale pokazuje ile jest wolnej prolaktyny podobno wazne badanie no ale drogie u mnie okolo 150 zł i nie kazdy to wykonuje np tylko diagnostyka takie laboratorium

  • ZOSIA1988 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 31 maja 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z ciekawostek powiem Ci ze ja mialam prolaktyne podatwową około 60 ale tych nizszych jednostek co norma jest do 25 i w ciagu miesiaca bez leków spadło mi do 40 samo z siebie, no ale nadal powyzej normy sporo wiec bede chciala jednak mala a dlugotrwala dawke leku na obnizenie

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 31 maja 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odchodzi się od badania prolaktyny po obciążeniu bo ona nic nie wnosi, ważne żeby ta na czczo była w normie. Tak mi powiedziało 3 lekarzy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ