X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Gdansk,wawa i inne miasta
Odpowiedz

Invicta Gdansk,wawa i inne miasta

Oceń ten wątek:
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 10 maja 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Ja sama zdecydowalam sie na pgs ze wzgledu na moj wiek. Dzis bym tego badania nie robila. Ten sam wynik daje badanie nace jak sie juz jest w ciazy. Ostatniego zarodka nie badalam. Dla mnie dziwne bylo ze super zarodek 6.1.1 okazal sie pustym jajem mimo ze byl przebadany genetycznie i znana byla plec. Pozostale dwa klasy 5.1.1 tez nie daly cizy. Udalo sieba cyklu natyralntm bez badania pgs z zarodkiem 3.2.3. W ciazy zrobilam nace.


    Transferowalas na naturalnym czy na sztucznym ??

    Takie dobre zarodki a sie nie przyjely :( :( badalas immu ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 10 maja 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest, czasami myślimy, że super klasy zarodek przecież musi się przyjąć, a bywa naprawdę różnie. Tu na forum też jest masa przykładów, że "słabeuszki" się przyjmują.

    To przykre, bo jest tyyyyle czynników warunkujących potencjalną implantację, że szok.. 😢 co mi fajnego ostatnio powiedział hematolog, że jedna rzecz to badania immuno, histero, badania zarodków itp, ale ważna też kwestia, o której się czasem zapomina to po prostu zadbanie o nas - przyszłe mamuśki. Ważne, aby organizm był w homeostazie, bo np. przewlekły stres, niedobory witamin itp. również mogą namieszać.. mi wyszła anemia 🙄, o której nie wiedziałam.. utajony niedobór żelaza. Ale teraz już poziom ferrytyny wyrównany.

    aassiiaa lubi tę wiadomość

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 10 maja 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Transferowalas na naturalnym czy na sztucznym ??

    Takie dobre zarodki a sie nie przyjely :( :( badalas immu ??
    Tamte zarodki z racji pgs podawane byly nie od razu po pick upie( jak to bylo z tym udanym) i do tego cykl sztuczny. Bylam pacjentka Suchanek(gdansk) i jestem pacjentka Pasnika, wiec immuno mialam pobadane. Zbadalam wszystko co mozliwe... od witamin , wlacznie z witamiba b 6( wyslali to do berlina) po inne badanka. Tak jak pisze Meanka to jest istna loteria. Napewno pomaga głowa, to miala byc ostatnia stymulacja i ostatnie podejscie... mialam brzydko mowiac wyrabane i bardziej nastawialam sie na porazke. Do dzis trudno mi w to uwierzyc...

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 11 maja 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny; a jak badaja zarodki PGS to podaja plec zarodkow?

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 11 maja 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Dziewczyny; a jak badaja zarodki PGS to podaja plec zarodkow?

    Tak podają:)

    Tutaj jest ciekawy blog o badaniach pgd i pgs robionych w Invicta w Gdańsku. Chłopak i jego żona mają mutacje genetyczna( z przkra dośc historią) stąd decyzja o badaniu ale jest dośc dużo ciekawych info, jakby ktoś chciłą coś wiedzieć. Może kogoś was zainteresuje:

    http://praktyczny-kapi.blogspot.com/

    Mila79, Ark_a lubią tę wiadomość

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 11 maja 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Tak podają:)

    Tutaj jest ciekawy blog o badaniach pgd i pgs robionych w Invicta w Gdańsku. Chłopak i jego żona mają mutacje genetyczna( z przkra dośc historią) stąd decyzja o badaniu ale jest dośc dużo ciekawych info, jakby ktoś chciłą coś wiedzieć. Może kogoś was zainteresuje:

    http://praktyczny-kapi.blogspot.com/


    Dzięki Asia! Ale to można sobie wybrać, kogo pierwszego tarnsferujesz, np. że dziewczynkę? czy to zakazane? :)

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 11 maja 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Dzięki Asia! Ale to można sobie wybrać, kogo pierwszego tarnsferujesz, np. że dziewczynkę? czy to zakazane? :)

    Nie zakazane, przynajmniej w Polsce. To embriolog decyduje na podstawie klasy zarodka-zaczyna sie od tych szybszych i lepszych.

    Mila79 lubi tę wiadomość

  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 11 maja 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000 wrote:
    Nie zakazane, przynajmniej w Polsce. To embriolog decyduje na podstawie klasy zarodka-zaczyna sie od tych szybszych i lepszych.

    Asia, a Ty pisałaś o wieku, że dlatego badałaś. Wyjawisz, jaki? Bo wiekowa to ja jestem :)

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 11 maja 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas doktor zalecila badania pgs ze względu na czynnik męski, kariotypy mamy prawidlowe, dlatego dziwilam sie ze dostalismy takie zalecenie

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 12 maja 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Asia, a Ty pisałaś o wieku, że dlatego badałaś. Wyjawisz, jaki? Bo wiekowa to ja jestem :)

    Mam 39 lat w tym roku(za miesiąc). W sumie na 4 padane blastocysty mogę powiedziec że jedna była nieprawidłowa. Patrząc statystycznei to bardzo dobry wynik.
    Mam niskie amh, badałam tez inhibine na poczatku .


    p.s.czuje sie młodo:))) więc w zasadzie to tylko pesel....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 09:20

  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 12 maja 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000, dzięki za linka. U mnie sytuacja jest kiepska. Niby widziałam wyniki online, że jestem tym nosicielem łamliwego chromosomu X, ale dopiero po rozmowie z genetyk uświadomiłam sobie co to tak naprawdę oznacza :( Też mi powiedziała, że powinnam namówić siostrę na zrobienie tych badań, bo może ona też jest nosicielem i przekazała tę premutację swoim dzieciom...

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark_a wrote:
    Asia2000, dzięki za linka. U mnie sytuacja jest kiepska. Niby widziałam wyniki online, że jestem tym nosicielem łamliwego chromosomu X, ale dopiero po rozmowie z genetyk uświadomiłam sobie co to tak naprawdę oznacza :( Też mi powiedziała, że powinnam namówić siostrę na zrobienie tych badań, bo może ona też jest nosicielem i przekazała tę premutację swoim dzieciom...

    Ark, głowa do góry. Nie znaczy że zarodki będa obarczone ta mutacją. Przeczytaj ten blog...on daje nadzieje. Pozatym jak będziesz miec pytania zawsze możesz napisać do tego kolesia on z chęcią odpowiada.Tak namów siostre na to badanie, bo to związane jest z rezerwą. W takiej sytuacji dobrze nawet zachowac komórki jajowe nawet jesli teraz sie o dzieciach nie myśli.. Ja je też robiłam. Najpierw przez test dna ale okazało sie że łapałam sie do szarej strefy(wynik niejednoznaczny) i pozniej robiłam inną metoda też dna z tego co pamiętamw wysyłąłam krew do centrum zdrowia matki i dziecka.

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila79 wrote:
    Asia a jaki wiek?
    I dobrze rpzumiem, ze te lepsze badalas? I nie daly ciazy . A tego 3.2.3. Nie badalas? I on dal ciaze? I zdrowa? A co wyszlo w tych badaniach nace?

    Wiek(obecnie 39)jak zaczynałam to miałam 36. Te lepsze badałam , nie dały ciąży. Miałam 4 zarodki w tym jeden nieprawidłowy klasy 5.2.2. Z tamtych miałam nieudany transfer(beta nie drgnęła), pozamacziczna i puste jajo. Wszystkie zarodki były płci męskiej. Zarodek 3.2.3(córka) nie był badany i został podany w tym samym cyklu co pick up. Córka zdrowa, tak wyszło tez w badaniach nace ,gdzie wynik wyglada tak jak pgs i jest jeszcze rozszerzony o "najpopularniejsze nieprawidłowości tzn. rożne zespoły". Krew pobierałam w 10 tygodniu i w 11 był już wynik(bardzo szybko).

  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2000, wiem wiem. Po prostu w tym natłoku przykrych informacji, człowiek trochę traci nadzieję. Ale masz rację, możliwe, że wcale tej mutacji nie przekażę dalej. Oby! :)
    Siostra już nie martwi się o swoją rezerwę, bo ma na szczęście dwójkę dzieci. Ale ostrzegałam ją, że jeśli przekazała tę mutację córeczce, to może ona tak jak ja, mieć podejrzenie przedwczesnego wygasania pracy jajników. Trochę się przestraszyła, ale wolę żeby wiedziała od razu. Może kiedyś ta wiedza zaoszczędzi małej kłopotów.


    Moje wyniki też przyszły z Instytutu Matki i Dziecka, więc to tam je Invikta wysyła :) A myślałam, że robią to u siebie.

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 12 maja 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark-może po tych moich niejasnych zaczeli tam wysyłać:)hehe. Straciłam na tym tysiaka i troszke sie wkurzyłam. Zarzuciłam im że dlaczego od razu mi nie powiedzieli żebym tam robiła.

    Masz racje z siostrą córeczki. Lepiej wiedzieć takie rzeczy. Gdybym miała tą wiedzę co teraz to pewnie bym tyle nie czekała ale ja myślałam że działą to znacznie szybciej. Upadłam z dośd wysoka i przeszłam wiele, nie ma chyba takiej rzeczy której bym nie probowała aby sie udało...stop powiedziałam jak lekarka z Invicty zaproponowała chinine, to było już za dużo.

    Ark_a lubi tę wiadomość

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 588 407

    Wysłany: 12 maja 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark-przyznaje spojrzałam na Twoj wpis i widze że masz 34 lata i rezerwe 1, 34- to bardzo dobry wynik. Ile pęcherzyków widzi lekarz na usg na tym krwawym usg(na początku cyklu)? Dziwne że masz ta mutacje. A może ona jest hetero i jesteś nosicielem ale nie chorujesz(jak to jest przy homo)? Ja jak zaczynałam przu=ygode z in vitro miałam 0,71 a przed ostatnia stymulacją 0,45 a i tak widać zawsze 10 pęcherzyków.

    Jak u Ciebie z immunologią? Jak wyglądała sytuacja w poprzedniej klinice? Teraz jesteś u doktora H.? On am rękę do transferów ale nawet jego "kontrolowałam". Nie ufałam i nie ufam juz nikomu. Zlepiłam cała tą wiedzę jaka ogarnęłam. Byłam u Lewandowskiego w Novum(tego or Rozenek), u sławnej Paligi w Angeliusie, w Gyncentrum i Gamecie(u Śliwińskiego). Zaliczyłam dwóch immunologów: z gdańska i Pasnika z Łodzi.


    No i fakt-Inhibine powinno robić sie na poczatku cyklu, bardzo często tego samego dnia co amh. Wtedy to komórki jajowe wydzielaja coś ziarnikowego(mówiącego o jakości).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 19:37

  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 12 maja 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu pocieszasz mnie naprawdę :)
    Właśnie dlatego zarejestrowałam się na tym forum, żeby w końcu dowiedzieć się o co chodzi z tym AMH. Też mi się zdawało, że wynik 1,36 w tym wieku nie jest zły. Zwłaszcza że badanie miałam robione 18 dnia cyklu!

    Krwawego USG też nie miałam. I też wszyscy mnie tu o to pytają, a ja nie wiedziałam na początku o co chodzi. Teraz już nie mam śmiałości pytać o te badanie skoro ta premutacja prawdopodobnie może powodować przedwczesne wygasanie pracy jajników. Pewnie uznają, że to i tak dla mnie dar niebios że mam aż tak wysokie amh przy TAKIEJ strasznej diagnozie genetycznej.
    Tak, ja jestem nosicielem ale nie choruje. Jeden allel miał powiększoną ilość powtórzeń do 61, a drugi prawidłowy 29.
    Więc nie mam żadnych objawów ani nic innego.
    Immunologii nie robiłam, chociaż o Paśniku słyszałam i myślałam, żeby do niego pójść. Ale z drugiej strony, nie miałam jeszcze ani jednej procedury invitro. Kariotypy i wszystkie inne badania genetyczne wyszły ok.
    Tak, jestem u dr H. On robił Ci transfer?

    Widzę, że masz ogromne doświadczenie, dużo przeszłaś i tym bardziej się cieszę, że Ci się udało i masz zdrową córeczkę :)

    O co chodzi z tą chininą :O słyszałam, że jest dobra na koronowirusa też xD

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 12 maja 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlaśnie rozpoczynam przygotowania do stymulacji (antyki). wizyty odbywają się cały czas online, przez co mam wrazenie ze jestem niedoinformowana:( o wszystko musze dopytywać, brakuje mi przejrzystości w działaniu kliniki. Lekarz odsyla mnie do opiekunki, a opiekunka do lekarza. strasznie mnie to przytłacza...

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 12 maja 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listek wrote:
    Wlaśnie rozpoczynam przygotowania do stymulacji (antyki). wizyty odbywają się cały czas online, przez co mam wrazenie ze jestem niedoinformowana:( o wszystko musze dopytywać, brakuje mi przejrzystości w działaniu kliniki. Lekarz odsyla mnie do opiekunki, a opiekunka do lekarza. strasznie mnie to przytłacza...


    No niestety ... tak to tez wyglada. Dlatego ja duzo szukalam na necie co i jak.

    Jak by co to pytaj

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 12 maja 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z tą dezinformacją... dzisiaj miałam rozmowy z genetyk i z opiekunką. Jedna i druga były bardzo niekonkretne i bardziej mi namieszały w głowie niż coś wyjaśniły. Liczę na to że chociaż lekarz jutro będzie bardziej ogarnięty.
    Będę myśleć pewnie cały dzień o tej wizycie...

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ