X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Gdansk,wawa i inne miasta
Odpowiedz

Invicta Gdansk,wawa i inne miasta

Oceń ten wątek:
  • Żabka Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Cześć,

    Czy któraś z was badała w Invikcie zarodki ze względu na wiek i wcześniejsze niepowodzenia ? Co o tym sądzicie ?

    Zbieraliśmy zarodki w stymulacji po stymulacji ze wzgledu na wiek i wcześniejsze niepowodzenia. Na 4 zbadane, 3 prawidłowe. Efekt: 2 poronienia na wczesnym etapie, 1 brak implantacji. Po zmianie kliniki powtórnie nam to zalecali, ale ze względu na nasze watpliwosci, koszty i w naszym przekonaniu brak efektów nie zdecydowaliśmy się. Podeszliśmy na spokojnie i efekt w stopce. Inna sprawa jeśli robi się to pod kątem konkretnej wady. Ale oczywiście każdemu co innego pomaga - taka już specyfika ivf.

    01.2020 IUI
    06.2020 ICSI, Famsi, brak zarodków
    09.2020 ICSI, Famsi, 3 ❄
    10.2020 ICSI, Famsi, 2 ❄, faza lutealna
    4xFET nieudany po PGD, w tym poronienia 1x7tc i 1x8tc [*]

    Zmiana kliniki
    07.2022 ICSI, 3❄
    10.2022 FET, ❤️🤰🏼-> 24.06.2023👶🏻

    37l, AMH ok, kariotypy ok, HSG ok, test ERA/biopsja endo ok, histeroskopia ok, immunologia ok, MTHFR, PAI, endometrioza
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 7 lutego 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za informacje, wiedziałam ze przebadanie zarodka nie gwarantuje sukcesu ale nie spodziewałabym się ze tak wielu z was jednak się nie powiodło .. bije się z myślami czy gra jest warta świeczki. Lekarz przekonuje mnie ze opierając się na statystykach badanie zwiększa szanse na powodzenie. Dodatkowo odchodzą koszty transferów zarodków nieprawidłowych - choć procedura z badaniem i tak wychodzi drożej.

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 8 lutego 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Dziękuje za informacje, wiedziałam ze przebadanie zarodka nie gwarantuje sukcesu ale nie spodziewałabym się ze tak wielu z was jednak się nie powiodło .. bije się z myślami czy gra jest warta świeczki. Lekarz przekonuje mnie ze opierając się na statystykach badanie zwiększa szanse na powodzenie. Dodatkowo odchodzą koszty transferów zarodków nieprawidłowych - choć procedura z badaniem i tak wychodzi drożej.
    Przy kolejnych niepowodzeniach i jak kobieta ma 35+ zalecają badania genetyczne Bo ryzyko wad genetycznych jest większe. Chcą zminimalizować ryzyko poronień. Niewiem ile ty masz lat ale może poproś dodatkowo o opis komórek jajowych Jakiej jakości są...u nas dopiero przy 4 procedurze lekarz w nowej klinice zlecił to dodatkowo i okazało się strzałem w dziesiątkę Bo na moich komórkach szanse na dziecko są znikome ...maja juz cechy dedradacyjne i ziarnistość....I z bólem serca podjęliśmy decyzję o podmianie komórki jajowej od zdrowej młodej dawczyni

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 8 lutego 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 38 lat komórek, 3 blastocysty w pierwszej procedurze w Invicta, wszystkie AA, w drugiej procedurze w Invimedzie 4 blastocysty również wszystkie AA. W sumie 7 transferów - 2 implantacje i niestety poronienia. Kalkulując koszt transferów z badaniem zarodkow w sumie wychodzi na to samo, a faktycznie będzie to oszczędność czasu i stresu. Ja również myśle ale o AZ jeśli teraz się nie powiedzie. Analiza i opis komórek jajowych to jakaś dodatkowa opcja przy procedurze ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 8 lutego 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Mam 38 lat komórek, 3 blastocysty w pierwszej procedurze w Invicta, wszystkie AA, w drugiej procedurze w Invimedzie 4 blastocysty również wszystkie AA. W sumie 7 transferów - 2 implantacje i niestety poronienia. Kalkulując koszt transferów z badaniem zarodkow w sumie wychodzi na to samo, a faktycznie będzie to oszczędność czasu i stresu. Ja również myśle ale o AZ jeśli teraz się nie powiedzie. Analiza i opis komórek jajowych to jakaś dodatkowa opcja przy procedurze ?
    A wiesz ze adopcja zarodka to w pl jest z dawstwa od osób które się leczą . ..I którym się np udało i nieplanuja więcej dzieci. NAM lekarz odradzał powiedział jak to jest w pl.i że podmiana komórki wystarczy od zdrowej dawczyni ale czym tym razem sie uda niewiem. U nas 3 transfery 4 procedury, do 2 niedoszlo. Wszystkie transferu były 3dniowek .2 pierwsze po 2 zarodki w invimed.w 2 podejściu cb.3 szkoda mówić w Novuum tragedia na pusty pęcherz transfer o bez kontroli usg...w invicta jako jednej klinika chcieli hodiwac do blastocysty i badanie zarodka przy okazji opisali dokładanie komórki I nasienie.zobaczymy jak to będzie teraz. Ale myślę pozytywnie

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 9 lutego 2023, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    A wiesz ze adopcja zarodka to w pl jest z dawstwa od osób które się leczą . ..I którym się np udało i nieplanuja więcej dzieci. NAM lekarz odradzał powiedział jak to jest w pl.i że podmiana komórki wystarczy od zdrowej dawczyni ale czym tym razem sie uda niewiem. U nas 3 transfery 4 procedury, do 2 niedoszlo. Wszystkie transferu były 3dniowek .2 pierwsze po 2 zarodki w invimed.w 2 podejściu cb.3 szkoda mówić w Novuum tragedia na pusty pęcherz transfer o bez kontroli usg...w invicta jako jednej klinika chcieli hodiwac do blastocysty i badanie zarodka przy okazji opisali dokładanie komórki I nasienie.zobaczymy jak to będzie teraz. Ale myślę pozytywnie

    Myślałam o KD ale koszt dużo wyższy niż AZ … sama nie wiem .. podchodzisz teraz do procedury w Invicta ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2023, 10:00

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Myślałam o KD ale koszt dużo wyższy niż AZ … sama nie wiem .. podchodzisz teraz do procedury w Invicta ?
    Tak czekam na okres I zaczynamy. Wybraliśmy opcje 6 komórek mrożonych od dawczyni ..Ok miesiąca czekaliśmy na znalezienie dawczyni komórki z 4 przedstawionych Wybraliśmy 1.
    Lekarz nam powiedział że komórki dawczyni to bardzo dobra opcja podmiana. KOMORKI dawczyni są od osób całkowicie zdrowych nie leczących się,wiek 18 do 32. przechodzą one badania pod kontrolem tych wad genetycznych...

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 9 lutego 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zdradzić jaki to koszt ? Jakie informacje mieliście podane jeśli chodzi o dawczynie ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Możesz zdradzić jaki to koszt ? Jakie informacje mieliście podane jeśli chodzi o dawczynie ?
    13 tys -6komorek, procedura wzięliśmy ta opcje full z lekami 11,4tys,dodatkowo u męża była brana selekcja nasienia 1,4tys. W tym programie są już weryfikacje po transferze 3 , mrożenie zarodków nadprogramowych 2 wizyty u dietetyka lub psychologa. W tej opcji jest nacięcie ah, emrio glue,flamsi, hodowla do blastocysty. Dodatkowo dajesz nasienie do depozytu w cenie .w cenie jest przygotowanie mnie do przyjęcia zarodka , badania infekcyjne jeśli ostatnie niebyły ktorsze niż 3 miesiące to przy kwalifikacji wydłużają ci ich ważność. W cenie też jest badanie hormonów przed transferem. Ja jeszcze chce przed transferem zrobić test uma jak wyjdzie słabo to wlew leku autosiban test chyba kosztujr 500zl a wlew 1000 lub 1100zl jakoś tak...do tworzenia zarodków brane będzie świeże nasienie. Mamy gwarancję 1 blastocysty lub 3 zarodków 3 dniowych ...od koordynator słyszałam że raz zdążyło się że z 6 komórek było 6 zarodków blastocyst, ale tak przeciętnie to 1-2 szt są.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Możesz zdradzić jaki to koszt ? Jakie informacje mieliście podane jeśli chodzi o dawczynie ?
    Co do wyboru dawczyni wiesz:
    Wiek,grupę krwi,budowę ciała, kolor oczu,kolor włosów i czy są proste czy faliste i gdzie komórki są. Bo my wzięliśmy dawczynie tam gdzie się leczymy w tego samego miasta żeby nie płacić kosztu transportu komórek. A transport kosztuje ok 2000zl.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Mam 38 lat komórek, 3 blastocysty w pierwszej procedurze w Invicta, wszystkie AA, w drugiej procedurze w Invimedzie 4 blastocysty również wszystkie AA. W sumie 7 transferów - 2 implantacje i niestety poronienia. Kalkulując koszt transferów z badaniem zarodkow w sumie wychodzi na to samo, a faktycznie będzie to oszczędność czasu i stresu. Ja również myśle ale o AZ jeśli teraz się nie powiedzie. Analiza i opis komórek jajowych to jakaś dodatkowa opcja przy procedurze ?
    Nie za to się nieplaci lekarz ma w kartę pacjenta wpisane te informacje dodatkowo żeby potem dać dobra diagnozę lub dalsze leczenie

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 9 lutego 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komórki będą świeże czy mrożone ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Komórki będą świeże czy mrożone ?
    Mrożone

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Mrożone

    Życzę powodzenia ✊🏻

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Życzę powodzenia ✊🏻
    Teraz jestem mega spokojna myślę pozytywne ....stres tu nic nie pomoże

  • MISIA Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 marca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chce wam opisać moją historie jeżeli będziecie szukać kliniki niepłodności Odradzam wam klinikę invicta w Gdańsku. Leczyłam się tam z mężem przez 3 lata, na samym początku dostaliśmy informację że tylko invitro lub inseminacja wchodzi w gre. Przeszliśmy tam przez 5 lekarzy bo zawsze był problem z wizyta i przed każdą wizyta mąż musial wykonywać badania nasienia. Zdziwilo nas rowniez to ze nie mielismy wprowadzonego zadnego leczenia, zadnych lekow nic. W końcu zdecydowaliśmy się na zabieg inseminacji podczas przygotowań miałam wykonywane badanie usg które było bardzo bolące. Miałam 2 inseminacje które były nieudane. Po tym zdecydowałam się iść do lekarza w mojej miejscowości i jak zaczęłam opowiadać to lekarz się złapał za głowę zrobil mi badanie okazało się że mam niegroźne zapalenie szyjki macicy ale żadne invitro czy inseminacja nie miala sensu bo by z tego nic nie wyszło. Zostalo wprowadzone leczenie i po 2 miesiącach okazało się że jestem w ciąży. Wiec jeżeli ktoś ma możliwość to niech idzie do innej kliniki lub skonsultuje się z innymi lekarzami.

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 554 513

    Wysłany: 13 kwietnia, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogę Was dziewczyny prosić o szczere opinie o klinice? W zasadzie poza tym wstkiem nie znalazłam żadnego wątku o invikcie (chyba że za słabo szukam), szczególnie interesuje mnie invicta w Gdańsku. Pomału z mężem przymierzamy się do wyboru kliniki niepłodności, dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutku i moja gin mi sugeruje klinikę. Tyle że żadnej konkretnej. Znajomi polecali nam Gamete w Gdyni, tyle że chyba lokalizacja invicty byłaby dla nas lepsza. Ale nie samą lokalizacją człowiek podejmuje decyzję, wiadomo. Także będę wdzięczna za Wasze opinie.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1430 2068

    Wysłany: 14 kwietnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Czy mogę Was dziewczyny prosić o szczere opinie o klinice? W zasadzie poza tym wstkiem nie znalazłam żadnego wątku o invikcie (chyba że za słabo szukam), szczególnie interesuje mnie invicta w Gdańsku. Pomału z mężem przymierzamy się do wyboru kliniki niepłodności, dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutku i moja gin mi sugeruje klinikę. Tyle że żadnej konkretnej. Znajomi polecali nam Gamete w Gdyni, tyle że chyba lokalizacja invicty byłaby dla nas lepsza. Ale nie samą lokalizacją człowiek podejmuje decyzję, wiadomo. Także będę wdzięczna za Wasze opinie.
    Ja polecam ale Invicta Warszawa mamy babelka dzięki nim. Wcześniej w innych klinikach się nieudało...Tylko że my z kd.

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 894 441

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Czy mogę Was dziewczyny prosić o szczere opinie o klinice? W zasadzie poza tym wstkiem nie znalazłam żadnego wątku o invikcie (chyba że za słabo szukam), szczególnie interesuje mnie invicta w Gdańsku. Pomału z mężem przymierzamy się do wyboru kliniki niepłodności, dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutku i moja gin mi sugeruje klinikę. Tyle że żadnej konkretnej. Znajomi polecali nam Gamete w Gdyni, tyle że chyba lokalizacja invicty byłaby dla nas lepsza. Ale nie samą lokalizacją człowiek podejmuje decyzję, wiadomo. Także będę wdzięczna za Wasze opinie.

    Wiele osób odradza invikte w Gdańsku ze względu na brak indywidualnego podejścia do pacjenta, brak diagnostyki.

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 554 513

    Wysłany: 14 kwietnia, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Wiele osób odradza invikte w Gdańsku ze względu na brak indywidualnego podejścia do pacjenta, brak diagnostyki.
    Szkoda :( dziękuję za opinie.

‹‹ 67 68 69 70 71
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ