X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bałaganu to podziekuj ministerstwu zdrowia. Natomiast jak chcesz na rzadowe to trzeba czekac jak pisały dziewczyny.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale bałagan dzieje się w klinice nie w ministerstwie, jak zapytałam czy po kwalifikacji od razu można liczyć na rozpoczęcie procedury, pani poinformowała, że oczywiście, dostali kasę i nie ma problemu. Po czym dzwoni po godzinie i mówi, że czas oczekiwania może być od kilku tygodni do kilku miesięcy, że w klinice jest wewnętrzna lista oczekujących ale ona nie może mi zdradzić jak ta lista wygląda, kiedy zapytałam czy udzielą mi informacji przed kwalifikacją o długości tej listy to stwierdziła, że nie wie.
    paranoja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2015, 10:26

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotkapc na kwalifikacje zapisują wiec ja bym pędziła może sie jeszcze uda... A może w innych klinikach jest bardziej cywilizowane podejście No ale na pewno nie wawie w novum juz nie ma szans a invimed ma kiepskie opinie. Niestety cienko to wszystko wyglada :(

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wczoraj obdzwonilam różne miejsca, lub złożyłam zapytania on-line, np. Invimed dzisiaj dzwonił, umowili mnie na rozmowę 24 lipca, pytam jak długo potem się czeka bo ze względu na parametry nasienia czas nas goni, a pan ze ok. 3mscy,to ja czyli październik? A pan ze nie, bo po pierwszej rozmowie trzeba szereg badań zrobić, i dopiero 2 rozmowa czyli może grudzień a może styczeń, więc spotkanie umówione ale szukam dalej. Tylko ja akurat wiedziałam jakie info mam od Pana uzyskać, a są pewnie takie pary które umawiaja się z nadzieją ze 3 mace i stymulacja...

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak długo trwa taka wizyta u psychologa? Tych 120 zł to jest za godzinę, 20 minut, pół godziny rozmowy? Jak taka wizyta wygląda?

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Co do bałaganu to podziekuj ministerstwu zdrowia. Natomiast jak chcesz na rzadowe to trzeba czekac jak pisały dziewczyny.

    A co ma ministerstwo do bałaganu w konkretnej klinice? Ministestwo dało jasne wytyczne, a że kliniki się nie stosują to już nie ich wina. Od 2 tygodni MZ zapewniało, że druga transza wyjdzie do klinik 01.07 i tak się stało, potwierdzałam ten fakt. Invicta doskonale o tym wiedziała, ale w związku z tym, że za dużo osób przyjęli to przeciągają kolejne procedury żeby nie stracić kasy. Z tego co mi wiadomo, nie tylko w Invicta ta praktyka jest stosowana (pojawiły się skargi) (kwalifikują nadprogramowo myśląc, że MZ im odda0. Dlatego miały iść oficjalne pisma.

    urocza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo trwa taka wizyta u psychologa? Tych 120 zł to jest za godzinę, 20 minut, pół godziny rozmowy? Jak taka wizyta wygląda?

    Ja miałam zawsze pełną godzinę, ale w innej klinice.

  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 4 lipca 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Ja miałam zawsze pełną godzinę, ale w innej klinice.

    Byłaś może w Novum? Poleciłabyś tego psychologa? Jak wygląda taka wizyta i ile kosztuje? Zaczynam się zastanawiać nad wizytą, ale się boję, że nie będę potrafiła się całkowicie otworzyć...

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 4 lipca 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo trwa taka wizyta u psychologa? Tych 120 zł to jest za godzinę, 20 minut, pół godziny rozmowy? Jak taka wizyta wygląda?

    W invikcie godzinkę

    Asiula86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    A co ma ministerstwo do bałaganu w konkretnej klinice? Ministestwo dało jasne wytyczne, a że kliniki się nie stosują to już nie ich wina. Od 2 tygodni MZ zapewniało, że druga transza wyjdzie do klinik 01.07 i tak się stało, potwierdzałam ten fakt. Invicta doskonale o tym wiedziała, ale w związku z tym, że za dużo osób przyjęli to przeciągają kolejne procedury żeby nie stracić kasy. Z tego co mi wiadomo, nie tylko w Invicta ta praktyka jest stosowana (pojawiły się skargi) (kwalifikują nadprogramowo myśląc, że MZ im odda0. Dlatego miały iść oficjalne pisma.
    ale chyba umawiaja ludzi na procedury? A jak nie to trzeba walczyc o swoje. Bałagan zawsze był i będzie ale powinni od razu kase dac i po problemie, a nie w ilus trsanszach.Poza tym kto układał program? Ministerstwo powinno to kontrolowac, a nie kontroluje, wystarczy chociazby przypomniec słynna akcje naszego bociana, ktore wystepywało juz kilkakrotnie o dane z klinik i ich nie ma. Nie ma bo kliniki sie obijaja a ministerstwo nic nie robi z tym. A co do kliniki, jak macie juz w trakcie procedury to idzcie i walczcie o swoje. U mnie jak sie babki opiepszały w recepcji itd, to obstawiłam rowno. Poza tym dzis rano dzowniłam przesunac wizyte i babka sie od razu mnie zapytała czy jestem w trakcie procedury, a ja odpowiedziałam ze nie, ze komercyjna wizyta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2015, 13:23

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 4 lipca 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiula86 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo trwa taka wizyta u psychologa? Tych 120 zł to jest za godzinę, 20 minut, pół godziny rozmowy? Jak taka wizyta wygląda?
    Chyba godzina

    Asiula86 lubi tę wiadomość

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ale chyba umawiaja ludzi na procedury? A jak nie to trzeba walczyc o swoje. Bałagan zawsze był i będzie ale powinni od razu kase dac i po problemie, a nie w ilus trsanszach.Poza tym kto układał program? Ministerstwo powinno to kontrolowac, a nie kontroluje, wystarczy chociazby przypomniec słynna akcje naszego bociana, ktore wystepywało juz kilkakrotnie o dane z klinik i ich nie ma. Nie ma bo kliniki sie obijaja a ministerstwo nic nie robi z tym. A co do kliniki, jak macie juz w trakcie procedury to idzcie i walczcie o swoje. U mnie jak sie babki opiepszały w recepcji itd, to obstawiłam rowno. Poza tym dzis rano dzowniłam przesunac wizyte i babka sie od razu mnie zapytała czy jestem w trakcie procedury, a ja odpowiedziałam ze nie, ze komercyjna wizyta.

    Nie umawiają, jest lista oczekujących. Myślisz, że żadna z nad nie walczy o swoje? Każda to robi, dzwoni non stop i dopytuje. Od początku programu kliniki dostawały środki w dwóch transzach, aż się boje pomyśleć co by było jakby dostali w jednej. Przypominam, że osoby, który zaszły w ciąże w dalszym ciągu mają prawo do kolejnych prób (środki powinny być zabezpieczone). W zasadzie trudno to kontrolować, to działa bardziej na zasadzie, idzie skarga idzie kontrola. O ile ktoś w ogóle odważy się podać klinikę do MZ.
    Nie zamierzam naskakiwać na klinikę, bo uważam, że mają ludzkie podejście, nie rozumiem natomiast tego całego zamieszania z kolejnymi procedurami. Jeżeli nie mają kasy powinni odsyłać do innej kliniki, w których pieniądze są. Invimed ma jeszcze mnóstwo środków (dostali bardzo dużo pieniędzy).

  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 6 lipca 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale wogole zaczeli umawiac kogokolwiek ? wiecie jak to wyglada?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie wiem bo mnie babka pytała przez fona czy jestem w trakcie procedury, a dzwoniłam w sobote o 9.00.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    No to nie wiem bo mnie babka pytała przez fona czy jestem w trakcie procedury, a dzwoniłam w sobote o 9.00.

    Bo najwyraźniej osoby, które teraz kwalifikują rozpoczynają procedury. Stąd to całe oburzenie :/
    Ja i Req jesteśmy na początku listy i nikt do nas nie dzwonił.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triss wrote:
    ale wogole zaczeli umawiac kogokolwiek ? wiecie jak to wyglada?

    Nie rozpoczynają kolejnych procedur osób zakwalifikowanych. Natomiast kwalifikują kolejne pary. Czy te pary zaczynają procedurę od razu czy co się z nimi dalej dzieje, pojęcia nie mam.
    Może któraś z dziewczyn się wypowie?

  • agulas Autorytet
    Postów: 1050 1441

    Wysłany: 6 lipca 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tel z invicty z info, że ruszają kwalifikacje i pytali czy nadal jesteśmy zainteresowani a jeśli tak to umawiamy termin wizyty kwalifikacyjnej.
    Zapytałam kiedy rozpocznie się procedura jeśli zostaniemy pozytywnie zakwalifikowani. Pani powiedziała, że niewiadomo.

    Nie mam pojęcia, na którym miejscu na liście jesteśmy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 12:35

    ug37trd8yp0c7r9f.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 6 lipca 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny same robicie zamęt, nakręcając się nawzajem.
    pisałam wcześniej, że kwalifikują tych którzy zostali wstrzymani w maju.
    Po kwalifikacji nie wiadomo kiedy zacznie się procedura, wprowadzają na listę oczekujących i może potrwać oczekiwanie od kilku tygodni do kilku miesięcy.
    taką informację dostałam przez tel, w tym tygodniu się do nich wybieram, żeby zapytać jak długa ta lista oczekujących.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • agulas Autorytet
    Postów: 1050 1441

    Wysłany: 6 lipca 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to by się zgadzało, bo ja właśnie miałam mieć kwalifikacje w maju.

    ug37trd8yp0c7r9f.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 6 lipca 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza nie robimy zamieszania tylko zamieszanie w klinice jest do tego totalny brak konkretnych, prawdziwych informacji. Za każdym razem jak dzwonię mówią mi coś innego. Skoro pieniądze wpłynęły a zakwalifikowane nowo pary czekają a ja jestem juz przed druga procedura, na samym początku kolejki, to ja pytam dlaczego do nas nie dzwonią ??? Wpłynęła kasa i co teraz ? Na co teraz te pieniądze idą skoro nie na nowe i nie na czekające na kolejna procedurę. Mi babka powiedziała ze jestem 3 w kolejce a prawdopodobnie odezwa sie w listopadzie.
    Nikt tu sie specjalnie nie nakręca tylko każdy chciałby wiedzieć na czy stoi to wszystko .

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ