X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiek wrote:
    To prawda. Atmosfera była super. Wchodziłam jako ostatnia i wczesniej wyszły dwie pacjentki zapłakane wiec myślałam ze to strasznie boli. Ale przypuszczam ze coś im wyszło w tym badaniu i dlatego tak zareagowały. Ja tez sie przestraszyłam tego metalowego pręta 🤣🤣
    Przede mną dziewczyna wyla w środku podczas badania, jak to usłyszałam to chciałam dosłownie odwołać wszystko i wyjść z tamtąd.
    Jak przyszła kolej na mnie to miałam sucho w ustach i nie wiedziałam co mam powiedzieć doktorowi... Więc powiedziałam: panie doktorze a ja słyszałam jak tamtą pacjentka płakała bardzo... Boje się. A doktor się uśmiechnął, fajnie wybrnął z sytuacji i powiedział: będziemy rozmawiać o Pani, a nie o poprzedniej pacjentce. Ale powiedział to w taki łagodny, wesoły sposób. Jednak gdzies takie rzeczy się ceni ;) atmosfera dużo robi w gabinecie u lekarza.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Pusiek Autorytet
    Postów: 909 523

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Przede mną dziewczyna wyla w środku podczas badania, jak to usłyszałam to chciałam dosłownie odwołać wszystko i wyjść z tamtąd.
    Jak przyszła kolej na mnie to miałam sucho w ustach i nie wiedziałam co mam powiedzieć doktorowi... Więc powiedziałam: panie doktorze a ja słyszałam jak tamtą pacjentka płakała bardzo... Boje się. A doktor się uśmiechnął, fajnie wybrnął z sytuacji i powiedział: będziemy rozmawiać o Pani, a nie o poprzedniej pacjentce. Ale powiedział to w taki łagodny, wesoły sposób. Jednak gdzies takie rzeczy się ceni ;) atmosfera dużo robi w gabinecie u lekarza.

    Zazwyczaj w takich sytuacjach moja jedyna myślą w głowie jest uciekaj 🤣🤣 ale później dociera do mnie że po coś to robię. Myśle ze jakby atmosfera nie była tak przyjazna to miałabym gorsze wspomnienia 😂

    Kejtusia lubi tę wiadomość

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • j_ann Autorytet
    Postów: 1014 1776

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Nie było mnie tu chyba już pół roku, ale potrzebowałam odpoczynku i zresetowania głowy, żeby na swoje problemy popatrzeć z innej perspektywy :)
    Od lutego leczymy się z mężem u dra Gizlera i widzę naprawdę dużą różnicę w podejściu, bo jako pierwszy stwierdził, że może jednak nie skupiać się na dawcy, tylko warto przebadać do końca mojego męża i dokończyć diagnostykę jeżeli chodzi o immunologię. I okazuje się, po biopsji, że jednak jakieś plemniki są :) Niestety w immunologii nie jest już zbyt różowo, bo u mnie KIR AA, a u męża HLA-C C2, ogólnie lepiej się dobrać nie mogliśmy... Ale doktor ocenia szanse powodzenia przy invitro na mniej więcej 40%, więc zaczynamy właśnie procedurę. I jestem przerażona, bo kompletnie nie wiem, co mnie czeka. Przy inseminacji wiedziałam już, co i jak, jak działają leki, co kiedy muszę wziąć, jak wygląda procedura. Tu jestem kompletnie zielona w temacie i momentami aż mi ze stresu niedobrze... Więc mam pytanie do dziewczyn, które tę procedurę w Invimedzie we Wrocławiu przechodziły, na co się szykować? Jak to wygląda?

    age.png
    niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, mutacja MTHFR (heterozygotyczna), KIR AA
    starania od 2018
    1 IUI-luty 2021 👍🏻kwiecień 2021-poronienie zatrzymane-Zuzanka 13 tc👼🏻
    2 IUI-sierpień 2021👎🏻
    3 IUI-październik 2021👎🏻
    4 IUI-listopad 2021-cb😞
    lipiec 2022-start IVF
    pobrane 12🥚5 zarodków-0❄️
    Transfer świeżaczka w 3 dobie-puste jajo
    IVF nr 2-październik 2022
    pobrane 8🥚❄️❄️ 4AB i 6BB
    Transfer swieżaczka w 3 dobie-cb
    23.01.2023 transfer❄️4AB (wlew z accofilu, embryoglue, accofil, encorton, acard)
    5 dpt- ⏸️11 dpt-beta 140 14 dpt-463 17 dpt-1396 22 dpt-5329 28 dpt-21347
    23.02-mamy❤️i 0,87cm👶🏻
    03.04 (13+1)-prenatalne+pappa-wszystko ok😊
    29.05 (21+1)-połówkowe-404g zdrowej 👧🏻
    08.08 (31+2)-prenatalne-1602g Bąbelinki🩷
    14.09.2023(36+4)-cc-2660g i 55cm Szczęścia
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o stymulację do in vitro to jest to sprawa bardzo indywidualna. Jedne kobiety przejdą ja bez odczuwalnych skutków ubocznych a drugie już nie koniecznie..

    Ja miałam prot. krótki.
    Stymulację przechodziłam w zeszłym roku i już nie pamiętam dokładnie szczegółów co i jak.. ale na pewno są ta zastrzyki w brzuch, nic skomplikowanego.
    Ja się czułam po nich Dobrze, brzuch pod koniec miałam jak balonik, momentami tylko trochę czułam jajniki, były takie tkliwe.
    W między czasie odbywają się w klinice podglądy, czyli lekarz sprawdza jak duże i ile jest pęcherzyków i na tej podstawie decyduje kiedy odbędzie się punkcja.
    Ja na swoją jechałam na czczo 2h, niestety tak trafiłam wtedy też że miałam nowa pracę i nie było mowy o urlopie 🙄 więc na szczęście po punkcji czułam się dobrze i na 2 zmianę byłam już w pracy, ale poprosiłam w tym dniu o możliwość pracy siedzącej.
    Po punkcji idziesz do gabinetu lekarza i on tłumaczy ile zostało pobranych jajeczek.
    Punkcja to też niestety najdroższy etap z całej procedury :(

    Ja niestety nie dostałam info z kliniki ile ostatecznie zarodków nadaje się do mrożenia, więc oczywiście musiałam się sama skonsultować ze swoim lekarzem.
    Ja miałam transferu odroczony, nie podchodziłam na świeżo do transferu po punkcji - to też sprawa indywidualna, wszystko zależy od organizmu i reakcji na masę różnych leków które dostarczamy sobie w tym czasie oraz od ilości jajeczek ;) wiadomo że im więcej pęcherzyków - tym te jajniki są bardziej obciążone.

    Jeśli transfer zarodka jest odroczony to czekasz na okres, transfer może się odbyć w kolejnym nowym cyklu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 07:08

    j_ann lubi tę wiadomość

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_ann wrote:
    Cześć :)
    Nie było mnie tu chyba już pół roku, ale potrzebowałam odpoczynku i zresetowania głowy, żeby na swoje problemy popatrzeć z innej perspektywy :)
    Od lutego leczymy się z mężem u dra Gizlera i widzę naprawdę dużą różnicę w podejściu, bo jako pierwszy stwierdził, że może jednak nie skupiać się na dawcy, tylko warto przebadać do końca mojego męża i dokończyć diagnostykę jeżeli chodzi o immunologię. I okazuje się, po biopsji, że jednak jakieś plemniki są :) Niestety w immunologii nie jest już zbyt różowo, bo u mnie KIR AA, a u męża HLA-C C2, ogólnie lepiej się dobrać nie mogliśmy... Ale doktor ocenia szanse powodzenia przy invitro na mniej więcej 40%, więc zaczynamy właśnie procedurę. I jestem przerażona, bo kompletnie nie wiem, co mnie czeka. Przy inseminacji wiedziałam już, co i jak, jak działają leki, co kiedy muszę wziąć, jak wygląda procedura. Tu jestem kompletnie zielona w temacie i momentami aż mi ze stresu niedobrze... Więc mam pytanie do dziewczyn, które tę procedurę w Invimedzie we Wrocławiu przechodziły, na co się szykować? Jak to wygląda?

    Ja przechodziłam dwie stymulacje różnymi lekami.
    Z kompletem już poprawnych wyników, lekarka rozpisała co kiedy i w jakiej dawce podawać. Trzeba było umówić się na kolejną wizytę we wskazanym dniu cyklu na podgląd, potem kolejne zastrzyki, kolejny podgląd. Jeżeli teoretycznie nie było miejsca jak dzwoniłam zapisać się na infolinii, to wysyłali zapytanie do kliniki i po paru godzinach klinika dzwoniła z terminem. Generalnie w moim przypadku miałam dość dobrze wszystko rozpisane i szłam ścieżką wyznaczoną przez lekarkę. Zastrzyki wypisywała mi na bieżąco, więc kupowałam na dole w aptece, w innych nie zawsze są dostępne, mogą zamówić, ale wiadomo jak się ma na styk to może być problem. Po punkcji wizyta u lekarki, mówiła co pobrali. 3 dni potem pisałam maila i dała znać jak hodowla. Potem na koncie pacjenta (polecam założyć) pojawiła się karta informacyjna z oznaczeniami, klasyfikacją poszczególnych zarodków, co się działa w jaki dzień z komórkami/zarodkami itd. Teraz pod transferze też otrzymałam taką "kartę".
    Po pierwszej punkcji miałam świeży transfer, który się nie powiódł. Po drugiej punkcji miałam transfer odroczony, ze względu na wodniaka. Dopiero teraz tak naprawdę miałam transfer i czekam na efekty.
    Ja reagowałam dość dobrze na zastrzyki, po pierwszej miałam bardziej napuchnięty brzuch i czułam jajniki, po drugiej mniej. Po punkcji byłam przymulona, zapobiegawczo miałam dzień wolny, jeżeli będziesz miała możliwość to polecam zabrać :)
    Jak dla mnie nie było tragedii, bardziej strach przed nieznanym. Wiadomo, że każdy organizm jest inny więc tak naprawdę przekonasz się jak zareagujesz dopiero w trakcie. Powodzenia :)
    W razie pytań służymy pomocą ;)

    j_ann lubi tę wiadomość

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 909 523

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było podobnie jak u Kejtusi. Praktycznie nie czułam skutków ubocznych stymulacji. Zastrzyki w brzuch tez się w miarę ok robiło. Dwa razy szlam protokołem krótkim ze względu na zalecenia hematologa, które lekarz prowadzący wziął pod uwagę.

    Punkcję również miałam z samego rana i w dniu punkcji urlop. Odroczony transfer do następnego cyklu. Ale to jest sprawa indywidualna i uzależniona od stanu pacjentki i lekarza prowadzącego.

    j_ann lubi tę wiadomość

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak - jak samopoczucie? Kiedy testujesz ?

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • j_ann Autorytet
    Postów: 1014 1776

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Najbardziej się boję tego, że będę stymulację źle przechodzić, a do pracy chodzić trzeba, ale skoro nie przechodziłyście tego tak źle, to oby i u mnie tak było :)
    Stymulacje mam jak na razie rozpisaną, czekam na drugi dzień cyklu, żeby zacząć z gonalem, a jak na razie biorę encortolon.
    I chyba najbardziej boję się właśnie nieznanego, ale da radę to przeżyć, na pewno. W każdym razie jak będę mieć jakieś pytania, to na pewno będę pisać.

    age.png
    niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, mutacja MTHFR (heterozygotyczna), KIR AA
    starania od 2018
    1 IUI-luty 2021 👍🏻kwiecień 2021-poronienie zatrzymane-Zuzanka 13 tc👼🏻
    2 IUI-sierpień 2021👎🏻
    3 IUI-październik 2021👎🏻
    4 IUI-listopad 2021-cb😞
    lipiec 2022-start IVF
    pobrane 12🥚5 zarodków-0❄️
    Transfer świeżaczka w 3 dobie-puste jajo
    IVF nr 2-październik 2022
    pobrane 8🥚❄️❄️ 4AB i 6BB
    Transfer swieżaczka w 3 dobie-cb
    23.01.2023 transfer❄️4AB (wlew z accofilu, embryoglue, accofil, encorton, acard)
    5 dpt- ⏸️11 dpt-beta 140 14 dpt-463 17 dpt-1396 22 dpt-5329 28 dpt-21347
    23.02-mamy❤️i 0,87cm👶🏻
    03.04 (13+1)-prenatalne+pappa-wszystko ok😊
    29.05 (21+1)-połówkowe-404g zdrowej 👧🏻
    08.08 (31+2)-prenatalne-1602g Bąbelinki🩷
    14.09.2023(36+4)-cc-2660g i 55cm Szczęścia
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_ann wrote:
    Cześć :)
    Nie było mnie tu chyba już pół roku, ale potrzebowałam odpoczynku i zresetowania głowy, żeby na swoje problemy popatrzeć z innej perspektywy :)
    Od lutego leczymy się z mężem u dra Gizlera i widzę naprawdę dużą różnicę w podejściu, bo jako pierwszy stwierdził, że może jednak nie skupiać się na dawcy, tylko warto przebadać do końca mojego męża i dokończyć diagnostykę jeżeli chodzi o immunologię. I okazuje się, po biopsji, że jednak jakieś plemniki są :) Niestety w immunologii nie jest już zbyt różowo, bo u mnie KIR AA, a u męża HLA-C C2, ogólnie lepiej się dobrać nie mogliśmy... Ale doktor ocenia szanse powodzenia przy invitro na mniej więcej 40%, więc zaczynamy właśnie procedurę. I jestem przerażona, bo kompletnie nie wiem, co mnie czeka. Przy inseminacji wiedziałam już, co i jak, jak działają leki, co kiedy muszę wziąć, jak wygląda procedura. Tu jestem kompletnie zielona w temacie i momentami aż mi ze stresu niedobrze... Więc mam pytanie do dziewczyn, które tę procedurę w Invimedzie we Wrocławiu przechodziły, na co się szykować? Jak to wygląda?
    Hej też byłam u dr Gizlera i byłam zadowolona także jakbyś miała jakieś konkretne pytania to pisz na priv 😉
    Ja też czułam się dobrze po punkcji, chyba ma dobrą rękę do tego.
    Dobrze ze zalecił Ci immunologie szczególnie że miałaś poronienie i biochemiczną. Byłaś u jakiegoś immunologa czy dr G Ci interpretuje wyniki?
    Trzymam kciuki 🙂🤞🤞

    j_ann lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_ann wrote:
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Najbardziej się boję tego, że będę stymulację źle przechodzić, a do pracy chodzić trzeba, ale skoro nie przechodziłyście tego tak źle, to oby i u mnie tak było :)
    Stymulacje mam jak na razie rozpisaną, czekam na drugi dzień cyklu, żeby zacząć z gonalem, a jak na razie biorę encortolon.
    I chyba najbardziej boję się właśnie nieznanego, ale da radę to przeżyć, na pewno. W każdym razie jak będę mieć jakieś pytania, to na pewno będę pisać.
    Zawsze nieznane jest nam bardzo straszne. A często się okazuje później że strach na wielkie oczy tylko ;) ja podczas stymulacji miałam mocno fizyczna pracę, towarowalismy sklep więc było trochę dźwigania, stania na nogach i szybszego tempa niż zwykle. Ale dałam radę. Wszystko to kwestia indywidualna. nie martw się na zapas ;)

    j_ann lubi tę wiadomość

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • j_ann Autorytet
    Postów: 1014 1776

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Hej też byłam u dr Gizlera i byłam zadowolona także jakbyś miała jakieś konkretne pytania to pisz na priv 😉
    Ja też czułam się dobrze po punkcji, chyba ma dobrą rękę do tego.
    Dobrze ze zalecił Ci immunologie szczególnie że miałaś poronienie i biochemiczną. Byłaś u jakiegoś immunologa czy dr G Ci interpretuje wyniki?
    Trzymam kciuki 🙂🤞🤞

    Ja z Gizlera jestem bardzo zadowolona, podoba mi się to, że wszystko na spokojnie robi, że najpierw diagnostyka, no i nie mydli oczu, że wszystko na 100% będzie dobrze. Więc jeżeli on wierzy w to, że szanse na powodzenie są, to mnie to uspokaja :) I jak na razie Gizler zlecał badania i interpretował wyniki, stwierdziłam, że mu zaufam.
    Kejtusia wrote:
    Zawsze nieznane jest nam bardzo straszne. A często się okazuje później że strach na wielkie oczy tylko ;) ja podczas stymulacji miałam mocno fizyczna pracę, towarowalismy sklep więc było trochę dźwigania, stania na nogach i szybszego tempa niż zwykle. Ale dałam radę. Wszystko to kwestia indywidualna. nie martw się na zapas ;)

    Mam nadzieję, że za kilka miesięcy powiem to samo, że strach ma wielkie oczy, a nie było tak źle :) I dlatego też wróciłam na forum, żeby posłuchać tych z was, które mają to za sobą :)

    age.png
    niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, mutacja MTHFR (heterozygotyczna), KIR AA
    starania od 2018
    1 IUI-luty 2021 👍🏻kwiecień 2021-poronienie zatrzymane-Zuzanka 13 tc👼🏻
    2 IUI-sierpień 2021👎🏻
    3 IUI-październik 2021👎🏻
    4 IUI-listopad 2021-cb😞
    lipiec 2022-start IVF
    pobrane 12🥚5 zarodków-0❄️
    Transfer świeżaczka w 3 dobie-puste jajo
    IVF nr 2-październik 2022
    pobrane 8🥚❄️❄️ 4AB i 6BB
    Transfer swieżaczka w 3 dobie-cb
    23.01.2023 transfer❄️4AB (wlew z accofilu, embryoglue, accofil, encorton, acard)
    5 dpt- ⏸️11 dpt-beta 140 14 dpt-463 17 dpt-1396 22 dpt-5329 28 dpt-21347
    23.02-mamy❤️i 0,87cm👶🏻
    03.04 (13+1)-prenatalne+pappa-wszystko ok😊
    29.05 (21+1)-połówkowe-404g zdrowej 👧🏻
    08.08 (31+2)-prenatalne-1602g Bąbelinki🩷
    14.09.2023(36+4)-cc-2660g i 55cm Szczęścia
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_ann wrote:
    Mam nadzieję, że za kilka miesięcy powiem to samo, że strach ma wielkie oczy, a nie było tak źle :) I dlatego też wróciłam na forum, żeby posłuchać tych z was, które mają to za sobą :)

    U mnie było podobnie też on miał interpretować wyniki. Ale stwierdziłam że jednak się skontaktuje z immunologiem bo wiadomo każdy się zna najlepiej na swojej działce (mimo że Gizler mówił że moje wyniki nie wymagają konsultacji z immunologiem). I dobrze zrobiłam bo się okazało że immunolog dał inna dawkę np encortonu plus dodał accofil i zalecenia co do brania te się trochę różniły. Także bym Ci radziła jednak jak masz czas się skonsultowac z immunologiem. Ja byłam u prof Wilczyńskiego z Łodzi, podobno ma bardzo duża skuteczność i nie czeka sie do niego tak dlugo jak np do Pasnika. Z lekami z jego zalecenia od razu się udało 😉

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Alimak - jak samopoczucie? Kiedy testujesz ?

    Dziękuje ze pytasz 🙂

    Ogólnie Ok. Miałam jakieś lekkie kłucie. Dzisiaj cały dzień czułam się jakby przeziębiona 🙈
    Wiesz jak to jest… nic nie czujesz źle, czujesz coś źle, plamienia źle, brak plamienia źle bo może implantacji nie było itd. Wiec staram się nie analizować 🙈

    Jutro jadę zrobić progesteron.
    Testowanie teoretycznie w poniedziałek za tydzień dla kliniki. Narazie się tego trzymam. Może w week zrobię sikańca. Chociaż nie wiem czy wytrwam 🙈🙂

  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jak to jest, ale mnie też kłuło coś w pierwszych dniach po transferze, jakby coś się we mnie wgryzało, dosłownie tak to czułam. Także to chyba dobry znak... 🤭🍀 To w week czekamy ewentualnie na wieści ;)

    alimak1408 lubi tę wiadomość

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • j_ann Autorytet
    Postów: 1014 1776

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    U mnie było podobnie też on miał interpretować wyniki. Ale stwierdziłam że jednak się skontaktuje z immunologiem bo wiadomo każdy się zna najlepiej na swojej działce (mimo że Gizler mówił że moje wyniki nie wymagają konsultacji z immunologiem). I dobrze zrobiłam bo się okazało że immunolog dał inna dawkę np encortonu plus dodał accofil i zalecenia co do brania te się trochę różniły. Także bym Ci radziła jednak jak masz czas się skonsultowac z immunologiem. Ja byłam u prof Wilczyńskiego z Łodzi, podobno ma bardzo duża skuteczność i nie czeka sie do niego tak dlugo jak np do Pasnika. Z lekami z jego zalecenia od razu się udało 😉

    A długo czekałaś na wizytę? Bo teraz zaczęłam się zastanawiać, czy może jednak się nie skonsultować, niby Gizler tez mówił o accofilu w moim przypadku, no i encorton też mam, więc myślałam, że będzie ok.

    age.png
    niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, mutacja MTHFR (heterozygotyczna), KIR AA
    starania od 2018
    1 IUI-luty 2021 👍🏻kwiecień 2021-poronienie zatrzymane-Zuzanka 13 tc👼🏻
    2 IUI-sierpień 2021👎🏻
    3 IUI-październik 2021👎🏻
    4 IUI-listopad 2021-cb😞
    lipiec 2022-start IVF
    pobrane 12🥚5 zarodków-0❄️
    Transfer świeżaczka w 3 dobie-puste jajo
    IVF nr 2-październik 2022
    pobrane 8🥚❄️❄️ 4AB i 6BB
    Transfer swieżaczka w 3 dobie-cb
    23.01.2023 transfer❄️4AB (wlew z accofilu, embryoglue, accofil, encorton, acard)
    5 dpt- ⏸️11 dpt-beta 140 14 dpt-463 17 dpt-1396 22 dpt-5329 28 dpt-21347
    23.02-mamy❤️i 0,87cm👶🏻
    03.04 (13+1)-prenatalne+pappa-wszystko ok😊
    29.05 (21+1)-połówkowe-404g zdrowej 👧🏻
    08.08 (31+2)-prenatalne-1602g Bąbelinki🩷
    14.09.2023(36+4)-cc-2660g i 55cm Szczęścia
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_ann wrote:
    A długo czekałaś na wizytę? Bo teraz zaczęłam się zastanawiać, czy może jednak się nie skonsultować, niby Gizler tez mówił o accofilu w moim przypadku, no i encorton też mam, więc myślałam, że będzie ok.

    Pewnie będzie ok ale ja jestem taka ze wolę się upewnić na 100 % 😉 ja od Gizlera miałam encortolon 5mg a od Wilczyńskiego encorton 10mg. Czekałam krótko jakieś 2 tygodnie, on przyjmuje w 2 mieskach w Łodzi, na znanym lekarzu wszystko znajdziesz. Możesz nawet zapytać przez tel czy może Ci zrobić teleporade może się zgodzi.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie widzę, że dziewczyny mają encorton po 5-10 mg. ja to chyba jestem ewenementem...bo mam 1mg encortonu 🤦 ponoć ten 1mg to jak placebo...

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejtusia wrote:
    Wszędzie widzę, że dziewczyny mają encorton po 5-10 mg. ja to chyba jestem ewenementem...bo mam 1mg encortonu 🤦 ponoć ten 1mg to jak placebo...
    A kto Ci tyle zalecił? Też zwykle widzę 5lub 10, czasem nawet 20mg

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • j_ann Autorytet
    Postów: 1014 1776

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Pewnie będzie ok ale ja jestem taka ze wolę się upewnić na 100 % 😉 ja od Gizlera miałam encortolon 5mg a od Wilczyńskiego encorton 10mg. Czekałam krótko jakieś 2 tygodnie, on przyjmuje w 2 mieskach w Łodzi, na znanym lekarzu wszystko znajdziesz. Możesz nawet zapytać przez tel czy może Ci zrobić teleporade może się zgodzi.

    Ja mam encortolon 5 mg dwa razy dziennie, więc w sumie chyba wychodzi na to samo ;) I tak przemyślałam, i chyba jak na razie zdam się na Gizlera, zobaczę, jak będzie, ile się uda zarodków uzyskać, jak będzie jeden i nie będzie za bardzo możliwości kombinowania, to może po prostu będzie można wstrzymać się z transferem i skonsultować z immunologiem. A jak będzie więcej, to spróbuję, zobaczymy co wyjdzie, gdyby się nie powiodło, to wtedy będę drążyć bardziej. Ale dziękuję za polecenie, będę przynajmniej wiedziała, do kogo się zgłaszać :)

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

    age.png
    niedoczynność tarczycy, zespół Sjogrena, mutacja MTHFR (heterozygotyczna), KIR AA
    starania od 2018
    1 IUI-luty 2021 👍🏻kwiecień 2021-poronienie zatrzymane-Zuzanka 13 tc👼🏻
    2 IUI-sierpień 2021👎🏻
    3 IUI-październik 2021👎🏻
    4 IUI-listopad 2021-cb😞
    lipiec 2022-start IVF
    pobrane 12🥚5 zarodków-0❄️
    Transfer świeżaczka w 3 dobie-puste jajo
    IVF nr 2-październik 2022
    pobrane 8🥚❄️❄️ 4AB i 6BB
    Transfer swieżaczka w 3 dobie-cb
    23.01.2023 transfer❄️4AB (wlew z accofilu, embryoglue, accofil, encorton, acard)
    5 dpt- ⏸️11 dpt-beta 140 14 dpt-463 17 dpt-1396 22 dpt-5329 28 dpt-21347
    23.02-mamy❤️i 0,87cm👶🏻
    03.04 (13+1)-prenatalne+pappa-wszystko ok😊
    29.05 (21+1)-połówkowe-404g zdrowej 👧🏻
    08.08 (31+2)-prenatalne-1602g Bąbelinki🩷
    14.09.2023(36+4)-cc-2660g i 55cm Szczęścia
  • Kejtusia Autorytet
    Postów: 2765 2345

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    A kto Ci tyle zalecił? Też zwykle widzę 5lub 10, czasem nawet 20mg
    Przedstawiałam wyniki ana 3 trzem lekarzom, dwóm w klinice i mojej ginekolog. Tylko ona stwierdziła że dany steryd ze względu na silnie dodatnie ana... Tamci nie chcieli dać nic, heparyny też nie.

    2016 - początek starań
    2019 - czynnik męski ❌
    2021 - IVF ICSI = 7❄
    I transfer 4aa - 8tc. krwiak..💔

    2022:
    12.04 - II transfer 4aa + encorton + neoparin
    22dpt - jest serdunio❤️ i krwiak...
    Połówkowe: 425 gram miłości 💕
    💙It's a boy 💙🧸
    Echo serca: zdrowe serduszko🙏🏼

    💖38+5 K. 19.12.2022 | 3770 gram | 54cm💖

    Mutacja mthfr, niedoczynność tarczycy, zsp. antyfosfolipidowy wykluczony, Ana3 dodatnie, histeroskopia diagn. - wszystko ok.
    ______________________
    Cierpliwy do czasu
    dozna przykrości, ale później
    zakwitnie dla niego radość.
    - Syr 1,23 -
‹‹ 837 838 839 840 841 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ