X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌼 IUI 🌼 - czyli inseminacja w pigułce
Odpowiedz

🌼 IUI 🌼 - czyli inseminacja w pigułce

Oceń ten wątek:
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 20 marca 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie mój mąż ma 71%
    I lekarz powiedział, że to nie jest tak źle.
    Dużo czytałam na ten temat i jeśli dobrze pamiętam, że od 50% spokojnie można próbować IUI. Inna sprawa, że tu na forum dziewczyny również podawały suplementy, które mają podwyższyć ten wynik - np. witamina C w bardzo dużych dawkach i tak dalej.

    Nasz lekarz powiedział też, że taki wynik nie jest najgorszy, że widywał gorsze z naturalną ciążą. Więc nie przejmowałabym się aż tak bardzo :)

    Poza tym u facetów z nasieniem też często jest tak, że trafiliście z pobraniem próbki w czas gdy nasienie było gorszej jakości. Lekarz nam to tłumaczył na zasadzie "To jak sinusoida, czasem jest lepiej czasem gorzej i nie ma tak, że jest jeden wynik cały czas".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2023, 15:39

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • aneko Ekspertka
    Postów: 212 445

    Wysłany: 20 marca 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Ogólnie mój mąż ma 71%
    I lekarz powiedział, że to nie jest tak źle.
    Dużo czytałam na ten temat i jeśli dobrze pamiętam, że od 50% spokojnie można próbować IUI. Inna sprawa, że tu na forum dziewczyny również podawały suplementy, które mają podwyższyć ten wynik - np. witamina C w bardzo dużych dawkach i tak dalej.

    Nasz lekarz powiedział też, że taki wynik nie jest najgorszy, że widywał gorsze z naturalną ciążą. Więc nie przejmowałabym się aż tak bardzo :)

    Poza tym u facetów z nasieniem też często jest tak, że trafiliście z pobraniem próbki w czas gdy nasienie było gorszej jakości. Lekarz nam to tłumaczył na zasadzie "To jak sinusoida, czasem jest lepiej czasem gorzej i nie ma tak, że jest jeden wynik cały czas".
    Dokładnie tak, to tak jak z każdymi badaniami tak naprawdę. Ale mój mąż ma trochę problemy, od wielu lat przewlekłe zapalenie prostaty, więc i tak ma całkiem dobre wyniki jak na tę przypadłość. Musimy po prostu znaleźć lekarza, któremu będzie się chciało nam pomóc i zastanowić nad przypadkiem, a nie na łatwiznę IUI lub IVF.

    Abcia lubi tę wiadomość

    Hiperprolaktynemia
    IO :(

    09/2020 rozpoczęcie starań
    04/2021 ciąża biochemiczna
    07/2022 klinika
    jajowody drożne
    AMH 2,35
    nasienie ok, mogłoby być lepiej, ale nie jest źle
    12/2022 I IUI ❌
    01/2023 II IUI ❌
    03/2023 zmiana na Bociana
    Kariotypy, MTHFR, Leiden, Protrombina 🆗
    Haplotyp M2 w genie ANXA5 ❌

    07.2023 I IVF
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️
    14.07.2023 ET 3dniowca
    Beta 7dpt 19,85; 9dpt 76; 11dpt 187; 13dpt 390; 16dpt 1009; 18dpt 2107; 19dpt(wieczorem) 3144; 21dpt 4322;
    22dpt pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 1,2mm 🥺
    28dpt jest ❤️🥺 6+3
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 20 marca 2023, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneko wrote:
    Powiem Wam, że u mnie masakra dzisiaj :/
    poszłam rano na monitoring i akurat nie było mojej lekarki tylko taka inna, starsza babka. Widzi, ze to już trzecie podejście i pyta czy mamy jakieś pytania. No to ja pytam co sugeruje jeśli się nie uda, czy może pogłębić jakąś diagnostykę albo coś. A ona tak zaczęła przeglądać nasze wyniki i mówi: ale to są wyniki do in vitro, tutaj inseminacja nie pomoże 😳😳 byłam w szoku jak to usłyszałam, wiem, że niektóre parametry nasienia są poniżej normy, ale moja lekarka powiedziała, że z gorszymi ludzie zachodzą naturalnie i trzeba próbować. I teraz nie wiem które podejście lepsze, czy tej starszej babki, która stwierdziła, że nie ma co tracić czasu, czy jednak tej młodej lekarki, która uważa, że jednak są szanse i trzeba próbować...
    W każdym razie to nie wszystko, siadam na fotel a tam mój pęcherzyk ma 22mm (2 dni temu 17mm, a więc urósł ładnie). A ta do mnie mówi, że zapraszam jeszcze w środę na monitoring, dzisiaj nie będziemy robić IUI, może w środę, albo w czwartek. Więc ja znowu oczy jak 5 zł i mówię, że moje pęcherzyki zawsze pękają jak mają 21-23mm (miałam już mnóstwo razy monitoring i nigdy nie miałam większego pęcherzyka) i w środę to już będzie dawno po owulacji. Ale ona na to, że proszę przyjść w środę i koniec.
    Więc porażka, wyszłam tak wściekła stamtąd, że już nie planuję tam wracać.

    Oj, coś chyba ta pani dr minęła się z powołaniem, rozumiem że nie zawsze lekarz ma nam do powiedzenia coś pozytywnego, ale jest coś takiego jak empatia 😠 Na pocieszenie opowiem Ci swoją historię z panią ginekolog 😱
    Zawsze wolałam kobiety więc ponad rok temu szukałam lekarki, najpierw na NFZ oczywiście terminy masakra, później z Medicover, ale też ciężko o kogoś sensownego więc znalazłam prywatnie panią dr, tak się złożyło że przyjmuje sporadycznie w moim mieście, pracuje w Krakowskim szpitalu, dobre opinie na znany lekarz i cena w miarę ok. Byłam na dwóch wizytach, miałam infekcje i to było jedyne w czym pani dr mi pomogła. Kiedy zobaczyła wyniki mojego męża stwierdziła że nie mamy nasienia więc nie mamy o czym rozmawiać 😱 powiedziała że ze mną jest ok, że nie robi się badań inwazyjnych np drożność profilaktycznie i że możemy rozmawiać jak będzie nasienie... brakło mi słów i wyszłam. I tu uwaga! nie ma tego złego co by na dobre jej wyszło 😍, diagnoza pani dr dała nam takiego kopa że jeszcze w samochodzie zadzwoniliśmy do kliniki leczenia niepłodności 💪 okazało się że dr mówiła bzdury, że zawsze leczy się parę, a drożność to rutynowe badanie w takich problemach 🙃 więc serio nie przejmuj się takim gadaniem, niech se baba pogada 😁

    Stratajcie się naturalnie, a w środę bez stresu idź na wizytę ✊✊✊

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 20 marca 2023, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Ogólnie mój mąż ma 71%
    I lekarz powiedział, że to nie jest tak źle.
    Dużo czytałam na ten temat i jeśli dobrze pamiętam, że od 50% spokojnie można próbować IUI. Inna sprawa, że tu na forum dziewczyny również podawały suplementy, które mają podwyższyć ten wynik - np. witamina C w bardzo dużych dawkach i tak dalej.

    Nasz lekarz powiedział też, że taki wynik nie jest najgorszy, że widywał gorsze z naturalną ciążą. Więc nie przejmowałabym się aż tak bardzo :)

    Poza tym u facetów z nasieniem też często jest tak, że trafiliście z pobraniem próbki w czas gdy nasienie było gorszej jakości. Lekarz nam to tłumaczył na zasadzie "To jak sinusoida, czasem jest lepiej czasem gorzej i nie ma tak, że jest jeden wynik cały czas".
    Taaak, potwierdzam, mój lekarz też mówi że to tak jest że nie zawsze trafi się w najlepszy moment z nasieniem i to całkowicie normalne, dlatego też wyniki powinno się powtarzać 🙃
    U nas było badań nasienia wiele, też hba mamy słabe, trochę poniżej 70%, ale raz też mieliśmy akcje że na wyniku było 12%, my w szoku, dr w podobnym 😱 myślę że to w lab się coś wydarzyło 🤔 dodatkowo czytałam że nie w każdym kraju hba bierze się pod uwagę 🤔
    Statystyki IUI są jakie są, ale my próbujemy 3x, jeśli wszystko pójdzie dobrze z planem to nie starcimy dużo czasu bo robimy cykl po cyklu i
    drogie Panie - pamiętajmy że potrzeba tylko jednego 😁

    Edith 19, Abcia, Mia88 lubią tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 885 434

    Wysłany: 20 marca 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Oj, coś chyba ta pani dr minęła się z powołaniem, rozumiem że nie zawsze lekarz ma nam do powiedzenia coś pozytywnego, ale jest coś takiego jak empatia 😠 Na pocieszenie opowiem Ci swoją historię z panią ginekolog 😱
    Zawsze wolałam kobiety więc ponad rok temu szukałam lekarki, najpierw na NFZ oczywiście terminy masakra, później z Medicover, ale też ciężko o kogoś sensownego więc znalazłam prywatnie panią dr, tak się złożyło że przyjmuje sporadycznie w moim mieście, pracuje w Krakowskim szpitalu, dobre opinie na znany lekarz i cena w miarę ok. Byłam na dwóch wizytach, miałam infekcje i to było jedyne w czym pani dr mi pomogła. Kiedy zobaczyła wyniki mojego męża stwierdziła że nie mamy nasienia więc nie mamy o czym rozmawiać 😱 powiedziała że ze mną jest ok, że nie robi się badań inwazyjnych np drożność profilaktycznie i że możemy rozmawiać jak będzie nasienie... brakło mi słów i wyszłam. I tu uwaga! nie ma tego złego co by na dobre jej wyszło 😍, diagnoza pani dr dała nam takiego kopa że jeszcze w samochodzie zadzwoniliśmy do kliniki leczenia niepłodności 💪 okazało się że dr mówiła bzdury, że zawsze leczy się parę, a drożność to rutynowe badanie w takich problemach 🙃 więc serio nie przejmuj się takim gadaniem, niech se baba pogada 😁

    Stratajcie się naturalnie, a w środę bez stresu idź na wizytę ✊✊✊

    O matko, co za bzdury. Ja straciłam 2 lata u ginekologa, który ciagle mi powtarzał, ze mam ładne jajniki i trzeba czekać, bo jestem młoda. W końcu poszłam do innego który strasznie naciskał na wyniki badań męża ze w końcu je zrobiliśmy i tam się okazało, ze mogę mieć najpiękniejsze jajniki i badań nie będzie. A w ogóle mam pcos wiec piękno naprawdę 😂 chyba każdy na kogoś takiego musiał w życiu trafić.

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 20 marca 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    O matko, co za bzdury. Ja straciłam 2 lata u ginekologa, który ciagle mi powtarzał, ze mam ładne jajniki i trzeba czekać, bo jestem młoda. W końcu poszłam do innego który strasznie naciskał na wyniki badań męża ze w końcu je zrobiliśmy i tam się okazało, ze mogę mieć najpiękniejsze jajniki i badań nie będzie. A w ogóle mam pcos wiec piękno naprawdę 😂 chyba każdy na kogoś takiego musiał w życiu trafić.
    Jak się okazało w klinice to miałam ureaplasme, podejrzenie cmv, drożność z przytkanym jajowodem i histeroskopie z usunięciem 2 polipów, yyy no ale przecież byłam zdrowa 🥴 mąż najchętniej poszedł by pani dr powiedzieć co myśli 😱 dobrze że już mu przeszło 😆
    Ja jako pacjent nie muszę wiedzieć wszystkiego, ale żeby lekarz ginekolog nie miał wiedzy o tym że morfologia to nie jest najważniejszy parametr w nasieniu, że są metody mniej lub bardziej inwazyjne na pozyskanie nawet "jednego" plemnika...

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 20 marca 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    O matko, co za bzdury. Ja straciłam 2 lata u ginekologa, który ciagle mi powtarzał, ze mam ładne jajniki i trzeba czekać, bo jestem młoda. W końcu poszłam do innego który strasznie naciskał na wyniki badań męża ze w końcu je zrobiliśmy i tam się okazało, ze mogę mieć najpiękniejsze jajniki i badań nie będzie. A w ogóle mam pcos wiec piękno naprawdę 😂 chyba każdy na kogoś takiego musiał w życiu trafić.

    Mi też powtarzali "Jajniki jak malowane". Ale fakt, ginekolog wygonił męża na badania nasienia.
    Potem co ginekolog to: tyłozgięcie macicy, niepękające pęcherzyki (to akurat się zdarzyło), a ostatnio nawet mięsak (tu zgłupiałam, bo tyle badań USG i NIKT tego nie zauważył) i policystyczne jajniki (w sumie to jajnik) - ale w stopniu znośnym, ponoć bardzo sprzyjającym IUI, bo będzie z czego wybierać ;)

    I nie zapominajmy o ginekologu-andrologu "Ile ma Pani lat? 34?! No to mamy bardzo mało czasu, bardzo, bo to zaraz Pani wejdzie w okres ryzyk" - następnie zmarnował nam rok na poprawianiu wszystkich wyników męża.... które ten miał w normie według opinii lekarza z kliniki. I mój wiek jest jak najbardziej dobry. Tak więc tak. :D

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 20 marca 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Mi też powtarzali "Jajniki jak malowane". Ale fakt, ginekolog wygonił męża na badania nasienia.
    Potem co ginekolog to: tyłozgięcie macicy, niepękające pęcherzyki (to akurat się zdarzyło), a ostatnio nawet mięsak (tu zgłupiałam, bo tyle badań USG i NIKT tego nie zauważył) i policystyczne jajniki (w sumie to jajnik) - ale w stopniu znośnym, ponoć bardzo sprzyjającym IUI, bo będzie z czego wybierać ;)

    I nie zapominajmy o ginekologu-andrologu "Ile ma Pani lat? 34?! No to mamy bardzo mało czasu, bardzo, bo to zaraz Pani wejdzie w okres ryzyk" - następnie zmarnował nam rok na poprawianiu wszystkich wyników męża.... które ten miał w normie według opinii lekarza z kliniki. I mój wiek jest jak najbardziej dobry. Tak więc tak. :D
    Na szczęście każda z tych przygód nas czegoś uczy 💪

    Abcia lubi tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 885 434

    Wysłany: 20 marca 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, mnie nauczyła ze nie można zwlekać z wizyta w klinice i to bym poleciła każdej parze która się bezskutecznie stara.

    Kitka09, KasiaBe, Nat96, Mia88 lubią tę wiadomość

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1261 878

    Wysłany: 20 marca 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneko wrote:
    Powiem Wam, że u mnie masakra dzisiaj :/
    poszłam rano na monitoring i akurat nie było mojej lekarki tylko taka inna, starsza babka. Widzi, ze to już trzecie podejście i pyta czy mamy jakieś pytania. No to ja pytam co sugeruje jeśli się nie uda, czy może pogłębić jakąś diagnostykę albo coś. A ona tak zaczęła przeglądać nasze wyniki i mówi: ale to są wyniki do in vitro, tutaj inseminacja nie pomoże 😳😳 byłam w szoku jak to usłyszałam, wiem, że niektóre parametry nasienia są poniżej normy, ale moja lekarka powiedziała, że z gorszymi ludzie zachodzą naturalnie i trzeba próbować. I teraz nie wiem które podejście lepsze, czy tej starszej babki, która stwierdziła, że nie ma co tracić czasu, czy jednak tej młodej lekarki, która uważa, że jednak są szanse i trzeba próbować...
    W każdym razie to nie wszystko, siadam na fotel a tam mój pęcherzyk ma 22mm (2 dni temu 17mm, a więc urósł ładnie). A ta do mnie mówi, że zapraszam jeszcze w środę na monitoring, dzisiaj nie będziemy robić IUI, może w środę, albo w czwartek. Więc ja znowu oczy jak 5 zł i mówię, że moje pęcherzyki zawsze pękają jak mają 21-23mm (miałam już mnóstwo razy monitoring i nigdy nie miałam większego pęcherzyka) i w środę to już będzie dawno po owulacji. Ale ona na to, że proszę przyjść w środę i koniec.
    Więc porażka, wyszłam tak wściekła stamtąd, że już nie planuję tam wracać.


    Jejku No jestem w szoku, jak dla mnie ta lekarka jakaś „nietego”, g**no wie, powinna bardzo mocno się skupić na wywiadzie z Tobą… dawaj w środę znać 🙁

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje

    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    10.04.2024 3cm bobas, wyniki ideolo 😍
    preg.png
  • Edith 19 Autorytet
    Postów: 429 195

    Wysłany: 21 marca 2023, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe kciuki za dziś 🍀✊✊✊

    KasiaBe lubi tę wiadomość

    JA 34 ON 35

    Starania od 1/2020
    0 ciąż

    Ja
    PCOS, Hashimoto
    badania hormonalne ok
    jajowody drożne
    I IUI 3/2023 - nieudana
    4/2023 - pierwszy raz stymulacja lamettą - cykl bezowulacyjny
    mam nadzieję ze 9/2023 podejdziemy do drugiej IUI

    ON
    badania hormonalne ok
    morfologia 0% poprawiona suple -> 4%

    Czekamy na NASZ CUD

    "Wszystko wali się
    a ja nie mogę biec
    może ten deszcz udaje łzę
    minie ten sen i będzie ok..."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith 19 wrote:
    KasiaBe kciuki za dziś 🍀✊✊✊
    Dziękuję ślicznie, jak dobrze że was nam ❤️ czekamy na przygotowanie nasienia do IUI, ale trochę się martwię bo pęcherzyk 28mm, wydaje mi się za dużo 🤔😔

    Edith 19 lubi tę wiadomość

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Dziękuję ślicznie, jak dobrze że was nam ❤️ czekamy na przygotowanie nasienia do IUI, ale trochę się martwię bo pęcherzyk 28mm, wydaje mi się za dużo 🤔😔

    Faktycznie duży pęcherzyk.. ale myśle, ze jakby szans nie było to lekarze zrezygnowali by z iui. Trzymam mocno kciuki!!! 🤞🏼🤞🏼🍀🍀

    KasiaBe lubi tę wiadomość

    34 cs 🍀

    age.png
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1261 878

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Dziękuję ślicznie, jak dobrze że was nam ❤️ czekamy na przygotowanie nasienia do IUI, ale trochę się martwię bo pęcherzyk 28mm, wydaje mi się za dużo 🤔😔

    Myślę tak jak Nat, gdyby nie było szans to by zrezygnowali i tego się trzymajmy ☺️ poza tym któraś dziewczyna ostatnio tutaj pisała (przepraszam, że nie pamietam która), ile było dziewczyn, gdzie wszystko szło nie tak jak powinno i teoretycznie cykl stracony a są z tego piękne bobasy 😊
    KCIUKASY SĄ!!!! ✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻

    KasiaBe lubi tę wiadomość

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje

    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    10.04.2024 3cm bobas, wyniki ideolo 😍
    preg.png
  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy szyjce już podbarwiony śluz więc nic z tego.

    34 cs 🍀

    age.png
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszam się że skoro tym razem stawialiśmy na jakość to mamy jeden ale za to konkretny pęcherzyk 🙃 a skoro jestem po Ovi to myślę że skurczybyk pęknie lada chwila ✊

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 21 marca 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    QUOTE=Nat96]U mnie przy szyjce już podbarwiony śluz więc nic z tego.[/QUOTE]
    Nie ma się co źle nastawiać, czekaj cierpliwie ❤️

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Kitka09 Autorytet
    Postów: 1261 878

    Wysłany: 21 marca 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat96 wrote:
    U mnie przy szyjce już podbarwiony śluz więc nic z tego.

    Jesteś pewna? Może jeszcze jest szansa… masz testować jutro czy pojutrze?

    Kasiu i takie nastawienie mi się podoba! ✊🏻

    🎀Starania od 10/2021, od 11/2022 z pomocą kliniki 🎀
    ℹ️🧔🏽‍♂️ azoospermia ❌
    ℹ️👩🏼‍🦰 Niedoczynność tarczycy/Kariotyp prawidłowy/ Jajniki, jajowody ok -hyCosy
    🗓️
    🩺 Euthyrox 🩺
    3 IUI nieudane - lametta + zivafert
    ⚠️▪️Ana1 i ana screen ujemne ▪️KIR bx ▪️Insulinooporność ▪️MTHFR w homozygocie ▪️PAI-1 4g/4g ▪️Hashimoto

    🌸🌸ℹ️ 2024 🤩 ℹ️🌸🌸
    📍-22kg 📍wyciszona insulinooporność 📍ogarnięta tarczyca 📍naturalne owulacje

    🩺 neoparin/clexane, encorton, utrogestan, acard 150, glucophage, euthyrox, duphaston🩺
    16.02.2024 IUI ✅🥹
    25.02.2024 ⏸️
    26.02.2024 beta 20,40
    28.02.2024 beta 59,00
    02.03.2024 beta 238,70
    09.03.2024 beta 4650,70
    12.03.2024 mamy serduszko ♥️
    10.04.2024 3cm bobas, wyniki ideolo 😍
    preg.png
  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 21 marca 2023, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka09 wrote:
    Jesteś pewna? Może jeszcze jest szansa… masz testować jutro czy pojutrze?

    Kasiu i takie nastawienie mi się podoba! ✊🏻

    W czwartek. Ale byłam rano na becie, żeby ze spokojna głowa odstawić leki. Jeszcze nie mam wyniku

    Kitka09 lubi tę wiadomość

    34 cs 🍀

    age.png
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 21 marca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat96 wrote:
    W czwartek. Ale byłam rano na becie, żeby ze spokojna głowa odstawić leki. Jeszcze nie mam wyniku
    Czekamy ✊✊✊

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ