X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak ma. Zarodki nie lubią zapachu ponoć

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • SissiAnn Ekspertka
    Postów: 171 117

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak wrote:
    A TO MA JAKIES ZNACZENIE?? NIC O TYM NIGDZIE NIE CZYTAŁAM...

    cytat z jednego z wielu artykulow
    " Zalecamy pacjentkom, by przed transferem nie używały perfum ani innych zapachowych kosmetyków, aby do minimum ograniczyć ryzyko wpływu szkodliwych chemicznych substancji (szczególnie te lotne - mocno pachnące łatwo dyfundują i przenikają do płynów i gazów) na bardzo delikatne zarodki. Zalecenie to dotyczy jedynie dnia transferu, gdy zarodki są wyjmowane z inkubatorów i przenoszone w cewnikach do organizmu przyszłej matki i obowiązuje nie tylko pacjentów, lecz także personel wykonujący zabieg."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 18:01

    Stiffi, brenya77 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczek.pl/][image noborder]https://www.suwaczek.pl/cache/9a805
    07.02.2018 przewidywana data rozwiazania
    26.06.2017 bija ❤️❤️❤️ serduszka
    19.05.2017 ICSI ❤️
    Planowane skladanie jajek Maj2017
    Marzec2017 przerwana stymulacja brak reakcji organizmu na Suprecur
    April 08 25tc (*)
  • SissiAnn Ekspertka
    Postów: 171 117

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Jakie kosmetyki polecacie na dzień transferu ? Biały jeleń do odświeżenia będzie dobry? :) Deo jakieś? :)

    Stiffi ja zaopatrzylam sie w kosmetyki serii Neutral i szampon Physiogel.
    Slyszalam tez o seri Ulga Ziaja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2017, 19:17

    Stiffi lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczek.pl/][image noborder]https://www.suwaczek.pl/cache/9a805
    07.02.2018 przewidywana data rozwiazania
    26.06.2017 bija ❤️❤️❤️ serduszka
    19.05.2017 ICSI ❤️
    Planowane skladanie jajek Maj2017
    Marzec2017 przerwana stymulacja brak reakcji organizmu na Suprecur
    April 08 25tc (*)
  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh wow, dzieki dziewczyny ! Wiedza na pewno przydatna !

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak Evcik, wysmyranie brzuszkiem na pewno pomoglo!

    Stiffi mozna tez uzyc Sanex Zero % bezzapachowe jest i latwo dostepne tutaj.

    U mnie bylo wyraznie powiedziane zero zapachow, makijazu na punkcje i transfer. Prosili tez zeby maz sie bardzo nie perfumowal.
    W dzien punkcji czy transferu najmniej mnie interesowalo czy mam makijaz na sobie ;)

    Sisi dziekuje kochana, ja tez mam jeszcze cyclogest z naturalnych staran mi zostal, ale zglosze sie jakby co :)

    Pusiak to idziesz do przodu :)

    SissiAnn nie stresuj sie, swietnie dasz sobie rade, ja w to wierze!

    Toonney, SissiAnn lubią tę wiadomość

  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja juz po konsultacji z lekarka w invikcie. Z moich wynikow wyszly wysokie cytokiny i trombofilia. Mam nie podchodzic do transferu bez przygotowania. Dostalam dexametazon ( steryd) do brania na 4 tyg, potem powtorzyc wynik cytokin, jesli cytokiny nie beda w normie to bede musiala przyjmowac wlewy dozylne. Jesli zaszlabym w ciaze to sterydy do 16 tyg a zastrzyki rozrzedzajace krew przez cala ciaze. Niezbyt do dobre informacje dla mnie, ale bede walczyc i nie poddawac sie bo przynajmniej wiem juz z czym.

    Pusiak, CarPer lubią tę wiadomość

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Ok ogarnelam sie :)

    Stiffi ja jeszcze o aku - jak masz mozliwosc idz raz bez zobowiazan i zobacz czy to dla Ciebie. Bo jak np igly beda Cie bardzo stresowac to sie to mija z celem. Ale np moja babeczka oprocz tego ze dzialala z iglami to zawsze potrafila mnie podniesc na duchu, dala mi duzo dobrych rad odnosnie stylu zycia i zywienia w czasie staran. Zawsze od niej wychodzilam taka spokojna i z usmiechem na buzi. A chodzilam do niej prawie rok przed moim podejsciem do pierwszego ivf. Jak wiesz pierwsze bylo nieudane. Dopiero po nieudanej probie zrobilam przerwe i wrocilam tylko na jeden raz przy stymulacji i na dzien transferu.

    Sisi na sikanca sie nie odwazylam, to nie na moje nerwy ;)

    Swoja droga to powiem Wam, ze rozmawialam z pielegniarka o becie i ona nie widzi zadnego powodu, dlaczego to badanie jest tutaj tak trudno dostepne albo tak drogie.
    Jak jej powiedzialam ze w moich okolicach kosztuje cos kolo 90 funtow to zlapala sie za glowe. Normalne badanie krwi, w Polsce mozna zrobic za kilkanascie zl. Chyba o biznes chodzi ;)

    Niezapominajka :* teraz odpoczywaj a Twoja pora tez przyjdzie, na tym watku na kazdego przychodzi :)

    Stiffi to juz naprawde niedlugo zaczynasz! Super!

    Pusiak to widzie, ze zaczyna sie u Ciebie prostowac, trzymam &&&

    CarPer Ty tez jusz ruszasz niebawem, ale bedzie wiosna na watku :)

    Toonney to mocne kciuki teraz za Ciebie, a kiedy planujesz testowac?

    Betka super, ze rosniecie ladnie i fajnie, ze sie odezwalas! Dziekuje, jakby co to dam znac na pewno, mam maly zapasik jeszcze, zobaczymy co mi w klinice powiedza.

    Narazie ta moja radosc miesza sie z obawami, jest jeszcze tak wczesnie...ale ciesze sie, naprawde sie ciesze. To bardzo duzy krok do przodu u nas!



    Testowac planuje 24.04 :) choc wg lekarza moge testowac juz 20.04 ale woke zaczekac 4dni ;)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka30 wrote:
    Hej dziewczyny ja juz po konsultacji z lekarka w invikcie. Z moich wynikow wyszly wysokie cytokiny i trombofilia. Mam nie podchodzic do transferu bez przygotowania. Dostalam dexametazon ( steryd) do brania na 4 tyg, potem powtorzyc wynik cytokin, jesli cytokiny nie beda w normie to bede musiala przyjmowac wlewy dozylne. Jesli zaszlabym w ciaze to sterydy do 16 tyg a zastrzyki rozrzedzajace krew przez cala ciaze. Niezbyt do dobre informacje dla mnie, ale bede walczyc i nie poddawac sie bo przynajmniej wiem juz z czym.

    Niezapominajka, jest diagnoza a to juz pol sukcesu! Jak długo musisz przyjmować te sterydy zeby było widać rozńice w wynikach? Kiedy powtarzasz badania?

    Juz doczytałam ze 4 tygodnie. To nie tak zle. Trzymam kciuki za poprawę wyników!


    Ja kiedys chodziłam na akupunkturę z masażami przez prawie dwa miesiace, raz w tygodniu, wlasnie z powodu niepłodności. Po tym jak nic nie pomogło zdecydowałam ze to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo ponoć nie ma zadnych danych dotyczących wpływu aku na zajście w ciaze. Natomiast jesli chodzi o IVF to sa to czytałam ze warto wiec mysle ze dobrze zrobic wszystko co moze miec jakis tam wpływ. Same igły mnie nie drażniły wcale natomiast jak czasami wkuła sie w nerw na przykład na wewnętrznej stronie nadgarstka to wtedy prąd przez całe ciało. Bardzo nieprzyjemne uczycie. Mnie to raczej nie relaksowało.
    Zreszta dziewczyny tutaj pisały ze ta aku trzeba sie dokładnie dowiadywać zeby był ze związku jakiegoś Akupunkturzystów w kraju. A u mnie w miescie nie ma takich co należą do tego związku wiec nie wiem nawet czy podczas IVF umowie sie czy nie... nie chciałabym narobić jeszcze więcej szkody.

    Ja jeszczez do pracy dzis ale nie moge sie doczekac wieczora, bedzie 4 dni laby.
    Jakie plany na weekend dziewczyny?

    Lilah jak samopoczucie? Mówiliście juz w rodzinie? Czy czekacie chwile jeszczez? Pieknie kwiecień nam sie rozpoczął :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 07:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka Ty dzielna babeczko! :*
    Przykro mi, ze wiesci nie najlepsze, ale jak juz poznalas wroga to wierze, ze go pokonasz.

    CarPer nic nie mowimy narazie nikomu, jak dla mnie to jeszcze za wczesnie. Bedziemy sie chwalic jak juz beda te pierwsze scany za nami. Jutro dzwonie do kliniki i ciekawa jestem czy wyznacza mi date od razu czy jak. Podobno robia pierwszy scan 3 tyg po pozytywnym tescie.
    Dzisiaj nasikalam, bo nie moglam sie powstrzymac. Jest piekna kreseczka. :) Cudzie trwaj!
    Musze dokupic test na jutro, bo zuzylam ten dla kliniki dzis wlasnie.

    Ja tez caly dzien w pracy dzis a swieta na spokojnie u nas, bez wielkiego sprzatania i gotowania, grill ze znajomymi, moze jakis spacer jak pogoda bedzie ladna :)

    A Ty co planujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2017, 09:38

    Pusiak lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka30 Autorytet
    Postów: 262 182

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za dobre slowo :). Na razie musze pomyslec jak to wszystko zorganizowac w czasie. Z pozytywnych informacji to lekarka powiedziala ze szanse sa duze i maja doswiadczenie z takimi sprawami.

    Lilah super sikaniec, nareszcie sie ukazala kreseczka :). Takie piekne wiadomosci przed swietami, odpoczywajcie :)

    Lilah lubi tę wiadomość

    Swiezy transfer blastocysty- 30.11- ciaza biochemiczna
    Podanie Eskimoska 1.02, wynik 12.02, nieudany
    Wlewy z intralipidu 07-08. 2017
    Transfer 29.09
    Serduszko 3.11
    haslur2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pewnie zabiegane jestescie ale zycze Wam wszystkim spokojnych i szczesliwych Swiat! Niech to bedzie poczatek pieknej wiosny dla nas. Bardzo mocno trzymam kciuki za kazda z Was :* :)

    Pusiak, SissiAnn lubią tę wiadomość

  • Pusiak Autorytet
    Postów: 339 115

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Dziewczyny pewnie zabiegane jestescie ale zycze Wam wszystkim spokojnych i szczesliwych Swiat! Niech to bedzie poczatek pieknej wiosny dla nas. Bardzo mocno trzymam kciuki za kazda z Was :* :)
    Dzięki Lilah <3 ja również dołączam sie do życzeń! Dla tych brzuchatych już niech czas plynie szybko zebyscie mialy swoje upragione malenstwa z wham, zdrowie i szczesliwie, a tym oczekujacym- any doczekaly sie jak najszybciej swojego cudu <3

    Lilah kiedy masz pierwsze usg?

    SissiAnn, Lilah lubią tę wiadomość

    22/09/17 - 8dpt beta HCG 77, 11dpt 273, 13dpt 711 ;) 15dpt 1760:)
    21/09/2017 - dwie kreski ;)
    14/09/2017 - transfer kropka B++
    9/9/2017 - egg collection
    27.08 - Merional 75ui + fostimon 75ui
  • SissiAnn Ekspertka
    Postów: 171 117

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Spokojnych i Pogodnych Swiat dziewczyny > Zycze nam wszystkim i kazdej z osobna spelnienia naszego najwiekszego marzenia. :)

    Lilah lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczek.pl/][image noborder]https://www.suwaczek.pl/cache/9a805
    07.02.2018 przewidywana data rozwiazania
    26.06.2017 bija ❤️❤️❤️ serduszka
    19.05.2017 ICSI ❤️
    Planowane skladanie jajek Maj2017
    Marzec2017 przerwana stymulacja brak reakcji organizmu na Suprecur
    April 08 25tc (*)
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez Wam zycze, Wesolych Swiat!

    Lilah, SissiAnn lubią tę wiadomość

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się dołączam:) życzę wszystkim tym starajcym się żeby spełniło się nasze największe marzenie a zaciazonym spokojnej ciąży i szybkiego rozwiązania. Trzymam za nas wszystkie kciuki :*

    P.s. ja chyba teraz pierwsza w kolejce :) odliczam dni do okresu :) zostało około 20 :) oby szybko zlecialo mi

    Pusiak, Lilah, SissiAnn lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah jak się czujesz ? Doskwieraja objawy ciążowe? :)

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki, właśnie wróciliśmy z Polski. Jestem po usg i z malutka wszystko dobrze, waży 850 gram i jest mega aktywna. 3/4D słabiutkie z powodu sprzętu ale szłam tam głównie po to żeby przebadali mi Helenkę.

    Lilah kiedy pierwsze usg?

    CarPer, Lilah lubią tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusiak i jak tam wiesz juz kiedy ta wizyta bedzie?

    stiffi to niech szybko leci Tobie ten czas (mi tez by sie przydalo, do wizyty)

    Sisi super, ze z malutka wszystko ok, pieknie podrosla.


    Moja wizyta 4 maja, jak tu nie oszalec do tego czasu? ;)
    A w poniedzialek ide do GP prosic o progesteron. Pielegniarka z kliniki powiedziala mi, ze potrzebuje go do 7 tygodnia, wiec czuje ze wiecej od nich nie dostane.
    Dziewczyny do kiedy bralyscie progesteron?

    Objawow brak, czuje sie normalnie :)

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi trzymajcie sie dzielnie!

    Lilah Ty rowniez!

    U mnie został ostatni miesiąc do wizyty. Dopiero potem bedziemy planować wakacje :).

  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie, ja też mam wizytę 4 maja na 11 30, usg 28 tygodnia :D
    Progesteron brałam do 12 tygodnia, do 10-go po dwie tabletki, a później zeszłam do jednej na wieczór. Policz sobie na ile Ci starczy i wtedy Cię poratujemy tym co mamy :)

    Dziewczyny kciuki za wszystkie zbliżające się wizyty i rozpoczynające się stymulacje, proszę dawać na bieżąco znać bo mi się kręci która co i kiedy zaczyna ;) Proszę o wyrozumiałość bo mi się kalafior zamiast mózgu w ciąży zrobił ;)

    Lilah lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ