X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF, immunologia i usuwanie żylaków
Odpowiedz

IVF, immunologia i usuwanie żylaków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 19 listopada 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, piszę bo nie jestem pewna co zrobić zrobić - szukam rady.

    Jestem w trakcie IVF. Po pierwszym nieudanym transferze I półrocznym leczeniu immunologicznym. Już mam zgode na kolejny transfer, planowałam go na 2 połowę grudnia, a w tym tyg niespodziewanie zdiagnozowano u mnie zylaka. Nie wiedziałam że go mam, bo bym go wcześniej zrobila. Flebolog oczywiscie pozostawia mi decyzje ale twierdzi, ze swojej żonie by zrobil ;) w tej sytuacji jeszcze teraz przed transferem (ok. 3 tyg przed transferem) laserowe zamknięcie chorej żyły metoda EVLT. Podobno bardzo skuteczne i niskoinwazyjne. Oczywiscie jako flebolog patrzy chyba głównie na dobrostan żył:) Nie wyłącza mnie z życia w żaden sposób. Tylko zabieg max 1 h i pończoch uciskowe 2-4 tyg Czy myślicie ze to może w czymś zaszkodzić w temacie kolejnego transferu? Po ujawnieniu problemów immuno już sama nie wiem, co może mieć wpływ. Nie chce juz tracić kolejnego cyklu a z zylakami tez podobno nie ma żartów, powinno je się ogarnąć przed ewentualną ciąża i potrafią byc niebezpieczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 22:43

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ