X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌱🌸 IVF MAJ 2025 🌸🌱
Odpowiedz

🌱🌸 IVF MAJ 2025 🌸🌱

Oceń ten wątek:
  • SupiOli Koleżanka
    Postów: 44 33

    Wysłany: 20 maja, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Pewnie chodzi o stymulację gonatropinami spermogenezy i szczerze... działa to tak 50/50 u mężczyzn. Najlepiej u tych, którzy mają zaburzenia hormonalne np. niedobór FSH. Na wynik stymulacji i ewentualną poprawę wyników zwykle trzeba czekać 3-6 msc. Zastanówcie się czy warto i poczytajcie sobie o skutkach ubocznych u mężczyzn takiej stymulacji. My po przeczytaniu wszystkiego nie zdecydowaliśmy się i poszliśmy od razu w invitro. Mąż ma oligoasthenoteratozoospermię (2 mln/ml plemników, obniżony ruch, morfologia 0%) przy idealnych wynikach hormonalnych i po operacji żylaków powrózka.


    Właśnie mąż ma super wyniki FSH, testosteronu itd.
    Ja jestem na nie jeśli chodzi o stymulację, ciekawa jestem co powie lekarz, niby jest w porządku mam nadzieję że nie będzie próbował nam wciskać kitu :/

    25👩🏽29🧔🏽‍♂️
    Starnia od 05.2024
  • Adirella Autorytet
    Postów: 275 506

    Wysłany: 20 maja, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SupiOli wrote:
    Hej dziewczyny, może któraś podpowie i będzie wiedzieć.
    Czekamy z mężem za wizytą u jego lekarza, ale zastanawiamy się co powie. Wcześniej wspomniał coś o stymulacji albo ivf.
    Od roku staramy się i nic nie wychodzi. Na początku maja, rok temu zdiagnozowano u mnie adenomioze, w listopadzie hiperprolaktynemię, a w kwietniu tego roku doszło hashimoto + niedoczynność i hiperglikemia reaktywna z insulinemią. Mąż badał nasienie w lutym było bardzo słabe + Morfologia 0%. Badania z krwi super, usg jąder też super. Powtórzył badanie teraz w maju, mimo suplementów, zmiany stylu życia wyniki się pogorszyły i Morfologia nadal jest 0%, 100% nieprawdilowa budowa i bardzo dużo martwych plemnikow (ok 88%).
    Jak myślicie, czy mamy jakąś szanse na zakwalifikowanie się do in vitro?🫥

    Hej nas zakwalifikowali z kryptozoospermia (kilka martwych plemników w preparacie bezpośrednim). Podobnie jak u Was nieznana przyczyna 🥲 także zakwalifikujecie się na pewno :)

    SupiOli lubi tę wiadomość

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia
    --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum)
    --> Pojawiły się pojedyncze plemniki bez oznak ruchu (nieznana przyczyna)
    --> badania genetyczne - inwersja pericentryczna (brak wpływu na płodność) wskazanie do in vitro

    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność
    Pasożyty ✅️
    HP ❓️

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 4.02.25 (klasyfikacja)
    Estrofem ->(13.02) Puregon ->(18.02) Puregon + Orgalutran-> (25.02) Ovitrelle+Decapeptyl x2 -> (27.02) PUNKCJA (6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺)
    12.05 badanie nasienia😿😿 - brak poprawy
  • Adirella Autorytet
    Postów: 275 506

    Wysłany: 20 maja, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kesja wrote:
    Dziewczyny, ostatnio mam małe zawirowania żołądkowe i tak rozmyślam, że generalnie jeden mój posiłek stanowią tabletki ;), więc chyba powinnam dorzucić jakiś probiotyk. Czy Wy coś przyjmujecie przy takim faszerowaniu się tabsami? Jeśli tak to macie coś konkretnego do polecenia?

    Zamiast cytuj kliknęłam "Lubie to" 🙈 ja polecam Sanprobi (Super Formula albo Stres)

    Rezygnacja z antykoncepcji 11.2022
    Starania od początku 2023

    Październik 2023 - wizyta w klinice Gameta Bydgoszcz

    Czynnik męski - kryptozoospermia
    --> odstawienie leku (Milurit - Allopurinolum)
    --> Pojawiły się pojedyncze plemniki bez oznak ruchu (nieznana przyczyna)
    --> badania genetyczne - inwersja pericentryczna (brak wpływu na płodność) wskazanie do in vitro

    Czynnik żeński - Hashimoto i niedoczynność tarczycy, insulinooporność
    Pasożyty ✅️
    HP ❓️

    Pierwsza próba grudzień 2024 ❌️
    USG piersi wykazało niewielki guzek - badania w styczniu ✅
    I IVF 4.02.25 (klasyfikacja)
    Estrofem ->(13.02) Puregon ->(18.02) Puregon + Orgalutran-> (25.02) Ovitrelle+Decapeptyl x2 -> (27.02) PUNKCJA (6x🥚 zamrożonych i czekają na małża 🥺)
    12.05 badanie nasienia😿😿 - brak poprawy
  • Agawa85 Autorytet
    Postów: 935 2537

    Wysłany: 20 maja, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja już po usg 5t5d był widoczny pęcherzyk ciążowy plus ciałko żółte.❤️ zarodka jeszcze nie było,ale pani doktor stwierdziła, że na tym etapie wygląda wszystko w porządku. Pozostało czekać na kolejne usg... łatwo powiedzieć, gorzej wykonać.😅

    Kingulla, Woczekiwaniu, LoliM, domi_, sylstaa, Domi0307, Puszkina, Dariana, Nina94, Lajla87_87, Roni87, Karolidu, Nowa31, Yahu, Morwa, Valletta, Karolaaas, Sangrita, MałaMi93., Malowybitna, Monixma, _mm__, Mary27, Thoruviel, Mel85, Andzia, taterniczka, Lwica_Lewka, Mała M., Ladybug, Kasiak89, Ccarolinaa, Cavarathiel, Jagodecka lubią tę wiadomość

    13.11.2024 transfer ❄️ 4.2.2 🙏🙏 encorton, sompfolipid, heparyna

    10dpt beta 33,12
    12 dpt beta 65,14
    14 dpt beta 132
    16 dpt beta 271
    22 dpt beta 1353
    29 dpt usg jest zarodek z bijącym serduszkiem❤️🥹 crl 0,45 cm
    36 dpt zarodek 1,2 cm z bijącym serduszkiem
    8tc💔

    27.03.2025 transfer ❄️ 4.2.2 🙏🙏 encorton, sompfolopid, heparyna
    10dpt beta< 2,3 😢

    29.04.2025 transfer❄️
    6dpt beta 54,6 🙏
    8dpt beta 102 🙏🙏
    10 dpt beta 211 🙏🙏
    13 dpt beta 584🙏🙏
    16dpt beta 2081 🙏🙏🙏

    12.05. 2021 transfer zarodeczka 4.2.2 AH + embroglue🙏
    6dp beta 78 mIU/ml🙏🙏
    8dp beta 240 mIU/ml🙏🙏
    10dp beta 640 mIU/ml
    13dp beta 2527 mIU/ml 🙏
    29.05 pierwsze usg🙏
    Mamy pęcherzyk ciążowy🙏
    11.06 mamy ❤ i 11 mm
    28.06 kropuś ma 3,1 cm😍
    24.01.2022 córeczka
    2❄️

    IVF
    KIR Bx brak 2DS3 i 3DS1
    NK 25%😔
    PAI-4G/5G układ homozygotyczny 😔
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 1679 1128

    Wysłany: 20 maja, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 wrote:
    Każdej z nas się uda, ale w innym czasie 🍀🌸
    Już walczę tyle czasu, że teraz tym bardziej się nie poddam. Wiadomo, że jest przykro bardzo, bo gdzieś miałam nadzieję, że cudem się uda, ale byłam też gotowa na taki wynik i jakoś mi lżej widząc, że nadszedł koniec zawieszenia. Ale łzy wczoraj popłynęły.
    Teraz chwila wytchnienia i luzu, ale suple już czekają i mam nadzieję, że stymulacja, punkcja pójdą pięknie i za jakiś czas kolejny i ostatni transfer ❤️☀️
    Edit: decyzja lekarza - odstawiam wszystkie leki


    Jak masz potrzebę to płacz ile wlezie. 😥 To czasami pomaga. Po tym nieudanym transferze musiałam odreagować i przez kilka dni łzy mi same napływały.

    Później poprawiamy koronę i walczymy dalej.

    Przytulam Cię w tym ciężkim czasie i bardzo Ci współczuję, że tak długo to musiało u Ciebie trwać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 16:41

    domi_, Nina94 lubią tę wiadomość

    Starania od 2019
    On 35: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, oligozospermia

    Ona 32: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96
    ❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match 30,1%

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
    I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8.10 😞

    II IVF 10/2024 Invimed Gdynia
    🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️ PGT-SR (❄️niski stopień mozaicyzmu chromosomu 2, ❄️trisomia 21, ❄️wynik nieinformatywny- 13.12 rebiopsja, zdrowy zarodek 🥹
    II FET 28/01/2025 BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163 😥 14dpt-115 😥
    III FET 28/04/2025 BetaHCG: 8dpt-15.30, 10dpt-13. 😥
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 773 310

    Wysłany: 20 maja, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariana wrote:
    W sumie wyszło 1,5 mca bo po 2 zastrzyku po ok. 2 tygodniach zaczęłam przyjmować estrofem

    Dobrze, że masz to wszystko w stopce ładnie z datami :). Czyli 1 zastrzyk w 2 połowie cyklu, potem następny i już na dipherline przygotowanie do transferu.
    Super, dziękuję, pomocne;)

    Dariana lubi tę wiadomość

  • Nina94 Autorytet
    Postów: 313 495

    Wysłany: 20 maja, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszkina wrote:
    Nina, bardzo mi przykro, Twoja cierpliwość i psychika została wystawiona na ogromną próbę, podziwiam to jak silna jesteś i jak umiesz znaleźć pozytywy i próbujesz wyciągnąć lekcje na przyszłość z tej trudnej sytuacji. Wspieram mocno 🤍

    Jeśli chodzi o badania, to niestety mam wrażenie że w takiej sytuacji pewnie głównie będzie zrzucanie winy na zarodek, z tego co kojarzę jesteś pod opieką Jarosz, miałaś też robiona biopsję endometrium jak rozumiem była z cd138 i cd56 i ujemne? No i była implantacja więc wychodzi na to że immunologiczie jesteś dobrze przygotowana. Może to rzeczywiście nie był TEN zarodek, i faktycznie przy kolejnej stymulacji warto rozważyć badanie zarodków - ale to indywidualna decyzja, bo niektórzy wolą po prostu transferować wszystkie które powstaną, oba rozwiązania mają plusy i minusy, więc samemu trzeba odpowiedzieć co przeważa u was.
    No i koksowanie przed stymulacją, dobra dieta, suplementacja, zero alkoholu itd, żeby zwiększyć liczbę szans. Będę mocno trzymać kciuki!
    Dziękuję za miłe słowa 🥹
    Tak, w biopsji wszystko było dobrze, brak stanu zapalnego. Przed transferem sprawdzałam znów chlamydię, ureo, myco i cytologię i wszystko ok. Cytokiny i cross również były sprawdzane. Nie wiem e co jeszcze uderzyć, poczekam na odpowiedź Jarosz.
    Z tym badaniem zarodków to mam mieszane uczucia, ale przemyślimy to jeszcze. Będę również rozmawiać z lekarzem o zapłodnieniu większej ilości jajeczek, bo trochę szkoda, aby znowu komórki się marnowały, ale to muszę poczytać jak to jest w programie.

    On 31 lat, wyniki ok
    Ona 30 lat AMH 3,94

    Starania naturalne od 10.2021
    - 03.2022 r. laparoskopia (lewy jajowód niedrożny)
    06.2023 start klinika.
    -01.2024 I procedura: ❄️❄️
    🍀02.2024 pierwszy transfer ❄️ bl.6.2.2. beta 0 😢
    -04.2024 roku wodniak na jajowodzie. Usunięcie jajowodów.
    🍀07.2024 r. drugi transfer ❄️ bl.5.3.3 beta 0 😢
    -09.2024 r. Biopsja endometrium ok.
    Immunologia: Bx, Kiry nieobecne: 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, NK 9%, Homocysteina 5,43
    -10.2024 II procedura ❄️❄️❄️❄️
    🍀11.2024 r. trzeci transfer ❄️ beta 0😢 (Accofil, encorton)
    Cross Match: 54,4% ❌
    -01.2025 r. Immunosupresja Equoral i encorton
    🍀02.2025 r. Czwarty transfer dwóch zarodków ❄️❄️ bl. 2.1.1 i 2.1.2 beta 0 😢 (Accofil oraz encorton)
    Cross Match: 33% ❌, diphereline x2
    🍀 29.04.2025 r. Piąty transfer 2.1.2 (encorton, Accofil, Prograf)
    7 dpt 12,8 16 dpt 247 18 dpt 408 20 dpt 605 21 dpt 624 💔😢
  • Roni87 Debiutantka
    Postów: 10 29

    Wysłany: 20 maja, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SupiOli wrote:
    Czyli stymulacja o której wspominał wcześniej lekarz prawdopodobnie nic nie da? Bo czytałam że da rade poprawić nasienie stymulacją jeśli jest wynika to przez hormony czy jakoś tak :/

    Mąż nie miał żadnego dodatkowego leczenia czy stymulacji. Że tak powiem wygrzebali z nasienia męża plemniki które nadawały się do zapłodnienia moich komórek. Pamiętajmy, że przy badaniu nasienia oni nie badają całości próbki, tylko jakaś część, i to, że w próbce która zbadali nie ma nadających się plemników, nie znaczy że w całości próbki nie znajdą tych kilku nadających się do zapłodnienia. U nas lekarz poprostu doszedł do wniosku, że przy tych parametrach naturalnie nie mamy szansy na ciążę.

    Zaznaczę, że mamy dziecko z ivf i jeszcze 2 zamrożone blastki, więc nie jest to beznadziejny przypadek.

    SupiOli lubi tę wiadomość

  • Nina94 Autorytet
    Postów: 313 495

    Wysłany: 20 maja, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi_ wrote:
    Nina 💔
    Widziałam już dalsze wpisy i info, że lekarz zdecydował o odstawieniu leków.
    Podziwiam Cię za siłę do dalszego działania i dlatego jeszcze mocniej trzymam kciuki, aby beta szybko spadła do 0.
    Pisałaś już do dr Jarosz? Jestem ciekawa jej opinii/dalszego kierunku działania.
    Również mam nadzieję, że szybko zacznie się nowy cykl. Pisałam tylko z wynikami, to odpisała, że widać niestety spadek przyrostów. Czekam na dalszą jej wiadomość co dalej. Zobaczymy.
    Od którego dc zaczyna się stymulacje? Już nie pamiętam nawet.

    On 31 lat, wyniki ok
    Ona 30 lat AMH 3,94

    Starania naturalne od 10.2021
    - 03.2022 r. laparoskopia (lewy jajowód niedrożny)
    06.2023 start klinika.
    -01.2024 I procedura: ❄️❄️
    🍀02.2024 pierwszy transfer ❄️ bl.6.2.2. beta 0 😢
    -04.2024 roku wodniak na jajowodzie. Usunięcie jajowodów.
    🍀07.2024 r. drugi transfer ❄️ bl.5.3.3 beta 0 😢
    -09.2024 r. Biopsja endometrium ok.
    Immunologia: Bx, Kiry nieobecne: 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, NK 9%, Homocysteina 5,43
    -10.2024 II procedura ❄️❄️❄️❄️
    🍀11.2024 r. trzeci transfer ❄️ beta 0😢 (Accofil, encorton)
    Cross Match: 54,4% ❌
    -01.2025 r. Immunosupresja Equoral i encorton
    🍀02.2025 r. Czwarty transfer dwóch zarodków ❄️❄️ bl. 2.1.1 i 2.1.2 beta 0 😢 (Accofil oraz encorton)
    Cross Match: 33% ❌, diphereline x2
    🍀 29.04.2025 r. Piąty transfer 2.1.2 (encorton, Accofil, Prograf)
    7 dpt 12,8 16 dpt 247 18 dpt 408 20 dpt 605 21 dpt 624 💔😢
  • Puszkina Autorytet
    Postów: 782 2347

    Wysłany: 20 maja, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa85 wrote:
    Hejka, ja już po usg 5t5d był widoczny pęcherzyk ciążowy plus ciałko żółte.❤️ zarodka jeszcze nie było,ale pani doktor stwierdziła, że na tym etapie wygląda wszystko w porządku. Pozostało czekać na kolejne usg... łatwo powiedzieć, gorzej wykonać.😅

    To piękna wiadomość i pozwól sobie na radość 🤍 na serduszko może faktycznie jeszcze ciut wcześnie ☺️ Najważniejsze że wg lekarza wszystko ok. Ale wiem, że to czekanie z wizyty na wizytę jest bardzo trudne i ciężko wytrzymać. Nie pocieszę cię, ja póki co ok. 3 dni po wizycie jestem spokojna, a później zaczynam wariować z powrotem 🙄😂

    Agawa85 lubi tę wiadomość

    👩🏻38l
    AMH: 3,4 po 3 stymulacjach IVF: 2,9
    KIR Bx (4/5, brak 2DS3), cross-match ✅ Białko S i C ✅ homocysteina 5,97 ✅ ANA1, ANA2, ANA3 ujemne ✅ ASA ujemne ✅
    🧔🏻‍♂️37l
    Zdrowy jak ryba, nasienie💪 ✅

    06.21 ciąza naturalna, 30 mm szczęscia z bijacym ❤️
    08.21 10tc poronienie, zaśniad groniasty częściowy💔
    07.23, 09.23, 11.23 trzy stymulacje IVF. Łącznie 3 ❄️ bez PGTA
    07.24 I FET ❄️ 3BB, CB 💔
    09.24 II FET ❄️ 5BC, beta 7dpt <2.3
    10.24 III FET ❄️ 5CC, beta 9dpt <2.3
    11.24 mezoterapia jajników 💉
    01.25 IVF nr 4 -> PGTA 3 zdrowe ❄️🥹
    03.25 Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    04.25 IV FET 4AB, beta 7dpt: 90.77, 9dpt: 274.8, 11dpt: 652, 13dpt: 1680,5, 20dpt: 29190, 24dpt: YS=4mm, pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 4,5mm i bijącym ❤️
    27.05.25: USG 🤞🍀
    Maluchu zostań ze mną i rośnij 🤍🍀

    "Ciągle mamy nadzieję. I we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję, niż ją stracić.”🤍
  • Nina94 Autorytet
    Postów: 313 495

    Wysłany: 20 maja, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Jak masz potrzebę to płacz ile wlezie. 😥 To czasami pomaga. Po tym nieudanym transferze musiałam odreagować i przez kilka dni łzy mi same napływały.

    Później poprawiamy koronę i walczymy dalej.

    Przytulam Cię w tym ciężkim czasie i bardzo Ci współczuję, że tak długo to musiało u Ciebie trwać.
    Dziękuję 🥹
    Jest mi przykro, ale chce szybko zacząć nowy cykl i tyle. Trzeba działać, aby były rezultaty. Masz rację, za długo to trwało, ale dziś w jakimś stopniu odetchnęłam, bo nie żyje dalej w niewiadomej. A Ty kiedy planujesz stymulację?

    On 31 lat, wyniki ok
    Ona 30 lat AMH 3,94

    Starania naturalne od 10.2021
    - 03.2022 r. laparoskopia (lewy jajowód niedrożny)
    06.2023 start klinika.
    -01.2024 I procedura: ❄️❄️
    🍀02.2024 pierwszy transfer ❄️ bl.6.2.2. beta 0 😢
    -04.2024 roku wodniak na jajowodzie. Usunięcie jajowodów.
    🍀07.2024 r. drugi transfer ❄️ bl.5.3.3 beta 0 😢
    -09.2024 r. Biopsja endometrium ok.
    Immunologia: Bx, Kiry nieobecne: 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, NK 9%, Homocysteina 5,43
    -10.2024 II procedura ❄️❄️❄️❄️
    🍀11.2024 r. trzeci transfer ❄️ beta 0😢 (Accofil, encorton)
    Cross Match: 54,4% ❌
    -01.2025 r. Immunosupresja Equoral i encorton
    🍀02.2025 r. Czwarty transfer dwóch zarodków ❄️❄️ bl. 2.1.1 i 2.1.2 beta 0 😢 (Accofil oraz encorton)
    Cross Match: 33% ❌, diphereline x2
    🍀 29.04.2025 r. Piąty transfer 2.1.2 (encorton, Accofil, Prograf)
    7 dpt 12,8 16 dpt 247 18 dpt 408 20 dpt 605 21 dpt 624 💔😢
  • Filiżanka8 Autorytet
    Postów: 466 451

    Wysłany: 20 maja, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam po nieudanej stymulacji, gdzie było zero zarodków zmienili sposób ich selekcji do zapłodnienia chyba to PICSI albo IMSi.
    Także jak RONi to dobrze opisała da się coś wybrać.

    sylstaa, SupiOli lubią tę wiadomość

    *Starania 2017
    *Stymulacja1: 4 zarodki po PGTA
    *Transfery 11.22 i 12.22 nieudane
    *Transfer3. Lipiec 2023❤️ Ciąża prawidłowa do 26 tyg💔😭
    *06.2024 stymulacja 2-ga- 0
    *09.2024Stymulacja3: 3 zarodki, po PGTA zero:(
    *25.11.2024 transfer, beta zero
    *22.01.2025 stymulacja4:2zarodki, po PGTA 1 zdrowy
    *16.05.2025 transfer z duża obstawa
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 876 1451

    Wysłany: 20 maja, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 wrote:
    Od którego dc zaczyna się stymulacje? Już nie pamiętam nawet.
    Ja wszystkie moje trzy stymulacje zaczynałam od 2dc, protokół krótki.

    A jak przebiegała Wasza pierwsza procedura, ile było pobranych i zapłodnionych?

    Do zapłodnienia wszystkich komórek są konkretne wskazania, wklejam z fundacji bocian:
    - Istotny czynnik męski – np. bardzo niska jakość nasienia.
    - Choroby ogólnoustrojowe o istotnym znaczeniu klinicznym, które mogą wpływać na skuteczność leczenia lub pogarszać się w trakcie jego prowadzenia, w szczególności: Endometrioza III i IV stopnia, Choroby nowotworowe, Ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej, Choroby autoimmunologiczne.
    - Zabezpieczenie płodności na przyszłość – np. przed planowanym leczeniem onkologicznym.
    - Niska jakość komórek jajowych i/lub zarodków w poprzednich cyklach leczenia.
    - Niska rezerwa jajnikowa – nieadekwatna do wieku pacjentki.
    - Wskazania do diagnostyki przedimplantacyjnej zarodków – np. w celu wykluczenia chorób genetycznych.
    - Zwiększone ryzyko powikłań związanych z kontrolowaną hiperstymulacją jajników.
    - Depresja – w przypadku, gdy stan psychiczny może wpłynąć na skuteczność leczenia.
    - Inne choroby współistniejące z niepłodnością, które według lekarza mogą znacząco obniżyć skuteczność leczenia metodą in vitro.

    👩🏻‍🦰92'+🧔🏻‍♂️90'
    Starania od 04.2022

    Chapter 1, AMH 0.8
    Jajowody drożne, ale kręte
    Kariotypy, histeroskopia✅
    Morfologia 2%
    IMSI (11.23) 3 zarodki, po EMBRACE zdrowy 4AB
    Transfer 01.24 ❄️4AB, 10dpt beta <0.2

    Chapter 2, AMH 0.6
    IMSI (02.24) 3 zarodki, po EMBRACE zdrowe 3AA, 4AA, 4AB
    KIR AA (mąż HLA C1C2)
    PAI-1 + czynnik V R2 heterozygota
    cross match 33%, allo 26%, CD56⬆️
    rezonans, ANA, CD138✅
    6x szczepienia pulowane
    Transfer 11.24 ❄️3AA + prograf, encorton, acard, fraxiparine, intralipid, accofil, utm, beta <0.2
    12.24 cross match 44%, allo 0%
    Transfer 02.25 ❄️4AA + equoral, encorton, prograf, acard, neoparin, intralipid, accofil, spasmolina, utm, 8dpt beta 2.1, 10dpt beta 0.7
    Transfer 03.25 ❄️4AB + leki jw, 8dpt beta <0.2

    Chapter 3, AMH 0.42
    IMK, ANA, biopsja✅
    cross match 48%
    ICSI (05.25)⏳
  • Loka88 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 20 maja, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszkina wrote:
    Nina, bardzo mi przykro, Twoja cierpliwość i psychika została wystawiona na ogromną próbę, podziwiam to jak silna jesteś i jak umiesz znaleźć pozytywy i próbujesz wyciągnąć lekcje na przyszłość z tej trudnej sytuacji. Wspieram mocno 🤍

    Jeśli chodzi o badania, to niestety mam wrażenie że w takiej sytuacji pewnie głównie będzie zrzucanie winy na zarodek, z tego co kojarzę jesteś pod opieką Jarosz, miałaś też robiona biopsję endometrium jak rozumiem była z cd138 i cd56 i ujemne? No i była implantacja więc wychodzi na to że immunologiczie jesteś dobrze przygotowana. Może to rzeczywiście nie był TEN zarodek, i faktycznie przy kolejnej stymulacji warto rozważyć badanie zarodków - ale to indywidualna decyzja, bo niektórzy wolą po prostu transferować wszystkie które powstaną, oba rozwiązania mają plusy i minusy, więc samemu trzeba odpowiedzieć co przeważa u was.
    No i koksowanie przed stymulacją, dobra dieta, suplementacja, zero alkoholu itd, żeby zwiększyć liczbę szans. Będę mocno trzymać kciuki!

    Mi lekarz powiedział ze jak zarodek sie zagnieździ i rozwój jego jest nieprawidłowy to dużą role w tym może odgrywać immunologia… teraz jestem w kropce bo Twoja wypowiedź przeczy temu lub jej nie rozumiem.
    Możesz kochana napisać coś wiecej bo jest to dla mnie ogromnie ważny temat z racji 3 poronien na 7-9tc

  • Lajla87_87 Ekspertka
    Postów: 190 204

    Wysłany: 20 maja, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 wrote:
    Dziękuję za miłe słowa 🥹
    Tak, w biopsji wszystko było dobrze, brak stanu zapalnego. Przed transferem sprawdzałam znów chlamydię, ureo, myco i cytologię i wszystko ok. Cytokiny i cross również były sprawdzane. Nie wiem e co jeszcze uderzyć, poczekam na odpowiedź Jarosz.
    Z tym badaniem zarodków to mam mieszane uczucia, ale przemyślimy to jeszcze. Będę również rozmawiać z lekarzem o zapłodnieniu większej ilości jajeczek, bo trochę szkoda, aby znowu komórki się marnowały, ale to muszę poczytać jak to jest w programie.

    Tak mi przykro 😭 tule mocno 🫂 są odstępstwa dla których lekarz może zgodzić się zapłodnić wszystkie jajeczek, poczytaj o tym. Wierzę że następnym razem się już uda 🍀🍀🍀🍀☺️✊✊✊

    Nina94 lubi tę wiadomość

    👧 37 lat
    AMH:
    01.2025 1,14
    03.2024 0,96
    03.2023 1,03

    TSH & FT4 & FT3 & antyTPO & antyTG 🆗
    Homocysteina & witamina D & witamina B12 & kwas foliowy & ferrytyna 🆗
    Guzek na tarczycy i piersi ❌
    Kariotyp 🆗
    Cytologia płynna, HPV 🆗


    👦 39 lat
    Kariotyp 🆗
    02.2024 Badanie nasienia morfologia 1%❌
    09.2024 HBA 75%
    09.2024 MSOME 2%

    🍀 Invimed Wrocław 🍀
    🍀14.02.2025 punkcja 11 oocytów, 🥚9 zapłodnionych ➡️ ❄️❄️❄️❄️❄️ 4AA, 3AA, 4AA, 4BB, 4AA

    😔 17.03.2025 FET ❄️3AA (5dn)+ embryoglue (Estrofem 3x1, progesterone besins 200 3x1, cyclogest 2x1, aspiryn cardio)
    8dpt: 12,99 10dpt: 7,42 11dpt: 3,40 cb💔

    😔 18.04.2025 FET odwołany z winy kliniki 💔

    🍀16.05.2025 FET 4AA (6dn) + embryoglue⌛️👶⌛️ (Estrofem 3x1, progesterone besins 200 3x1, cyclogest 2x1, duphaston 2x1, Relanium, aspiryn cardio)
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 876 1451

    Wysłany: 20 maja, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loka88 wrote:
    Mi lekarz powiedział ze jak zarodek sie zagnieździ i rozwój jego jest nieprawidłowy to dużą role w tym może odgrywać immunologia… teraz jestem w kropce bo Twoja wypowiedź przeczy temu lub jej nie rozumiem.
    Możesz kochana napisać coś wiecej bo jest to dla mnie ogromnie ważny temat z racji 3 poronien na 7-9tc
    Immunologia może mieć znaczenie na różnych etapach, zarówno przy samej implantacji jak i nieco później.

    Edit: dlatego też z większości leków immunologicznych schodzi się mniej więcej pod koniec pierwszego trymestru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 17:08

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰92'+🧔🏻‍♂️90'
    Starania od 04.2022

    Chapter 1, AMH 0.8
    Jajowody drożne, ale kręte
    Kariotypy, histeroskopia✅
    Morfologia 2%
    IMSI (11.23) 3 zarodki, po EMBRACE zdrowy 4AB
    Transfer 01.24 ❄️4AB, 10dpt beta <0.2

    Chapter 2, AMH 0.6
    IMSI (02.24) 3 zarodki, po EMBRACE zdrowe 3AA, 4AA, 4AB
    KIR AA (mąż HLA C1C2)
    PAI-1 + czynnik V R2 heterozygota
    cross match 33%, allo 26%, CD56⬆️
    rezonans, ANA, CD138✅
    6x szczepienia pulowane
    Transfer 11.24 ❄️3AA + prograf, encorton, acard, fraxiparine, intralipid, accofil, utm, beta <0.2
    12.24 cross match 44%, allo 0%
    Transfer 02.25 ❄️4AA + equoral, encorton, prograf, acard, neoparin, intralipid, accofil, spasmolina, utm, 8dpt beta 2.1, 10dpt beta 0.7
    Transfer 03.25 ❄️4AB + leki jw, 8dpt beta <0.2

    Chapter 3, AMH 0.42
    IMK, ANA, biopsja✅
    cross match 48%
    ICSI (05.25)⏳
  • Nina94 Autorytet
    Postów: 313 495

    Wysłany: 20 maja, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loka88 wrote:
    Mi lekarz powiedział ze jak zarodek sie zagnieździ i rozwój jego jest nieprawidłowy to dużą role w tym może odgrywać immunologia… teraz jestem w kropce bo Twoja wypowiedź przeczy temu lub jej nie rozumiem.
    Możesz kochana napisać coś wiecej bo jest to dla mnie ogromnie ważny temat z racji 3 poronien na 7-9tc
    Ja Ci powiem, że to była moja pierwsza implantacja zarodka. Ja czuję, że to dzięki leczeniu immunologi właśnie się udało. Miałam Accofil na braki implantacyjne, do tego Prograf i encorton na cross. Wcześniej nigdy beta nawet nie drgnęła. Sama Dr Jarosz powiedziała, że przy wysokim cross nie uda się transfer.

    On 31 lat, wyniki ok
    Ona 30 lat AMH 3,94

    Starania naturalne od 10.2021
    - 03.2022 r. laparoskopia (lewy jajowód niedrożny)
    06.2023 start klinika.
    -01.2024 I procedura: ❄️❄️
    🍀02.2024 pierwszy transfer ❄️ bl.6.2.2. beta 0 😢
    -04.2024 roku wodniak na jajowodzie. Usunięcie jajowodów.
    🍀07.2024 r. drugi transfer ❄️ bl.5.3.3 beta 0 😢
    -09.2024 r. Biopsja endometrium ok.
    Immunologia: Bx, Kiry nieobecne: 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, NK 9%, Homocysteina 5,43
    -10.2024 II procedura ❄️❄️❄️❄️
    🍀11.2024 r. trzeci transfer ❄️ beta 0😢 (Accofil, encorton)
    Cross Match: 54,4% ❌
    -01.2025 r. Immunosupresja Equoral i encorton
    🍀02.2025 r. Czwarty transfer dwóch zarodków ❄️❄️ bl. 2.1.1 i 2.1.2 beta 0 😢 (Accofil oraz encorton)
    Cross Match: 33% ❌, diphereline x2
    🍀 29.04.2025 r. Piąty transfer 2.1.2 (encorton, Accofil, Prograf)
    7 dpt 12,8 16 dpt 247 18 dpt 408 20 dpt 605 21 dpt 624 💔😢
  • Loka88 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 20 maja, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 wrote:
    Dziękuję 🥹
    Jest mi przykro, ale chce szybko zacząć nowy cykl i tyle. Trzeba działać, aby były rezultaty. Masz rację, za długo to trwało, ale dziś w jakimś stopniu odetchnęłam, bo nie żyje dalej w niewiadomej. A Ty kiedy planujesz stymulację?
    Kochana tule mocno i ściskam. Codziennie sprawdzałam forum i śledziłam Twoje wyniki. Widać że jesteś silna kobitka i taka sytuacja tylko Ci wzmocni.

    Jeżeli chodzi o start do nowego transferu to w moim przypadku lekarz kazał zrobić jeden cykl przerwy aby organizm sie zregenerował, beta sie wyzerowała i zeby troche dosuplementować organizm

    Nina94 lubi tę wiadomość

  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 1657 1551

    Wysłany: 20 maja, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina94 Bardzo mi przykro !!! 💔domyślałam się co w tym momencie czujesz 😔 przechodziłam niestety przed to samo.. co ci mogę powiedzieć to czas leczy rany ! pozwól sobie na płacz a następnie popraw koronę i wracaj do gry ♥️

    Nina94 lubi tę wiadomość

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Kariotyp -ok
    Cytokiny - ok
    Kir BX - brak 1 implantacyjnego
    Biopsja endometrium CD138 0/10
    Cd56 Ok
    AlloMlr 22%
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF :
    15.04 Punkcja 🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    18.11 3 Transfer 🍍
    18dpt 1120,5 💔 CP

    Badamy immunologie -Dr.Sydor
    • Histeroskopia - laparoskopia : usunięto zrosty
    • Zmiana lekarza na MP ♥️😍🥰
    12.04 Transfer 🍍🍟🥹
    5dpt - 12,1 rośnij kropeczku !! 🙏
    6dpt - 30.7
    8dpt - 15.2 😪
    10dpt - 7,2 💔
    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • Nina94 Autorytet
    Postów: 313 495

    Wysłany: 20 maja, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Ja wszystkie moje trzy stymulacje zaczynałam od 2dc, protokół krótki.

    A jak przebiegała Wasza pierwsza procedura, ile było pobranych i zapłodnionych?

    Do zapłodnienia wszystkich komórek są konkretne wskazania, wklejam z fundacji bocian:
    - Istotny czynnik męski – np. bardzo niska jakość nasienia.
    - Choroby ogólnoustrojowe o istotnym znaczeniu klinicznym, które mogą wpływać na skuteczność leczenia lub pogarszać się w trakcie jego prowadzenia, w szczególności: Endometrioza III i IV stopnia, Choroby nowotworowe, Ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej, Choroby autoimmunologiczne.
    - Zabezpieczenie płodności na przyszłość – np. przed planowanym leczeniem onkologicznym.
    - Niska jakość komórek jajowych i/lub zarodków w poprzednich cyklach leczenia.
    - Niska rezerwa jajnikowa – nieadekwatna do wieku pacjentki.
    - Wskazania do diagnostyki przedimplantacyjnej zarodków – np. w celu wykluczenia chorób genetycznych.
    - Zwiększone ryzyko powikłań związanych z kontrolowaną hiperstymulacją jajników.
    - Depresja – w przypadku, gdy stan psychiczny może wpłynąć na skuteczność leczenia.
    - Inne choroby współistniejące z niepłodnością, które według lekarza mogą znacząco obniżyć skuteczność leczenia metodą in vitro.
    Nie pamiętam jak dokładnie było z poprzednimi stymulacjami, ale przy pierwszej było dużo jajeczek a tylko sześć zapłodnili i dwa zarodki przetrwały. Resztę jajeczek zamroziliśmy, ale jakiś czas temu zutylizowaliśmy, gdyż lekarz sam podpowiedział, że lepiej nową stymulacja niż odmrażanie jajeczek.
    Druga stymulacja była podobnie i najgorzej, że tylko sześć zapładniają, w rezultacie mieliśmy cztery zarodki. Dopiero po drugiej stymulacji ruszyliśmy immunologię i wyszły smaczki.
    Co do programu, to może podejrzenia u mnie adenomiozy, wielokrotne nieudane próby transferów z brakiem implantacji? Nie wiem, zależy mi na tym, aby zapłodnili więcej niż sześć.

    On 31 lat, wyniki ok
    Ona 30 lat AMH 3,94

    Starania naturalne od 10.2021
    - 03.2022 r. laparoskopia (lewy jajowód niedrożny)
    06.2023 start klinika.
    -01.2024 I procedura: ❄️❄️
    🍀02.2024 pierwszy transfer ❄️ bl.6.2.2. beta 0 😢
    -04.2024 roku wodniak na jajowodzie. Usunięcie jajowodów.
    🍀07.2024 r. drugi transfer ❄️ bl.5.3.3 beta 0 😢
    -09.2024 r. Biopsja endometrium ok.
    Immunologia: Bx, Kiry nieobecne: 2DL5, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, NK 9%, Homocysteina 5,43
    -10.2024 II procedura ❄️❄️❄️❄️
    🍀11.2024 r. trzeci transfer ❄️ beta 0😢 (Accofil, encorton)
    Cross Match: 54,4% ❌
    -01.2025 r. Immunosupresja Equoral i encorton
    🍀02.2025 r. Czwarty transfer dwóch zarodków ❄️❄️ bl. 2.1.1 i 2.1.2 beta 0 😢 (Accofil oraz encorton)
    Cross Match: 33% ❌, diphereline x2
    🍀 29.04.2025 r. Piąty transfer 2.1.2 (encorton, Accofil, Prograf)
    7 dpt 12,8 16 dpt 247 18 dpt 408 20 dpt 605 21 dpt 624 💔😢
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ