Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌸🌸🌸IVF Sierpień 🌸🌸🌸
Odpowiedz

🌸🌸🌸IVF Sierpień 🌸🌸🌸

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    U mnie dziś beta 553.. średni przyrost 27% :(
    Dr kazała nie odstawiac leków do sobotniej wizyty, wtedy dopiero postanowimy co dalej ale nadzieja jest mikra :(

    Iseko ❤️ Ściskam mocno

  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Ja dzisiaj jadę sprawdzić co wyhodowałam.. dziewczyny stymulację mam rozpisaną na 8 dni, dzisiaj pierwszy podgląd. I jestem ciekawa kiedy będzie punkcja... Jak długo u Was trwała stymulacja? I jak uda mi się mam nadzieję uniknąć hiperki i będę mieć to szczęście, że będę miała kilka, bądź chociaż jeden zarodek to lepiej podchodzić od razu do transferu, czy lepiej odroczyć? Wiem, że ostatecznie podejmiemy tą decyzję z lekarzem, ale chciałabym znać Wasze zdanie.

    Wiem, ze skutecznosc jest mniejsza po swiezym, ale osobiscie jakbym miala duzo zarodkow i zero przeciwskazan, to bym jednak sprobowala swiezego.
    Jednak wiekszosc klinik transferuje teraz mrozone zarodki i czasami nawet nie proponuja innego rozwiazania.

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Ja dzisiaj jadę sprawdzić co wyhodowałam.. dziewczyny stymulację mam rozpisaną na 8 dni, dzisiaj pierwszy podgląd. I jestem ciekawa kiedy będzie punkcja... Jak długo u Was trwała stymulacja? I jak uda mi się mam nadzieję uniknąć hiperki i będę mieć to szczęście, że będę miała kilka, bądź chociaż jeden zarodek to lepiej podchodzić od razu do transferu, czy lepiej odroczyć? Wiem, że ostatecznie podejmiemy tą decyzję z lekarzem, ale chciałabym znać Wasze zdanie.

    U mnie stymulacja zaczęła się 2-ego dnia cyklu i 12-ego dnia miałam punkcję.
    Transfer był odroczony, bo my robiliśmy badania PGT-A

  • ŁAsica Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    Cześć dziewczyny :) napiszecie może czy miał ktoś punkcję bez znieczulenia ogólnego i czy bardzo bolało ?
    Chyba nie ma punkcji że znieczuleniem ogólnym🤔🤔 jakiś tam lek się dostaje ale ja byłam cały czas przytomna i odp na pytania, mnie nic nie bolało

    33lata,starania od 08.2018
    1sze IVF- stymulacja💉 od 28.05.22
    6.06 punkcja, pobrane 7, dojrzałe 4
    4 zapłodnione, 2 padły po 4 dobie
    Transfer blastki 2AA 11.06
    Beta 7dpt -1😓
    Ostatnia ❄️4AA transfer 8.08.22
    Beta 8dpt <1
  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    KateM no i super ❤️ oby jak najwięcej było zdrowiutkich✊
    U mnie beta już jest szybciutko , oczywiście negatywna 😶‍🌫️ akurat siedzę u fryzjera🤣 także z nowym blondem pójdę bo butelkę bombelków lub 2 , mam mocna głowę🙈 naskrobe maila do doktorka kiedy ta histeroskopia no i co bujam się dalej 😶 dziękuję wam za ten ogrom wsparcia , tyle wam tu natrulam że zapamiętacie Łasice męczybułe🙈


    Łasiczka nasza, bardzo mi przykro :(
    Wiem co czujesz, zrob się na zajebistą blondi (też to zrobiłam po ostatnim nieudanym :D).

    napij się pyszniutkich bombelków, rozplanuj co trzeba i nie zapominaj, że tutaj jestesmy jakbyś miałą ochote wyrzucić z siebie (byle nie %):D

    ŁAsica lubi tę wiadomość

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara Staraczka wrote:
    Chore zarodki chyba idą na koszt kliniki. Doczytam i potwierdze

    dzieki! Moge je oddac do badani naukowych jak beda chcieli,tak też oddawałam płyn z pęcherzyków czy coś podobnego dla uniwerku/ kliniki do badań.
    Osobiscie szanuje etyke itd, wiec jak za zarodki chore bedzie trzeba placic, wtedy bedziemy placic, sama nie podjelabym decyzji o utylizacji, chyba ze jest to odgornie narzucone itp.

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • KateM Autorytet
    Postów: 5968 8105

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    U mnie dziś beta 553.. średni przyrost 27% :(
    Dr kazała nie odstawiac leków do sobotniej wizyty, wtedy dopiero postanowimy co dalej ale nadzieja jest mikra :(

    Iseko ❤️❤️

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5702 6702

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁAsica wrote:
    Chyba nie ma punkcji że znieczuleniem ogólnym🤔🤔 jakiś tam lek się dostaje ale ja byłam cały czas przytomna i odp na pytania, mnie nic nie bolało
    Do punkcji praktycznie zawsze znieczulenie ogólne, ja punkcję miałam 3 razy i za każdym razem spałam....

    ŁAsica, Martitka3006, Kaśka Furiatka lubią tę wiadomość

    age.png
    I IVF ❄️❄️❌
    II IVF ❄️❌
    III IVF ❄️✔️❄️❌
    IV IVF ❄️❌❄️ 🙏
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    28.06.2022 FET 4BA
    👶4dpt ⏸️ 11.50mlU
    p. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU p.30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU p. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU p.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU p.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    30.01.2026 FET4BB 😓 biochem
    10.06.2026 FET5AA 😭 biochem
    ➖➖➖➖➖➖➖➖

    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5702 6702

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko 😔

    age.png
    I IVF ❄️❄️❌
    II IVF ❄️❌
    III IVF ❄️✔️❄️❌
    IV IVF ❄️❌❄️ 🙏
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    28.06.2022 FET 4BA
    👶4dpt ⏸️ 11.50mlU
    p. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU p.30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU p. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU p.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU p.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    30.01.2026 FET4BB 😓 biochem
    10.06.2026 FET5AA 😭 biochem
    ➖➖➖➖➖➖➖➖

    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5702 6702

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara Staraczka wrote:
    Chore zarodki chyba idą na koszt kliniki. Doczytam i potwierdze
    Tak jest, zarodki chore są przechowywane przez klinikę, nie można ich zniszczyć.

    age.png
    I IVF ❄️❄️❌
    II IVF ❄️❌
    III IVF ❄️✔️❄️❌
    IV IVF ❄️❌❄️ 🙏
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    28.06.2022 FET 4BA
    👶4dpt ⏸️ 11.50mlU
    p. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU p.30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU p. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU p.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU p.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    30.01.2026 FET4BB 😓 biochem
    10.06.2026 FET5AA 😭 biochem
    ➖➖➖➖➖➖➖➖

    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko, wysyłam serduszko wsparcia ❤️.

  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    14 d.p.t beta 231.8 (inne labo niż ost) ale w czwartek powtórzę chyba nie jest dobrze bo 10 d.p.t było 152.51

    A bierzesz jakieś leki?

  • HopeHope Autorytet
    Postów: 1330 3184

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - sercem jestem z Wami.
    łasica, Iseko - ściskam Was przemocno. Może to będzie przegrana bitwa, ale chyba nie walka co?

    Dużo dziś postów, dużo się dzieje, nie daję rady na bieżąco czytać, bo w pracy kongo, od poniedziałku idę na urlop więc staram się nadgonić jak najwięcej.

    ŁAsica lubi tę wiadomość

    age.png
    1 IVF:
    Start: 4.11.2021 - antyki
    26.11 - 1DS, menopur 225
    10.12 - punkcja, 10 pęcherzyków, 8 zdegenerowanych🥚, 0 zarodków
    2IVF - lipiec 2022🙏✊
    3.07 - mensinorm 300 -> 450
    14.07 - punkcja, 7 komórek, 6 prawidłowo zapłodnionych
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    2x 4AA, 4x 4AB
    8.08.2022 - transfer 4AA✔️
    14.08 - ⏸️
    15.08 - wciąż są ⏸️ to nie sen ✊️
    16.08 - 8dpt beta 99 10dpt beta 295, 12dpt beta 585, 14dpt beta 1208, 21dpt beta 14015
    3.09 - 26dpt jest ❤, CRL 3,66mm, FHR 140
    21.09 - 8+6, CRL 2,13cm, FHR 179
    3.10 - 10+3, CRL 3.8cm, FHR 170
    12.10 - prenatalne - 5.38cm, jest ok
    28.11 - będzie SYNuś ♥️
    7.02 - 28+6 - 1400 gram
    28.02 - 31+6 - 2100 gram
    24.03.2026 - transfer 4AB ❌
    23.04.2026 - transfer 4AB
    7dpt - beta 10,1, 11dpt - 13,4, 12dpt - 18,8 18dpt- 87,5, 20dpt - 94,7, 22dpt - 128 CB ❌
  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    Cześć dziewczyny :) napiszecie może czy miał ktoś punkcję bez znieczulenia ogólnego i czy bardzo bolało ?

    Ja miałam że znieczuleniem, więc nie wiem jak jest bez.. po punkcji bolał mnie brzuch do końca dnia, ale jak dla mnie do wytrzymania bez leków. W kolejnych dniach było już ok.

  • Bea Autorytet
    Postów: 403 1300

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamainprogress wrote:
    Cześć dziewczyny :) napiszecie może czy miał ktoś punkcję bez znieczulenia ogólnego i czy bardzo bolało ?


    A masz jakieś złe doświadczenia z narkozą?

    23.07.22 Początek stymulacji
    03.08.22 Punkcja
    12 kumulusów 👉 6 dorosłych komórek 👉 6 zapłodnionych 👉
    ❄❄❄❄
    26.08.22 Transfer
    01.09.22 6dpt 4,48
    06.09.22 11dpt 8,8
    08.09.22 13 dpt 1,5
    29.10.22 2 Transfer EG&AH&Monokoncentrat
    09.11.22 beta 11dpt 342,9🥳
    12.11.22 beta 14 dpt 1615 🚀
    14.11.22 beta 16 dpt 3486 💞
    21.11.22 USG jest ❤

    preg.png
  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    dzieki! Moge je oddac do badani naukowych jak beda chcieli,tak też oddawałam płyn z pęcherzyków czy coś podobnego dla uniwerku/ kliniki do badań.
    Osobiscie szanuje etyke itd, wiec jak za zarodki chore bedzie trzeba placic, wtedy bedziemy placic, sama nie podjelabym decyzji o utylizacji, chyba ze jest to odgornie narzucone itp.

    U mnie jeden zarodek jest z wadą. Możemy z niego zrezygnować tak jak i ze zdrowego, jeśli nie będę podchodzić już do kolejnego transferu. Taki zarodek trafia do anonimowego dawstwa, czyli adopcji. Badanie PGT-a (jakie takie robiłam) podobno nie daje 100% pewności, że wada faktycznie okaże się wada i dziecko urodzi się chore.
    Co do przekazywania do badań - nie mam wiedzy na ten temat. Zarodków się nie utylizuje 😉 bo to niezgodne z prawem polskim. W dokumentach do badań taka informacja też jest.
    Jeśli decydujesz się zostawić taki zarodek to płacisz jak za przechowywanie zdrowego.

  • ........ Autorytet
    Postów: 2452 3302

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wka.kin wrote:
    A bierzesz jakieś leki?


    Tylko progesteron: cycoglest,duphaston, prolutex no i acart, miałam jeszcze encortolon ale jak napisałam Prof tego 10 d.pt pozytywny wynik to kazał mi encortolon odstawić

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2441 3911

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wka.kin wrote:
    Jeśli decydujesz się zostawić taki zarodek to płacisz jak za przechowywanie zdrowego.

    To zależy. U mnie w klinice się nie płaci, ale nie wiem co się z nimi dzieje.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦
    III transfer 4aa: 7dpt: 101, 9dpt: 282

    Czeka na nas ❄
  • wka.kin Przyjaciółka
    Postów: 105 72

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    To zależy. U mnie w klinice się nie płaci, ale nie wiem co się z nimi dzieje.
    A no widzisz .. a ja dostałam u siebie taką informację. Taki zarodek traktowany jest jak zdrowy, bo "może ktoś się na taki zdecyduje" 🤷
    ........ wrote:
    Tylko progesteron: cycoglest,duphaston, prolutex no i acart, miałam jeszcze encortolon ale jak napisałam Prof tego 10 d.pt pozytywny wynik to kazał mi encortolon odstawić

    Czyli w sumie też bierzesz dużo tego. Mi po pozytywnym wyniku w sumie zwiekszyl dawkę luteiny, ale w 15dpt dodał prolutex, ale encortonu nie brałam. Progesteron też badasz razem z beta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2022, 15:04

  • Mamainprogress Koleżanka
    Postów: 66 17

    Wysłany: 16 sierpnia 2022, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea wrote:
    A masz jakieś złe doświadczenia z narkozą?

    Właśnie tak przeciwskazanie wręcz i narkoza to ostateczność u mnie i musi być anestezjolog bo mam miastenię i boje się trochę ryzykować... a moj lekarz tylko z ogólna wiec szukam. Z tego co czytam da się wytrzymać bez. Jak ktoś okolice Krakowa to piszczcie gdzie. Dziękuje :)

    Starania o ❤️ Od 2021 marzec
    1 ciąża - październik 2021 💔 7tc
    3 IUI - Lipiec 🍀
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ