X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF start wrzesień 2018
Odpowiedz

IVF start wrzesień 2018

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane przedstawcie się :)
    Jaki protokół macie?
    Jakie leki?
    Jakie problemy medyczne?
    Jakie suplementy stosujecie i dlaczego?
    Jak godzicie to z pracą? (badania, punkcje, transfer)

    Ja będę szła długim protokołem, ze względu na endometriozę III st. Mamy też problem z kiepskim HBA dlatego będzie to IVF metodą pICSI. Suplementuje wit. B6,B12,C,D3, A+E, Omega3 plus DHA, Magne B6, Femibion 0 a Mąż Fertilman :)

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Przycupnę i chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach. U nas dopiero w październiku ruszamy z tematem in vitro. Naszym problemem jest fragmentacja DNA plemników na poziomie 42%. Mąż się suplementuje l-karnityną, witaminą C, D, B12, kwas foliowy, cynk, q10.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! I ja dołączam do Was :) dzisiaj już 1dc więc zaczynam stymulacje, ale wszystko rozstrzygnie się we wrześniu.

    U nas glownym problemem jest moje niskie AMH. U męża DFI na granicy i słaby ruch więc to będzie pICSI jak u Ciebie Frelcia.

    Idziemy krótkim protokołem z antagonista, zaczynam od Gonal F 150j i Menopur 150j.

    Jutro pierwsze zastrzyki także trzymajcie kciuki :)

    Swoją drogą mam prośbę o poradę. W sobotę przypada 6dc i pierwsza wizyta. Niestety moje dr prowadzącej nie ma i mam wizytę u lekarza dyzurujacego. Zastanawiam się czy w tej sytuacji nie będzie lepiej zapisać się na piątek do swojej dr. Wtedy to będzie 5dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2018, 08:46

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja czekam na okres i też zaczynam stymulację. Mamy krótki protokół. Czynnik męski - mąż ma słabe nasienie (morfologia 0-2%). Zastrzyki: Mensinorm i Orgalutran, później na monitoringu zobaczymy jakie dalsze leki. Będzie to ICSI, a może IMSI? Na ostatniej wizycie zapomniałam o tym zagadać..
    Suplementacja męża: Profertil, Salfazin, Flegamina.
    Suplementacja moja: kwas foliowy metylowany, witamina D3 + K2

    A! I na okres dojazdów na monitoringi do transferu biorę urlop - mam prawie 3 godziny jazdy do kliniki, więc cały dzień schodzi finalnie. A co drugi dzień nie wiem czy szef by się zgodził dawać wolne ;) A tak powiem że to jakaś wycieczka czy coś :p Ot co.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 10:51

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipsiątko czyli idziemy tak samo :) bo ja od poniedziałku zaczynam 21 dni z antykami (to będzie 3 miesiąc) i potem gonapeptyl i stymulacja od 5 października :)

    Polecam Ci jeszcze suplementować omega3 + DHA, wit. A+E i wit.C, wszystko antyoksydanty na endomende :) no i jeść borówki, pić sok z aronii :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 11:53

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej, zaczęłam symulacje 24 sierpnia, w środę mam punkcję, dobrze leki na mnie zadziałały, wręcz za dobrze, mam ryzyko zespołu hiperstymulacji mimo ze nie cierpię na PCOS. Brałam gonal f 150 I cetrotide.

    Chcemy genetycznie zbadać zarodki, bo dojeżdżamy z zagranicy wiec chcemy zminimalizować ryzyko poronień. Transfer w październiku. Leczymy się w Pradze. Głównym problemem jest nasienie męża - niska ilość, niska morfologia. Doktor poleciła nam PICSI.

    Maz bierze różne suplementy ale nie pamietam jakie, był na Clomidzie, trochę wyniki się poprawiły, próbowaliśmy trzy razy iui, ale się nie udało.

    Ja biorę tabletki prenatalne, ubiquol, hormon tarczycy (mam hashimoto), chodziłam na akupunkturę i odstawiłam gluten, alkohol, i kofeinę.
    amica wrote:
    Hej! I ja dołączam do Was :) dzisiaj już 1dc więc zaczynam stymulacje, ale wszystko rozstrzygnie się we wrześniu.

    U nas glownym problemem jest moje niskie AMH. U męża DFI na granicy i słaby ruch więc to będzie pICSI jak u Ciebie Frelcia.

    Idziemy krótkim protokołem z antagonista, zaczynam od Gonal F 150j i Menopur 150j.

    Jutro pierwsze zastrzyki także trzymajcie kciuki :)

    Swoją drogą mam prośbę o poradę. W sobotę przypada 6dc i pierwsza wizyta. Niestety moje dr prowadzącej nie ma i mam wizytę u lekarza dyzurujacego. Zastanawiam się czy w tej sytuacji nie będzie lepiej zapisać się na piątek do swojej dr. Wtedy to będzie 5dc.

    Wydaje mi się ze lekarz dyżurujący napewno zna się na rzeczy i będzie ok :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam na wrześniowy wątek do njut.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2018, 13:45

  • Domika333 Ekspertka
    Postów: 137 234

    Wysłany: 7 października 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa i w sumie dopiero wglebiam się w temat ivf. Od czwartku biorę tabletki antykoncepcyjne przepisane przez lekarza, wszystkie badania wykonane i 17 października spotkanie z lekarzem i wszystko zostanie ustalone :O boję się strasznie, szczególnie przerażają mnie zastrzyki podczas stymulacji. Wiem, że wiele dziewczyn wykonuje je sama ale ja na pewno nie dam rady. Piszcie i radzcie coś:) będzie raźniej!

    28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam na wątek październikowy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ