X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF z PGD czy to ma sens
Odpowiedz

IVF z PGD czy to ma sens

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 15 marca 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczki, poszukuję informacji o badaniu PGD. Czy to ma sens przy poprawnych kariotypach, AMH 1,8 i ok nasieniu (badanie ogólne)? Dostałam tę propozycję od lekarza (to moje pierwsze podejście) w związku z wiekiem 35 lat i poronieniami nawykowymi (3 poronienia).
    Próbowałam poszukać informacji w necie i nie znalazłam informacji, że PGD poprawia rokowania i właściwie zdrową gwarantuje ciążę (a chciałabym). Niestety znalazłam informacje, że "nadwrężony" zarodek nie przyjmuje się i de facto jest to inwestycja w plecy.
    Jak jest w praktyce?
    Ps. mam nadzieję, że nie dubluję tematu, znalazłam podobny o PGS. Czym to się różni?

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • rozmaryn89 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda napisz czy zdecydowałaś się na genetyczne badania zarodków?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ