Forum Starając się z pomocą medyczną IVF z PGD czy to ma sens
Odpowiedz

IVF z PGD czy to ma sens

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oranda Ekspertka

Wysłany: 15 marca, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczki, poszukuję informacji o badaniu PGD. Czy to ma sens przy poprawnych kariotypach, AMH 1,8 i ok nasieniu (badanie ogólne)? Dostałam tę propozycję od lekarza (to moje pierwsze podejście) w związku z wiekiem 35 lat i poronieniami nawykowymi (3 poronienia).
    Próbowałam poszukać informacji w necie i nie znalazłam informacji, że PGD poprawia rokowania i właściwie zdrową gwarantuje ciążę (a chciałabym). Niestety znalazłam informacje, że "nadwrężony" zarodek nie przyjmuje się i de facto jest to inwestycja w plecy.
    Jak jest w praktyce?
    Ps. mam nadzieję, że nie dubluję tematu, znalazłam podobny o PGS. Czym to się różni?

2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych
    02.05 - transfer odroczony - 3 zarodki do mrożenia
  • Rudzik1 Autorytet

Wysłany: 16 marca, 08:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wejdź sobie na wątek in vitro z niskim AMH, tam ten temat był dość szeroko omawiany przez dziewczyny gdzieś w okolicy połowy zeszłego roku. Teraz już się nie udzielają.
    35 lat to nie taki znowu podeszły wiek. Widzę, że wszystko zależy od podejścia kliniki. W mojej nikt takiego badania nie proponuje przy prawidłowych kariotypach.
    Jeśli w trakcie stymulacji uzyskasz dużo zarodków, to można takie badanie zrobić, ale jeśli będą 1-2 zarodki, to wg mnie nie ma sensu.

p19ugzu379445fje.png
    rfxghgqsdmu8ds6n.png
  • rozmaryn89 Znajoma

Wysłany: 26 kwietnia, 20:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda napisz czy zdecydowałaś się na genetyczne badania zarodków?

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)