Letnia promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 31 sierpnia a otrzymasz od nas prezent:

Jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend, w niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
Forum Starając się z pomocą medyczną Jak wasi faceci podeszli do tematu invitro ?
Odpowiedz

Jak wasi faceci podeszli do tematu invitro ?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aassiiaa Debiutantka

Wysłany: 14 czerwca, 09:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nie chce wchodzić w ta metodę bo uważa ze jest ona nie naturalna a ma słabe plemniki jest z tego mu powodu przykro. Ze mną wydaje się ze jest wszystko ok.
    Ja nie widzę różnicy czy komórki się połączą na zewnątrz czy w środku macicy... on natomiast ze skoro ma słabe plemniki to będzie to oszukanie natury.

Oczywiście chciałby dziecko... mamy po 35 lat ja i 40 on . Poznaliśmy się dość późno . Dla mnie to ostatni dzwonek... a wiem nie mogę nikogo do niczego zmuszać.

Nie chciałam być nigdy samotna matka dlatego tak późno zaczęłam a jak już poznałam fajnego faceta wreszcie to dalej wiatr w oczy...

Przykra sprawa ;

Wiadomość wyedytowana przez autora 14 czerwca, 09:40

Start starań- 09.18

Ja 34 L : jajowody drożne; hormony Ok; owulacja Ok

On 40l ; słabe nasienie 27 mil/ ml ; morfologia 6 , ruch 20%; Hba 76%
  • Patryka89 Autorytet

Wysłany: 14 czerwca, 20:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cała medycyna jest nienaturalna, podawanie sztucznie wyprodukowanej insuliny w cukrzycy albo przetaczanie krwi pobranej od dawców i przerobionej na preparaty też jest nienaturalne, ale temu Twój mąż chyba by się nie opierał? Możesz podać mu taki argument. Można ich zresztą mnożyć, leczenie chorych na raka też jest nienaturalne, bo w końcu "natura" dąży do tego, by umarli.
    Rozumiem, że Twój mąż nie mieszka w szałasie albo ziemiance, tylko jednak korzysta z dóbr cywilizacji? :) Nie piszę tego złośliwie, ja bym po prostu użyła takich argumentów, gdyby mój mąż nie zgadzał się na in vitro, bo "nienaturalne".

Mój mąż nie miał żadnego problemu z in vitro (również czynnik męski nas dopadł). To, w jaki sposób doszło do zapłodnienia, nie jest dla nas istotne. Poza tym poza zapłodnieniem i podaniem zarodka całą resztę i tak robi natura.

Fantasmagoria lubi tę wiadomość

hchy90bv9jrd1ju5.png
    30 lat
    Starania od września 2016
    U mnie ok, mąż - słabe nasienie
    1 AID - 16.02.2019 :(
    2 AID - 13.03.2019 :(
    30.03 - start długiego protokołu ivf
    20.05 - pick-up, 14 kumulusów --> 11 oocytów, 1 blastocysta 4.1.2
    25.05 - transfer; 6dpt beta 30; 10dpt beta 380
  • sucharek85 Autorytet

Wysłany: 14 czerwca, 20:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz tez był na początku wielkim przeciwnikiem kliniki bo uważał , ze to instytucja ktora wyciaga kase i nie pomaga ludziom. Po pierwszw dlatego, ze znamy pary ktorym in vitro nie pomogło... a po drugie, ze ciezko jest zakceptowac ze istnieje problem z niepłodnością.
    Udało nam się metoda małych kroczków, wspolna diagnostyka, pozniej
    IUI, i cała procedura in vitro. Duze znaczenie miało tez to, ze moj maz widział ze nie jestesmy w tym sami, ze jest mnostwo takich samych par jak my, czesto nawet duzo młodszych, ze sporo facetow chodzi z zonami do kliniki i jest to dla wszystkich normalne.
    Może jego to po prostu przeraża , cały ten fakt ze nie udaje sie ot tak naturalnie ...i gdzies jednak istnieje problem. Działaliście juz co w tym temacie, jakas diagnostyka itp ?
    Ta nie chęć tez czesto wynika z nie wiedzy, niektorym sie wydaje ze in vitro to jakas czarna magia , czy rytuał szamanów.

p19uskjo8f0o3sid.png
    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 15dpt 2349, 28dpt ❤
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 14 czerwca, 22:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż odkladal jak mógł IUI. Ivf to razem odkladalismy. Ale nadeszła w końcu pora powiedzieć sobie wprost: zostało nam ivf, nic innego nikt nie wymyśli na nasz idiopatyczny przypadek. Kiedy zapytalam męża, zgodził się, choć nie super chetnie, bardziej żebym sie juz nie stresowala. Ostatnio mi powiedział, że już czeka na to ivf, że juz nie robi sobie nadziei. Pogodził sie z losem, ja też.

Staramy się od sierpnia 2016
    3 x IUI :-(
    Podwyższone anty TG i prolaktyna. Wysokie NK: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo.MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero.
    Ecola w jamie macicy i nasieniu - po kilku kuracjach nadal jest:-(. Startujemy z Zinnatem i Metronidazolem.
    15.10.2019 - histeroskopia.

"Just because I'm losing doesn't mean I'm lost."
  • xagax Autorytet

Wysłany: 15 czerwca, 21:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój był totalnie przeciw. Całą drogę do kliniki przed pierwszą wizytą klepał mi, że sobie wymyśliłam problem, aż stresa miałam czy w ogóle ze mną wejdzie. A potem dostaliśmy badania do zrobienia, zrobiliśmy i rzeczywiście wyszło, że problem niestety jest😢Potem jadąc już po 2 latach na wizytę kwalifikują na in vitro też mówił, że jeszcze do końca nie jest zdecydowany😵🙈Pogadaliśmy z lekarzem,potem w domu ja powiedziałam jak bardzo mi na tym zależy i jesteśmy po 1 nieudanym ivf. Przygotowujemy się do drugiej👍Myślę, że mężczyźni to muszą troszkę dłużej nad tym pomyśleć 🤔(oczywiście mówię o swoim przypadku)

Starania od 2016
    2 lata klinika niepłodności
    Ja:endometrioza 1 st,laparoskopia+ hinteroskopia grudzień 2017
    Mąż: morfologia 1%,operacja żylaków styczeń 2018
    IMSI długi protokół
    kwiecień 2019 04.04.2019 transfer😢 8dpt beta 0.5 10dpt beta 0.1 brak mrożaczków
  • evkill Autorytet

Wysłany: 15 czerwca, 23:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odbyło się to zupełnie naturalnie. Nawet nie pamiętam czy w ogóle rozmawialiśmy o tym. Pewnego wieczoru wrócił od lekarza z wynikami seminogramu i powtórzył mi co powiedział mu urolog, że tylko ivf. Umówiłam nas do kliniki i pojechaliśmy. Nie było na co czekać, ja miałam wtedy 34 lata.

Poczytajcie wspólnie na ten temat. Kupiłam kiedyś książkę pt."jak tu począć" jest tam ranking klinik i opis całej procedury. Może boi się nieznanego. Musi poznać temat.

37l. niedoczynność tarczycy (Euthyrox 150)
    2017 Morfologia nasienia 1-2% żylaki powrózka
    AMH 4,24 (2018) 4,01 (2019), Mutacja MTHFR hetero
    01.02.2018 Laparoskopia (jajowody drożne)
    4 IUI :(:(:(:(
    08.2018 IVF Długi protokół - torbiel - stymulacja przełożona.
    12.2018 - IVF krótki protokół, ok 10 pęcherzyków, 3 komórki, dwie zapłodnione, brak zarodków.
    KIRAA, NK-ok, MLR-0%,ANA2 dodatnie, toczeń wykluczony.
    04.01.2019 - histeroskopia usunięte polipy.
    04.05.2019 - 2IVF krótki protokół.14 komórek, 8 dojrzałych,6 zapłodnionych, 3 zamrożone.
    11.06.2019 I transfer 2BB + AH :(
    07.2019 II transfer
  • aassiiaa Debiutantka

Wysłany: 16 czerwca, 00:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny...

trochę pogadaliśmy i faktycznie mówi ze nie ufa lekarzom, ze nastawieni są na kasę, ze martwi się ze będę musiała brać tyle leków i może to wszystko nie wyjść.
    Generalnie już mu się nie podoba ze muszę jakieś badanie drożności jajowodów robić i inne...
    Powiedział czuje się trochę winny

Najlepsze jest to ze on sam pierwszy zaproponował ze zrobi badanie nasienia, w sumie to on zaczął temat dziecka pierwszy ;) Ja tu nic nie naciskałem i taki klopsik ehhh

Kocha mnie i wydaje mi się ze dojdziemy do kompromisu i zdecydujemy się na jedna metodę ivf , na tym będzie koniec.

Narazie jeszcze robimy resztę badań...

Fantasmagoria lubi tę wiadomość

Start starań- 09.18

Ja 34 L : jajowody drożne; hormony Ok; owulacja Ok

On 40l ; słabe nasienie 27 mil/ ml ; morfologia 6 , ruch 20%; Hba 76%

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)