X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Jelito drażliwe a transfer zarodka
Odpowiedz

Jelito drażliwe a transfer zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 29 marca 2023, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jestem w drugim dniu po transferze zarodka. Dziś od rana mam wzmożoną perystaltykę jelit, wzdęcia i skurcze (ale ewidentnie jelit nie macicy). Od transferu biorę 2x dziennie No spę max, bo ogólnie mam zespół jelita drażliwego i często mój brzuch jest niespokojny, tym bardziej w stresie jaki towarzyszy temu wszystkiemu.

    Czy myślicie, że niespokojne jelita mogą przeszkodzić w implantacji zarodka?

    Czy któraś z Was miała podobnie, a jednak zaszła w ciążę?

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 30 marca 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    ja nie mam tego problemu, ale myślę, ze ważne tu są dwie rzeczy: czy przypadkiem w jelitach nie toczy się stan zapalny? Bo jeśli tak, to może utrudniać implantację i wtedy warto byłoby jakieś leki typu Sulfazalzin, ewentualnie encorton spróbować. Same wzdęcia, skurcze i gazy teoretycznie nie powinny zaszkodzić, ale mozesz też brać no spa i magnez na wszelki wypadek. Gorszy jest stan zapalny, a on czasem towarzyszy chorobom jelit. Przyuważ też, czy te objawy są efektem stresu, czy też pojawiają się po spożyciu jakiś produktów, jeżeli to drugie, to warto odstawić na czas po transferze. Może tez warto byłoby zrobić test na alergie pokarmowe? Nawet płatki owsiane mogą być przyczyną problemu, i to bez uczulenia na nie, bo mają dużo błonnika. Za dużo błonnika to też niedobrze.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 30 marca 2023, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Hej,
    Jestem w drugim dniu po transferze zarodka. Dziś od rana mam wzmożoną perystaltykę jelit, wzdęcia i skurcze (ale ewidentnie jelit nie macicy). Od transferu biorę 2x dziennie No spę max, bo ogólnie mam zespół jelita drażliwego i często mój brzuch jest niespokojny, tym bardziej w stresie jaki towarzyszy temu wszystkiemu.

    Czy myślicie, że niespokojne jelita mogą przeszkodzić w implantacji zarodka?

    Czy któraś z Was miała podobnie, a jednak zaszła w ciążę?

    A jesteś pewna, że to ZJD, a nie SIBO? Przy SIBO jest stan zapalny, więc to może utrudniać zajście w ciążę.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7420

    Wysłany: 30 marca 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po jednym transferze po 4h dostałam takiej biegunki, że prawie zemdlałam i takich skurczy jelit, że myślałam, że będę chodzić po ścianach.
    Ttabsger udany.
    Ciąża donoszona.
    Po kolejnym jakieś 6h po transferze dostałam takich wymiotów, że prawie bebechy wyrzygałam, a wymioty trwały właściwie non stop przez 12h.
    Transfer też udany.
    Ciąża stracona.

    Aż dziwne ale prawdziwe.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 31 marca 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję serdecznie za Wasze wypowiedzi ❤

    Nie sądzę, bym miała stan zapalny w jelitach. Moje objawy na co dzień są wybitnie na tle nerwowym, nie zauważyłam też by miały jakikolwiek związek z dietą. Testy na podstawowe alergeny pokarmowe zrobiłam i nie wykazały żadnej alergii, nie mam też alergii na gluten ani celiakii (badałam). Do tego regularnie zażywam probiotyki.
    Jestem po konsultacji z immunologiem, który dodatkowo zlecił mi zrobić ocenę cytokin propozapalnych i badanie wyszło generalnie OK. Za to nie mam kilku najważniejszych KIR-ów implantacyjnych :/ Dostałam na to Accofil i podejrzewam, że moje aktualne problemy są skutkiem działania tego leku. Przy poprzednim (pierwszym transferze) stresowałam się dużo bardziej, a nie brałam tego leku i jelita były w miarę spokojne.
    Ewa89_89 wrote:
    Po jednym transferze po 4h dostałam takiej biegunki, że prawie zemdlałam i takich skurczy jelit, że myślałam, że będę chodzić po ścianach.
    Ttabsger udany.
    Ciąża donoszona.
    Po kolejnym jakieś 6h po transferze dostałam takich wymiotów, że prawie bebechy wyrzygałam, a wymioty trwały właściwie non stop przez 12h.
    Transfer też udany.
    Ciąża stracona.
    Aż dziwne ale prawdziwe.

    Przykro mi z powodu Twojej straty :(
    Masakra, jakie miałaś przeboje po tych transferach! A czy wiesz czym były spowodowane takie silne objawy ze strony układu pokarmowego?
    Jejku, dodałaś mi otuchy! Skoro Twoje zarodki przetrwały coś takiego, to i dla mojego jest nadzieja.

    Wczoraj rozmawiałam przez telefon z lekarzem. Trochę mnie uspokoił i powiedział, że to nie powinno mieć wpływu na powodzenie transferu.
    Zalecił probiotyki i No spę, ale niestety nie bardzo to działa... :/

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7420

    Wysłany: 31 marca 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem w szoku, że dzieci to przetrwały. Sraczka jak sraczka, nabrałam się później prochów i było mi lepiej ale nad wymiotami nie mogłam zapanować. To był już taki etap, że rzygałam i sikałam po nogach bo tak mnie rwało żółcią.
    Ciąże straciłam na etapie późniejszym woec te wymioty w ogóle nie miały z tym nic wspólnego.

    Nie mam pojęcia skąd taka reakcja. Naprawdę. Teraz po poronieniu przeleczylam helikobakter bo ciągle było mi niedobrze ale w gastroskopii nie zlecili tego badania więc nie wiem do końca czy słusznie. Kiedyś wyszło mi z kału ale jakoś czas temu. Jestem też po kolonoskopii i czekam na wynik ale na oko lekarki wykonującej badanie tragedii nie ma. Bałam się ze mam jakieś stan zapalny o podłożu immuno bo choruje już na kilka.
    Poza tym po leczeniu na heliko wcale mi się nie poprawiło znacząco.
    Wciąż jest mi niedobrze i brzuch mi wzdyma mocno (ale może to endimeteioza).

    Pozostaje mi jeszcze do usunięcia woreczek żółciowy.

    Jednak czy cokolwiek miało wspólnego z travsfwrem? Nie wiem. Dziwne jest to, że zaraz po podaniu zarodka organizm strasznie zareagował i to dwukrotnie.
    Natomiast najważniejsze i najbardziej cieszy fakt, że te transfery oba były udane, a jak widzisz stopce też mam acofil i inne cuda wianki.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 31 marca 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzmi to wszystko naprawdę strasznie! Współczuję, że musiałaś przechodzić przez takie "atrakcje", w sumie moje dolegliwości to przy tym nic.
    Mam nadzieję, że zostaniesz dobrze zdiagnozowana i że Twoje dolegliwości ustąpią i przy następnym transferze już będzie spokojnie. Tego Ci życzę.

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8527 7420

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Brzmi to wszystko naprawdę strasznie! Współczuję, że musiałaś przechodzić przez takie "atrakcje", w sumie moje dolegliwości to przy tym nic.
    Mam nadzieję, że zostaniesz dobrze zdiagnozowana i że Twoje dolegliwości ustąpią i przy następnym transferze już będzie spokojnie. Tego Ci życzę.

    Dzięki, Tobie również życzę żeby beta była pozytywna i wszelkie zmartwienia poszły w zapomnienie 🙂

    Cosmia lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Ewa!

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 9 kwietnia 2023, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Hej,
    Jestem w drugim dniu po transferze zarodka. Dziś od rana mam wzmożoną perystaltykę jelit, wzdęcia i skurcze (ale ewidentnie jelit nie macicy). Od transferu biorę 2x dziennie No spę max, bo ogólnie mam zespół jelita drażliwego i często mój brzuch jest niespokojny, tym bardziej w stresie jaki towarzyszy temu wszystkiemu.

    Czy myślicie, że niespokojne jelita mogą przeszkodzić w implantacji zarodka?

    Czy któraś z Was miała podobnie, a jednak zaszła w ciążę?


    Cześć, mam pytanko. W piątek rozpoczęłam stymulację Menopurem. Od soboty rano mam przeboje jelitowe. Wzdęcia, przelewanie, mdłości, dziś rano biegunka. Też mam jelito drażliwe, ale ostatnio nieźle się czułam, a tu taki zonk. Biorę probiotyki itp. Czy miałaś też takie przeboje podczas stymulacji, czy tylko po transferze?

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 9 kwietnia 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Cześć, mam pytanko. W piątek rozpoczęłam stymulację Menopurem. Od soboty rano mam przeboje jelitowe. Wzdęcia, przelewanie, mdłości, dziś rano biegunka. Też mam jelito drażliwe, ale ostatnio nieźle się czułam, a tu taki zonk. Biorę probiotyki itp. Czy miałaś też takie przeboje podczas stymulacji, czy tylko po transferze?

    Hej,
    O dziwo podczas stymulacji czułam się znakomicie (nawet lepiej niż zwykle - trochę jak na dopingu), tak samo po.
    Po tym pierwszym (nieudanym) transferze też czułam się w miarę ok, dopiero teraz jest kiepsko z jelitami (po drugim transferze) - myślę, że za sprawą Accofilu. Ale organizm trochę się już przyzwyczaił do tego leku, najgorzej było po pierwszym podaniu. Łykam No-Spę i podwójną dawkę probiotyku Sanprobi IBS i jakoś żyję. Są nawet takie dni, gdzie prawie nie mam dolegliwości, jak np. dzisiaj.
    A najważniejsze, że to jelito nie przeszkodziło mi w zajściu w ciążę! W 7 dpt. pokazały się dwie kreski, w 10 i 12-tym dniu badałam betę i pięknie przyrosła. Trzymajcie kciuki, dziewczyny!
    Jak widać czasem warto pocierpieć ;)
    Mas, myślę, że jelito drażliwe często odzywa się podczas stymulacji. Sama się spodziewałam perturbacji, ale widać te leki, które brałam (w stopce) były dla moich jelit obojętne.
    Trzymam kciuki za to, żeby jak najszybciej Ci przeszło, może to tylko chwilowe zawirowania.

    Selina lubi tę wiadomość

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 9 kwietnia 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosmia wrote:
    Hej,
    O dziwo podczas stymulacji czułam się znakomicie (nawet lepiej niż zwykle - trochę jak na dopingu), tak samo po.
    Po tym pierwszym (nieudanym) transferze też czułam się w miarę ok, dopiero teraz jest kiepsko z jelitami (po drugim transferze) - myślę, że za sprawą Accofilu. Ale organizm trochę się już przyzwyczaił do tego leku, najgorzej było po pierwszym podaniu. Łykam No-Spę i podwójną dawkę probiotyku Sanprobi IBS i jakoś żyję. Są nawet takie dni, gdzie prawie nie mam dolegliwości, jak np. dzisiaj.
    A najważniejsze, że to jelito nie przeszkodziło mi w zajściu w ciążę! W 7 dpt. pokazały się dwie kreski, w 10 i 12-tym dniu badałam betę i pięknie przyrosła. Trzymajcie kciuki, dziewczyny!
    Jak widać czasem warto pocierpieć ;)
    Mas, myślę, że jelito drażliwe często odzywa się podczas stymulacji. Sama się spodziewałam perturbacji, ale widać te leki, które brałam (w stopce) były dla moich jelit obojętne.
    Trzymam kciuki za to, żeby jak najszybciej Ci przeszło, może to tylko chwilowe zawirowania.


    Trzymam kciuki, oczywiście! My jelitowcy musimy się trzymać razem!
    Teraz czuję się nawet nieźle, ale wzięłam coś na biegunkę i probiotyk. Nawet zjadłam trochę świątecznych potraw i nic się nie dzieje. Zobaczymy, jak będzie rano. Gdyby tylko to miało być, to mimo wszystko pikuś

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 10 kwietnia 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dasz radę, Mas! Trzymam kciuki, żeby Twoje jelita jak najlepiej współpracowały :) Oczywiście życzę też powodzenia ze stymulacją, punkcją i całym ciągiem dalszym ;)

    Mas lubi tę wiadomość

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ