X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Karmienie piersią a kolejne in vitro
Odpowiedz

Karmienie piersią a kolejne in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😉

    Za kilka miesięcy wracamy do kliniki na nową procedurę po rodzeństwo dla córeczki. Niestety nie mamy żadnych mrozakow. Pytanie do Was, które karmicie piersią, jak wygląda kwestia rozpoczęcia stymulacji i przyjmowania leków, należy wcześniej bezwzględnie odstawić dziecko od piersi? Można to jakoś obejść? Na czas stymulacji podawać mm a później wrócić? Wiem że pewnie nie ma takiej możliwości ale tak bardzo mi szkoda mojej Malej, która będzie miała niespełna roczek że serce mi pęka 😔 Niestety nie możemy za bardzo czekać dłużej boi tak mam już niskie amh i obawiam się że tylko polecialo w dół po tej ciąży. Może coś poradzicie? Może ktoś to już przechodził i podzieli się wiedzą. Z góry wielkie dzięki 😘

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszlam teraz naturalnie po ciazy. Moze sprobujcie z 2 miechy naturalnie? U mnie byla kwestia transferow to moglam nie odstawiac. Ale jesli u Ciebie cala stymulacja ma byc. To musisz odstawic, mozesz sciagac laktatorem teraz, zamrozić porcje. Jak corka ma rok to mleko matki juz nie jest glownym skladnikiem. Stymulacja to 2 tyg. Potem mozesz podchodzic na naturalnym cyklu jesli masz owulacje, pytanie ile te hormony, ktore na stymulacji bierzesz utrzymują sie we krwi. To do lekarza pytanie
    Edit: sorry widze ze dziecko ma 3 miesiace. To tutaj jedyna opcja to mrozic juz teraz porcje. A potem na czas stymulacji stymulowac laktatorem (ja mialam lansinoh ma 2 piersi i bylam bardzo zadowolona). Transfery na cyklu naturalnym mozna przy karmieniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 12:47

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i zbadaj poki co amh, moze Cie zaskoczy jednak i wcale tak zle nie jest. A poza tym tak jak mowie, ciaza czyni cuda w organizmie. Ja mialam luf przed ciaza, po ciazy zawsze mi pekaly i w pierwszym cyklu staran (starania to duzo powiedziane, bo nie wiem kiedy byla owulacja) udalo sie.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Ja zaszlam teraz naturalnie po ciazy. Moze sprobujcie z 2 miechy naturalnie? U mnie byla kwestia transferow to moglam nie odstawiac. Ale jesli u Ciebie cala stymulacja ma byc. To musisz odstawic, mozesz sciagac laktatorem teraz, zamrozić porcje. Jak corka ma rok to mleko matki juz nie jest glownym skladnikiem. Stymulacja to 2 tyg. Potem mozesz podchodzic na naturalnym cyklu jesli masz owulacje, pytanie ile te hormony, ktore na stymulacji bierzesz utrzymują sie we krwi. To do lekarza pytanie
    Edit: sorry widze ze dziecko ma 3 miesiace. To tutaj jedyna opcja to mrozic juz teraz porcje. A potem na czas stymulacji stymulowac laktatorem (ja mialam lansinoh ma 2 piersi i bylam bardzo zadowolona). Transfery na cyklu naturalnym mozna przy karmieniu

    Dzięki Mum2b, jeszcze raz gratulacje z powodu ciąży 😊 U nas niestety dochodzi jeszcze czynnik męski, azoospermia. Przy I ivf korzystaliśmy z banku nasienia. Także nasze starania naturalne na pewno będą ale raczej zajście w ciążę graniczy z cudem. Co do ściągania pokarmu to na pewno zacznę mrozić tak jak radzisz 😉 Chciałabym aby córka jak najdłużej mogła jeść moje mleko, nawet łączone z mm. Powiedz a Wy po jakim czasie od 1 ciąży ruszyliście do kliniki? Ja rodziłam SN, ponoć szybciej można wracać po kolejnego bobasa. I czy pomimo karmienia miałaś owulacje potwierdzona do transferu? Wrócił Ci okres? Z góry dzięki bardzo za info, to dla mnie mega pomoc ❤️ Chociażby psychicznie nastawię się jak ma to wyglądać 🙂

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dzięki Mum2b, jeszcze raz gratulacje z powodu ciąży 😊 U nas niestety dochodzi jeszcze czynnik męski, azoospermia. Przy I ivf korzystaliśmy z banku nasienia. Także nasze starania naturalne na pewno będą ale raczej zajście w ciążę graniczy z cudem. Co do ściągania pokarmu to na pewno zacznę mrozić tak jak radzisz 😉 Chciałabym aby córka jak najdłużej mogła jeść moje mleko, nawet łączone z mm. Powiedz a Wy po jakim czasie od 1 ciąży ruszyliście do kliniki? Ja rodziłam SN, ponoć szybciej można wracać po kolejnego bobasa. I czy pomimo karmienia miałaś owulacje potwierdzona do transferu? Wrócił Ci okres? Z góry dzięki bardzo za info, to dla mnie mega pomoc ❤️ Chociażby psychicznie nastawię się jak ma to wyglądać 🙂
    Tp moze niech maz badanie powtórzy?

    My do kliniki po roku wrocilismy ale z uwagi na covid i infekcje odpuscilismy i powrot nastapil dopiero teraz w pazdzierniku. Juz wtedy nie karmilam bo odstawilam w wieku 2 lat, ale wczesnien mi lekarz mowil, ze moge podchodzić karmiac.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Frendek Koleżanka
    Postów: 50 49

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Tp moze niech maz badanie powtórzy?

    My do kliniki po roku wrocilismy ale z uwagi na covid i infekcje odpuscilismy i powrot nastapil dopiero teraz w pazdzierniku. Juz wtedy nie karmilam bo odstawilam w wieku 2 lat, ale wczesnien mi lekarz mowil, ze moge podchodzić karmiac.

    Hej dziewczyny, podzielę się też moja wiedza na ten temat ...
    Mój lekarz nie zaleca transferu przy karmieniu piersią 🤷‍♀️ Pytalam o te kwestie bo chciałam podchodzić do transferu nie odstawiajac od piersi. Córeczka ma prawie rok A mi wróciły cykle owulacyjne. Doktorek twierdzi że przez prolaktyne endometrium może być niereceptywne i transfer może być nieudany, więc odpuscilam i czekam do odstawienia, choc tez mam poczucie ze nie za wiele mam czasu

    Mum2b, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frendek wrote:
    Hej dziewczyny, podzielę się też moja wiedza na ten temat ...
    Mój lekarz nie zaleca transferu przy karmieniu piersią 🤷‍♀️ Pytalam o te kwestie bo chciałam podchodzić do transferu nie odstawiajac od piersi. Córeczka ma prawie rok A mi wróciły cykle owulacyjne. Doktorek twierdzi że przez prolaktyne endometrium może być niereceptywne i transfer może być nieudany, więc odpuscilam i czekam do odstawienia, choc tez mam poczucie ze nie za wiele mam czasu
    O widzisz! Dzieki za info! To co lekarz to opinia:/. Warto zbadac prolaktyne, ja juz wprawdzie jak odstawialam to mialam bardzo niska

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Tp moze niech maz badanie powtórzy?

    My do kliniki po roku wrocilismy ale z uwagi na covid i infekcje odpuscilismy i powrot nastapil dopiero teraz w pazdzierniku. Juz wtedy nie karmilam bo odstawilam w wieku 2 lat, ale wczesnien mi lekarz mowil, ze moge podchodzić karmiac.

    Super, dzięki Kochana 😉 Jeszcze raz gratuluję i życzę spokojnej ciąży 😘 Wyślę Ci zaproszenie na priv jeśli nie masz nic przeciwko, jakbym miała jeszcze jakieś pytania będę uderzać bezpośrednio ☺️

    Mum2b lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frendek wrote:
    Hej dziewczyny, podzielę się też moja wiedza na ten temat ...
    Mój lekarz nie zaleca transferu przy karmieniu piersią 🤷‍♀️ Pytalam o te kwestie bo chciałam podchodzić do transferu nie odstawiajac od piersi. Córeczka ma prawie rok A mi wróciły cykle owulacyjne. Doktorek twierdzi że przez prolaktyne endometrium może być niereceptywne i transfer może być nieudany, więc odpuscilam i czekam do odstawienia, choc tez mam poczucie ze nie za wiele mam czasu

    Dzięki Frendek za info 😊 A kiedy Wy startujecie? Kiedy planujesz odstawić córeczkę od piersi?

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Frendek Koleżanka
    Postów: 50 49

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dzięki Frendek za info 😊 A kiedy Wy startujecie? Kiedy planujesz odstawić córeczkę od piersi?
    W lutym córcia będzie miała roczek. Chciałam po roku odstawić, podobnie jak ty, ale chyba nie będę miała serca tego zrobić. Jak patrzę w te wielkie oczy kiedy chlipie mleko to serce mi pęka na myśl o odmawianiu jej. Spróbuję stopniowo najpierw dzienne potem może nocne karmienia ale obawiam się że że dwa lata to potrwa 😂🤦‍♀️

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak dobrze, że powstał taki wątek ❤️ u mnie co prawda nie przed procedura, ale przed transferem, ale tak mało kobiet karmi piersią na forum z tego co widzę, że niewielu z nas dotyczą te rozterki. Ja chciałam wrócić po roku, bo miałam cc, tak żeby transfer był podczas mojego macierzyńskiego, ale córeczka tak kocha cyca, że nie mam narazie serce myśleć że jej go odbiorę więc plan jest taki, że zobaczymy jak będzie jadła koło roku i powoli będę myśleć od odstawieniu koło 18 mca i powrót po rodzeństwo początkiem 2022😄

    happilyeverafter, Misia28 lubią tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Super, dzięki Kochana 😉 Jeszcze raz gratuluję i życzę spokojnej ciąży 😘 Wyślę Ci zaproszenie na priv jeśli nie masz nic przeciwko, jakbym miała jeszcze jakieś pytania będę uderzać bezpośrednio ☺️
    Ok, kurcze tylko ja nie widzę kiedy mam wiadomosci, bo mam maila starego podanego na ktorego nie wchodzę. Ale to jak cos to pisz na forum, ze napisałaś na priv gdybym nie odpisywala dlugo

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Cześć Dziewczyny 😉

    Za kilka miesięcy wracamy do kliniki na nową procedurę po rodzeństwo dla córeczki. Niestety nie mamy żadnych mrozakow. Pytanie do Was, które karmicie piersią, jak wygląda kwestia rozpoczęcia stymulacji i przyjmowania leków, należy wcześniej bezwzględnie odstawić dziecko od piersi? Można to jakoś obejść? Na czas stymulacji podawać mm a później wrócić? Wiem że pewnie nie ma takiej możliwości ale tak bardzo mi szkoda mojej Malej, która będzie miała niespełna roczek że serce mi pęka 😔 Niestety nie możemy za bardzo czekać dłużej boi tak mam już niskie amh i obawiam się że tylko polecialo w dół po tej ciąży. Może coś poradzicie? Może ktoś to już przechodził i podzieli się wiedzą. Z góry wielkie dzięki 😘

    Happi ja gromadzilam wiedzę na forum mam kp na Facebooku więc co do samego odstawienia mogę się wypowiedzieć. Mleko swoje możesz gromadzić, ale po pierwsze odpowiednia temperatura w zamrażalniku żebyś długo mogła przechowywać, po drugie mleko rozmnażane ma inny smak i nie każde dziecko się go chwyci, po trzecie nie wiem w którym miesiącu musisz odstawić, ale dziecko musi umieć wypić je w jakiś sposób, czyli albo butelka, albo bidon, albo doidy cup. Moje na przykład butelki nie tknie 🤷 Kolejna sprawa to odstawienie stopniowe, czyli jedno karmienie na 5-7 dni i zamiana go na mm, które również musisz dobrać odpowiednio, bo dzieci różnie reagują więc musisz próbować czy mu podpasuje. Ostatnia kwestia to to, że jeżeli dociagniesz kp do roku to nie musisz wprowadzać mm tylko wystarczy odpowiednia ilość posiłków nabialowych, bo do roku mleko to podstawa a potem nie trzeba zamienników, ale to oczywiście zależy od tego jak dziec je stałe posiłki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 21:35

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • Frendek Koleżanka
    Postów: 50 49

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    O jak dobrze, że powstał taki wątek ❤️ u mnie co prawda nie przed procedura, ale przed transferem, ale tak mało kobiet karmi piersią na forum z tego co widzę, że niewielu z nas dotyczą te rozterki. Ja chciałam wrócić po roku, bo miałam cc, tak żeby transfer był podczas mojego macierzyńskiego, ale córeczka tak kocha cyca, że nie mam narazie serce myśleć że jej go odbiorę więc plan jest taki, że zobaczymy jak będzie jadła koło roku i powoli będę myśleć od odstawieniu koło 18 mca i powrót po rodzeństwo początkiem 2022😄

    Monia, ja też z Artvi jestem 🙂 Co to za grupa na fb? Mozna do niej dolaczyc?

    Monia/89 lubi tę wiadomość

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frendek wrote:
    Monia, ja też z Artvi jestem 🙂 Co to za grupa na fb? Mozna do niej dolaczyc?

    Karmienie piersią porady i wsparcie :) grupa zamknięta, poproś o dołączenie i napewno zostaniesz przyjęta :)
    Teraz doczytałam że to Ty JaHania:) dobrze wiedzieć w takim razie jakie podejście ma dr Ch :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 21:33

    Frendek lubi tę wiadomość

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • Frendek Koleżanka
    Postów: 50 49

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Karmienie piersią porady i wsparcie :) grupa zamknięta, poproś o dołączenie i napewno zostaniesz przyjęta :)
    Teraz doczytałam że to Ty JaHania:) dobrze wiedzieć w takim razie jakie podejście ma dr Ch :)

    Super, dziękuję 🙂
    Tak to ja, po porodzie wycielo mnie na parę tygodni z forum A potem nie mogłam się już na starego Nicka zalogowac.
    Powodzenia w rozszerzaniu diety ✊

  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frendek wrote:
    Super, dziękuję 🙂
    Tak to ja, po porodzie wycielo mnie na parę tygodni z forum A potem nie mogłam się już na starego Nicka zalogowac.
    Powodzenia w rozszerzaniu diety ✊

    Dziękuję za kciuki, narazie idzie raz lepiej raz gorzej, ale chętnie próbuje i je sama 😱. Jedyne co smakuje zawsze i niezmiennie, nawet po posiłku to mleko 😂🤷 dlatego ciężko widzę odstawienie 😁
    A jak u Was?

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Ok, kurcze tylko ja nie widzę kiedy mam wiadomosci, bo mam maila starego podanego na ktorego nie wchodzę. Ale to jak cos to pisz na forum, ze napisałaś na priv gdybym nie odpisywala dlugo

    Jasne będę pisać 😉

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Happi ja gromadzilam wiedzę na forum mam kp na Facebooku więc co do samego odstawienia mogę się wypowiedzieć. Mleko swoje możesz gromadzić, ale po pierwsze odpowiednia temperatura w zamrażalniku żebyś długo mogła przechowywać, po drugie mleko rozmnażane ma inny smak i nie każde dziecko się go chwyci, po trzecie nie wiem w którym miesiącu musisz odstawić, ale dziecko musi umieć wypić je w jakiś sposób, czyli albo butelka, albo bidon, albo doidy cup. Moje na przykład butelki nie tknie 🤷 Kolejna sprawa to odstawienie stopniowe, czyli jedno karmienie na 5-7 dni i zamiana go na mm, które również musisz dobrać odpowiednio, bo dzieci różnie reagują więc musisz próbować czy mu podpasuje. Ostatnia kwestia to to, że jeżeli dociagniesz kp do roku to nie musisz wprowadzać mm tylko wystarczy odpowiednia ilość posiłków nabialowych, bo do roku mleko to podstawa a potem nie trzeba zamienników, ale to oczywiście zależy od tego jak dziec je stałe posiłki :)

    Wow bardzo dziękuję za tyle informacji 😘 Muszę to dobrze przemyśleć i przegadać z moim dr. Ustalić jakiś plan jak to ugryźć. Myślę że już w marcu wybierzemy się do kliniki a od wakacji będę myślała o odstawieniu/zmianie na częściowo mm /moje mrożone a wcześniej potestujemy trochę jakby to wyglądało. Dzięki wielkie za pomoc ❤️

    Monia/89 lubi tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ