X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Kiedy badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chcialam.zrobic.badania prolaktyne . Kiedy sie ja.robi? W jakim dniu cyklu ? Bo czytalam rozne fora i pisza ze 5-6 dc a gdzie indziej ze 21-22 dzien.cyklu... jakie jeszcze radzicie zrobic.badania przy trudnosciach w zajsciu w ciaze ?

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze 3-4 dc, od momentu krwawienia, a nie plamienia jeśli takie masz ( te zaliczamy do poprzedniego cyklu), później można robi się też w 21 z progesteronem, chodzi o sprawdzenie w różnych dniach cyklu. Ale głównie 3/4 dc. W 7-8 dpo ( czyli książkowo w 21 dc, choć u mnie to ok. 25dc) robi się progesteron dla potwierdzenia owulacji między innymi.

    A badania to TSH, ft3, ft4, prolaktyna, progesteron, estradiol, LH i FSH. Na start tyle :)
    TSH przy staraniach najlepiej poniżej wynik 2, niektórzy lekarze mówią że nawet koło 1. Stosunek LH:FSH= 1 najlepiej.
    Powodzenia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2018, 23:42

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) wszystkie sa platne badania? Na pewno wiecie ...:) ja dopiero chce startowac w tym kierunku

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Dzieki :) wszystkie sa platne badania? Na pewno wiecie ...:) ja dopiero chce startowac w tym kierunku

    Jak wizyta na nfz to pewnie badania refundowane. Ja robię na pakiet medyczny, więc niezbyt zorientowana jestem.

    7u229jcgzsq578gy.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ