X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Krótka faza lutealna a ciąża?!
Odpowiedz

Krótka faza lutealna a ciąża?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 13 lutego 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Szukam dziewczyn z krótką fazą lutealną, którym udało się zdiagnozować jej przyczynę. Mimo, że lekarze zgodnie twierdzą, że „taki mój urok”, to wciąż szukam sama, bo ponad 3 lata starań bez choćby jednego pozytywnego testu muszą być czymś spowodowane. Za mną już wiele lat leczenia, uregulowana niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemia, pozostałe hormony w normie. Nawet progesteron w 7dpo OK, a mimo to fazy lutelane max 11 dniowe, którym często towarzyszą plamienia. Nikomu nie udało się ustalić ich przyczyny, a suplementacja progesteronem nawet w dużych dawkach nic nie daje. Cztery IUI nie powiodły się i obecnie zaczynam długi protokół do IVF i bardzo chciałabym, żeby się udało. Dlatego szukam dziewczym, którym udało się to zdiagnozować, wyleczyć, czy zajść w ciążę z krótką FL.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 lutego 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłaś histeroskopie ? Biopsje endometrium ?
    Ewentualnie odn plamien jakiś i hist pat z szyjki macicy jeśli plemienia są szyjkowe?
    Faza 11 dni jest ok. Zależy ile mają najkrótsze bo piszesz że 11 dni to max

    iv09i09katk65tr1.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 13 lutego 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzięki za odp. Miałam usuwany polip endo w 2017 i przy okazji biopsje i wszystko w porządku. Skąd są te plamienia to nie wiem, ale żaden lekarz sie nimi nie przejął. Moje FL trwają miedzy 9 a 11 dni, ale 11 najwcześniej. Sporadycznie zdarzało się 12 dni. Najdziwniejsze, że nawet przy dużych dawkach proga nie wydłużają się. Zastanawiam się jakie są szanse na powodzenie IVF w takim przypadku.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 lutego 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 dni to nie jest wielkie zaburzenie aczkolwiek jeśli masz plemienia niech się temu przyjrzy madry lekarz.
    Może to wskazywać na zaburzenia progesteronu może powinnaś przyjmować w innej postaci już dotychczas, również poziom esteogenow jest ważny i to też lekarz zbada.
    Na pewno plemienia nie są w porządku i trzeba to uregulować.
    Przyczyna takiego stanu jest praktycznie zawsze

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia tez moga wskazywac na powrot polipa Niestety :(

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 13 lutego 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    9 dni to nie jest wielkie zaburzenie aczkolwiek jeśli masz plemienia niech się temu przyjrzy madry lekarz.
    Może to wskazywać na zaburzenia progesteronu może powinnaś przyjmować w innej postaci już dotychczas, również poziom esteogenow jest ważny i to też lekarz zbada.
    Na pewno plemienia nie są w porządku i trzeba to uregulować.
    Przyczyna takiego stanu jest praktycznie zawsze
    Progesteron brałam już w różnych formach i dawkach i zawsze okres przychodził jeszcze w trakcie jego przyjmowania.
    WIK wrote:
    Plamienia tez moga wskazywac na powrot polipa Niestety :(
    Jeśli chodzi o polipa, to myślę, że lekarz zauważyłby go podczas któregoś z monitoringów. Mam za sobą 4 IUI i niezliczoną ilość USG.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kahanko u mnie lekarka twierdziła że endo mam super i ogólnie ok a endo było polipowate i niewielki polip w ścianie macicy (to wyszło z histopatologii po scratchingu, który otrzymałam njuz po IUI...). Ja już nie wierzę usg w tym momencie. Nie wiem czy faktycznie tego nie widziała czy nie chciała widzieć i porostu zrobić IUI... Jeśli podchodzisz do ivf, to zrobiłabym kolejną histero, bo jednak ponad rok minął

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 16:31

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 13 lutego 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kahanko u mnie lekarka twierdziła że endo mam super i ogólnie ok a endo było polipowate i niewielki polip w ścianie macicy (to wyszło z histopatologii po scratchingu, który otrzymałam njuz po IUI...). Ja już nie wierzę usg w tym momencie. Nie wiem czy faktycznie tego nie widziała czy nie chciała widzieć i porostu zrobić IUI... Jeśli podchodzisz do ivf, to zrobiłabym kolejną histero, bo jednak ponad rok minął
    Ok, wezmę to pod uwagę. Ale jak się to ma do krótkich FL i braku reakcji na suplementację progiem? Boję się, że to może być problem przy IVF, bo przecież wtedy dają proga obowiązkowo.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 lutego 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszesz hormony w normie czyli lh fsh tsh pewnie ok.
    Histero również polecam przed in vitro
    Po pierwsze dlatego że był polip A po drugie będzie biopsja endometrium i może okaże się skąd plamienia.
    Może endometrium nie odpowiada na progesteron może jakieś receptory lekarze badaja..
    Na pewno mądry lekarz zajmie się Tobą.
    Może odpowie Ci ktoś kto miał taki problem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 17:16

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Ok, wezmę to pod uwagę. Ale jak się to ma do krótkich FL i braku reakcji na suplementację progiem? Boję się, że to może być problem przy IVF, bo przecież wtedy dają proga obowiązkowo.
    A jakie formy proga miałaś do tej pory? Jak tylko dupka to słabo. Ja miałam ostatnio tabletki Besins oraz zasztrzyki Prolutex, zazwyczaj takie rzeczy ivf dają, zdecydowanie mocniejsze i raczej każdy będzie na nie reagował, więc tym bym się akurat nie przejmowała przy ivf, bo opcji jest sporo. Zajelabym się tymi plamieniami
    Możesz jeszcze zrobić posiew z szyjki macicy ogólny (na beztlenowce i tlenowce), bo te posiewy które zwykle robimy są tylko na 3 patogeny (tzw Muchla) a mogą się zagnieździć różne (jak to było w moim przypadku...)

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 14 lutego 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Piszesz hormony w normie czyli lh fsh tsh pewnie ok.
    Histero również polecam przed in vitro
    Po pierwsze dlatego że był polip A po drugie będzie biopsja endometrium i może okaże się skąd plamienia.
    Może endometrium nie odpowiada na progesteron może jakieś receptory lekarze badaja..
    Na pewno mądry lekarz zajmie się Tobą.
    Może odpowie Ci ktoś kto miał taki problem.

    Jak lekarze mogą zbadać receptory w endometrium? Podczas biopsji? Szukałam w internecie informacji na ten temat, jakichś artykułów. Znalazlam tylko stwierdzenie, że jest coś takiego jak zaburzona praca receptorów, ale nie ma nic o możliwości leczenia.
    Ja także mam plamienia w drugiej połowie cyklu, juz kilka lat.... Jak przyjmowałam tabletki anty, to lekarze to olewali, bo przy niektorych plamienia są normalne. Jak zaczełam starać się o ciąże, to też dostawałam progesteron w różnych dawkach. Chyba tylko po zastrzykach nie plamiłam, ale jak tylko odstawiłam, 2 dni i okres.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka plamienia w 2fc to: albo wysoka prolaktyna, polip, albo bakteria (robimy posiew ogólny z szyjki na tlenowce i beztlenowce i na mycoplasme, ureaplasme i chlamydie oraz biocenozę pochwy), albo nadżerka/mięśniak tudzież torbiel. Tak czy inaczej histero się kłania myślę no i te posiewy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 09:26

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, rozumiem, dzięki!
    Miałam wysoką prolaktynę, którą już obniżyłam, ale nic nie pomogło. Miałam HSG, gdzie stwierdzono drożność i ogólnie, że budowa dobra, żadnych polipów itd nie odkryli. Miałam posiew pochwy, czysto, chlamydie (robiłam przed inseminacją)- też ok. Ale reszty nie robiłam.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A jakie formy proga miałaś do tej pory? Jak tylko dupka to słabo. Ja miałam ostatnio tabletki Besins oraz zasztrzyki Prolutex, zazwyczaj takie rzeczy ivf dają, zdecydowanie mocniejsze i raczej każdy będzie na nie reagował, więc tym bym się akurat nie przejmowała przy ivf, bo opcji jest sporo. Zajelabym się tymi plamieniami
    Możesz jeszcze zrobić posiew z szyjki macicy ogólny (na beztlenowce i tlenowce), bo te posiewy które zwykle robimy są tylko na 3 patogeny (tzw Muchla) a mogą się zagnieździć różne (jak to było w moim przypadku...)
    Selinka, ja zaczynałam od różnych dawek dupka, a potem miałam i tabletki Besins 2x2 i żel Crinone, a nawet ich kombinacje bez skutku. Jedynie zastrzyków nie miałam, więc może w tym jest nadzieja.
    Co do plamień to nie w każdym cyklu je mam i wydaje mi się, że zależą raczej od jakości owulacji. Podejrzewałam nawet LUF u siebie, bo gdzieś czytałam, że wtedy wszystko wygląda niby ok, bo jest skok tempki, poziom proga w normie, testy owu wychodzą, ale są krótkie FL i plamienia się zdarzają. Ale to cholerstwo ciężko zdiagnozować ponoć i nie bardzo da się leczyć. Chyba tylko IVF pozostaje.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Jak lekarze mogą zbadać receptory w endometrium? Podczas biopsji? Szukałam w internecie informacji na ten temat, jakichś artykułów. Znalazlam tylko stwierdzenie, że jest coś takiego jak zaburzona praca receptorów, ale nie ma nic o możliwości leczenia.
    Ja także mam plamienia w drugiej połowie cyklu, juz kilka lat.... Jak przyjmowałam tabletki anty, to lekarze to olewali, bo przy niektorych plamienia są normalne. Jak zaczełam starać się o ciąże, to też dostawałam progesteron w różnych dawkach. Chyba tylko po zastrzykach nie plamiłam, ale jak tylko odstawiłam, 2 dni i okres.
    Jest coś takiego jak zaburzenie receptywności endo na proga i można to stwierdzić za pomocą biopsji endo, ale nie ma sposobu leczenia. Jedynie ogromne dawki proga mogą pomóc, więc może być, że w takim przypadku tylko te zastrzyki pomogą.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 14 lutego 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, a napiszcie mi, czy w cyklu, kiedy jest pobierana biopsja endometrium rozumiem, że nie wolno starać się o ciąże? I czy niesie to za sobą jakieś skutki w postaci np. cieńszego endometrium w przyszłych cyklach? Ogólnie moje endometrium jest dosyć cienkie, zazwyczaj jest na granicy, nie chciałabym dodatkowo pogorszyć swojej sytuacji.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym znała te wszystkie badania byłabym profesorem ginekologii :-D
    Można badać te wszystkie receptywnosci ale jak to mnie nie pytaj. Na pewno metod diagnostyki jest dużo.
    Zastrzyki z progesteronem warto spróbować bo jeśli coś ma pomóc to one
    Biopsja nie wpływa na endo negatywnie ale czy w tym cyklu mkzna próbować myślę że można. Przed in vitro celowo jest robiony schratching endometrium żeby ułatwić implantacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 11:11

    kahanka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Dzięki dziewczyny, a napiszcie mi, czy w cyklu, kiedy jest pobierana biopsja endometrium rozumiem, że nie wolno starać się o ciąże? I czy niesie to za sobą jakieś skutki w postaci np. cieńszego endometrium w przyszłych cyklach? Ogólnie moje endometrium jest dosyć cienkie, zazwyczaj jest na granicy, nie chciałabym dodatkowo pogorszyć swojej sytuacji.
    Ja się mogłam starać już 2dni po histeroskopii w której miałam pobierana biopsję endo :) więc można jak najbardziej. Wiem tylko że przy IUI lub ivf zalecany jest cykl przerwy po takim badaniu.
    Endo nie jest przez to cieńsze w następnych cyklach, co innego jakby naruszać jego strukturę za często. Ja w maju zeszłego roku miałam scratching endo a w październiku histero z biopsją i moja gin obecna stwierdziła, że nie robiłaby w najbliższym czasie kolejnej biopsji (chciałam się dowiedzieć czy się pozbyłam bakterii z endo, ale gin mówi że miałam b.silne leki i pozbyłam się na pewno), bo to może właśnie upośledzić wzrostu endometrium

    Linka2019 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam - 9-11 dni.. niestety się nie udało nat. Do tego doszło niskie amh.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 18 lutego 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ja miałam - 9-11 dni.. niestety się nie udało nat. Do tego doszło niskie amh.
    Czy udało Ci się ustalić przyczynę tak krótkich FL? Jakim sposobem udało Ci się zajść w ciążę, jeśli mogę spytać?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ