X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną krwawienie kontaktowe (dotykowe, po stosunku) prosze o pomoc
Odpowiedz

krwawienie kontaktowe (dotykowe, po stosunku) prosze o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 września 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktaras z was ma krwawienia kontaktowe z szyjki w trakcie stosunku ale w drugiej fazie tylko lub też po samobadaniu w 2 fazie? Ja mam od 8 miesięcy i nie wiem czemu. Zawsze to krwawienie żywa krwia jest od 7 dpo do 3 dnia przed okresem któregoś dnia w różnych cyklach. Ureoplazma wyleczona a krwawienie jest. Nadzerki nie ma. Po lipa chyba też nie bo przy tylu usg chyba by wykryto? Endometrioza wątpię bo mój okres jest delikatny łagodny. Nie ma plamienia po. Na czytałam się o raku szyjki ale moja cytologia rok temu w listopadzie była ok. Będę też powtarzać. Myślałam że może to samoistne wczesne poronienia bo nie miałam wówczas acardu j heparyny po owulacji. W tym cyklu jednak też było krwawienie 23 dc w trakcie stosunku a mamy przerwę więc to nie to. Eh może ktoś doradzi. Dostałam dupka 5 cyklu temu ale krwawienie też było w cyklu z dupkiem poza tym krwawienie było mimo że progesteron był 19 w 7 dpo. Eh

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 13 września 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedomoga lutealna lub endometrioza ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 13 września 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy przy niedomodze luteinowej na prawdę można tak krwawić? bo u mnie z tym progesteronem miałam tak, że po 3 miesiacach brania o dziwo euthyroxu mój progesteron w 7 dpo był bardzo ładny bo 19 jednostek. Wcześniej był na poziomie 11-15. Moje cykle są dobre tzn faza luteinowa trwa 14-16 miesięcy.

    Myślałam, ze nie krwawi się dotykowo przy niedomodze. Co do endometriozy to muszę to zbadać też ale nie mam typowych objawów takich jak znaczny okres, bóle, plamienie po okresie. Popytam o to lekarza.

    Może ktoś jeszcze się wypowie bo martwi mnie to bardzo :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2017, 14:55

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pytałaś o to ginekologa?ja też tak mam. Pomyślałam sobie że to od leków rozrzeszających krew. Ja biorę polfilin i encopirynę. Ty też bierzesz heparynę więc to może to skoro jesteś zdrowa. Ja też nie mam ani polipa ani nic innego. Wydaje mi się e to moze byc rez przez slabe nawilzenie.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie bo w tym cyklu nue mam heparyny a takie krwawienie mam od pazdziernika:( heparyne brałam jeden cykl gdy w ciazy zaszlam

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 16 września 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie pocieszę was. Zmagałam sie z tym tematem kilka miesięcy. Miałam krwawienia kontaktowe w 2 fazie, staraliśmy sie wtedy o dziecko. Zgłaszałam lekarzowi, on mówił ze to hormony po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i niedomoga lutealna. Przepisał duohaston, oczywiście nie pomogło. Nie robił cytologii bo miałam robiona pol roku wczesniej (grupa 2). Ponieważ ze starań nic nie wychodziło to zmieniłam lekarza. Nowy lekarz po wywiadzie od razu sie tym zaniepokoił i skierował mnie (mimo dobrego wyniku cytologii) na kolposkopie (badanie szyjki pod mikroskopem). Wtedy juz zaszłam w ciąże. Niestety kokposkopia wyszła złe - stan przednowotworowy (cin3). Stad były moje krwawienia. Byłam zła na poprzedniego lekarza bo przecież mógł mnie skierować na to badanie przed ciąża i miałabym z głowy a tak całe 9 miesiecynprzezylam w stresie czy bedzie z tego rak czy nie. Po ciazy, 2 miesiace po porodzie poddałam sie zabiegowi konizacji szyjki macicy - usunięto mi zmieniony chorobowo kawałek szyjki. Dziś wiec żyje bez stresu ale... dobrze wam radzę, nie czekajcie. To wlasnie od ginekologa onkologa który mnie diagnozował i robił zabieg dowiedziałam sie ze cytologię to można sobie w D... wsadzić, ze ok 20% wyników wychodzi fałszywie negatywnych. Wystarczy ze lekarz złe pobierze wymaz, nie z całej szyjki tylko z jej fragmentu który bedzie zdrowy, albo złe naniesie na szkiełko itp. Także na waszym miejscu bym nie zwlekała i zweryfikowała kolposkopowo czy z szyjka wszystko wporzadku... bez względu na wynik cytologii

    zem3i09kl173cczw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 września 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację. Już mam dwa namiary na ginekologa że specjalizacja onkologii. W pon będę dzwonić. U mnie też krwawienia od kąd się staram a wcześniej brałam tabletki
    Anty.

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Koralinka Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 17 września 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja rowniez mialam krwawienia w 2 fazie cyklu. Poczatkowo byly to krwawienia kontaktowe,potem takie samoistne. U mnie przyczyna byl polip,a dokladnie 3 polipy na tyle male,ze nie bylo ich widac na usg,a dopiero podczas histeroskopii.
    Ale koniecznie radzilabym Ci isc do ginekologa onkologa,bo tak jak mowila Kaska,moze to byc jakas zmiana przednowotworowa. Cytologia niestety nie wyklucza nieprawidlowosci,bardzo latwo pobrac ja po prostu zbyt plytko..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam już kolposkopię i histeroskopię i nie wykazały takich rozległych zmian, o których piszesz Kaska1985. Miałam kolposkopię po złym wyniku cytologi właśnie (wyszło ASCUS przez wirus HPV, który niestety mam). Teraz jednak czeka mnie kolejna cytologia więc zobaczę, co się tam dzieje. Robię tylko cienkowarstwową więc myślę, że jest ona dokładniejsza od tej zwykłej.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 września 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest cytologia cienkowarstwowa?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 września 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka, a miałaś pobierane wycinki z szyjki (biopsje)? u mnie własnie po wycinkach wyszło cin 3 bo wynik kolposkopii wskazywal na cin 1 ale lekarz wolał sie upewnić.
    Ja też własnie szykuje sie na cytologię cienkowarstwową, do zwykłej już nie mam zaufania.

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    Agnieszka, a miałaś pobierane wycinki z szyjki (biopsje)? u mnie własnie po wycinkach wyszło cin 3 bo wynik kolposkopii wskazywal na cin 1 ale lekarz wolał sie upewnić.
    Ja też własnie szykuje sie na cytologię cienkowarstwową, do zwykłej już nie mam zaufania.
    Nie nie miałam pobieranych wtedy żadnych wycinków bo lekarz po zabarwieniu szyjki podczas kolposkopii powiedział że mam tylko zmiany zapalne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A co to jest cytologia cienkowarstwowa?
    Cytologia cienkowarstwowa jest dokładniejsza niż zwykła ale czym dokładnie się różni to musisz poczytać w internecie bo tam jest to lepiej wyjaśnione.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miałam taki problem i u mnie okazało się, że to od nadżerki :/ cytologia ok, kolposkopia ok, biopsja ok, hormony tez!
    3 poprzednich ginów mi wmawiało, że to nie od tego, leczyli mnie duphastonem, twierdzili, że nadżerka jest mała i zeby jej nie ruszać.
    ale zmieniłam gina , usunelam laserowo i po klopocie.

    mialam tez plamienia miedzymiesiaczkowe, np. tydzien przed okresem.
    wszystko przeszło po fotokoagulacji szyjki.

  • asymetryczna_ Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 1 lipca 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dziewczyny czy ktaras z was ma krwawienia kontaktowe z szyjki w trakcie stosunku ale w drugiej fazie tylko lub też po samobadaniu w 2 fazie? Ja mam od 8 miesięcy i nie wiem czemu. Zawsze to krwawienie żywa krwia jest od 7 dpo do 3 dnia przed okresem któregoś dnia w różnych cyklach. Ureoplazma wyleczona a krwawienie jest. Nadzerki nie ma. Po lipa chyba też nie bo przy tylu usg chyba by wykryto? Endometrioza wątpię bo mój okres jest delikatny łagodny. Nie ma plamienia po. Na czytałam się o raku szyjki ale moja cytologia rok temu w listopadzie była ok. Będę też powtarzać. Myślałam że może to samoistne wczesne poronienia bo nie miałam wówczas acardu j heparyny po owulacji. W tym cyklu jednak też było krwawienie 23 dc w trakcie stosunku a mamy przerwę więc to nie to. Eh może ktoś doradzi. Dostałam dupka 5 cyklu temu ale krwawienie też było w cyklu z dupkiem poza tym krwawienie było mimo że progesteron był 19 w 7 dpo. Eh


    Hej, czy u Ciebie w ciagu tych kilku lat coś się wyjaśniło w tej kwestii? U mnie właśnie pojawiły się takie krwawienia kontaktowe w II fazie cyklu i szczerze mówiąc jestem przerażona..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ