X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kto tak jak ja?
Odpowiedz

Kto tak jak ja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 31 października 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    czy ktoś tak jak ja stara się z problemami
    otóż mam podwójną macicę, od około roku staramy się o dzidzię.
    Wykonałam badania hormonalne - testosteron, androstendion, prolaktynę i jeszcze jeden..( nie pamiętam)
    wyniki wyszły w normie.
    W ostatnim czasie robiłam badanie owulacji (przez 5 dni pod nadzorem lekarz- test owulacyjny + usg) pęcherzyk urósł do prawie 20mm
    ale test owulacyjny wychodził ujemy...
    lekarz zadecydował żeby włączyć leczenie - zapisał mi clostilbegyt, który mam brać od 5 dc przez 5 dni, następnie ponowny test owulacyjny
    ma ktoś podobne doświadczenia?

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 października 2014, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej MerlinMo.
    Miałam tak samo jak Ty...pęcherzyki były i o ile rosły (nie byłam monitorowana więc nie wiem do jakich rozmiarów dochodziły), to nie pękały.
    Jak miałam pierwsze usg dopochwowe to lekarz od razu powiedział, że mam cykle bezowulacyjne bo w jajnikach zalegają niepęknięte jajeczka :(
    Dlatego testy LH ujemne wychodziły mnie i Tobie teraz.
    Dostałam też Clostilbegyt 2-6 dc, a od 5-10 dc Estrofem Mite.
    W zeszłym cyklu dostałam też Pregnyl domięśniowo 2x5000j - to na pęknięcie jajeczka - bo moje miało w 11 dc 24 mm.
    Niestety nam się nie udało .... tym razem :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 31 października 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi :(
    Powiem szczerze że po przeczytaniu opini i ulotki boje sie clo, jednak widze że wielu osobom pomógł.
    Odczuwałaś jakieś skutki uboczne?

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 października 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja ulotek nie czytam :)
    Po Clo... czułam się ok, żadnych skutków ubocznych nie odczuwałam.

    Ja sobie w tym cyklu odpuszczam wszelką chemię...robię detoks..moja psychika tego potrzebuje :)
    Ale..jak tutaj poszperałam na forum to znalazłam i kupiłam Inofolic - suplement diety, pomaga podobno na pracę jajników (czyli - ja tak sobie myślę, bo niczym tego nie mogę poprzeć, że podobnie jak Clo.. tylko z mniejszą ilością chemii).
    Na razie kłuje mnie w prawym jajniku, ale czy to efekt Inofolicu...nie wiem.

    Jeśli ufasz swojemu gin. to weź tak jak Ci przepisała.
    Skutkiem "ubocznym" Clo... może być jedynie dojrzałe jajeczko .... no albo ich większa ilość ;) ale to już będziesz monitorowana przez gin. ...
    A już dalece idącym skutkiem Clo.. może być dzidzia :) Ale o taki skutek "uboczny" chyba chodzi każdej z nas prawda :)

    Myśl pozytywnie, wyrzuć ulotki i zaufaj prowadzącemu lekarzowi :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 31 października 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie tak...:)

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ