X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Laparoskopia czy CLO stymulacja hormonami
Odpowiedz

Laparoskopia czy CLO stymulacja hormonami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy miałyście taki dylemat jak w temacie? Jestem po HSG -mam niedrożny prawy jajowód do tego po kilku monitoringach okazało się, że mam tylko z prawego owulkę:(
    W poprzednim miesiącu zaczęłam CLO - z efektem w postaci torbieli w prawym jajniku:/ Teraz biorę tabl. antykoncepcyjne aby mi się torbiel wchłonęła. Zbliża się grudzień i mam dylemat czy zdwojona dawka CLO (ale obawa przed kolejna torbielą plus znowu tabletki antyk.) czy laparoskopia (a tu znowu boję się ciąży pozamacicznej). Za tydzień mam wizytę, dr proponował mi już laparo ale chciałam spróbować z CLO, skutek średni, więc zaproponował 2xCLO lub laparo. Co byście doradzały? Pozdrowionka dla wszystkich staraczek :)

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopia bez dwóch zdań.

    respondeca lubi tę wiadomość

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • miriiam Autorytet
    Postów: 349 493

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale po co CLO? żeby pobudzić lewy jajnik? Jesli lekarz uważa że to może go pobudzić to spróbuj jeszcze z tabletkami. Po laparoskopii moga się robić zrosty i nie ma gwarancji że jajowód się udrożni.

    Jestem mamą
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 odpowiedzi i jest 1:1 :) ... Tak Miriiam, dr chce aby podwójną dawką CLO mój lewy pobudzić. A przy laparo tych właśnie powikłań się obawiam.

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • MałaMi83 Autorytet
    Postów: 389 597

    Wysłany: 24 listopada 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za laparoskopią. Miałam i póki co nie było ciąży pozamacicznej a za to udało się udrożnić jeden z dwu niedrożnych jajowodów. Lekarze teraz też zastanawiają się, czy podać mi clo żeby pobudzić jajnik przy drożnym jajniku bo jak na złość ciągle działa ten przy niedrożnym.

    respondeca lubi tę wiadomość

    3jgxw1d38c6jwcsz.png
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 24 listopada 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi83 wrote:
    Jestem za laparoskopią. Miałam i póki co nie było ciąży pozamacicznej a za to udało się udrożnić jeden z dwu niedrożnych jajowodów. Lekarze teraz też zastanawiają się, czy podać mi clo żeby pobudzić jajnik przy drożnym jajniku bo jak na złość ciągle działa ten przy niedrożnym.

    Jak zdecydujesz się na clo to daj znać.

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 25 listopada 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda79 wrote:
    Cześć dziewczyny, czy miałyście taki dylemat jak w temacie? Jestem po HSG -mam niedrożny prawy jajowód do tego po kilku monitoringach okazało się, że mam tylko z prawego owulkę:(
    W poprzednim miesiącu zaczęłam CLO - z efektem w postaci torbieli w prawym jajniku:/ Teraz biorę tabl. antykoncepcyjne aby mi się torbiel wchłonęła. Zbliża się grudzień i mam dylemat czy zdwojona dawka CLO (ale obawa przed kolejna torbielą plus znowu tabletki antyk.) czy laparoskopia (a tu znowu boję się ciąży pozamacicznej). Za tydzień mam wizytę, dr proponował mi już laparo ale chciałam spróbować z CLO, skutek średni, więc zaproponował 2xCLO lub laparo. Co byście doradzały? Pozdrowionka dla wszystkich staraczek :)
    Mam tak samo...pos HSG prawy niedrożny a tam owulacja. Ja dostałam CLO i wątroba mnie bolała, a owulację mi zatrzymało. Wcześniej miałam co miesiąc a po clo nic nie urosło :(
    Za dwa tygodnie mam laparoskopie.
    Posłuchaj CLO można brac chyba tylko pół roku i trzeba przerwe zrobić. Nie wiem jak u Ciebie w szpitalu, ale u mnie czeka się około 5 miesięcy na laparo. Może zapisz się a do tego czasu bierz CLO.

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    mi lekarz nie chciał robić stymulacji po tym jak w hsg wyszła niedrożność, mimo, ze z drugim jajnikiem i jajowodem było ok, bo twierdził, że wtedy jest duże ryzyko ciąży pozamacicznej

  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 25 listopada 2013, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka, To ile ty brałaś CLO że aż zatrzymała ci owulkę!? Na długo? teraz już ją masz?
    Na laparo u mnie chyba nie ma kolejek, jak po HSG pielęgniarka chciała mnie zapisać to wyszło że już za miesiąc mogę przyjść ale stchórzyłam. Dowiem się w nast. tyg. na wizycie.

    frutka, rozumiem że masz to pół szczęścia, że pracujący jajnik i drożny jajowód masz po tej samej stronie?

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teoretycznie mam "całe szczęście" bo w listopadzie byłam na laparo i teraz mam drożne oba. Praktycznie - to był tylko jeden z wielu naszych problemów, część jeszcze niepokonana
    ja polecam laparo - wtedy jeszcze raz, juz pod narkozą sprawdzają drożność, ewentualnie w niektorych szpitalach robią zabiegi selektywnego hsg, podczas którego specjalnym wężykiem udrażniają jajowody - odchodzi problem zrostów i dochodzenia do siebie po laparo (które długo nie trwa)

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 listopada 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cztery cykle miałam owulację z prawego jajnika, aż lekarz kazał brać CLO 2x1 tabletka i w tym cyklu w końcu lewy jajnik się obudził. Co prawda pęcherzyk w 13 dc był w wielkości ok 10 mm, ale był. Tak więc jak się nie uda w tym cyklu, to w przyszłym ta sama dawka CLO.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 26 listopada 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem za laparoskopią, a żeby nie porobiły się zrosty pooperacyjne, lekarz może zastosować żel antyzrostowy, mimo to że to nie jest warunek by laparoskopię wykonać (nie jest on refundowany )

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 26 listopada 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopia jest refundowana, ja miałam na NFZ w klinice prywatnej która miała umowę z NFZ.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 26 listopada 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laparoskopia jest refundowana ale żel antyzrostowy nie jest

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 27 listopada 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda79 wrote:
    Iwka, To ile ty brałaś CLO że aż zatrzymała ci owulkę!? Na długo? teraz już ją masz?
    Na laparo u mnie chyba nie ma kolejek, jak po HSG pielęgniarka chciała mnie zapisać to wyszło że już za miesiąc mogę przyjść ale stchórzyłam. Dowiem się w nast. tyg. na wizycie.

    frutka, rozumiem że masz to pół szczęścia, że pracujący jajnik i drożny jajowód masz po tej samej stronie?

    Ja teraz miałam pierwszy miesiąc z CLO brałam od 5dc. przez 5 dni 2 razy po pół tabletki. Za półtora tygodnia laparo emo-ludek.gif strach zaczyna mną ogarniać

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 27 listopada 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka trzymam kciuki za laparo! będzie dobrze:) musi! być dobrze:)

    Frutka nie wiedziałam że są selektywne HSG, ja bym chętnie poszła jeszcze raz na HSG, może borowinka coś mi pomogła i cudem by się udało uniknąć laparo!

    Milcia ja mam 10mm w lewym co miesiąc, nawet bez CLO, jakby stanęło w miejscu i już dalej nie chciało rosnąć. Owulka w prawym zawsze z 18mm jajeczka.

    Sylwunia po raz pierwszy słyszę że jest żel antyzrostowy! Jak się dojdzie do laparo to na pewno poproszę o takie cudo :)

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda79 poczytaj sobie wątek na tym forum: "udrażnianie jajowodów" tam jest trochę więcej o tym
    iwka nie bój się - może okaże się, że wcale nie masz niedrożności :) pociesz się, że laparo moze Ci dużo pomóc :) powodzenia!

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby kochane oby <3

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, byłam u gin i Torbiel się wchłonęła! hura:)
    Więc zaczynam w tym cyklu CLO od 5 do 9 dc.
    Mam nadzieję że pojawi się w lewym dominujący, bo jak nie to w styczniu mały odpoczynek i w lutym szykuję się na laparo:(

    Iwka jesteś już po laparo? Daj znać

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli była to torbiel czynnościowa, powstała po niepękniętym pęcherzyku

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ