X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Lh:fsh

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mala08 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 28 maja 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie. Stosunek lh:fsh mam 0.5 u kilku lekarzy byłam i każdy mówi że to nie ma znaczenia. A w internecie wręcz odwrotnie. Co z tym zrobić

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 29 maja 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma znaczenia. Liczenie stosunku to stara szkoła. Ważne są same wartości LH i FSH, obraz jajników w uSG i choroby współistniejące : Hashi, niedoczynność / nadczynność, IO, itp.

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.o czym świadczy AMH 5,09 i stosunek Lh do FSH 0,80 w4 dc ? Dobrze czy źle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 15:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneSłońce wrote:
    Hejka.o czym świadczy AMH 5,09 i stosunek Lh do FSH 0,80 w4 dc ? Dobrze czy źle?
    Jak chodzi do amh to zależy ile masz lat?

  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 30 maja 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Jak chodzi do amh to zależy ile masz lat?
    28 lat Lh 5,38 FSH 6,71. AMH 5,09 pierwszą konsultacje u lekarza w Invitcie mam dopiero 12 czerwca... Czekam jeszcze na wynik inhibiny B.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 16:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2020, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneSłońce wrote:
    28 lat Lh 5,38 FSH 6,71. AMH 5,09 pierwszą konsultacje u lekarza w Invitcie mam dopiero 12 czerwca... Czekam jeszcze na wynik inhibiny B.
    To faktycznie amh na ten wynik może być wysokie masz pcos?

  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 30 maja 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    To faktycznie amh na ten wynik może być wysokie masz pcos?
    Z USG były stwierdzione policystyczne jajniki.

  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 30 maja 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie tylko czy przy policystycznych jajnikach ten iloraz Lh i FSH nie powinien być wyższy.? Zaczynam szerszą diagnostykę więc pewnie wszystkiego się dowiem.

  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 31 maja 2020, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2020, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneSłońce wrote:
    Zastanawia mnie tylko czy przy policystycznych jajnikach ten iloraz Lh i FSH nie powinien być wyższy.? Zaczynam szerszą diagnostykę więc pewnie wszystkiego się dowiem.
    W diagnostyce pcos nie oblicza się już lh: FSH nie patrz na ten stosunek wgl

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 31 maja 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneSłońce wrote:
    Hejka.o czym świadczy AMH 5,09 i stosunek Lh do FSH 0,80 w4 dc ? Dobrze czy źle?

    Ja miałam AMH 5,7 w wieku 36 lat i nie mam PCO a dobrą rezerwę.
    U ciebie w tym wieku to powinna być normalna / dobra rezerwa (masz też podane widełki przy wyniku, popatrz sobie).
    Przy PCO często te wyniki są od 10 w górę. Niemniej badanie usg i wspołistniejące choroby są ważne w wywiadzie.
    Jeśli miałaś w usg policystyczne jajniki, to ten wyniki wg mnie jest niski biorąc pod uwagę jeszcze twoj wiek;)

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • ZieloneSłońce Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Ja miałam AMH 5,7 w wieku 36 lat i nie mam PCO a dobrą rezerwę.
    U ciebie w tym wieku to powinna być normalna / dobra rezerwa (masz też podane widełki przy wyniku, popatrz sobie).
    Przy PCO często te wyniki są od 10 w górę. Niemniej badanie usg i wspołistniejące choroby są ważne w wywiadzie.
    Jeśli miałaś w usg policystyczne jajniki, to ten wyniki wg mnie jest niski biorąc pod uwagę jeszcze twoj wiek;)
    Zobaczę co powie lekarz 😊

  • PtojectBejbi3 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Nie ma znaczenia. Liczenie stosunku to stara szkoła. Ważne są same wartości LH i FSH, obraz jajników w uSG i choroby współistniejące : Hashi, niedoczynność / nadczynność, IO, itp.
    Hej. Czy mogłabyś mi przybliżyć temat? Chodzi mi o ten stosunek LH/FSH. Wszędzie jednak info, że powinno być ok 1. W końcu biorą to pod uwagę jesdli inne wyniki są w normie?
    Robiłam badania LH 2 IU/l, FSH 7 IU/l, testosteron, TSH, FT3, FT4, prolaktyna, estradiol, wit b9, b12, wit d3, w 6 dniu cyklu, na czczo, wszystko jest w normie tylko stosunek lh i fsh zamiast ok 1 wynosi 0.35 czyli b nisko. AMH 0.98 Zgodne z wiekiem 39 lat. Regularne miesiączki 26 dni, owulacja ok 15-16 dc (test owulacyjny + i wzrost temperatury), krótka faza lutealna 10-11 dni. Plamienia 2 dni przed miesiączka. 5, 5 miesięcy po porodzie w 24 tc. Cesarskie cięcie.

    Mam utrudnioną możliwość pójścia do specjalisty bo jestem za granicą, czekam na ginekologa w szpitalu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ