X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Łożysko centralnie przodujące 😥
Odpowiedz

Łożysko centralnie przodujące 😥

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Iris32 Przyjaciółka
    Postów: 105 61

    Wysłany: 9 lutego 2023, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ,
    Czy któraś z Was zmagała się z tym problemem ?
    Na połówkowych w 21 tygodniu wyszlo mi łożysko centralnie przodujące :(

    Bocian Szczecin, 34 l.
    Czynnik męski
    2021 - 1 IVF - 3 ❄️❄️❄️
    Beta 0 x 3 ;(
    Zmiana kliniki
    2022 Druga procedura IVF
    06.2022 Punkcja nr 2
    6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    14.09 Transfer FET (Prolutex, Progesteron Besins, Neoparin,Cyclogest,Estrofem, Acard, Encorton ,wit b12 met + accofil)
    Prog. 20,22
    🙏🏻💪🏻
    10dpt beta 197,6
    13dpt beta 799
    16dpt beta 2750 prog. 6,6 😭(plamienia od początku)
    Plamienia związane z polipem na szyjce. Po odstawieniu estrofemu polip zniknął.
    18.11 Usg prenatalne plus SANCO
    💙 Zdrowy chłopczyk !🥹
    21 tydzień usg połówkowe - niestety łożysko centralnie przodujące.
    3 tygodnie później - łożysko brzeznie przodujące.
  • Hercia83 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 12 lutego 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam. Ciąża byla dość ciężka bo w kółko dookoła straszyli możliwymi komplikacjami, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Córka wkrótce skończy 3 latka :)

  • Iris32 Przyjaciółka
    Postów: 105 61

    Wysłany: 12 lutego 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hercia83 wrote:
    Ja miałam. Ciąża byla dość ciężka bo w kółko dookoła straszyli możliwymi komplikacjami, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Córka wkrótce skończy 3 latka :)
    Hej Hercia, dziękuje za odzew.
    Powiedz proszę, miałaś jakieś plamienia ? Podniosło się na tyle ,ze miałaś naturalny poród czy jednak cc?

    Bocian Szczecin, 34 l.
    Czynnik męski
    2021 - 1 IVF - 3 ❄️❄️❄️
    Beta 0 x 3 ;(
    Zmiana kliniki
    2022 Druga procedura IVF
    06.2022 Punkcja nr 2
    6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    14.09 Transfer FET (Prolutex, Progesteron Besins, Neoparin,Cyclogest,Estrofem, Acard, Encorton ,wit b12 met + accofil)
    Prog. 20,22
    🙏🏻💪🏻
    10dpt beta 197,6
    13dpt beta 799
    16dpt beta 2750 prog. 6,6 😭(plamienia od początku)
    Plamienia związane z polipem na szyjce. Po odstawieniu estrofemu polip zniknął.
    18.11 Usg prenatalne plus SANCO
    💙 Zdrowy chłopczyk !🥹
    21 tydzień usg połówkowe - niestety łożysko centralnie przodujące.
    3 tygodnie później - łożysko brzeznie przodujące.
  • Hercia83 Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie musiałam się oszczędzać, wiadomo nie dźwigać, nie biegać, delikatnie z chodzeniem po schodach, polegiwac. Już nie pamiętam w którym tc, ale bylam w szpitalu na weekend na podanie sterydów na szybszy rozwój płuc u dziecka na wypadek przedwczesnego porodu. Około 20 tc miałam plamienia, a raczej takie brudzenia- po tym właśnie okazało się że mam łożysko przodujące . Potem miałam "tylko" jedno krwawienie, wtedy szybko pojechaliśmy do szpitala, ale na szczęście samo ustało i po 2 dniach mnie wypuścili. Mialam cc w 36+2 tc, bo łożysko się nie podniosło. Tez jestem po IVF.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2023, 21:06

  • Bazylia Autorytet
    Postów: 1096 1574

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od około 19 tygodnia stwierdzono u mnie łożysko centralnie przodujące. Niestety nie chce się nawet zmienić na brzeżnie przodujące 😔 Zaraz rozpoczynamy 29 tydzień. Niestety będzie CC.

    age.png
  • Iris32 Przyjaciółka
    Postów: 105 61

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hercia83 wrote:
    Ogólnie musiałam się oszczędzać, wiadomo nie dźwigać, nie biegać, delikatnie z chodzeniem po schodach, polegiwac. Już nie pamiętam w którym tc, ale bylam w szpitalu na weekend na podanie sterydów na szybszy rozwój płuc u dziecka na wypadek przedwczesnego porodu. Około 20 tc miałam plamienia, a raczej takie brudzenia- po tym właśnie okazało się że mam łożysko przodujące . Potem miałam "tylko" jedno krwawienie, wtedy szybko pojechaliśmy do szpitala, ale na szczęście samo ustało i po 2 dniach mnie wypuścili. Mialam cc w 36+2 tc, bo łożysko się nie podniosło. Tez jestem po IVF.
    Dziękuje za informacje.
    Ja obecnie jestem w 24 tygodniu i mam nadzieje ,ze ominą mnie krwawienia…

    Bocian Szczecin, 34 l.
    Czynnik męski
    2021 - 1 IVF - 3 ❄️❄️❄️
    Beta 0 x 3 ;(
    Zmiana kliniki
    2022 Druga procedura IVF
    06.2022 Punkcja nr 2
    6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    14.09 Transfer FET (Prolutex, Progesteron Besins, Neoparin,Cyclogest,Estrofem, Acard, Encorton ,wit b12 met + accofil)
    Prog. 20,22
    🙏🏻💪🏻
    10dpt beta 197,6
    13dpt beta 799
    16dpt beta 2750 prog. 6,6 😭(plamienia od początku)
    Plamienia związane z polipem na szyjce. Po odstawieniu estrofemu polip zniknął.
    18.11 Usg prenatalne plus SANCO
    💙 Zdrowy chłopczyk !🥹
    21 tydzień usg połówkowe - niestety łożysko centralnie przodujące.
    3 tygodnie później - łożysko brzeznie przodujące.
  • Iris32 Przyjaciółka
    Postów: 105 61

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia wrote:
    Od około 19 tygodnia stwierdzono u mnie łożysko centralnie przodujące. Niestety nie chce się nawet zmienić na brzeżnie przodujące 😔 Zaraz rozpoczynamy 29 tydzień. Niestety będzie CC.
    Hej Bazylia! Bardzo mi przykro, wiem przez co przechodzisz.
    Ja obecnie 24 tydzień. Narazie bez żadnych plamień… cc się nie boje , tylko wlasnie tego ze będą jakieś komplikacje … miałaś plamienia/krwawienia ?

    Bocian Szczecin, 34 l.
    Czynnik męski
    2021 - 1 IVF - 3 ❄️❄️❄️
    Beta 0 x 3 ;(
    Zmiana kliniki
    2022 Druga procedura IVF
    06.2022 Punkcja nr 2
    6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    14.09 Transfer FET (Prolutex, Progesteron Besins, Neoparin,Cyclogest,Estrofem, Acard, Encorton ,wit b12 met + accofil)
    Prog. 20,22
    🙏🏻💪🏻
    10dpt beta 197,6
    13dpt beta 799
    16dpt beta 2750 prog. 6,6 😭(plamienia od początku)
    Plamienia związane z polipem na szyjce. Po odstawieniu estrofemu polip zniknął.
    18.11 Usg prenatalne plus SANCO
    💙 Zdrowy chłopczyk !🥹
    21 tydzień usg połówkowe - niestety łożysko centralnie przodujące.
    3 tygodnie później - łożysko brzeznie przodujące.
  • Bazylia Autorytet
    Postów: 1096 1574

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iris32 wrote:
    Hej Bazylia! Bardzo mi przykro, wiem przez co przechodzisz.
    Ja obecnie 24 tydzień. Narazie bez żadnych plamień… cc się nie boje , tylko wlasnie tego ze będą jakieś komplikacje … miałaś plamienia/krwawienia ?

    Póki co żadnych plamien nie miałam. Tzn. miałam w 8 tygodniu krwiaka i wtedy krawiłam. Teraz się obawiam bo pani doktor na prenatalnych powiedziała, że w trzecim trymestrze łozysko staje się bardziej kruche i żeby teraz uważać, więcej leżeć, odpoczywać.

    age.png
  • Iris32 Przyjaciółka
    Postów: 105 61

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia wrote:
    Póki co żadnych plamien nie miałam. Tzn. miałam w 8 tygodniu krwiaka i wtedy krawiłam. Teraz się obawiam bo pani doktor na prenatalnych powiedziała, że w trzecim trymestrze łozysko staje się bardziej kruche i żeby teraz uważać, więcej leżeć, odpoczywać.
    Mamy pod górkę niestety…
    Teraz chyba jakoś trzecie prenatalne będziesz mieć ?
    Musimy się przygotować na wszystko tak naprawdę.
    Ja tez głównie odpoczywam, ale zwariować idzie.
    Plus mały cały czas leży poprzecznie

    Bocian Szczecin, 34 l.
    Czynnik męski
    2021 - 1 IVF - 3 ❄️❄️❄️
    Beta 0 x 3 ;(
    Zmiana kliniki
    2022 Druga procedura IVF
    06.2022 Punkcja nr 2
    6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    14.09 Transfer FET (Prolutex, Progesteron Besins, Neoparin,Cyclogest,Estrofem, Acard, Encorton ,wit b12 met + accofil)
    Prog. 20,22
    🙏🏻💪🏻
    10dpt beta 197,6
    13dpt beta 799
    16dpt beta 2750 prog. 6,6 😭(plamienia od początku)
    Plamienia związane z polipem na szyjce. Po odstawieniu estrofemu polip zniknął.
    18.11 Usg prenatalne plus SANCO
    💙 Zdrowy chłopczyk !🥹
    21 tydzień usg połówkowe - niestety łożysko centralnie przodujące.
    3 tygodnie później - łożysko brzeznie przodujące.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ