X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną luteina i inne specyfiki...
Odpowiedz

luteina i inne specyfiki...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Jestem po 1wszej kuracji CLO - 1x1 - niestety owulacji brak. Dodatkowo biorę Dostinex 1/4 tabl. na tydzień oraz Euthyrox 1x1. Ostatnia miesiączka była 30 listopada. Od jakiegoś roku muszę wywoływać ją Luteiną. Tym razem postanowiłam, że wezmę Luteine od 26.12. przez 7 dni, żeby po Nowym Roku zacząć spokojnie kolejny cykl z CLO. Dzisiaj jest 7 dzień przyjmowania a miesiączki brak. Wiem, że zazwyczaj powinna pojawić się po odstawieniu leku, ale u mnie zawsze pojawiała się max w 5 dniu jej brania. Nawet wtedy kiedy miałam przyjmować od 16 dnia cyklu skracała mój cykl i dostawałam okres ok 22 dnia.
    W ciąży nie jestem na pewno - byłam wczoraj na becie.
    Boję się, że coś jest nie tak :( Dodatkowo kłuje mnie co jakiś czas w podbrzuszu, a nigdy tak nie miałam. Czy możliwe, że to jakiś skutek uboczny brania CLO ?
    Jest Nowy Rok, zamiast mieć nowe nadzieje to ja siedzę i się zamartwiam :(

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej isc sprawdzic na usg czy jest czysto. A z luteina to u mnie bywa roznie raz dostaje tak a raz inaczej, wiec wg mnie moze sie zmieniac. Zapytaj lekarza o inny lek na owulke.

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat biorę duphaston, a nie luteinę. Przez trzy cykle za każdym razem @ dostawałam w innym dniu, pierwszym razem w drugim dniu ostawienia, później szóstego dnia ostawienia a w tym cyklu czwartego dnia. Poczekaj jeszcze na @, ale jeśli bardzo się niepokoisz to idź na usg.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim...czy któraś z was bierze może diostinex raz w tygodniu 1/4 tab.+ luteina pod jezyk miedzy 18-25 dniem cyklu? jakie macie efekty? dodatkowo biore letrox 100 bo mam Hashimoto...staramy się od 2 lat i nic..po za tym lekarz mówił żeby się wstrzymać przy braniu diostinexu w staraniu o dziecko a inny ze to nie przeszkadza. Powiem szczerze ze już nie wiem co mam robic?? Proszę poratujcie...

    Tosia80 lubi tę wiadomość

  • Sama nie wiem... Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Stella

    Ja tez od tego cyklu biore Luteine. Dokładnie 2x1 pod język od 15 do 25 dnia cyklu.

    Efekt u mnie taki że piersi chcą mi wybuchnąć.

    Ja mam pytanie czy powinnam zrobić test 25 dc I jeżeli jest pozytywny to dlaej brać luteine? Czy odtawic I czekać na termin okresu?

    Czy zaprzestanie brania luteiny może wpłynąć na ciąże ?

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 10 maja 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem... wrote:
    Ja mam pytanie czy powinnam zrobić test 25 dc I jeżeli jest pozytywny to dlaej brać luteine? Czy odtawic I czekać na termin okresu?
    Czy zaprzestanie brania luteiny może wpłynąć na ciąże ?

    Wg instrukcji mojej dr jeśli test wyszedłby pozytywny należy dalej przyjmować progesteron (w zależności co kto bierze - luteinę, duphaston, utrogestan i inne tego typu specyfiki), nie powinno się odstawiać tylko po potwierdzeniu ciąży umówić na wizytę i lekarz zadecyduje, co dalej.
    Jeśli test negatywny to odstawia się luteinę i czeka na okres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2017, 21:08

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ