X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Luteina, kiedy po owu?
Odpowiedz

Luteina, kiedy po owu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hallo dziewczyny jesteście?

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti luteine czy duphaston powinno się brać 3 dni po wzroście tempretury, a więc zdecydowanie po owulacji, bo inaczje może ją zablokować. Wydaje mi się, że dobrze że jej nie wzięłaś jeśli byłaś pewna że owuilki jeszcze nie było.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii może zbadaj sobie jeszcze raz ten progesteron bez wiedzy tej "lekarki" około 7 dnia po pewnej owulacji :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny. Dlaczego 7 dni po owulacji? i co mi da ten wynik?
    chyba macie rację zdecyduje się na wzięcie 3 dni po owulacji

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_88 wrote:
    dzięki dziewczyny. Dlaczego 7 dni po owulacji? i co mi da ten wynik?
    chyba macie rację zdecyduje się na wzięcie 3 dni po owulacji
    7 dni po ponieważ progesteron około tego dnia osiąga najwyższy poziom a potem już spada :)
    Ten wynik pokarze czy masz odpowiedni poziom progesteronu i czy nie masz np. niedomogi lutealnej.
    Jeżeli miałaś badany przed owulacja to wynik nie jest wiarygodny i mija sie z celem takie badanie i tak naprawdę nadal nie wiadomo czy masz odpowiedni poziom progesteronu.
    Porządny lekarz chcący mieć wiarygodny wynik swojej pacjentki zleca jej monitoring owulacji (jeżeli pacjentka nie jest pewna lub nie potrafi wyznaczyć przybliżony dzień wg. obserwacji) aby określić dzień owulki wg. tego wyznaczyć jej odpowiedni dzień do badania. Dziwi mnie że ta lekarka tak nie zrobiła.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 7 listopada 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie będę słuchać lekarki, może to głupie, ale chyba nie jest takim profesjonalistą jak pisały dziewczyny na forach. Może jako ginekolog wykonujący podstawowe badania jest dobra, ale jeśli chodzi o mnie to zamiast mnie słuchać (moje wykresy są dokładne więc wiem kiedy jest owulka) postąpiła jakby wyczytała z podręczników kiedy kobiety owulują... masakra :) przekonałam się jeszcze po tym jak dzisiaj mi napisałaś, że progesteron zazwyczaj bada się 7dpo. A ona mimo wszystko zleciła mi jego badanie na progesteron wiedząc, że mam fazę folikularną. Bez sensu!!! wszystko mi nie gra :/ a myślałam, że trafiłam na świetnego lekarza.
    W każdym razie myślę, żeby do niej pochodzić jeszcze w tym cyklu na monitoring i zobaczę co będzie dalej. Może się poszczęści <3
    A powiedz jest sens iść na ten progesteron jak będę brała lutke od 3dpo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 14:22

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_88 wrote:
    A powiedz jest sens iść na ten progesteron jak będę brała lutke od 3dpo?
    Nie, jak bierzesz luteine to progesteron wyjdzie wysoki po leku :) A ile się staracie? Jeżeli szukasz dobrego lekarza to polecam aby to był naprotechnolog. Oni dużo lepiej sie znają na leczeniu niepłodności. Przekonałam się o tym na własnej skórze :) Po krótkim leczeniu u naprotechnologa wiem że mam problem immunologiczny co skutecznie chroni mnie przed ciążą. 5 lat sie staramy (oczywiście z przerwami) i wczesniej słyszałam albo że jest ok albo jakieś diagnozy z księżyca a ciąży nie było a mogłam juz dawno rozpocząć odpowiednie leczenie gdybym wcześniej trafiła do obecnego lekarza napro. Tylko nie czytaj w necie informacji o tej metodzie bo to jedna wielka bzdura co zazwyczaj piszą :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Venessa a w którym mieście leczysz się u tego naprotechnologa??

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    Venessa a w którym mieście leczysz się u tego naprotechnologa??
    W Krakowie :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na czym konkretnie polega to leczenie?? wiele się słyszy o nim, ale fajnie by było wiedzieć o tym od kogoś kto się tak leczy :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    A na czym konkretnie polega to leczenie?? wiele się słyszy o nim, ale fajnie by było wiedzieć o tym od kogoś kto się tak leczy :)
    Normalnie :) szczegółowe badania, dokładniejsze niż zlecaja inni ginekolodzy i wdrazane leczenie w zależności od przyczyny niepłodności. Głównie opiera sie na szukaniu przyczyny a potem leczenie. Dodatko jest tez obserwacja modelem Creightona i nie należy tej obserwacji porównywac z obserwacjami takimi jak w innych metodach bo to na czym innym polega i jest ściśle dostosowane do indywidualnego cyklu kobiety. Wg. tej obserwacji są zlecane poszczególne badania np. progesteronu , estradiolu bo wiadomo kiedy najlepiej wykonać te badania i też jest to potrzebne przy braniu leków, wiadomo kiedy zacząć :) lekarz patrząc na karte obserwacji może zauważyć co może być nie tak w organizmie i wykryć różne choroby nie tylko dotyczące niepłodności. Wiele można było pisać :) ale pewnie by mi to zajęło czasu :) Kolejnym plusem jest też to że nie dają leków bez diagnozy (przynajmniej nasz lekarz tak robi) znam przypadki kiedy lekarze przepisują leki bez badań i nie sa to witaminy. U mnie dodatkowo wykryto np. niskie allo mlr czyli zarodek jest traktowany jak intruz i niszczony i wiem też że takich badania rzadko kto zleca tylko np. po długich staraniach proponują ivf ale w takim przypadku nie ma szans na powodzenie. Mam dodatkowo ANA czyli rozwija sie we mnie jakaś choroba immunologiczna i przy tym nie moge zajść w ciążę i też znam przypadek kiedy lekarze nie zlecali tego badania tylko podali sterydy i jakieś tam leki a nie lepiej zlecić badanie? Jak są ANA to leki + dokładniejsza diadnostyka żeby wiedzieć jaka choroba sie rozwija i zwalczać ja już na wstępie i nie pozwolić na dalszy rozwój. A jak nie ma ANA to po co sie faszerować lekami? Oczywiście nie twierdze że inni lekarze są źli ale te i inne przykłady przerobiłam na własnej skórze :/ więc mam wyrobione zdanie.
    Jeżeli masz jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję CI bardzo za opis :) muszę więcej na ten tamet poczytać, bo jest mi obcy i może poszukam u mnie w mieści lekarza od naprotechnologii, chociaż nie wiem czy takiego tu znajdę :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    dziękuję CI bardzo za opis :) muszę więcej na ten tamet poczytać, bo jest mi obcy i może poszukam u mnie w mieści lekarza od naprotechnologii, chociaż nie wiem czy takiego tu znajdę :)
    Wiesz tez zależy na jakie źródło trafisz, bo nie raz się spotkałam z nieprawdziwym opisem tej metody leczenia np. że nie lecza męskiego problemu a to nie jest prawdą. Jest wątek na OF o napro tam też możesz sie dowiedzieć różnych rzeczy nie tylko ode mnie :) Ostatnio trochę zamarł ale powoli ożywa :)
    A w jakim mieście chcesz szukać?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Rzeszowa, więc z okolic :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 listopada 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia wrote:
    Ja jestem z Rzeszowa, więc z okolic :)
    Oj w tych okolicach to nie pomogę :( ale jakbyś nikogo nie znalazła w pobliżu a była zdecydowana na dalsze dojazdy to polecam Kraków. Wiem to kawał drogi ale czasem warto. Ja też dojeżdżam co prawda nie mam tak daleko do Krakowa jak ty :)
    W lublinie jest na pewno lekarz napro ale może znajdziesz bliżej :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Kochana, jakby co to będę pisać :)

  • marti_88 Autorytet
    Postów: 289 206

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam idzie 11cs. Narazie nie panikuje, ale chyba nie jest wszystko ok. Mam bardzo skąpe miesiączki cykl waha się co miesiąc. Problem ze śluzem. Z wszystkim powoli dochodzę do ładu, ale lekarze jakoś tego nie ułatwiają.

    l22n6iyetayj1i0f.png
    24 cykle starań i sukces :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczynki,
    Venessa ja mam do Ciebie pytanko: dowiedziałam się, że u mnie w mieście organizowane są bezpłatne spotkania informacyjne dotyczące naprotechnologii dla małżeństw...myślisz, że warto się wybrać na takie spotkanie???
    Ile leczysz się już tą metodą???

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ