X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Antonina Autorytet
    Postów: 505 601

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Witam pojechalam do szpitala bo Kru się nie odzywal. Okazało się ze serce dziecka bije tylko zbyt wcześnie został odstawiony duphaston i kazał brać go od nowa i luteine położyli mnie na 3 dni do szpitala.

    Bardzo dobrze że zostawili Cię w szpitalu.
    Wiem że zapewne jest Ci bardzo smutno Ale najważniejsze że jesteś pod dobra i profesjonalna opieką czego byś w domu nie miałam.
    Trzymaj się dzielnie!!!!!😘😘😘😘

    A gustu, Mysza1986 lubią tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam na priv, zajrzyj proszę ✊
    A gustu wrote:
    Witam pojechalam do szpitala bo Kru się nie odzywal. Okazało się ze serce dziecka bije tylko zbyt wcześnie został odstawiony duphaston i kazał brać go od nowa i luteine położyli mnie na 3 dni do szpitala.

    A gustu lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się stresuje, bo dzisiaj wzięłam ostatnia dawkę prolutexu 🙈😞dr Kru powiedzial żebym już go odstawiła, też mi zmniejszył duphaston i luteine chciał ale mówię że może jeszcze nie bo się boję bez tego prolutexu i teraz kurcze po tym co pisze a gustu to już w ogóle załapałam stresa co się będzie u mnie działo w przyszłym tygodniu jak w pon już nie wezmę dawki 🙈 niby biorę 2x2 luteina i 2x1 duphaston ale z prolutexem wiadomo czułam się spokojniej....nie wiem czy pisać do Kru czy na pewno odstawiamy czy słUchac co Mówi 🤔🙄😉

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    Poprzednie cc miałam w Pełnej narkozie teraz W kręgosłup .. i po wkluciu a nie bolało wcale... jak nogi mi odcięło to dostałam takiego ataku paniki.. jakaś klaustrofobia ... podali coś dożylnie i było ok

    Natomiast po 6 h miałam pionizację .. a po 10h sama chodzę już do kibelka
    Samopoczucie dużo lepsze niz po pełnej narkozie
    A malutka śpi ze mną w łóżku ... wiec nawet daje radę sama się przekręcać żeby ja karmić ... boli ale do zniensienia ... najgorsze są te badania co chwile sprawdzają twardość macicy 🤦‍♀️ W miejscu rany tez ... i to najbardziej boli a tak jest ok

    To badanie twardości macicy to naciskają brzuch? U mnie raz na obchodzie był lekarz, który mi właśnie nacisnął brzuch w miejscu cięcia, tak zabolało, że myślami, że mu przyje..😃 Gratulacje i zdrowia dla Was🙂 oby jak najszybciej do domu, bo w domu dopiero człowiek dochodzi do siebie 🙂

    iMonia lubi tę wiadomość

  • bdziągwa Autorytet
    Postów: 281 336

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Też się stresuje, bo dzisiaj wzięłam ostatnia dawkę prolutexu 🙈😞dr Kru powiedzial żebym już go odstawiła, też mi zmniejszył duphaston i luteine chciał ale mówię że może jeszcze nie bo się boję bez tego prolutexu i teraz kurcze po tym co pisze a gustu to już w ogóle załapałam stresa co się będzie u mnie działo w przyszłym tygodniu jak w pon już nie wezmę dawki 🙈 niby biorę 2x2 luteina i 2x1 duphaston ale z prolutexem wiadomo czułam się spokojniej....nie wiem czy pisać do Kru czy na pewno odstawiamy czy słUchac co Mówi 🤔🙄😉
    Poczekaj odstaw tak jak kazał i obserwuj czy ci się brzuch napina itd. Jak coś Cię zaniepokoi to najwyżej znów ci włączy :-)

    Ja też odstawiłam ok 12 tc i nic się nie działo. 😉

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    Synek wrzesień 2017 👱‍♂️
    4tpt mamy ❤❤
    Maj/Czerwiec 2020 👱‍♀️👱‍♂️
    [link=https://www.suwaczki.com/]p19u9jcgo6pk91ac.png[/link]
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch to mi się cały czas napina raz jest ok raz coś czuję....no pewnie tak zrobię, nie będę jemu truć póki co, ale obawiam się tego bo progesteron w dniu bety miałam 1.33 więc sama rozumiesz, jestem przewrażliwiona na tym punkcie...🙉

    To ja już nie wiem dziewczyny, czy takie jakby napinanie się brzucha, rozciąganie trochę, hmmm twardnienie jakby kurcze ciężko to okreslic w 12 tygodniu to normalne czy już to powinno mnie niepokoić? Bólu żadnego nie ma tylko takie,,napinanie " też tak miałyscie?🤔
    bdziągwa wrote:
    Poczekaj odstaw tak jak kazał i obserwuj czy ci się brzuch napina itd. Jak coś Cię zaniepokoi to najwyżej znów ci włączy :-)

    Ja też odstawiłam ok 12 tc i nic się nie działo. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2020, 17:23

    bdziągwa lubi tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMonia gratulacje!!! A i taka informacja to maly prezent dla mnie. Urodzilas w dniu moich urodzin🥰🥰🥰 Nikt nie zapomni o jej urodzinach (siostra dzwoni z zyczeniami i mowi, że sobie przypomniala jak mowili w TV o katastrofie Smoleńskiej 🙉🙉🙉🤣🤣🤣)

    Justyna cieszą się i nie martw. Od jakiegos czasu ciaza blozniacza to moje marzenie. Dwójka dzieci za jednym stresem🤔🤔🤔

    Co do tematu, kto tu powinien być to nic bym nie zmienila (przypominam w ciąży nie jestem) od ciezarnych czerpię wiedzę na zaś😉


    Zapomnialam przecież, praktycznie święta już się zaczęły. Dziewczyny zdrowia zdrowia zdrowia🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2020, 22:44

    diversik89, bdziągwa, JustynaFrog, Panna Migotka, iMonia lubią tę wiadomość

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Brzuch to mi się cały czas napina raz jest ok raz coś czuję....no pewnie tak zrobię, nie będę jemu truć póki co, ale obawiam się tego bo progesteron w dniu bety miałam 1.33 więc sama rozumiesz, jestem przewrażliwiona na tym punkcie...🙉

    Niezapiminajko, a Kru kazał Ci badać progesteron? Pytam bo od tamtego tyg też mam mega stresa bo AB zmniejszył mi już duphaston z 2x2 do 2x1 i się zastanawiałam czy nie za szybko... Mam też zmniejszony prolutex do 1 i lutinus 2, a w sumie od pozytywnej bety progesteronu nie robiłam... Chyba oszaleje do wtorku 🙈.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kazał mi badać, sama z ciekawości zbadałam z 3 tygodnie temu i był ok 30 więc chyba ok, teraz jak pytałam czy mam badać to mówił że to nie ma sensu bo on się może wahać itp. Ale kurcze też się o to obawiam 🙄 ja na początku miałam 2x2 luteina i 2x2 duphaston i 1 raz dziennie prolutex, teraz mam zmniejszone do 2x2 luteina, 2x1 duphaston i dziś ostatnia dawka prolutexu i już mam go nie brać, o to się obawiam najbardziej kurcze wiem że niektóre kobiety dużo dłużej biora te leki a jak ja tak zejdę zaraz do 0 to nie wiem co to będzie...🙉 chciał mi też zejść z luteiny do 2x1 ale ja się wahałam i mówię że może jeszcze nie, bo jak teraz ten prolutex odstawie to się boję i narazie zostawił tak, teraz wizyta dopiero za ponad 2 tygodnie, a od pon będzie stres bez prolutexu...🙉 niby mówi że jak coś to do niego wrócimy ale kurcze,,jak coś " to nie chciałabym wylądować w szpitalu wolę zapobiegać niż leczyć.no ale cóż....i tak się będę słuchać i zobaczymy co to będzie 😍✊✊✊
    Jakiś dół dzisiaj załapałam kurcze A było tak dobrze 🙈🙈🙄
    Kaach wrote:
    Niezapiminajko, a Kru kazał Ci badać progesteron? Pytam bo od tamtego tyg też mam mega stresa bo AB zmniejszył mi już duphaston z 2x2 do 2x1 i się zastanawiałam czy nie za szybko... Mam też zmniejszony prolutex do 1 i lutinus 2, a w sumie od pozytywnej bety progesteronu nie robiłam... Chyba oszaleje do wtorku 🙈.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Witam pojechalam do szpitala bo Kru się nie odzywal. Okazało się ze serce dziecka bije tylko zbyt wcześnie został odstawiony duphaston i kazał brać go od nowa i luteine położyli mnie na 3 dni do szpitala.

    Do którego szpitala pojechałaś ? Bez problemu przyjęcie ? Trzymaj się i pisz co mówią lekarze 🙏🏻

    Dobrze zrobiłaś 🐣🙏🏻

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja brałam duphaston 2x1 i luteinę 2x1 i mam zmniejszony duph 1x1 od 12 tyg. Reszta bez zmian i wszystko ok, clexane i acard chyba są do końca ciąży 😉 najgorzej jak właśnie w takie dni wolne albo święta coś się przydarzy 😒 dobrze, że pojechała a gustu do szpitala ☘️💁🏻‍♀️

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    Dziewczyny, ja brałam duphaston 2x1 i luteinę 2x1 i mam zmniejszony duph 1x1 od 12 tyg. Reszta bez zmian i wszystko ok, clexane i acard chyba są do końca ciąży 😉 najgorzej jak właśnie w takie dni wolne albo święta coś się przydarzy 😒 dobrze, że pojechała a gustu do szpitala ☘️💁🏻‍♀️

    No właśnie a ja w 7 tyg po serduszkowej wizycie miałam zmniejszony już dupek, ale mi się pomyliło i od tego tygodnia biorę mniej :p

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na końcówce a ten duphaston to ogólnie się odstawia tak? Prędzej czy później?? A luteinę można brać co końca czy jak to jest, wiecie może?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie leżę w szpitalu grzecznie i słucham poleceń mam włączony duphaston 3 ×1 ale boję się strasznie co będzie. Kru się nie odzywa i nie wiem czy brać acard na noc bo to jednak wzmaga krwawienie?

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Dziewczyny na końcówce a ten duphaston to ogólnie się odstawia tak? Prędzej czy później?? A luteinę można brać co końca czy jak to jest, wiecie może?[/QUOTE


    Z tym duphastonem to jest tak, że z medycznego punktu widzenia nie ma aż tylu badań nad skutecznośćia stosowania tego leku biorąc go czy pomoże nie wiadomo, natomiast zaszkodzić nie zaszkodzi natomiast luteina ma dość sporo badań naukowych i jej skuteczność jest potwierdzona więc raczej jak najdluzej lekarze starają się ciągnąć.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka odstawia się, ja miałam progesteron przez całą ciążę bliźniaczą, no ale tu de facto było tak że zanim zdążyłam na dobre odstawić to mi się skróciła ta szyjka więc brałam już do końca. Natomiast teraz nie biorę już jakoś od 12 tc żadnego progesteronu i nie badałam go nawet w ogóle w tej ciąży :) powoli łożysko zacznie u ciebie wytwarzać progesteron a schodzenie z niego w twoim tyg ciąży jest całkiem normalne także odstaw i obserwuj, jeśli zmieni się cokolwiek to pisz do niego, jeśli będzie jak jest to znaczy że spokojnie mogłaś pożegnać prolutex :)

    niezapominajka12345, Kaach lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to ze czułam jakby mi wody odeszły z ta krwią ale serduszko bilo wiec chyba jest dobrze. Teraz dadzą mi zastrzyk z relanium.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luluiza wrote:
    Do którego szpitala pojechałaś ? Bez problemu przyjęcie ? Trzymaj się i pisz co mówią lekarze 🙏🏻

    Dobrze zrobiłaś 🐣🙏🏻
    Do jarocina tak przyjęli bez problemu.

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Dziewczyny na końcówce a ten duphaston to ogólnie się odstawia tak? Prędzej czy później?? A luteinę można brać co końca czy jak to jest, wiecie może?
    Duphaston odstawil mi właśnie w 12tc zwlaszcza że u mnie dr Sz zdiagnozował chłopaka, a ponoć on nie jest wskazany dla maluchów płci męskiej.

    Prolutex też jakoś tak odstawilam.

    Luteinę dostałam ok 20tc o tak już biorę 16 tyg. Ale to że wzg na skracajaca się szyjkę.

    A gustu, to teraz ładnie zasniesz mam nadzieję, spokojnej nocy 😘

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • A gustu Ekspertka
    Postów: 225 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko dlaczego Kru się nie odzywa?

    📍Niedoczynność tarczycy
    📍MTHFR_c677Thetero
    📍29.10.2019 iui 😟
    📍10.01.2020 udało się ❤
    Jezu ufam tobie. Ty się ty zajmij.

    860ianli7vtdwtrl.png
‹‹ 2165 2166 2167 2168 2169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ