X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Figga Ekspertka
    Postów: 158 156

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny . Już dawno mnie tu nie było 🙈 czasem zaglądam ,czytam i uciekam do mojego małego brzdąca, którego mamy dzięki dr K i MedArt ❤️ udało się IVF za pierwszym razem,bez badań genetycznych i ciąża też przebiegała spokojnie.
    Ale nie ukrywam, że naszemu Leonkowi przydało by się rodzeństwo ❤️ mamy jeszcze mrożaczki i myślimy nad kolejnym podejściem. W związku z tym chciałam zapytać na jakie koszty ,jeśli chodzi o crio mamy się szykować.. 🤔 jest ktoś na tym etapie i może mniej więcej nakreślić temat,jak to wygląda?
    Pozdrawiam wszystkie starające się mamusie, trzymam mocno ✊✊

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szałwia wrote:
    Hej dziewczyny, jak długo po udanym transferze przyjmowałyscie lutinus i prolutex?

    Ja Prolutex na chwilkę miałam odstawiony, ale wróciliśmy do niego i biorę do teraz i dr mówił że narazie będę brać, wiec rzeczywiście to indywidualny temat chyba.

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilak1992 wrote:
    Wykrakałam, bo już mam plamienia wiec na dniach miesiączka.
    Dr K napisała, ze mam w tym cyklu iść do dr Ż.
    Dziewczyny, które chodzą do doktora, kontakt jest podobny jak u dr K?
    Wyniki wysyłacie SMS nawet późnym wieczorem ? Zobaczymy jak będzie, jakieś rady na wizyty ? ;)

    Nie mam porównania, ale odpisuje jak potrzeba, dość krótko ale rzeczowo. Jest konkretny, ale rzeczywiście lepiej czasami o coś dopytać jak będziesz niepewna.

    Ania8733 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    No ja 2 tygodnie temu odstawiłam


    No po odstawieniu progesteronu to tak mówią do 2 tygodniu powinno się dostać, to nie wiem o jeszcze mogę doradzic z poprostu jechałam na usg i decydowaliśmy co dalej.

    Znając Ciebie to test ciążowy już zrobiłaś 🙂

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    No po odstawieniu progesteronu to tak mówią do 2 tygodniu powinno się dostać, to nie wiem o jeszcze mogę doradzic z poprostu jechałam na usg i decydowaliśmy co dalej.

    Znając Ciebie to test ciążowy już zrobiłaś 🙂
    Pisałam tydzień temu do dr K nie odpisała. Napiszę jutro jeszcze raz i zobaczę.
    Nie, testu nie robiłam i nie robię bo dr dała mi jakieś leki cyclo progynova i miałam łykać potem progesteron i miała być miesiączka a jej nie ma i nie wiem o co chodzi. Ciąży na bank nie ma bo duże dawki brałam tego leku czyli tak jakby cykl sztuczny więc możliwości nie ma.
    PS testu nie robiłam z 3 lata jak nie więcej...

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Pisałam tydzień temu do dr K nie odpisała. Napiszę jutro jeszcze raz i zobaczę.
    Nie, testu nie robiłam i nie robię bo dr dała mi jakieś leki cyclo progynova i miałam łykać potem progesteron i miała być miesiączka a jej nie ma i nie wiem o co chodzi. Ciąży na bank nie ma bo duże dawki brałam tego leku czyli tak jakby cykl sztuczny więc możliwości nie ma.
    PS testu nie robiłam z 3 lata jak nie więcej...


    Moj gin mi zapisywał cyclo progynove, ale to jak miałam torbiel3 i na regulowanie cyklu, duża dawki ta są, może cis się hormonalnie zaburzylo.

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny😊
    Co u Was?
    Kiedy się szykują jakieś transfery?bety?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Cześć Dziewczyny😊
    Co u Was?
    Kiedy się szykują jakieś transfery?bety?

    U mnie okaże się w piątek jeśli endo będzie ok to gdzieś za tydzień transfer:)

    Figga pamietam Cię bo mialysmy podobny termin z pierwszymi bobaskami, ja teraz podchodzę do crio, mamy ostatniego mrozaka, to już trzecie podejście bo do kliniki wróciliśmy już w sierpniu ale jeszcze nie doszło do transferu bo ciagle coś nie tak. Transfer 1800 zł chyba jak wtedy, koszt zależy od tego czy cykl będzie sztuczny ( tańsza opcja ) czy stymulowany. Oceny jak zawsze 150zl. U mnie już się uzbierała spora kwota bo dużo już było tych wizyt i badań hormonow, puregonu wiec wole tego nie zliczać..
    Trzymam kciuki za rodzeństwo ✊🏼😌

    Figga, Lena 87 lubią tę wiadomość

  • Migi Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My niestety zdecydowaliśmy się odłożyć w czasie wszystko. Z doktorem Ż. obgadany był plan ze podchodzimy do pełnej procedury - 3 z kolei, a transferować będziemy śnieżynkę z poprzedniej procedury. Te, które uda sie pozyskać w nowej chcemy przebadać. Więc zdaniem doktorka szkoda byłoby naszego czasu i kasy na sam transfer. Więc zdecydowaliśmy się na tą opcję 2 w 1 ;)
    Decyzję tą podjęliśmy przez ten covid. Martwię się, że w trakcie stymulacji okaże się że mam kwarantanne albo coś...... I ostatnia szansa na refundowane leki przepadnie
    Czekamy, aż się wszystko trochę uspokoi.

    Lena 87 lubi tę wiadomość

    Starania od 2015r., usunięcie polipów, później histeroskopia z laparoskopią- endometria; 3 nieudane IUI- szpital na polnej; MedAart- usunięcie polipów endometrialnych,
    2 pełne procedury IVF- z pierwszej 1 blastocysta 5AA i 1 eksandująca blastocysta(transfer obu mrożaków- ciąża, poronienie), druga procedura - 1x 5AA, 2x 4AA i 1x 4BB; transfer 2 świeżaków (ciąża, poronienie); transfer 1 mrożaka (ciąża, poronienie). Zostały 2 śnieżynki. Zrobione badania kariotypu-ok, badania u immunologa- szczepienia.
  • Ania8733 Ekspertka
    Postów: 128 154

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Cześć Dziewczyny😊
    Co u Was?
    Kiedy się szykują jakieś transfery?bety?
    Cześć cześć ja mam mieć w sobotę nasze drugie podejście.. pierwsze nieudane 😑tym razem cykl naturalny

    Lena 87 lubi tę wiadomość

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    U mnie okaże się w piątek jeśli endo będzie ok to gdzieś za tydzień transfer:)

    Figga pamietam Cię bo mialysmy podobny termin z pierwszymi bobaskami, ja teraz podchodzę do crio, mamy ostatniego mrozaka, to już trzecie podejście bo do kliniki wróciliśmy już w sierpniu ale jeszcze nie doszło do transferu bo ciagle coś nie tak. Transfer 1800 zł chyba jak wtedy, koszt zależy od tego czy cykl będzie sztuczny ( tańsza opcja ) czy stymulowany. Oceny jak zawsze 150zl. U mnie już się uzbierała spora kwota bo dużo już było tych wizyt i badań hormonow, puregonu wiec wole tego nie zliczać..
    Trzymam kciuki za rodzeństwo ✊🏼😌
    Ooo to tak jak my, też ostatni zarodek i próbowaliśmy od sierpnia ale ciągle coś. Musiałam powtórzyć wszystkie badania, bo tamten "przeterminowany się". Jutro wizyta i jak wszystko ok to w następnym tygodniu transfer. Nasz ostatni.

    Lena 87, Figga lubią tę wiadomość

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    czy zdarzało Wam się, że podczas antykoncepcji prolaktyna była podwyższona? Jestem na Marvellonie i mam sporo wyższy wynik niż zazwyczaj.

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Figga Ekspertka
    Postów: 158 156

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    U mnie okaże się w piątek jeśli endo będzie ok to gdzieś za tydzień transfer:)

    Figga pamietam Cię bo mialysmy podobny termin z pierwszymi bobaskami, ja teraz podchodzę do crio, mamy ostatniego mrozaka, to już trzecie podejście bo do kliniki wróciliśmy już w sierpniu ale jeszcze nie doszło do transferu bo ciagle coś nie tak. Transfer 1800 zł chyba jak wtedy, koszt zależy od tego czy cykl będzie sztuczny ( tańsza opcja ) czy stymulowany. Oceny jak zawsze 150zl. U mnie już się uzbierała spora kwota bo dużo już było tych wizyt i badań hormonow, puregonu wiec wole tego nie zliczać..
    Trzymam kciuki za rodzeństwo ✊🏼😌

  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 87 wrote:
    Cześć Dziewczyny😊
    Co u Was?
    Kiedy się szykują jakieś transfery?bety?

    U mnie się szykuje transfer za tydzień (czwartek, piątek) oczywiście jak wszystko pójdzie zgodnie z planem. Narazie jest ok 8dc endo 7,4 na puregonie i sildenafilu.

    Lena 87 lubi tę wiadomość

  • Muzyna Ekspertka
    Postów: 127 135

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!!
    Powodzenia i kciuki dla wszystkich przystępujących do czegokolwiek 😁✊✊✊ja w piątek wizyta 14dc,czekamy na trzeci już criotransfer. Mamy niezbadane zarodki więc tym razem po rozmrożeniu będzie badany i transferowany... Zobaczymy co wyjdzie.. przeszliśmy od dr Ż do dr K, i jeżeli chodzi o kontakt to jestem bardziej zadowolona. Mam teraz zupełnie inny zestaw leków niz poprzednio. Więc zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.

    Lena 87 lubi tę wiadomość

    2017 IV Syn naturalnie CC
    2018 IV początek starań o drugie
    2019 V MedArt
    Badanie nasienia ok
    2019 VI stymulacje i naturalne starania
    2019 IX inseminacja
    2020 III punkcja: 6 zarodków (nie zbadane)
    2020 V transfer 5.1.1.☹️
    7dpt beta 56|9dpt beta 54|11dpt beta 47
    2020 VI transfer 3.1.1. ☹️
    7dpt beta 50|9dpt beta 124,31|13dpt beta 365,67|16dpt beta 520,90|18dpt beta 366,55
    2020 XII transfer 3.1.1. ok genetycznie ☹️
    7dpt <0,1
    3.03.2021 transfer 3.1.1.
    7dpt beta 108,6|9dpt bta 422,5|13dpt beta 2232
    29dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Ooo to tak jak my, też ostatni zarodek i próbowaliśmy od sierpnia ale ciągle coś. Musiałam powtórzyć wszystkie badania, bo tamten "przeterminowany się". Jutro wizyta i jak wszystko ok to w następnym tygodniu transfer. Nasz ostatni.
    W takim razie trzymam kciuki ✊🏼 A na jakiś lekach jesteś tym razem ?
    Ja robiłam te wszystkie posiewy koniec lipca, a te badanie są ważne pół roku czy ile ?

  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2241 3787

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki wracam z podglądu jajek😉 są trzy pecherzyki wiec Wasze kciuki działają cuda😊wszystkie po 19mm wiec w piątek o 11 IUI, właśnie wzięłam ovitrelle, Dr się śmiał czy jestem gotowa na trojaczki , niech chociaż jeden zostanie z nami❤️ Mąż jutro rano jedzie oddać nasienie , niestety musi służbowo wyjechać i zamrażamy wiec proszę o kolejne kciuki😘😘😘

    Magdaa90, Kora88, Lena 87, Kaach lubią tę wiadomość

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • Figga Ekspertka
    Postów: 158 156

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za was wszystkie ✊ Ja myślę,że my na spokojnie po nowym roku odwiedzimy Medart i mam nadzieję że uda nam się drugie maleństwo 😍 a jak by była dziewczynka to już nic więcej od życia nie chcę ❤️❤️

    Magdaa90, Lena 87 lubią tę wiadomość

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Dziewczyny ✊✊✊🤗ja czekam na @ i zobaczymy co dalej.Jak wszystko będzie Oki w 3 d.c to wracamy po ostatniego ❄mam nadzieję,że nie będziemy znowu walczyć pół roku z endo😔też muszę powtórzyć badania bo się przeterminowaly.Za każdym razem mówię,że już może ostatni raz je powtarzam ale jak widać nic z tego😋

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    W takim razie trzymam kciuki ✊🏼 A na jakiś lekach jesteś tym razem ?
    Ja robiłam te wszystkie posiewy koniec lipca, a te badanie są ważne pół roku czy ile ?
    Tak chyba pół roku. Biorę teraz estrofem, divigel, medargin i acard. Zobaczymy co dzisiaj AB powie.

‹‹ 2518 2519 2520 2521 2522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ