X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną menopazua farmakologiczna przy endometriozie - potrzebna czy nie ?
Odpowiedz

menopazua farmakologiczna przy endometriozie - potrzebna czy nie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEWCZYNY !!

    proszę o pomoc z waszej strony . Proszę o opinię osób które mają endometriozę stwierdzoną laparoskopowo .
    Mam endo 1 st. Lekarz chce wyciszyć organizm zoladexem . Tu na forum już zadawałam pytanie i zdania są podzielone . Czy znacie mechanizm działania tej metody ?

    Co ja zyskam biorąc zoladex ? ma ponoć przerwać miesiączki a to ma wysuszyc pozostałości endo . jeśli się zgodzę to czy czas na starania zostanie wydłużony ? jajeczka zaczną reagować na zastrzyk i pękać ?

    Jedna z użytkowniczek napisała ze to strata czasu a lekarze już powoli od tego odchodzą .

    Mam na oku lekarza który należy do stowarzyszenia naprotechnologów . Facet nie ma tyle tytułów co ma obecny który chce zoladex podac ale słyszałam ze szuka przyczyny , robi porządny wywiad . podaje zioła i pozatym jak ktoś ma endo to podaje się kombinacje witamin ziół oraz niestandardowych leków i to sprawia że LUF w koncu zaczyna pękać . Tą metodą posługują się naprotechnolodzy a jak ktoś ma LUF to nawet i profesor w dziedzinie endo i ginekologi chyba nie pomoże . Zatem nie wiem co robić .

    proszę podajcie mi więcej info .

    narazie zoladex widzę tak :
    strata 830 zł
    strata 6 miesięcy
    strata dobrego samopoczucia

    jak pojde do innego lekarza to :
    będę nie pewna decyzji
    obecny lekarz za nie zastosowanie się do zalecenia po operacji pewnie nie bedzie mnie prowadził i ma cięzki charakter

    na chwilę obecną mu ufam a męczę się bo wierzę ze da się to obejść

    nowy lekarz ma duzo opinii pozytywnych za fachowośc i troskę o pacjentke.

    w chwili obecnej mam endo 1 st
    jajowody zdiagnozowano jako drożne .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzięki za odpowiedź.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ