X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Mięśniaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kikunette Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 września 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem taka rozklejona :-(
    myslalam,ze môj cykl sié dobrze zakonczy a tu taka niespodzianka:Mięśniak 6 cm wielkosci i operacja do przewidzenia.cZY KTOS Z wAS mial juz takie doswiadczenie i jest po operacji "Miomektomia" prosze Was o Wasze doswiadczenia.

    http://www.pocket-pilule.weonea.com/
  • Kikunette Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 września 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktos moze pomôc w tym temacie?
    a moze jest ktos z Was,kto jest w ciàzy z miésniakiem...

    http://www.pocket-pilule.weonea.com/
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 11 września 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zdiagnozowane mięśniaki, jeden jest o wielkości ok. 2 cm, mój lekarz nie jest zbyt wylewny- twierdzi jedynie, że nie są one operacyjne, macica jest przez nie lekko zniekształcona, zajście w ciąże jest możliwe, ale będzie to ciąża podwyższonego ryzyka.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Dżasta_a Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 6 stycznia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 5 małych mięsniaków, największy ma ok 2cm. Gin mówił mi że jeden z nich jest w takim miejscu że jest to wskazanie do CC i ze mięsniaki wskazują na ciąże wysokiego ryzyka.

    Mama Aniołka Kropeczki 6tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz wykrył mięśniaka wielkości 3cm jednak do usunięcia się nie kwalifikuje póki nie rośnie i nie daje objawów typu: silne krwawienia, ból czy krwawienia w środku cyklu. Wiem że kobiety z mięśniakami normalnie zachodzą w ciążę rodzą zdrowe dzieci jednak starania zapewne trwają dłużej i wymagają częstszych wizyt u ginekologa. Mój lekarz już po pierwszym badaniu zalecił częstsze wizyty by sprawdzać czy mięśniak nie rośnie. Jak na razie nie pozostało mi nic tylko starać się dalej i czekać...

  • ślązaczka Autorytet
    Postów: 1044 1014

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam usunięte 3 duże mięsniaki, największy miał 8x6cm, teraz podobno zostało jeszcze dużo ale małych. Mój gin powiedział żeby się starać zajść w ciążę pierw, a jeśli nie zajdę to wtedy usunąć i tak ostatecznie zrobiłam. Nie wiem czy to one były przyczyną niepowodzeń, ale mój gin powiedział że z mięsniakami nikt mi IVF nie zrobi. Kolejny gin do którego etraz chodzę powiedział, że one nie przeszkadzają w zajściu tylko w donoszeniu ciąży.

    I IMSI 13.05.2016 :-(
    II IMSI 15.07.2016 :-(
    III IMSI 30.03.2017, beta 9dpt 67, 11dpt 213 :-)
    f2wlp07w6gdg3lo8.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam przed ciążą miesniaka 2cm, w ciąży urosl do 4cm,poród naturalny,wszystko ok :-) znam dziewczyny,które rodzily z miesniakami 10cm,głowa do góry :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 5 histeroskopii aby usunąć moje mięśniaki. Dr powiedział, że muszą być usunięte przed ciążą, bo mogą przeszkadzać, ale nie każdy mieśniak będzie przeszkadzał, bo zależy w jakim jest miejscu ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy od położenia. Byłam na konsultacji u profesora​ od operacji gin i zalecał mi żeby na pewno nie operować. Dwie donoszone ciążę bez większych problemów, a u mnie cała macica miesniakowata, największe 3 w pierwszej ciąży urosły do 11, 8, 6 cm, w drugiej "tylko" do 7, 6, 4, po ciąży trochę się zmniejszają.

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ