Forum Starając się z pomocą medyczną mutacja genu MTHFR
Odpowiedz

mutacja genu MTHFR

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Fija Debiutantka
  Postów: 12 17

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ostatnio trafiłam na artykuły dotyczące mutacji genu MTHFR odpowiadającego za sposób przyswajania kwasu foliowego. Informacje zawarte w wielu artykułach mówią o tym, że trzeba wiedzieć czy brać zwykły kwas foliowy czy też jego tzw zmetylowaną formę. Czy któraś z Was spotkała się z tym zagadnieniem? Badanie wykonuje się z krwi lub za pomocą wymazu z policzka, można znaleźć w internecie oferty, w których kurier dostarcza patyczek do wymazu i po odesłaniu próbki wynik jest do 2 tygodni, ale nie ufam tego typu praktykom :/ Powiedzcie proszę, ktoś coś robił w temacie?

  Fija
 • wombi Autorytet
  Postów: 4010 2644

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  jest cały wątek o mutacji MTHFR
  https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/mthfr-mutacje,5073.html

  Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza - POKONANE, nowotwór piersi, co jeszcze ?!?!?!?!??!??!? %#^%&^@%^
  Starania od 2013
  HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
  01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
  05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
  11.2019 IUI :(
  12.2019 IUI :(
  02.2020 IUI :(
  06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
  09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
  06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
  8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
  12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
  16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
 • Fija Debiutantka
  Postów: 12 17

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo dziękuję, przez wyszukiwarkę nie mogłam tego znaleźć a trudno przeszukać wszystkie treści... :)

  Fija
 • Tyna84 Debiutantka
  Postów: 7 0

  Wysłany: 3 lutego 2017, 17:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, mi ginekolog zlecił po dwóch ciazach biochemicznych zrobić tzn. Pakiet badań przy poronieniach w Invikcie w Gdyni. Na miejscu okazało się, że jest to badanie genetyczne (właśnie dotyczące tych mutacji). Wynik był do odbioru po dwóch tygodniach. Koszt ok. 400 zl. Po wizycie z wynikami, dostałam kwas foliowy 5 mg, a po zmianie ginekologa, któremu również pokazalam wcześniejsze badania, zwiększył mi do 15 mg.

  Tyna
 • Iza0318 Debiutantka
  Postów: 6 0

  Wysłany: 24 marca 2017, 08:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Jestem tu nowa. jestem po 2 poronieniach 8 tydzien :(. Mam mutacje mthfr heterozygota c/t 677. byłam u profesora w Warszawie on skierował mnie na te badania wszystkie... okazało sie również ze oprócz tego mam za niski progesteron. przepisał mi luteine i kwas 5mg. powiedział ze po drugim cyklu moge sie starac o dzidzie z mężem. Ja sie troche obawiam czy to nie za wcześnie?czy to wszystko zacznie działac ?

  Czekamnaciebieaniolku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ