Forum Starając się z pomocą medyczną mutacja genu MTHFR
Odpowiedz

mutacja genu MTHFR

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Fija Debiutantka
  Postów: 12 17

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ostatnio trafiłam na artykuły dotyczące mutacji genu MTHFR odpowiadającego za sposób przyswajania kwasu foliowego. Informacje zawarte w wielu artykułach mówią o tym, że trzeba wiedzieć czy brać zwykły kwas foliowy czy też jego tzw zmetylowaną formę. Czy któraś z Was spotkała się z tym zagadnieniem? Badanie wykonuje się z krwi lub za pomocą wymazu z policzka, można znaleźć w internecie oferty, w których kurier dostarcza patyczek do wymazu i po odesłaniu próbki wynik jest do 2 tygodni, ale nie ufam tego typu praktykom :/ Powiedzcie proszę, ktoś coś robił w temacie?

  Fija
 • wombi Autorytet
  Postów: 3877 2500

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  jest cały wątek o mutacji MTHFR
  https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/mthfr-mutacje,5073.html

  Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza - POKONANE, nowotwór piersi, co jeszcze ?!?!?!?!??!??!? %#^%&^@%^
  Starania 7 lat
  HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
  01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
  05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
  11.2019 IUI :(
  12.2019 IUI :(
  02.2020 IUI :(
  06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
  09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
 • Fija Debiutantka
  Postów: 12 17

  Wysłany: 2 lutego 2017, 23:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Bardzo dziękuję, przez wyszukiwarkę nie mogłam tego znaleźć a trudno przeszukać wszystkie treści... :)

  Fija
 • Tyna84 Debiutantka
  Postów: 7 0

  Wysłany: 3 lutego 2017, 17:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, mi ginekolog zlecił po dwóch ciazach biochemicznych zrobić tzn. Pakiet badań przy poronieniach w Invikcie w Gdyni. Na miejscu okazało się, że jest to badanie genetyczne (właśnie dotyczące tych mutacji). Wynik był do odbioru po dwóch tygodniach. Koszt ok. 400 zl. Po wizycie z wynikami, dostałam kwas foliowy 5 mg, a po zmianie ginekologa, któremu również pokazalam wcześniejsze badania, zwiększył mi do 15 mg.

  Tyna
 • Iza0318 Debiutantka
  Postów: 6 0

  Wysłany: 24 marca 2017, 08:55

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam. Jestem tu nowa. jestem po 2 poronieniach 8 tydzien :(. Mam mutacje mthfr heterozygota c/t 677. byłam u profesora w Warszawie on skierował mnie na te badania wszystkie... okazało sie również ze oprócz tego mam za niski progesteron. przepisał mi luteine i kwas 5mg. powiedział ze po drugim cyklu moge sie starac o dzidzie z mężem. Ja sie troche obawiam czy to nie za wcześnie?czy to wszystko zacznie działac ?

  Czekamnaciebieaniolku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego