X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Mutacje MTHFR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, odebrałam dzis wyniki mutacji. Wyszly mi dwie w obrębie genu MTHFR jedna to:
    C677T, druga A1298C. Czy już umawiać się do genetyka ? Może ma ktoś tako wynik i powie coś więcej. Nie wiem czy nie zatrzyma nas to w procedurze, a zalezy mi na czasie ze względu na spadające parametry nasienia.

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 3 września 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Witam, odebrałam dzis wyniki mutacji. Wyszly mi dwie w obrębie genu MTHFR jedna to:
    C677T, druga A1298C. Czy już umawiać się do genetyka ? Może ma ktoś tako wynik i powie coś więcej. Nie wiem czy nie zatrzyma nas to w procedurze, a zalezy mi na czasie ze względu na spadające parametry nasienia.

    Ja mam mutacje mthfr, wszystko opisane w suwaku ;)

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 4 września 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Ja mam mutacje mthfr, wszystko opisane w suwaku ;)


    mam to samo jeśli chodzi o mutacje i wynik identyczny jak Twój.

    nie miałam problemu z dopuszczeniem do in vitro.

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 4 września 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Witam, odebrałam dzis wyniki mutacji. Wyszly mi dwie w obrębie genu MTHFR jedna to:
    C677T, druga A1298C. Czy już umawiać się do genetyka ? Może ma ktoś tako wynik i powie coś więcej. Nie wiem czy nie zatrzyma nas to w procedurze, a zalezy mi na czasie ze względu na spadające parametry nasienia.

    Przy tych mutacjach należy przyjmować metylowane formy Wit. B12 i folianow bo kwas foliowy zwykły może się nie wchłaniać i działać toksycznie.
    Można zbadać homocysteine, koszt ok 60 zł.
    Jeśli jest za wysoka to należy zbic właśnie metylowanymi formami kwasu i witamin lub kupić modulator homocysteiny 🙂
    Przy tych mutacjach można też założyć że wynik będzie za wysoki i po prostu kupić nowe, odpowiednie witaminy 🙂
    Wynik normuje się dość szybko 🙂

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ